КОМУНАЬНИЙ ЗАКЛАД
«ХАРКІВСЬКА СПЕЦІАЬНА ЗАГАЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-ІНТЕРНАТ №3»
ХАРКІВСЬКОЇ ОБАСНОЇ РАДИ
Виховний захід
НА ТЕМУ:
«День Святого Валентина»
Вихователі: Бондар Л. М.
Бондар О. М
Сценарій до дня Св. Валентина
Дійові особи:
Амур –
Клавдій -
Ведучий –
Ведуча –
Хлопчик –
Дівчинки –
Читець -
Амур : ( одягнений в білі шати , за спиною - крильця , в руках тримає лук зі стрілами. )
Амур : ( на фоні музики )
Високим почуттям окрилений ,
Колись у давні роки
Придумав хтось день закоханих ,
Ніяк не відаючи тоді ,
Що стане цей день коханим ,
Бажаним святом у році ,
Що днем святого Валентина
Його з почтом наречуть .
Посмішки і квіти всюди ,
У любові признання знову і знову .
Так нехай для всіх станеться диво -
Нехай світом править лише любов !
Ведуча : Всі ви знаєте , що сьогодні незвичайний день - свято всіх закоханих і люблячих . Вони дарують один одному валентинки і подарунки. А тим , хто тільки шукає свою половинку , в цей день варто озирнутися навколо . Може , у вас є таємний шанувальник або прихильниця ? Або ви самі хотіли б кому-небудь розповісти про свої почуття ? Ми допоможемо це зробити!
Амур : Легко ! ( Цілиться з лука в сидячих глядачів )
Ведучий : Зупинись! Не треба своднічать .
Ведуча : Дорогі друзі , напевно , не всі знають про історію цього свята.
Існує красива , але трагічна легенда про те, чому 14 лютого названо Валентиновим днем . Давайте згадаємо її .
( Провідні йдуть , а Амур сідає на край сцени і гойдає ногами. )
На сцені на троні сидить імператор Клавдій . Поруч з ним стоїть людина , що записує наступний текст:
Театралізована вистава .
Клавдій : «Я , Римський Імператор Клавдій , видаю цей указ і вимагаю неухильного його дотримання. Я забороняю людям одружуватися , бо вважаю , що шлюб утримує чоловіків вдома , а їх призначення - бути хорошими солдатами і відважно битися за Рим . З цього дня той, хто не послухається цього указу , буде страчений ».
Виходять юнак і дівчина.
Юнак : Ми не знайдемо такого священика.
Дівчина: Але може , є хоч один , хто не згоден з цим указом , так само як і ми ?
Юнак : Навіть якщо він не згоден , він не послухається указу імператора ; заради двох нещасних закоханих ніхто не буде ризикувати своїм життям (замислюється ) . Якщо тільки це не Валентин .
Дівчина: Валентин ? Ти знаєш якогось Валентина , який , незважаючи на указ імператора , може нас повінчати ?
Юнак : Здається так, я знаю такого священика.
Артисти виходять.
Амур : Молодий християнський священик Валентин не слухав указу імператора і таємно вінчав закоханих. Дізнавшись про це , імператор звелів ув'язнити священика до в'язниці , і потім стратити. У Валентина закохалася дочка тюремника . Вони писали таємно один одному маленькі записочки . Перед стратою Валентин послав дівчині сповнену любові і ніжності прощальну записку , підписану : «Від Валентина». 14 лютого 270 року Валентин був страчений. Прах його похований в церкві в Римі , і з тих пір повелося 14 лютого зізнаватися в коханні і писати один одному маленькі записочки , які стали називати « валентинками ».
Ведуча : Валентин протегує коханим і люблячим - адже любити можна багато що і багатьох.
Ведучий . Наприклад , свою маму , свою виховательку і вчительку .
Амур. І сестру , і однокласницю.
Ведуча . І тата , і брата.
Ведучий . І дідуся , і бабусю .
Амур. І сонечко ясне !
Ведуча . І небо блакитне !
Ведучий . І себе треба любити , щоб не ходити похмурим і сумним .
Амур : Треба любити весь світ! Тоді весь світ полюбить тебе
Ведуча: Розкажемо вам як День св. Валентина відзначають у різних країнах Сьогодні День св. Валентина вийшов далеко за рамки суто католицького свята і став най улюбленішим святом у багатьох народів.
Ведучий: Багато років тому в Англії у цей день дітей наряджали в одяг дорослих. Вони ходили від хати до хати і співали пісні про св. Валентина.
Ведуча: В Уельсі з дерева вирізали дерев’яні ложки й дарували їх своїм коханим 14 лютого. Ці ложки оздоблювали сердечками, ключиками, що означало : « Ти знайшов шлях до мого серця !»
Ведучий: На Сицилії існує таке повір’я якщо молода дівчина стоятиме біля вікна пів години перед сходом сонця напередодні дня св. Валентина і перший промінь паде на неї, то цього ж року вона вийде заміж.
Ведуча: У Німеччині дівчата писали на цибулинах тюльпанів чоловічі імена. Який тюльпан зацвіте перший за того дівчина і вийде заміж.
Ведучий: В Англії існувало повір’я за яким перший мужчина що його зустріла дівчина 14 лютого, повинен був стати її Валентином – хоче вона цього чи ні. Але дівчата знайшли вихід із ситуації: цього дня вони гуляли з зав’язаними очима.
Ведуча: Італійці у День св.. Валентина вважають своїм обов’язком дарувати коханим солодощі. В Італії цей день так і називають – «Солодким»
Ведучий: Поляки цього дня відвідують Познань. Там, за повір’ям, лежать мощі св.. Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Поляки вірять, що проща до неї допомагає в любовних справах.
Ведуча: День св.. Валентина з особливо поширений серед молоді. Літні покоління сприймає його як чудернацьку примху « погано вихованих дітей та онуків» або як шкідливий імпортований звичай західної цивілізації.
Ведучий: Усіх святкових витівок, що їх на день св.. Валентина роблять досить – таки серйозні люди, перелічити просто не можливо. Це листівки у вигляді сердечок, цукерки, парфуми і квіти! Як Ви гадаєте, чи здатна була «залізна леді», колишній держсекретар Америки Мадлен Олдбрайт обійти всіх учасників засідання Ради Безпеки ООН і вручити кожному з них по гарному подарункові із солодощами? Здатна – у День св. Валентина ! Чи можуть жорстокі Перуанську терористи дозволити побачення своїм заручникам із коханими? Так, лише в День св. Валентина.
Ведуча: Цей день в Україні почали святкувати не давно. Це свято співзвучне нашій ментальності, адже Українці з давніх-давен успадкували і пронесли любов до рідної землі, матері, коханої крізь усі роки і століття.
Ведучий: У цей день хочеться сказати комусь найщиріші у світі слова, освідчитись якщо не в коханні то бодай у приязні та симпатії. Адже сьогодні, як кажуть у народі, сам Бог велить це зробити .
Ведуча: Так , любов об'єднує два люблячих серця , змушуючи їх битися в унісон.
Ведучий: А для глядачів у нас гра.
Провідні проводять гру « Половинка серця »
-
Запрошуються 6 юнаків та 6 дівчат . Кожному дається половинка серця. (Серденька розрізані на 2 частини по- різному. Юнакам дається перша частина , дівчатам - друга) . Перемагає та пара , в якій юнак і дівчина першими зберуть серце , тобто знайдуть один одного. )
Ведучий: Це моя «валентинка» тобі . Прийми її як знак моєї поваги до тебе, адже лише в День Святого Валентина прийнято дарувати листівку-сердечко з віршиком про свої почуття
Ведуча: Дякую тобі. У наших друзів також є можливість написати один одному записки з освідченням у коханні. У нас в залі працює пошта. Є спеціальна скринька до якої ви опускали свої «валентинки». А зараз ми роздамо вітальні листівки тим, кому вони адресовані.
«Валентинки», немов снігурі
Розлетяться по цілій землі.
Серед холоду й снігу зими
Нам несуть вони подих весни
І надію, і віру в серця,
Ти ж бо - мій,
Я – навіки твоя.
(роздаються валентинки)
Ведучий: Бережіть своє кохання, плекайте його, як плекає дбайливий господар виноградну лозу, адже кохати людину – це велике щастя і велика відповідальність, це готовність до самопожертви , це безмірне розуміння та бажання принести своїм коханням трепетну мить радості.
Ведуча: Кохання – незбагненне почуття. Нажаль, іноді трапляється так, що воно наділяє милістю двох, а потім зникає. Обставини життя виявляються сильнішими. І з часом розумієш «Дякую за те, що це почуття було». Поети стверджують, що не буває нещасливої любові. Це завжди щастя та насолода. |