Цілі: популяризувати книгу; викликати в учнів інтерес до читання; довести, що читання книг – це насолода та відпочинок; формувати щоденну потребу в читанні книг; сприяти духовному збагаченню особистості, підвищенню культурного рівняСкачати 59.43 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір59.43 Kb.
#25392
Читати – це модно та цікаво

Цілі: популяризувати книгу; викликати в учнів інтерес до читання; довести, що читання книг – це насолода та відпочинок; формувати щоденну потребу в читанні книг; сприяти духовному збагаченню особистості, підвищенню культурного рівня.

Обладнання: виставка книг, вислови: «Хто багато читає, той багато знає!», «Про все цікаве на планеті читай у книгах!», відеоролик, комп’ютер.

ХІД ЗАХОДУВступне слово бібліотекаря___________________________

Бібліотекар. Діти, ми з вами живемо в епоху телебачення, комп’ютера, Інтернету. Майже всю необхідну інформацію черпаємо з цих джерел, дуже часто забуваючи про книгу. Сучасне телебачення з десятками різноманітних програм та великі можливості «світової павутини» витісняють її, і вона втрачає свою надзвичайну владу над людиною. Справді, дуже зручно, легко, швидко й доступно користуватися сучасними технологіями. Без сумніву, маленькі пластикові диски набагато компактніші за книгу, та й інформації містять значно більше. Дедалі популярнішою стає аудіо книга, яку не треба читати, псувати зір – її просто можна слухати! Але все ж таки, як приємно відкрити улюблену книгу (або зовсім нову) й просто почитати, повільно перегортаючи сторінки, поринаючи в чарівний світ, вигаданий для нас письменником!

1-й читець

Нас мода одягне в свої кольори, Нагодує, напоїть яскрава реклама, Але не забудьте ви й про книжки, Навіть як коштів у вас замало!Бібліотекар. Справді, діти, книги в наш час коштують дорого, але їх не обов’язково купувати. Найлегший спосіб дістати книгу – відвідати бібліотеку.

2-й читець

Ви завітайте в царство книг, В бібліотеку – храм науки. Переступайте швидше поріг – Беріть скарби нетлінні в руки ! Книга – священний оберіг, Пориньте в світ її чарівний, Вона в душі з нами навік, І їй немає в світі рівних!Бібліотекар. На жаль, дуже часто вам більше потрібен дорогий телефон, ноутбук або якась інша сучасна іграшка, аніж книга. А відсутність інтересу до читання збіднює фантазію і кругозір. На жаль, у багатьох сім’ях не приділяють уваги читанню книг. Удома їх не має, сходити в бібліотеку не вистачає часу, а з екранів телевізорів реклама «вигукує» про кращі сучасні моделі планшетів, які замінять нам усе: вчителів, друзів, батьків, тобто спілкування з реальним світом, а також і книгу, що відкриває нам цікавий, дивовижний неповторний світ.

Учень. Ритм життя сучасних людей настільки стрімкий, що інколи буває важко знайти для читання вільний час.

Бібліотекар. Та, звичайно, не потрібно відмовлятися від усіх благ цивілізації: від комп’ютерів, телефонів, планшетів, ноутбуків та нових віянь техніки, адже вини нам приносять користь. Просто варто пам’ятати про книгу, яка дарує нам моральне задоволення та істинні хвилини щастя.

А зараз перерва на рекламу…Перегляд відеоролика «З книгою в серці» (думки відомих людей про їхнє ставлення до книг та переваги читання)

Бібліотекар. А зараз визначимо рейтинг читання серед учнів. Перед вами лежатимуть декілька скриньок, на яких буде написано ваші найулюбленіші заняття: заняття спортом, перегляд телевізора, гра в комп’ютерні ігри, читання книг. Кожен із вас покладе аркуш відповідного кольору в кожну з них.

(Червоний – дуже люблю, зелений – люблю, жовтий – інколи займаюсь, синій – не люблю).

Незалежно від результатів жеребкування я впевнена, що після цього уроку читаючих учнів стане обов’язково більше. А тепер новина: із сьогоднішнього дня в бібліотеці стартуватиме рух під назвою буккросинг.Учениця. Буккросинг (bookcrossing) – квест, гра, захоплююча пригода , непередбачувана подія, можливість познайомитися з різними людьми, знайти цікаву книгу чи загубити її. У неї може грати кожен, хто любить читати й ділитися книгами. Людина, прочитавши книгу, залишає («звільняє») її у громадському місці (парк, кафе, поїзд, станція метро) для того, щоб інша, випадкова, людина могла цю книгу знайти та прочитати; та, у свою чергу, повинна повторити процес.

ПАМЯТАЙТЕ: головна ідея буккросингу – не позбутися нудної книжки, а поділися чимось дійсно цікавими.Учень. Ідею буккросингу спеціаліст із інтернет-технологій Рон Хорнбекер у травні 2002 року. Для початку він залишив 20 книг із пояснювальними написами в холі свого готелю. Через півроку на його сайті було близько 300 активних користувачів, які «відпускали» книги та приводили нових учасників.

У наш час буккросинг в Україні розвинений порівняно слабко. Одним із найбільш відомий буккросерських сайтів є «Буккросинг. Україна». Технологія така: член руху буккросингу (буккросер) реєструється на сайті. Потім він реєструє книги, що має відпустити, створюючи таким чином свою «книжкову полицю». Під час реєстрації кожна книга отримує унікальний код. Буккросер «звільняє» на сайті (тобто робить запис, де, коли буде звільнено книгу), а потім «звільняє» її, тобто залишає в публічному місці. Людина, яка знайшла («спіймала») таку книгу, увійшовши на сайт і ввівши код книги, потрапляє в журнал книги, де робить запис, про який дізнається буккросер, що відпустив видання.

WWW.BOOKCROSSING - UA.AT.UA

Залишати улюблену книгу на лавці, напевно, трішки необачно, адже її може намочити дощ чи скинути на землю вітер. Щоб уникнути таких неприємностей, буккросери вигадали «безпечні полиці», тобто місця, на які завжди можна покласти «вільну» книгу та взяти, якщо трапиться, іншу. У багатьох містах України можна знайти такі полиці в бібліотеках та книгарнях: Київ, Івано-Франківськ, Дніпропетровськ, Донецьк, Коломия, Луцьк, Львів.Бібліотекар. Буккросинг в Україні набуває популярності, то чому б нам не приєднатися до цієї гри?!

Умови нашого буккросингу: у класі ввести поличку для книг, які ви будете приносити й залишати для інших, а в журналі робити певні записи. Наприкінці навчального року підіб’ємо підсумки.

Буккросинг у нашому класі стартував – давайте мінятися книгами!

БЕСІДА З УЧНЯМИ___________________________________

ПИТАННЯ ДЛЯ БЕСІДИ З УЧНЯМИ____________________

1. Чи любиш ти читати книги? Які саме?

2. Скільки книг ти прочитуєш протягом місяця?

3. Яким чином ти обираєш книги для читання?

4. Де береш книги?

5. Як ти добираєш книги: самостійно чи з допомогою батьків, учителів, друзів?

6. Яку книжку ти читаєш зараз?

7. Про що тобі подобається читати?

8. Чи є у вас домашня бібліотека? Які там книжки? Спробуй розповісти про одну з них.

9. Чи робиш ти будь-які записи під час чи після читання?

10. Назви прізвища своїх улюблених письменників.

11. Що ти любиш найбільше: читати чи слухати читання дорослих?

12. Чи читають увечері у вашій родині книги вголос для всіх?

13. Хвалять чи сварять вас батьки, коли ви читаєте?

А ЗНАЄТЕ ВИ ,ЩО?

*Ви не уявляєте, скільки користі для здоров’я приносить занурення у світ букв та речень. Читання – це пілюля проти стресу: настрій помітно покращується, душа подорожує країною фантазій, де не існує зла, розчарувань, негараздів. Тільки ті люди, які без книги жодного дня прожити не можуть, розуміють, що таке справжня насолода: сидячи вдома на дивані з чашкою ароматного чаю побувати в екзотичних країнах, відвідати різні музеї, прожити чиєсь життя й відчути себе по-справжньому щасливою людиною.

*Читання – пожива для розуму й душі. Але виявляється, це ще й свого роду ліки. Британські нейрофізіологи з університету Сассека дійшли висновку, що жодне заняття не розслабляє людину так, як читання книг. Душевний стан учасників експерименту за 6 хвилин прослуховування музики покращився на 61%, після чашечки кави – на 54%, прогулянка на природі допомогла на 42%, а відеогра чи фільм – усього лише на 21%.

Найкращий результат показало читання – за ті самі 6 хвилин душевний тонус експериментальної групи підвищився на 68%. Учений Девід Льюіс відзначив: «Головне, що, захопившись змістом книги, людина розслабляється й забуває про всі неприємні думки». Тож читаймо!

*Не буде перебільшенням сказати, що читання – найкращий спосіб провести вільний час, тому що ви гарантовано отримаєте насолоду від процесу, набагато більшу, ніж від перегляду кінофільму. Головне в будь-якій справі – почати.

*Діти та підлітки, які багато читають, мають високий рівень IQ. Багато відомих успішних людей зізнаються, що ні на що не проміняють своє улюблене заняття – читання книг.*Почавши читати книжки, ти впадаєш у залежність, не можеш відірватися! Це воістину правильне витрачання часу! Всі тривоги відступають. Забуваєш про проблеми, а значить, що книга є відмінним засобом для релаксації.

Реклама підготовлена учнями «Моє хобі – читання».

Скачати 59.43 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка