Цікава психологія Абетка кольорівСкачати 24.64 Kb.
Дата конвертації11.09.2017
Розмір24.64 Kb.
____________________________________________________________Цікава психологія

Абетка кольорів

Добре відомо, що вплив кольору може викликати у людини як фізіологічний, так і психологічний ефект. Ця обставина давно враховується в мистецтві, естетиці, стилістиці, флористиці, гігієні виробництва, психодіагностиці, ландшафтному дизайні, у дизайні приміщень та інтер'єрів.Знаменітий психолог і теоретик кольору Макс Люшер вважав, що: основні кольори – синій, зелений, оранжевий, червоний, жовтий впливають на психіку людини активно і позитивно. Так, синій символізує спокій, задоволеність, стійку прихильність до близького. Синьо-зеленийпочуття впевненості, наполегливість, цілеспрямованість, самоствердження. Глибокий зелений (не салатовий) символізує гнучкість вольових устремлінь і високу працездатність. Оранжево-червонийагресивність, наступальні тенденції, збудження, успіх. Чистий червоний – силу волі і задоволеність рухом до мети. Світло-жовтийактивність, прагнення до спілкування, експансивність, веселість, мрійливість і надію на краще. Фіолетовий, коричневий, чорний, сірий та інші додаткові кольори, взяті окремо, символізують швидше мінорний емоційний спектр, налаштовують людину на фантазування, подорож у світ свого Я, глибокі роздуми.

Цікаві дослідження про колір тарілки та апетит.

Білий посуд сприймається як нейтральний, на ньому мають гарний вигляд всі страви.

Жовтий і оранжевиий – «апетитні» кольори, які є гарним фоном для всіх фруктів.

Червоний відволікає увагу від процессу їжі та не посилює апетитність страв. Краще обрати білий посуд з червоним малюнком чи візерунком.

Блакитний сприяє роздумам і серйозним принциповим дискусіям за столом. Не підходить до чаю і кави. Взагалі синій посуд зменшує апетит, завдяки чому можна менше з’їсти.

Чорний досить елегантний та вишуканий, але більшість людей неадекватно реагує на цей колір посуду – вся їжа здається несмачною та навіть небезпечною.

«Кольоротерапія» одягу

Жовтий посилює концентрацію уважності, стимулює роботу мозку, «уселяє» оптимізм.

Світлі блакитний та бежевий втихомирять і заспокоять надмірно роздратованих.

Пурпуровий «надасть» хазяїнові багату кількість геніальних ідей (пригадайте історично відомий пурпуровий колір мантій королів).

Оранжевий значно підвисить енергію для виконання важких та негайних справ.

Чорний та темно-синій надають респектабельний вигляд та сприяють рішенню важливих ділових проблем, чорний колір особливо підкреслює інші кольори та відтінки.

Синій і фіолетовий сприяють спогляданню та роздумам, навіюють фантазії, тому часто казкові персонажі, чарівники та фокусники одягнені в одяг цих кольорів.

Білий – колір чистоти не тільки гігієнічної, але й духовної, колір досконалості.

Червоний допоможе боягузам набратися рішучості та сміливості, а у випадку повного падіння сил рекомендується червоний одяг.

Зелений створює у самого хазяїна і всіх оточуючих заспокійливий настрій, дає надію, почуття гармонії, безпеки, вільності.

______________________________________________Психологічна служба НТМЛ № 16


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка