              Головне управління освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації
відділ освіти Томаківської районної
державної адміністрації
Настасівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Заняття
школи майбутнього
першокласника
Вчитель: Іванова Л.М.
2013р.
Заняття з математики
Вчимося з кицею Варваркою
Тема: Число і цифра 6. Геометричний матеріал.
Мета: на основі практичних дій з предметами розкрити утворення числа 6 .
Формувати поняття числа 6 . Ознайомити з цифрою 6 і навчити її писати . Дати поняття «шестикутник». Розвивати логічне мислення, математичне мовлення, вміння аналізувати, спів ставляти. Виховувати інтерес до математики.
Обладнання: таблички та малюнок на дошці, зображення кицьки в пазлах, картки із зображенням груп предметів, силуетні картки, зошити.
Хід заняття
І. Організаційний момент.
- Діти, сьогодні на урок ми спробуємо взяти риси однієї тваринки : спостережливість, увагу,кмітливість, охайність. А якої? Ви дізнаєтесь, склавши пазли, лише , коли виконаєте ряд завдань.
1. Упорядкуйте ряд чисел від 1 до 5;
2. Назвати попереднє число
3. Назвати наступне число
4.Робота за малюнком на дошці.
5 = 4 + 1
Завдання.
За даним прикладом закінчіть схематичне зображення складу числа. (Діти малюють або прикріплюють відповідні групи предметів у маленьких кругах, сполучають овали з відповідними цифрами).
-
Якої ж тваринки риси ми взяли на урок?
ІІ. Оголошення теми і мети уроку
-
Отже, сьогодні ми вчитимемо нове число і цифру,яке ви будете також використовувати під час лічби, а яку вам підкаже Варварка.
ІІІ. Робота над новим матеріалом
На набірному полотні виставлено картки із зображенням різних груп предметів: 1 півник, 2 зайчики, 4 білочки, 5 лисичок, 6 мишенят.
-
Перелічіть предмети в кожній групі, назвіть відповідне число, покажіть відповідну цифру. Покажіть картку із зображенням 6 предметів.
-
В кожну групу додай те по одному предмету.
-
В якій групі стало 6 предметів?
-
Як утворилося 6?
-
Якою цифрою воно позначається підказує кицька Варварка, бо вона їх вже полічила і стала схожою на цифру 6.
-
Давайте і ми оживимо цифру 6. Для цього треба присісти, підняти ліву руку вгору, нахилити кисть руки у вигляді дужки цифри 6.
-
На що схожа цифра 6?
-
Цифра 6 - немов замок:
Знизу круг, вгорі – гачок.
2.Написання цифри 6 в повітрі , на дошці, обведення у зошиті.
ІV. Фізкультхвилинка з кицею
Киця прокидається,
Киця потягається,
Киця посміхається,
Киця умивається:
Миє щічки, очка, вуха,
щоб все бачить й гарно слухать.
До діток вже поспішає.
Всіх шістьох кормити має.
Ви за парти вже сідайте
6 кошеняток розшукайте.
На малюнку порахуйте
і швиденько розфарбуйте
3. Робота в зошиті.
1.Розфарбуй шість кошенят
-
- Киці Варварці потрібно нагодувати своїх кошеняток, а глечиків, тарілок і чашок не вистачає.
-
Робота з геометричним матеріалом.
-
Візьміть 6 паличок. Викладіть з них фігуру.
-
Як вона буде називатися?
-
Доведіть чому?
-
– Якими по порядку будуть шестикутники? Зафарбуй їх.
V. Підсумок.
- З яким числом і цифрою ми ознайомилися?
Весела лічба.
На травиці коло хати
Метушаться кошенята.
Троє білих, наче сніг.
Стільки ж чорних. Скільки всіх?
-
Складіть приклад і запиши за допомогою цифр і знаків.
Чесне діло роби сміло
Тема: Число і цифра 7.
Мета: На основі практичних дій з предметами, розгляду малюнків розкрити утворення числа 7 числа . Формувати поняття числа. Розвивати сприйняття числа 7, увагу, пам’ять, логічне мислення, навички написання цифри 7. Виховувати інтерес до математики , до навчання.
Обладнання: зображення числових стрічок на дошці, індивідуальні картки, запис голосів гусей, картки лічильні з зображенням гусей, кольорові олівці
Хід заняття
І. Організаційний момент
Чути стукіт у двері. Вчитель виглядає за двері і в нього з’являється в руках лист.
Діти, щойно поштар вручив мені листа. Давайте прочитаємо його.
«Добрий день, діти!
Пишу вам з темниці. Злий Кощій Безсмертний викрав мене і закрив в темниці за багатьма дверима. Випустить він мене лише тоді, коли діти виконають його завдання. До зустрічі. Василиса Премудра.»
Ну що, допоможемо ми Василисі?
ІІ. Актуалізація опорних знань
-Тож вирушаймо в дорогу. Дорога ця буде нелегка й небезпечна. Будемо дружними, уважними, дисциплінованими, допомагатимемо своїм товаришам.
Візьмемо тих, хто вміє рахувати до 6.
Всі разом рахуємо від 1 до 6. Тепер 1 ряд, потім 2 ряд, за ними 3 ряд.
-Молодці! Вирушаємо всі разом!
Завдання 1. Впиши пропущені цифри.(фронтально)
-
|
2
|
|
4
|
5
|
6
|
1
|
|
3
|
4
|
|
|
1
|
2
|
3
|
|
5
|
|
1
|
|
3
|
|
5
|
6
|
|
2
|
|
4
|
|
6
|
-Молодці! Перші двері відчинились! (Знімає вчитель із зображення Василиси, яке закрите декількома дверима, 1 двері)
Завдання 2
(індивідуально)
Молодці! Відкрились ще одні двері.
ІІІ. Робота над новим матеріалом.
-Діти, чуєте, чиї це голоси? (Включається аудіозапис голосів гусей)
-Так, це вірні помічники Кощея.
-Порахуйте, скільки їх? (6)
-А ось ще найменшеньке, дуже стомилося і ледве долетіло до нас.
-Скільки ж їх тепер стало?(7)
-Як же їх стільки стало? (до 6 +1)
-
Отже, щоб дістати число 7 потрібно до 6 + 1. Число 7 має свій знак і позначається цифрою 7(показ цифри).
-
На що вона схожа? Підказка : дуже полюбляє це знаряддя Кощей. Як махне він нею, так і розтупляться перед ним непрохідні зарості. Як відгадаємо цей предмет і напишемо в зошиті цифру 7, то він дістанеться нам, Кощей залишиться безсилим.
-І з цим завданням ви впорались. Відкрились ще 1 двері.
Щоб бути такими сильними і витривалими як гуси, виконаємо вправу, яку часто роблять вони.
Фізкультхвилинка.
Гуси-лебеді летіли,
на лужку тихенько сіли,
посиділи,поклювали,
покрутились й дружно встали.
-Ще 1 двері відчинились, бо ми сил набрались.
Завдання 4.
-Дуже вже гарно служать гуси Кощею . Вони мають шапки-невидимки. Щоб вони не змогли ними користуватися і не заподіяли нам зла , вам потрібно виконати ще одне завдання.
Скільки гусей у Кощея? (7)
-
Молодці! І з цим завданням ви впорались. Ще блище до нас стала Василиса.
Щоб зустріти Василису з квітами, потрібно виконати ось таке завдання:
Завдання 5
-Залишились ще 1 двері. Вони відкриються тоді, коли ви згадаєте назви кожного дня по порядку.
Завдання 6. (вчитель зачитує вірш – добавлянку)
Вранці ми із добрим ділом
День вітали понеділок.
Ніченька минула скоро,
Трудовий іде вівторок.
За ним спритна, молода
Поспішає середа.
А четвертий день тепер
Називається четвер.
Діло добре ладиться,
Як на стала п’ятниця.
Дома скрізь кипить робота,
Як почнеться день субота.
А субота з хлібом-сіллю
Привела сестру неділю.
Ось і тижневі кінець,
Хто трудився — молодець!
-
Які дні ви назвали?
-
Скільки їх?
-
Як їх сім’ю називають одним словом?(тиждень)
-
Тож скільки в тижневі днів?
ІV. Підсумок.
-Впорались ми з вами із цим завданням. Відкрилась остання брама. Красуня Василиса Премудра на волі.
- В ході роботи над завданнями з яким числом і цифрою ми познайоми - лись?
-Як утворюється число 7?
- Скільки днів має тиждень?
-А тепер полічіть.
Раз, два, три, чотири, п’ять –
До п’ти ще два додать,
То ж відомо буде всім –
Разом вийде цифра (сім)
Заняття з підготовки навчання письма
Подорож до зимового лісу
Тема: Робота в основному рядку з міжрядковою (допоміжною) лінією
Мета: Закріпити уявлення дітей про основний та допоміжний рядки, їх роль на письмі; учити працювати у зошиті на основному рядку; закріплювати вміння писати за допомогою рухів пальців; виховувати уважність, старанність, охайність
Обладнання: кольорові олівці, зошити, аудіо запис вітру, малюнок зимового лісу, малюнок з зображенням зимуючих птахів.
Хід уроку
І Організаційний момент.
Добрий день, мої малята!
Я вас рада всіх вітати!
Наберем в долоні сміху.
І розсиплем всім на втіху.
Ми потремо оченята,
Щоб могли все добре бачить.
Нашорошим швидше вуха,
Щоб могли усе-все слухать.
Підем разом мандрувати.
Щось цікаве пізнавати!
-
А куди ми помандруємо, ви зараз дізнаєтесь дізнаєтесь.
-
Щоб швидше дістатися до чарівного місця, взуємо чарівні чобітки, постукаємо підборами і скажемо: « Чарівні чобітки несіть нас до чарівного місця!» . (Звучить запис зимового вітру).
-
Закривайте очі й один раз обкрутіться кругом себе.
(На дошці з’являється картинка зимового лісу).
-
Куди ж ми з вами потрапили?
ІІ. Підготовка руки до письма в рядку
-
Які дерева ростуть в цьому лісі?
-
Чим вони вкриті? Якого кольору?
-
Давайте зобразимо також ліс.
-
Якого кольору візьмемо олівець? Заштрихуйте їх за зразком.
-
Кого ми можемо зустріти в лісі?
-
А ось і мешканці. Хто це?
-
Що ви можете розказати про зайчика і про вовчика?
-
Складіть про них речення.
-
Вони вам такі подобаються? Чого в них не вистачає?
-
Обведіть малюнок по пунктиру і домалюйте зображення тварин.
-
ІІІ. Фізкульт хвилинка
-
Які птахи зустрілися нам взимку в лісі?
-
Як їм там живеться?
-
Снігурець щось наш замерз,
Крильця притомились.
Він тремтить маленький весь,
Силоньки згубились.
Тож вставайте, не сидіть,
Снігура будемо гріть.
Ніженьками плиг, скік,
То вперед, а то убік.
Крильцями затріпотіли
І горобчика погріли.
А тепер присіли й встали,
Щоби ніжки сили мали.
А тепер угору руки,
Щоб не зназав снігур наш муки.
Вже він добре пожвавів,
Пурх! – і гратись полетів.
Ну , а клас тихенько сів.
-
Щоб добре тваринкам жилося в лісі про що повинні пам’ятати люди?
ІV. Робота над темою заняття.
-
Знайдіть у зошиті основний рядок.
-
Знайдіть допоміжну лінію.
-
Виконаємо вправи в зошиті.
-
Що вам нагадують ці елементи?
-
Якщо ви будете розпочинати похилу довгу паличку писати на допоміжному рядку, а заокруглення - в основному , то у вас отримається багато пар гарних лиж , на яких ми з вами повернимося вже додому з лісу
-
Підсумок заняття.
Подорожі вже кінець.
Всі старались на занятті.
Кожен з вас став молодець!
-Встанемо, закриємо очі, обкрутимося кругом себе (під звук вітру) і повернимося додому.
- Що вам сподобалося під час подорожі?
- Комусь, може, було важко впоратися з якимось завданням?
Заняття з розвитку мовлення
Подорож у Країну звуків
Тема: У Країні звуків. Приголосні звуки. Тверді та м’які приголосні.
Мета: формувати уявлення про звуки людської мови – голосні та приголосні; вчити розрізняти тверді й м’які приголосні звуки; розвивати уміння виділяти голосні й приголосні звуки ; розвивати фонематичний слух, спостережливість, зв’язне мовлення; виховувати допитливість, прищеплювати інтерес до навчання.
Обладнання: сюжетні малюнки , картки для позначення звуків, зошити.
Хід заняття
І. Організаційний момент.
Є країна незвичайна,
де живуть всі звуки.
Вивчиш всі їх – і чудово
опануєш всі науки.
Тож запрошую до неї я
і вся сім’я - від А до Я.
ІІ. Повторення вивченого.
-
Складання речень за малюнками , побудова схем.
 
-
– Які звуки позначаються кружечком?
-
Як їх вимовляють?
-
Скільки їх у нашій мові?
-
Назвіть.
-
– Яка пора року зображена на малюнках?
-
Виділіть голосні звуки у слові «зима».
ІІІ. Оголошення теми заняття.
-
Сьогодні ми познайомимось з новими звуками, які людина використовує у своєму мовленні
ІV. Робота над новим матеріалом
1.Назвіть звук який видає ведмідь, коли злий.
(р-р-р)
-
Чи можна цей звук проспівати?
-
Чи вільно проходить видихуване повітря при вимові цього звука?
-
Звуки, при вимові яких , зустрічаються перешкоди у вигляді язика, губів, зубів називають приголосні.
2. – Від кого ховаються зайчики? (від лиса)
- Промовте перший звук слова «Лис».
- Який він за звучанням?
- Де ховаються зайчики від лиса?
- Промовте слово «ліс».
- Виділіть перший звук в ньому.
- На який звук він схожий?
- Промовте їх ще раз і прислухайтесь , чи однаково вони промовляються?
- Звук [л ] – твердий, його позначають (-), а звук [л] – м’який, його позначають (=)
V. Фізкультхвилинка
М’які звуки -дуже ніжні,
як сніжинки білосніжні.
То про зиму наша казка ,
та вставайте – но , будь ласка.
Взимку холод осідає,
та сніжинки опадають.
І кружляють в танці мило,
І вкладаються безсило,
Вітер пісеньку співа,
Ніжні шепче їм слова,
Спочиває все в спокої,
Відпочили й ми з тобою.
VІ. Закріплення вивченого.
1.
2.

3. Розглянь малюнки. З’єднай зображення з відповідною звуковою схемою.
4.
VІІ. Підсумок заняття.
-
В якій країні ми з вами побували?
-
З якими звуками цієї країни сьогодні познайомились?
-
Якими бувають приголосні звуки?
-
Як їх позначають?
-
Виділіть перший звук у своєму імені. Покажіть, яким значком ви його позначили?
В гості до лісової школи
Тема: Голосні та приголосні звуки. Звуковий аналіз три звукових слів.
Мета: Закріпити знання дітей про голосні та приголосні звуки; формувати уміння аналізувати тризвукові слова; розвивати увагу;
Обладнання: сюжетний малюнок, картки з завданнями.
Хід уроку
І. Організація заняття
- Ви знаєте , діти, що сьогодні до себе на урок нас запрошує Мудра Сова в лісову школу.
Але справа в тому, що зараз день, а вдень вона спить. А розбудити її можна, якщо виконаємо правильно завдання про голосні і приголосні звуки, які приготували звірята лісової школи.
Всі сідаємо тихенько,
спинки тримаємо рівненько.
Заняття почати час,
бо сюрприз чекає вас.
ІІ. Закріплення вивченого.
-
Завдання від лисички
-
Як відрізнити приголосний звук від голосного?
-
Як позначаються голосні звуки?
-
Як позначаються приголосні?
-
На які дві групи поділяються приголосні звуки?
-
Як позначаються тверді?
-
Як позначаються м’які?
Діти отримують від лисички нагороду – печиво «Зоологічне»
-
Завдання від білочки.
-
Розглянь малюнок. Допоможи звукам з повітряної кулі зайняти своє місце в кожному
слові.
Діти отримують приз від білочки - горішок
-
Завдання від ведмедика.
Виконавши завдання, від ведмедика - по цукерці
Фізкультхвилинка
Ми маленькі діточки,
Загорнулись, мов їжачки,
Потім станем, мов жирафа,
Дотягнемось аж до шафи.
Пострибаєм , мов зайча,
Політаєм, мов грача.
Як ведмедик похитаймось,
Відпочити постараймось.
-
Завдання від зайчика.
-
Розглянь малюнок і « розсели» тварин у вольєрах.
На першому поверсі живуть тварини, назві яких три звуки, на другому поверсі ті, у назві яких чотири звуки.
Нагорда від зайчика – морквинка
-
Завдання від їжачка
-
Запишіть звукові схеми три звукових слів з попередньої вправи.
Від їжачка – по яблучку кожному
-
Завдання від сороки.
Нагорода – наклейка до зошита.
ІІІ. Підсумок заняття.
Школа лісова звірів позбирала.
Звірі там навчаються.
Перевірили і вас,
Хто і як старається.
-
Всі завдання ми виконали. І нам вдалося розбудити Мудру Сову.
І на останок , завдання від Сови.
-
Які звуки заблукали? До якої групи звуків вони належать?
Мама з бочками пішла
По дорозі край села. [ б-д]
Ми йдемо з тобою в лис,
Там живе руденький ліс.[і-и]
-Молодці! Від Сови отримуєте «медалі».
Поділіться з Вашими друзьями: |