Чаплинська районна рада комунальна установа чаплинський районний методичний кабДата конвертації02.05.2016
Розмір94.6 Kb.
#33981


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ЧАПЛИНСЬКА РАЙОННА РАДА

КОМУНАЛЬНА УСТАНОВА

«ЧАПЛИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ»

ХРЕСТІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ
ЗОРЯНА ГОДИНА

БАГАТОДІТНОЇ РОДИНИ
Розробка

родинного свята багатодітних родин різних національностей

Підготувала – класний керівник 6-А класу,

вчитель української мови та літератури

Шиманська Тетяна Анатоліївна


2013-2014 н.р.

Мета: виховання відчуття любові і гордості за свою родину, поваги до батьків, розвиток пошукової діяльності щодо вивчення історії своєї родини; формування толерантного відношення, поваги до родин однокласників; формування уяви про життєвий ідеал родини; згуртування класного колективу, колективу учнів та батьків, згуртування сімей учнів класу; знайомство з найбільш розповсюдженими традиціями українського і турецького народів.

Наочне оформлення:різнокольорові повітряні кульки,малюнки «Моя сім’я», зірки, плакат у центрі сцени «Зоряна година багатодітної родини»; виставка «Реліквії моєї родини», палітра фотогазет «В гостях у нашої родини»; слайдові презентації «Мами шестикласників», «Наш веселий 6-А клас»; прислів’я, приказки та вислови про родину; грамоти та подарунки учасникам.

Музичне оформлення: «Ніби вчора рідна мамо» (мінус) з репертуару Оксани Білозір,

«Квітка-душа»(мінус) з репертуару Ніни Матвієнко, «Детство»(мінус) з репертуару Юрія Шатунова, «За столом збирається родина»з репертуару родини Білоножків, «Попурі» ( збірка мелодій для танцювального конкурсу); мелодії для конкурсів.

Обладнання: магнітофон, акустична система, мікрофони, проектор, стелаж для виставки, трибуна, вази для квітів

Реквізит та аксесуари для проведення ігор і конкурсів: віник, мило, молоток, рушник, совок для сміття, 4 розкладачки, 4 простирадла, 4 подушки, 4 наволки, 4 автомобільні насоси, 4 автомобільних шин, 4 спортивні обручі, 4 ляльки, 4 памперси, 4 дитячі шапочки, 4 повітряні кульки, 4 фартухи, 4 хустки, 4 капустини, 4 ножі, 4 кухонні дощечки.

Завдання: через вивчення низку проведених конкурсів свята викликати в учнів любов та повагу до своєї родини, її традицій, гордість за багатогранність та самобутність своєї сім’ї.

План проведення заходу: 1. Конкурс «Візитка родини».

 2. Конкурс «Реклама».

 3. Конкурс «Кохана, у нас народжується родина».

 4. Конкурс «Майстер-шеф».

 5. Конкурс «Хрестівка має талант».

 6. Конкурс «Супер-тато».

 7. Конкурс «Супер-мама».

 8. Конкурс «Мій зможе».

 9. Конкурс «Моя зможе».

 10. Конкурс «Запеленаю свою дитину».

 11. Конкурс «Надути повітряну кульку».

 12. Конкурс «Готуємо вечерю».

 13. Конкурс «Танцювальний».

Підготовча робота:діти оформлюють разом з батьками і класним керівником зал, у якому проходитиме свято; напередодні готують малюнки із зображенням своєї родини; актив класу готує запрошення до свята і розносить запрошеним; учні вибирають з перлин усної народної творчості вислови, прислів’я та приказки про родину; класним керівником було проведено і оброблено анкети учнів про родину; родини-учасниці готують візитку і емблеми своїх родин, презентації улюблених страв і номер художньої самодіяльності; решта батьків та учнів класу готують номери для виступу на святі.

Виходять ведучі і виконують пісню «Мамина пісня» із репертуару Оксани Білозір

(пісня ведучих під слайдові презентацію з фото мам учнів 6-А класу)

Ведучий І : Сім’я – святиня людського духу, благородних людських почуттів, кохання, любові, вірності, піклування.

Ведучий ІІ : Сім’я – це невсипуща хранительниця звичаїв і традицій, пам’яті предків. Як добре дітям зростати в сімї, де панує любов, злагода, затишок. «Нащо клад, якщо у родині лад?» - кажуть у народі.

Ведучий І : Родинний дім – це гавань, де кожен повинен знайти розуміння, прихисток від усяких життєвих негараздів. Лад у сімї дає змогу кожному члену родини розкрити весь свій людський потенціал. Нехай же ніколи не бракує у ваших домівках тепла, радості, поваги, щирості, любові.

Ведучий ІІ : Шановні батьки! Не забувайте ні на хвилинку про те, що ви несете відповідальність за долю своїх дітей. Виховуйте словом, власним прикладом, навіть способом мислення. «Що посієш, те й пожнеш!», «Не навчив батько, не навчить і дядько», «Хороші діти – це честь батька і матері» - так гласить народна мудрість.

Ведучий І : Лише в щасливих родинах зростають розумні, щасливі діти. І сьогодні ми з вами зможемо в цьому пересвідчитись.

Ведучий ІІ : У житті кожної людини настає зоряна година. Сподіваємось, що вона настане і для наших родин – учасниць сьогоднішнього шоу.

Ведучий І :Давайте привітаємо учасників нашого шоу.

Ведучий ІІ : Родина __________

Ведучий І :Родина ___________

Ведучий ІІ :Родина __________

Ведучий І:Родина ____________

Ведучий ІІ: Нехай слова і пісні милозвучні

Для вас лунають знов і знов.

Хай будуть в серці нерозлучні:

Добро, Надія, Віра і Любов

Ведучий І: Хай вам сміється доля журавлина,

Поля розлогі колоссям цвітуть.

Нехай червоні ягоди калини

Щасливу вашу осявають путь.

Ведучий І: Здоров’я від води джерельної,

Багатства від землі святої.

А ще любові, ласки Божої

Родино, ми бажаємо сьогодні.

Ведучий І :А оцінювати наші конкурси буде почесне журі у складі: _________________

Ведучий ІІ :Ну що ж розпочинаємо. Першим конкурсом нашої програми буде «Візитка родини»Кожна родина в довільній формі розповідає про себе, представляє емблему.

Слово журі

Ведучий І: Другий конкурс «Реклама»

Рушієм сьогодення як відомо, є реклама. Ми також крокуємо у ногу з часом. Я пропоную нашим учасникам предмети домашнього вжитку. Кожна родина повинна прорекламувати один із них. (Віник, мило, молоток, рушник, совок для сміття).

Ведучий ІІ:Поки учасники готуються до виступу, звучить пісня у виконанні жіночого дуету родини Морозових «Квітка-душа»

Слово журі

Ведучий І:Найприємніші спогади у кожної родини про першу зустріч, перший поцілунок. Все було так романтично. Хоча, як це було, нам повідають наші тата, мужні чоловіки наших родин.

Ведучий ІІ:Третій конкурс «Кохана, у нас народжується родина». Батько, тато... Суворий, вимогливий, а його любов до дітей стримана і врівноважена. Недарма кажуть, що дитину потрібно любити так, щоб вона цього не знала. Саме такою і повинна бути батьківська любов. Батько має в сім'ї незаперечний авторитет. Він уособлюється як захисник, годувальник. Одначе батьків приклад, батькове слово завжди були законом.Розкажіть нам, будь ласка, шановні чоловіки, про те, як ви познайомились зі своєю дружиною.

Ведучий І:А зараз для вас прозвучить музична композиція у виконанні Турбал Яни

Слово журі

Ведучий ІІ:Четвертий конкурс «Майстер-шеф»

Коронна страва (кожна родина-учасниця демонструє улюблену страву свої сім’ї).

Слово журі

Ведучий ІІ:П’ятий конкурс «Хрестівка має талант». Цей конкурс включає в себе номер художньої самодіяльності вашої родини.

Слово журі

Ведучий І:Шостий конкурс «Супер – тато».

Ви – справжні чоловіки, мужні і відважні. Сьогодні ви продемонструєте свою витримку, терплячість і швидкість. За командою «Старт» ви повинні розкласти розкладачку, застелити простирадло, одягнути наволку на подушку, зняти швидко взуття, лягти і вкритись. Приготувались. Старт!

Слово журі

Ведучий ІІ:Сьомий конкурс «Супер-мама». Сільські жінки вміють все. Іноді чоловіки бояться нас за те, що ми все вміємо. Жінкам треба за час надути скат машини. Старт!

А зараз до вашої уваги у виконанні супер-жінок запальний танок (танець хлопчиків)

Слово журі

Ведучий І:Восьмий конкурс «Мій зможе». Зараз ми попросимо жінок підійти до столика журі, заповнити таблицю і ми розпочнемо цей конкурс (жінки заповнюють таблицю, у якій ставлять цифру , яка відповідатиме кількості віджимань, які зможе зробити її чоловік від підлоги).

Шановні чоловіки, займіть позицію, приготувались і почали.

Слово журі

Ведучий ІІ:Дев’ятий конкурс «Моя зможе» Зараз ми попросимо чоловіків підійти до столика журі, заповнити таблицю і ми розпочнемо цей конкурс (чоловіки заповнюють таблицю, у якій ставлять цифру , яка відповідатиме кількості прокручувань на талії обруча , які зможе зробити його дружина).

Шановні жінки, займіть позицію, приготувались і почали.

Слово журі

Ведучий І:Десятий конкурс «Запеленаю свою дитину». Чоловікам необхідно одягнути памперс на дитину, шапочку і запеленати. Приготувались. Старт!

Ведучий ІІ:Одинадцятий конкурс «Надути швидко повітряну кульку». Тепер до участі запрошуються наймолодші члени наших багатодітних родин. Вам треба якнайшвидше надути повітряну кульку. Старт!

Слово журі

Ведучий І:Дванадцятий конкурс «Готуємо вечерю». І знову запрошуємо наших мужніх чоловіків. Уявіть, що ваша дружина поїхала в Чаплинку у салон краси, вам треба закінчити приготування борщу, а саме – подрібнити капусту.Одягніть фартухи, хустки і починаємо. Старт!

А ми зараз вам повідаємо таємницю ваших родин. Заздалегідь до свята у 6-Акласі було проведено опитування.

Ведучий ІІ:Послухайте відповіді: 70% учнів вважають головою родини маму, а інші - тата.

Ведучий І:На питання як тато називає маму, діти вказали такі слова: сонечко, зайчик, моя дівчинка, красуня, моя люба, мамулька, котик і лише 10% дітей вказали на те, що тато називає маму по імені.

Ведучий ІІ:На питання як мама називає тата, були такі відповіді: зайчик, татусь, сонечко, мій любий.

Ведучий І:Також були цікавими відповіді на питання «Які недоліки є у батьків?» У мам виявилися такі недоліки: кричить, передоглянула. У тат: курить.

Ведучий ІІ:На питання «Коли тато в останній раз дарував квіти мамі?» були відповіді неоднозначні: на 8 Березня 2012 року, на день народження, не пам’ятаю, давно і декілька відповідей «ніколи».

Ведучий І:На питання «Чи хотіли б ви мати ще братиків чи сестричок?» більшість дітей погодились, але й були такі відповіді: мені вистачить і двох братиків, так хочу сестричку написало 5 дітей, хочу братика написало 6 дітей, категорично відмовились 2 дітей, і одна дитина хотіла б взяти діток у родину з дитбудинку.

Ведучий ІІ:У анкетах ми також запропонували дітям «виписати» собі маму для проекту «Міняю жінку» з мам учнів 6-А класу. Більшість дітей вибрали маму _____________, хоча були й категоричні відповіді – ніяких інших мам.

Ведучий І:А тепер найцікавіше! Дітей познайомили з умовами проекту «Хата на тата». Тобто мама їде відпочивати, а діти залишаються з татом. Яких відповідей на питання «Що у вас буде вдома?» тільки ми не прочитали. Дівчатка впевнено відповіли, що в будинку буде порядок, що вони будуть допомагати татові. Але також були відповіді: що буде бардак, а одна дитина написала: спочатку пожежа, потім потоп і кінець світу.

Ось так, шановні батьки! Ми все про вас знаємо!

Ведучий ІІ:Останній конкурс називається «Танцювальний». Батьки стають один проти одного і під звуки мелодій повинні танцювати. Мелодії танців різні, і ви, як сучасні батьки, повинні рухатись відповідно до ритму. Оцінюється артистичність, оригінальність танцю. Що ж починаємо ( попурі мелодій)

Ведучий І:От і настав час підводити підсумки нашої зустрічі. Наближається зоряний момент, момент нагородження переможців.

У виконанні колективу учнів класу звучить пісня «Детство»

(Журі оголошує результати і проводить церемонію нагородження).

Номінації: 1. Найталановитіша родина.

 2. Найвеселіша родина.

 3. Найдружніша родина.

 4. Найгостинніша родина.

 5. Найчарівніша родина.

 6. Найсучасніша родина.

 7. Найрозумніша родина.

Ведучий ІІ:За оплесками глядачів ми зараз визначимо родину, яка отримала приз глядацьких симпатій.

Ведучий І :

Прощатись нам настала пора.

Усім ми вам бажаєм добра.

У кожному домі, у кожній оселі

Живіть до 100 років

Щасливі й веселі!

Пісня «За столом збирається родина»Фотосесія
Література та використані джерела


 1. http://poiskm.com«Ніби вчора рідна мамо» (мінус) з репертуару Оксани Білозір

 2. http://www.minus.lviv.ua – «Квітка-душа»(мінус) з репертуару Ніни Матвієнко

 3. http://muzofon.com – «Детство»(мінус) з репертуару Юрія Шатунова

 4. http://muzofon.com – «За столом збирається родина»з репертуару родини Білоножків

 5. http://www.audiopoisk.com – «Попурі» ( збірка мелодій для танцювального конкурсу)

 6. http://drevolife.jimdo.com – прислів’я, приказки та вислови про родину
Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал