Це поєднання різних властивостей, якостей особистостіСкачати 46.06 Kb.
Дата конвертації11.09.2017
Розмір46.06 Kb.
#49047
«Скільки людей — стільки й характерів», — часто повторюємо ми. І це дійсно так, двох однакових людей немає і навіть близнюки, яких не можемо розрізнити на перший погляд , на другий виявляються зовсім різними людьми. Люди мають різні системи цінностей, захоплення, принципи і світогляд, по-різному реагують на зовнішні подразники. Характер людини обумовлює її вчинки, з яких і складається життя. Ми пропонуємо вам разом простежити, з чого складається характер і чи можна змінити його.

Отож ХАРАКТЕР – це поєднання різних властивостей, якостей особистості.

Характер людини дещо змінюється протягом всього його життя. Ці зміни протікають найчастіше несвідомо, але іноді людина свідомо міняє якісь риси. Але основні, базові риси, закладаються ще в далекому дитинстві і можна з упевненістю стверджувати, що до 5-6 років дитина вже має свій власний характер. Вже до другого року життя дитина демонструє вольові риси характеру, а до 3-4 років формуються ділові риси.

Цікавий тест на визначення типу характеру


Щоб пройти тест, вам потрібно взяти аркуш паперу і ручку (або відкрити блокнот на комп’ютері) і проробити ряд простих маніпуляцій.

1. Перше, що слід зробити, це сплести пальці рук в замок. Якщо наверху опиниться палець лівої руки, пишіть на аркуші літеру «Л», якщо правої – «П» відповідно.
2. Далі витягніть руку з виставленим вперед вказівним пальцем, прицілюючись в уявну мішень. Зверніть увагу на те, яким ви оком користувалися для прицілу - лівим чи правим. Якщо закривали праве, пишіть на аркуші «Л», ліве – «П».
3. Третій момент – схрещення рук: схрестіть на грудях руки, і зверніть увагу, кисть якої руки опинилася зверху: лівої – на аркуші повинна з’явитися літера «Л», правої – «П».


4. Четвертий етап маніпуляцій – аплодисменти. Поплескайте у долоні, і зверніть увагу, яка рука працює активніше, тобто яка по якій б’є. Якщо активніша ліва, знову пишете «Л», права «П».
Після всіх цих дій у вас на аркуші має з’явитися напис з чотирьох букв – це і є код вашого характеру.

А тепер пояснення:


- Поєднання чотирьох літер П (ПППП) характерне для людей консервативних, які живуть стереотипами; вони здебільшого уникають конфліктів та сварок, не люблять вступати з кимось в суперечку.
- Якщо ваш код закінчується на літеру Л, яка є єдиною в наборі букв (ПППЛ), вас можна назвати надзвичайно нерішучим: власне, це і є найбільш яскрава риса характеру.
- Поєднання ППЛП характерне для людей комунікабельних, які легко йдуть на контакт з оточуючими. Вони є досить рішучі, мають добре розвинене почуття гумору, артистичні і до всього набору люблять ще й пококетувати.
- Якщо у перших двох пунктах домінувала права, а в останніх двох – ліва рука (ППЛЛ), ви належите до рідкісного типу характеру – такий набір трапляється дуже рідко. Характер – такий, як і у попередників з кодом ППЛП, однак йому властива м’якість.
- ПЛПП є характерним для людей, схильних до аналітики. Вони є володарями м’якого характеру, у взаєминах з оточуючими обережні, часто навіть трохи холодні та вирізняються великою терпимістю.
- ПЛПЛ – ще один рідкісний тип. Такі люди є дуже беззахисними, вони легко піддаються сторонньому впливові.
- ЛППП – таке поєднання характерне для людей емоційних, які також піддаються впливові інших. Вони легко пристосовуються до життєвих змін, але, з іншого боку, таким людям бракує наполегливості і завзяття. Вони є досить товариськими та комунікабельними.
- Для володарів ЛППЛ характерні ті ж риси, що й попередникам з кодом ЛППП у поєднанні з м’якістю характеру та навіть якоюсь наївністю.
- ЛЛПП: якщо у вас вийшов такий напис, то ви належите до людей дружелюбних. Однак для вас характерна незібраність, неоднозначність інтересів. Пр цьому ви любите покопатися у собі.
- ЛЛПЛ є свідченням простодушності та довірливості людини.
- Емоційні та енергійні люди, вчинкам яких властива неймовірна рішучість, часто обирають ЛЛЛП.
- Якщо у вас чотири літери Л, то ви є людиною украй антиконсервативною. Ви у все старе можете вдихнути нове життя, є особистістю індивідуальною, та незалежною, впертою й іноді навіть егоїстичною.
- ЛПЛП - якщо у вас вийшов такий набір, емоційні зрушення вам не страшні: у вас найсильніший тип характеру. Представники цього типу вірні своїй точці зору, вони енергійні і практично до останку наполегливі у прагненні досягти поставленої мети.
- ЛПЛЛ – також характерне для сильних людей. Риси, схожі на попередній тип, однак спостерігається деяка нестійкість характеру, замкнутість та навіть якась схильність до самоаналізу.
- У людей з поєднанням ПЛЛП – характер простий і легкий.

Їм властиве якесь неймовірне вміння уникати конфліктів, вони легко спілкуються і заводять знайомства, часто міняють смаки та уподобання.


- ПЛЛЛ - люди з мінливим типом характеру. В усьому прагнуть до незалежності і свободи, намагаючись все зробити самостійно.

Як змінити свій характер
Як правило, нові риси характеру найбільш швидко і повно проявляються в людині, якщо вони схожі з вже існуючими. Після тридцятирічного віку кардинальні зміни характеру відбуваються вкрай рідко. І все ж змінюватися ніколи не пізно.

Людина завжди може змінити риси характеру, які їй не подобаються. Для цього існують безліч методик, але всі вони базуються на одному: бажання змінитися повинно бути внутрішнім і усвідомленим.

Гарним помічником у зміні характеру стане систематичний підхід. Випишіть на окремий листочок риси характеру, від яких ви хочете позбутися. Навпроти кожної риси напишіть, в чому вона проявляється. Знаючи це, вам буде легше контролювати себе і не допускати неприємних вам вчинків. Характер людини створюється довго,позбуватись неприємних рис складно, це вимагає кропіткої і тривалої праці. Але це не неможливо і особливу складність представляє буквально перший тиждень. Коли контроль над проявом «темної» сторони вашого характеру перейде у звичку, стежити за своєю поведінкою стане значно легше. І дуже скоро те, що вам не подобалося у вашому характері, перестане ускладнювати вам життя і спілкування з близькими.

Наприклад, вашої негативною рисою є гнівливість. Вона проявляється в тому, що ви, не дослухавши співрозмовника, встигаєте нагрубіянити йому. Вам варто почати контролювати свої дії: спробуйте дослухати співрозмовника до кінця, порахуйте до п’яти або десяти, перш ніж сказати різкість.

Також добрі результати у зміні свого характеру дає зразок для наслідування. Вибравши якийсь зразок (ним може бути як реальне, так і вигадана особа), ви починаєте рівнятися на нього. І питаєте себе, як би він вчинив на вашому місці. Копіюючи бажану манеру поведінки, ви також будете виробляти у себе правильні звичкиНеважливо, якою системою виправлення себе ви скористаєтеся. Важливо, щоб ви щиро хотіли змінитися на краще, тоді для вас не буде нічого неможливого.
І на кінець відгадайте загадку
Вона нічого не коштує, але створює багато чого. Вона збагачує тих, хто її одержує, не збіднюючи тих, хто її дарує. Вона триває мить, а в душі залишається надовго. Немає багатіїв, хто міг прожити без неї і немає таких бідних, які б не стали б багатшими її милістю. Вона створює щастя в душі. Водночас, її не можна купити, ні вкрасти, ні позичити, бо вона – це цінність, яка не прагне жодної користі, якщо не йтиме від щирого серця. (Усмішка)
- Бажаю, щоб усмішка не сходила з вашого обличчя. Пам’ятайте, що кожен з вас отримав право на життя і ви повинні прожити його якнайкраще!!!
[size=10]

Скачати 46.06 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал