Це для вас прийшла веснаСкачати 470.87 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації02.05.2016
Розмір470.87 Kb.
  1   2


ЦЕ ДЛЯ ВАС ПРИЙШЛА ВЕСНА

Прийшла весна, така замріяна, ніжна, жадана. І так важко втриматись від своїх почуттів та щиро зізнатись у коханні до жінок. Так, ми любимо вас, тому що саме ви робите нас мужнішими, розумнішими, кращими, надихаєте на нові ідеї, проекти і перемоги.

Хочу побажати прекрасному жіноцтву нашого університету: нехай життя ваше буде багатим на здоров'я і щастя, на розумне, добре, вічне. Бажаю вам сонця ясного на землі й на обрії, долі незрадливої, щедрої, доброї. Нехай все задумане здійсниться, хай радістю дні розпочинаються. Нехай поруч з вами завжди будуть лише гідні люди.

Це для вас сніги розтали,

Це для вас прийшла весна…

М.І. Дяченко, перший

проректор Уманського НУС.
ЗІ СВЯТОМ ВЕСНИ, ДОРОГІ ЖІНКИ!

З ледь відчутним весняним подихом приходить до нас чудове жіноче свято – 8 Березня. Цей день несе у світ ніжність і красу. Адже усе найдорожче, що є у нашому житті, – щастя, радість, надія, кохання – пов'язане з жінкою.

Без вас, дорогі жінки, не було б стільки світла, любові і тепла. Ви наповнюєте будні яскравими фарбами, спонукаєте до шляхетних вчинків і добрих справ.

Жінка виступає берегинею роду, миру, злагоди і гармонії на рідній землі. Ми свідомі того, що без вашої підтримки, розуміння, ініціативності та творчої думки неможливі добрі переміни в нашому суспільному житті. Своєю плідною працею та силою духу ви звеличуєте батьківський край, примножуєте його успіхи і досягнення. Саме тому ми покладаємо великі сподівання на ваш значний внесок у створення благодатної атмосфери творення, в якій маємо всі працювати.

Велике спасибі вам, милі жінки, за материнську ласку і мудрість, ніжність і добре слово. Сердечно бажаємо вам, наші дорогі матері, дружини, доньки, сестри, колеги нев'янучої молодості, радості та краси. Нехай вас ніколи не оминає турбота чоловіків, а прекрасні почуття дарують натхнення для нових творчих успіхів і життєвих перемог. Будьте коханими і кохайте, а ми, чоловіки, робитимемо все, аби ви почувалися щасливими.

З повагою колектив ради студентського

самоврядування Уманського НУС.

ПРО ТЕБЕ


Я тебе пострічав

У зелених лугах,

Де росте і цвіте

Рута-м'ята,


Де калина рясна

Біля дуба зросла,

Там зустріли удвох

Наше свято.


По дорогах життя

Ми крокуєм вперед,

Разом ділимо

Горе і радість.Хай бурани ревуть,

Заметілі метуть,

Не страшать нас

Ні роки, ні старість.


Наші діти зросли,

Часто радують нас,

Не дають

Сумувати, тужити.


Як прекрасне життя,

Як прекрасний цей світ,

І так хочеться

Жити і жити!


Петро Іванович Лахманюк.

ХАЙ ВАМ ЗАВЖДИ ПОСМІХАЄТЬСЯ ДОЛЯ!

Добігають кінця останні дні лютого. І хоч зима ще проявляє свій суворий норов, та незабаром володарка душ – весна вступить у свої законні права: ніжний пролісок підніме тендітну голівку, заголубіє небо весняною блакиттю, зазеленіють луки, а на деревах розпустяться бруньки. Прокинеться від зимового сну природа, і разом з першими весняними днями прийде чудове свято – Міжнародний жіночий день – 8 Березня. Кожна жінка цього дня почуває себе богинею: адже в її адресу лунають вітання, побажання, компліменти, їй дарують квіти, її звеличують! І вона цього заслуговує: берегиня родинного тепла, віддана подруга, кохана дружина, надійна колега – це все вона, Жінка, від якої бере свій початок все прекрасне на землі.

У колективі нашого університету працює 566 жінок. І яку б посаду вони не обій­мали, ні в чому не поступаються чоловікам. Це декан факультету економіки і підприєм­ництва В.С. Костюк, завідувачі кафедр З.М. Грицаєнко, Т.І. Бортник, О.О. Непочатенко, О.І. Улянич, А.Ю. Токар, Н.М. Осокіна; голова профкому М.І. Парубок; заступники дека­нів факультетів З.М. Харченко, Н.О. Вернюк., Н.О. Петренко, Л.А. Осадча, Г.Я. Слободяник, О.В. Свистун, Л.Ю. Матенчук, О.Д. Черно; завідувач навчально-методичного відділу Л.В. Вишневська, головний бухгалтер В.І. Вінник, завідувач аспірантури і докторантури Н.Д. Сомова, директор наукової бібліотеки С.В. Нижник, начальник відділу кадрів О.В. Зуєва, начальник відділу діловодства К.Н. Трушкова, помічник проректора з адміністративно-господарської роботи Н.Я. Пушка; директор Центру культури і виховання Н.І. Шаповаленко, завідувач музею історії УНУС Л.О. Цимбровська, завідувач їдальні Л.М. Водолаз, завідувач гостинним комплексом та студентського кафе І.П. Єрьоменко, начальник паспортного стола Н.С. Ткач.

Багато років трудяться на кафедрах, сумлінно виконуючи свої службові обов’язки старші лаборанти В.В. Семчак, Л.С. Лихацька, Л.М. Калабська, Р.В. Ткачук, лаборанти Г.К. Петришина, Т.Г. Діхтяр, О.С. Климюк, старші лаборанти Л.М. Сидорук, Г.Д. Райко, Г.П. Довбуш, Н.М. Жовтобрюх, Л.М. Коларькова, Л.В. Нюганіна, Л.С. Кашперська, лаборанти Н.Ф. Бесараб, Н.О. Павлова, Н.М. Абакумова, старші лаборанти Л.М. Редько, О.В. Тараненко.

В університеті функціонують цілі підрозділи, де працюють виключно жінки. Це навчально-методичний відділ, відділ кадрів, відділ діловодства, наукова бібліотека, бухгалтерія, санаторій-профілакторій «Юність».

Чимало прекрасних жінок працюють у господарській частині: прибиральниці, коменданти і чергові гуртожитків, швейцари-гардеробники, чергові навчальних корпусів, штукатури, двірники та ін.

В університеті на денній і заочній формі навчаються 3782 студентки. Переважна більшість з них відмінниці навчання, відомі спортсменки, талановиті дослідниці, чарівні танцюристки і співачки.

Всім вам, представниці найкращої половини людства, чарівні жінки – матері, дружини, сестри, подруги, колеги – у переддень нашого свята зичу здоров’я міцного, щастя, добра, кохання, поваги, родинного затишку.Хай вам завжди посміхається доля,

Несуть тільки радість з собою роки,

Хай щастя й здоров’я не зрадять ніколи,

Хай збудуться мрії, бажання й думки.Снаги трудової – без ліку,

Пошани й добра від людей,

Щасливого й довгого віку

Бажаю я вам у цей день.


М.Ю. Замаховська, редактор газети «Університетські вісті».

НАШ ДЕКАН – ВІРА СТЕПАНІВНА КОСТЮК

Серед п’яти факультетів нашого університету є один, який очолює жінка. Це Віра Степанівна Костюк, знана і шанована в колективі навчального закладу. В ній гармонійно поєднуються прекрасний організатор, умілий керівник, досвідчений педагог і виключна жіночність.

Вона народилася в мальовничому селі Поташ Тальнівського району у селянській сім'ї.

Отримавши ґрунтовну підготовку на економічному факультеті Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, розпочинає свою трудову діяльність у Донецькому політехнічному інституті. 3 1984 року працює на кафедрі економічної теорії Уманського національного університету садівництва. У 1993 році успішно захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук і згодом одержала звання доцента. З 1997 року вона очолює кафедру, яка є однією з кращих на факультеті економіки та підприємництва.

Відповідальність за доручені справи, уміння працювати з людьми, компетентність та професіоналізм стали підставою призначення В. С. Костюк на посаду декана факультету економіки та підприємництва.

Віра Степанівна – знаний науковець і педагог, автор близько 80 наукових та методичних праць, досліджує проблеми соціального захисту сільського населення, під її керівництвом захищено більше 100 дипломних робіт. В.С. Костюк користується заслуженим авторитетом серед колег, її люблять і поважають студенти.

За досягнуті успіхи в науково-педагогічній, громадській діяльності вона неодноразово нагороджувалася почесними грамотами Міністерства аграрної політики України, міськвиконкому м. Умань та ін. Вона удостоєна почесних звань «Відмінник освіти України», «Відмінник аграрної освіти і науки України».

У чому секрет її успіхів? Окрім працелюбності і компетентності, життєвої мудрості та діловитості, вона в першу чергу – жінка. Мудра, приваблива, яка постійно турбується про колектив факультету, студентів, про своїх рідних і близьких.

Та попри поєднання декількох різних складових – працьовитості, кваліфікованості, жіночої чарівності, головним кредом в її житті залишається, як і раніше, ВІРА.Віра в людей, Віра у краще майбутнє, Віра у своє призначення. Тому вона ніколи не зневіряється і невпинно прямує до успіхів.

Наприкінці минулого року Віра Степанівна відсвяткувала свій ювілей. Ми щиро вітаємо Віру Степанівну з ювілеєм і святом 8 Березня, зичимо доброго здоров'я, творчої наснаги, щастя та успіхів у роботі. Бажаємо на довгі роки зберегти невичерпне джерело енергії, молодості та привабливості. Нехай доля шле добро і щастя, міцне здоров'я та достаток, а віра, надія і любов залишаються вірними супутниками її життя.
Бажаємо миру і доброї долі,

Запалу енергії, сили доволі,

Творчого вогнику, віри й наснаги,

Щедрості серця, людської поваги.

Щоб душа завжди раділа

Усмішкам, сонцю, небесам,Натхнення, миру, успіхів, надії

Завжди ми щиро зичим вам.

Хай дороги стеляться крилато,

Будуть чисті, як грудневий сніг.

Хай малює доля з буднів свято,

А Господь дарує ще багато літ.З повагою колектив деканату

факультету економіки і підприємництва

та кафедри економічної теорії.

СТЕЛИСЯ, ДОЛЕ, КРІЗЬ УСЕ ЖИТТЯ ЛИШЕ ДОБРОМ ДЛЯ ДОБРОЇ ЛЮДИНИ!

Є жінки, які випромінюють внутрішню силу, надійність, лідерство. До таких нале­жить Марина Петрівна Тихомирова, старший викладач кафедри фізичного виховання. Це про неї писав Некрасов: «Коня на скаку остановит, в горящую избу войдет».

Можливо, нелегке дитинство в багатодітній сім'ї, навчання в школі-інтернаті виховали в неї цей непохитний стержень, твердий характер, організаторські здібності, почуття колективізму, співчуття до ближнього – риси, які вона пронесла через усе життя.

Понад десять років поспіль Марина Петрівна очолювала профспілкову організацію університету, вирішувала виробничі питання, а також проблеми організації відпочинку співробітників та їх сімей, студентів, розробляла заходи з підготовки до свят, приділяла велику увагу тим, хто потребував моральної чи матеріальної підтримки у зв’язку з різними життєвими ситуаціями, особливо ветеранам та пенсіонерам університету.

Ми високо цінуємо працьовитість, сумлінне відношення до роботи, багатий досвід і про­фесійні якості Марини Петрівни. Багато молодих викладачів на кафедрі переймають педагогічний досвід старшого колеги, яка вміє об'єктивно оцінити ситуацію і прийняти зважене рішення.

З нагоди Вашого ювілею і свята весни щиро вітаємо Вас, шановна Марино Петрівно, бажаємо всіх гараздів, добра, щастя, успіхів.Бажаєм здоров’я, як криця, міцного,

Будьте душею завжди молоді.

Хай Вашу долю освітлюють зорі,

А щастя рікою вливається в дім.

Хоч було тривог у житті немало,

Та не будемо згадувати сумне,

Бо горить в душі іще багаття,

Вогонь горить – це головне.На довгий вік, на многії літа,

На шану від людей, тепло родинне,

Стелися, доле, крізь усе життя

Лише добром для доброї людини.

Нехай старання ваші і труди

Помножать успіх в нашім колективі,

Живіть в добрі і радості завжди,

Та будьте все життя щасливі!


Колектив університету.

10 БЕРЕЗНЯ – 67 РІЧНИЦЯ ВИЗВОЛЕННЯ УМАНІ

ВІД ФАШИСТСЬКОЇ ОКУПАЦІЇ

10 березня ц.р. виповнюється 67 років від дня визволення нашого міста Умань від фашистських окупантів. Навчальні корпуси і жилі будинки студмістечка були спалені фашистами, навчальне господарство зруйновано і розграбовано, територія інституту сплюндрована.

Так виглядав навчальний корпус № 1.До 197 річниці від дня народження Т.Г. Шевченка

НАРОДНОПІСЕННІ ДЖЕРЕЛА ПОЕТИЧНОЇ ТВОРЧОСТІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Провідною рисою поетичної творчості Кобзаря є народність. Це закономірно, адже сам поет вийшов з народних глибин, з дитинства увібрав у чутливу душу народну стихію, усе життя віддав служінню рідному народові.

У поезії Шевченка широко використані фольклорно-етнографічні мотиви. З огляду на це його «Кобзар» можна зіставити з фольклорними збірниками Чубинського, Головацького, Грінченка. Однак у Шевченка ми знаходимо те, чого немає в жодній із фольклорних збірок, – сягання у глибінь народної душі.

В основі будь-якого фольклорно-етнографічного елементу лежить народне слово, а Шевченко, як ніхто інший, возвеличив його як знаряддя думки і творчості, як могутню моральну силу, як захист гідності народу. «Орю свій переліг – убогу ниву, та сію слово; добрі жнива колись-то будуть», – писав поет у 1860 р., а наступного року узагальнив своє поетичне й життєве кредо: «Возвеличу малих отих рабів німих; я на сторожі коло їх поставлю слово».

Вже з дитинства Шевченка приваблював чарівний фантастичний світ народних казок і повір’їв, відтворений пізніше в його романтичних баладах, поемах… Поета приваблювали образи народної демонології: відьми, ворожки, русалки, доля і недоля, злидні, перетворення дівчини в тополю, лілею, – в цій царині фантастики Шевченко добре знався і пов’язував народні уявлення з реальним життям.

Сімейні стосунки, доля дітей, особливо позашлюбних, обдурених і покинутих дівчат-покриток – усе це було добре відоме Шевченкові і змальоване в його численних поетичних творах. Шевченко часто використовує у своїх творах народні пісні, приказки, прислів’я, порівняння: «скачи враже, як пан каже», «теплий кожух, та тільки не на мене шитий», «в своїй хаті своя й правда», «хто не вміє заробить, той не вміє і пожить» тощо. Дуже любив Кобзар народні пісні, кохався в них, знав безліч і, маючи добрий голос, часто на свята співав, записував, переробляв їх, наспівував у радощах і в горі.

Спостережена ще одна риса творчої манери Шевченка – оригінальне змалювання природи України, замилування нею: сонце в нього ночує за морем, виглядає з-за хмари; місяць круглий, блідолиций, гуляє по небу, дивиться в «море безкрає» або виступає з «сестрою зорею».

Особливе місце у творчості поета займає образ Дніпра. Шевченків Дніпро – широкий, дужий, сильний, як море; всі ріки в нього впадають, і він усі їхні води несе в море; він то реве і стогне, то тихо говорить, дає відповіді; із-за Дніпра прилітають думи, слова, доля. Тут пороги, кургани, сільська церквиця на крутому березі. Дніпро викликає цілу низку історичних спогадів, бо він – «старий, сивий козак». На крутому березі Дніпра і заповів поховати себе великий поет. Тарас Шевченко дуже любив народні думи і пісні. Він ще малим чув їх у виконанні кобзарів, а згодом чимало записав від них сам. Тісний зв'язок творчості Кобзаря з народною піснею вплинув на форму його поезій. Оригінальна, свіжа, глибоко лірична, вона не старіє з плином часу.

Поет надзвичайно майстерно користувався фольклорними елементами і так органічно вводив у свою поетичну творчість, що часом важко було визначити, де кінчається запозичення і починається особиста творчість.


Н.М. Поліщук, ст. викладач

кафедри української та іноземних мов.

НА ТАРАСОВІЙ ГОРІ

За підтримки ректорату та за ініціативи викладачів кафедри хімії, кураторів першого курсу, студенти факультету агрономії відвідали Шевченків національний заповідник, що знаходиться у м. Канів. Він є історико-культурним заповідником в Україні, якому присвоєно статус національного.

Для мільйонів людей усього світу м. Канів назавжди поєдналося з ім'ям великого сина українського народу Тараса Шевченка, місцем його вічного спочинку – Чернечою горою.

З того часу, як українська земля навіки прийняла у своє лоно тіло пророка національного відродження Тараса Шевченка, Чернеча гора була перейменована на Тарасову. Вона відразу і назавжди стала святинею для всіх поколінь українців, одним із центрів єднання українського народу.

Піднімаючись на Чернечу гору, мимоволі відчуваєш у собі почуття національної гордості, приналежність до української родини. Тут з'являється почуття, яке додає усім українцям єдності. Тому по-особливому звучать безсмертні Шевченкові заповітні слова:

«Свою Україну любіть;

Любіть її во время люте,В останню, тяжкую минуту

За неї Господа моліть»...


Ми також відвідали музей. Музейна колекція Заповідника нараховує більше 20 тисяч унікальних пам'яток, офорти Т. Шевченка, рідкісні видання його творів, твори українських і зарубіжних митців, листи. Але, на жаль, шедеври народної творчості знаходяться у фондах музею. Щороку музей відвідують більше 100 тисяч туристів, які на Тарасовій горі відкривають для себе дивосвіт української культури, одним із визначних творців якої залишається Тарас Шевченко.

О. Черно, заступник декана

з виховної роботи факультету агрономії.21 лютого – Міжнародний день рідної мови

СВЯТО РІДНОЇ МОВИ

21 лютого, в Міжнародний день рідної мови, в читальній залі наукової бібліотеки Уманського НУС відбулося Свято рідної мови. У святковій програмі брали участь студенти І-ІV курсів усіх факультетів. Студенти декламували власні вірші, твори класиків української літератури та сучасних поетів. Бурхливими оплесками слухачі дякували Богачику Павлу та Касянчук Олені, студентам 21 групи факультету менеджменту, за прекрасне виконання вірша Ліни Костенко «Життя іде і все без коректур» та Василя Симоненка «Суперники». Зачарували аудиторію ліричними піснями Кучерук Аліна та Рак Світлана, Колісники Марія та Тимофій (факультет плодоовочівництва і лісівництва). Запальні сучасні пісні у виконанні Ляшкової Олександри, Троян Ольги та Гуменної Таїсії (факультет економіки та підприємництва) і Корецької Вікторії та Боднарчук Інни (факультет менеджменту) викликали у всіх присутніх бажання співати разом з ними. Завдяки старанням чарівної ведучої Мосейчук Наталії та всіх учасників у залі панувала така атмосфера любові та позитиву, що вона хвилями розходилася по всьому університету.

Спеціальними гостями свята були редактор газети «Університетські вісті» Замаховська М.Ю., молодий поет Лазарєв О.В., лауреат міжнародних і всеукраїнських конкурсів, бард Сергій Цюрко.

На святі було підведено підсумки конкурсу творчих робіт, присвяченого Міжнародному дню рідної мови, і нагороджено переможців. І місце посіла Мосейчук Ольга (13 група, факультет плодоовочівництва і лісівництва), II місце – Бабенко Михайло (12 група, факультет агрономії), III місце зайняла Скрипник Олеся (11-сп група, факультет плодоовочівництва і лісівництва).

Привітали також переможців обласного етапу XI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика Романенка Владислава (12-сп) та Яківчук Зіру (12-т), які гідно представили наш університет на національному етапі, що проходив 29 січня 2011 року в м. Черкаси.

Сподіваємося, що збірки гуморесок Івана Чучмія та ілюстровані енциклопедії серії «Україна», отримані переможцями в подарунок, спонукатимуть їх ще більше любити рідну землю і мову.

Свято рідної

мови відбулось завдяки зусиллям викладачів секції української мови кафедри української та іноземних мов. Але найбільша заслуга в успіху заходу належить викладачам Г.В. Мельник і К.В. Кацалапенко, які написали прекрасний сценарій, підготували студентів, запросили гостей, виготовили і розвішали оголошення, доклали багато душі, щоб свято відбулося.
І.І. Чучмій, викладач кафедри

української та іноземних мов.


РІДНОЮ МОВОЮ

Мовою солов'їною ночі співають,

Мовою калиновою сніги замітають,

Мовою журавлиною небо клекоче,

Мовою лебединою річка шепоче.
Мати дитятко словами плекає,

Бабусина казка до сну прилітає,

Татове слово тверде, мов той кремінь,

Дружня порада міцна, наче ремінь.


Книгу відкриєш – премудрості вхопиш,

Пісню співаєш – так жити захочеш!

Добреє слово зогріє, примножить –

Злорадний наклеп імлою зворожить.


Мова народна, як Бог, невмируща,

Всім нам потрібна, як хліб наш насущний,

Завжди була і буде українська,

Божа, свята, янгело-херувимська.


Мовою дихаєм, тужим, кохаємо,

Мовою наше буття огортаємо.

Мова – то скарб: бережіть його вперто,

Не допустіть без жалю його стерти!

О.В. Лазарєв, викладач кафедри

української та іноземних мов.


КОНКУРС ІМ. ПЕТРА ЯЦИКА

Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика засновано у 2000 році Лігою українських меценатів та за підтримки Міністерства освіти і науки України, із залученням центральних і місцевих органів виконавчої влади, також громадськості. Одним із ініціаторів проведення конкурсу з української мови, який надав фінансову підтримку для його проведення, був Петро Дмитрович Яцик – канадський підприємець українського походження, меценат і філантроп, відомий своїм вагомим внеском у фінансування українознавства на Заході. Конкурс дуже швидко став значущою загальнонаціональною акцією, ефективним засобом відродження рідної мови.

Мета конкурсу – сприяти утвердженню української мови, піднесенню її престижу серед учнівської та студентської молоді, виховання шанобливого ставлення до культури і традицій українського народу.

За змістом конкурс докорінно відрізняється від предметних олімпіад. Тому завдання його покликані виявити не лише рівень знань з української мови, а й знання мовних тонкощів, діалектних особливостей, світоглядну позицію конкурсанта; передбачають творчий підхід до розв'язання мовних проблем.

Конкурс проходить у чотири етапи: місцевий, районний, обласний, національний. Студенти Уманського НУС Романенко Владислав (12-сп) та Яківчук Зіра (12-т) стали переможцями III етапу серед школярів та студентської молоді. Зокрема Влад Романенко зайняв ІІ місце, а Зіра Яківчук ІІІ місце на обласному рівні. Їхні роботи відзначаються творчим змістом, знанням державної мови, багатим словниковим запасом, яскравістю й оригінальністю думок. Вони гідно представили Черкаську область на IV (загально­національному) етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який проходив на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників 29 січня 2011 року. Маємо надію, що серед переможців загальнонаціонального етапу конкурсу будуть представники нашого університету.
Г.В. Мельник, викладач кафедри

української та іноземних мов.


ЧИ ПРАВИЛЬНО МИ ГОВОРИМО

Неправильно:

Правильно:

біля

близько (70 т/га)

більше

понад

в даний час

нині

в залежності

залежно

в основному

переважно

в основному проходить

переважно відбувається

в останні десятиріччя

останнім часом

в результаті

унаслідок

в той же час

водночас

в тому числі

зокрема

в три рази

втричі

в цілому

загалом

важливе значення

велике значення

веде

призводить

веде до

сприяє, зумовлює

великий внесок

значний внесок

великий вплив

значний вплив

весною

навесні

видержують

витримують

викликає труднощі

зумовлює

вимогливі

вибагливі

висотою

заввишки

вище

понад

відносяться

належать

відрізняються

різняться

вказано

зазначено

властивість

здатність

ґрунтоутворюючий

ґрунтоутворювальний

дало можливість

дало змогу

до несприятливих умов

проти несприятливих умов

дозволило

дало змогу

дозволяє одержати

дає змогу отримати

дозрівання

достигання

другою

іншою

ємкість для зберігання

місткість

з метою попередження

для запобігання

з однієї сторони

з одного боку

з осені, осінню

восени

з точки зору

з погляду

за рахунок

завдяки

закінчуються (переговори)

завершуються

захищений ґрунт

закритий ґрунт

звертати увагу

враховувати

зимою

взимку

зола

попіл

зрілість (плодів)

стиглість

зростає

збільшується

зумовлює

спричиняє

зупиняються в рості

припиняють ріст

із-за

унаслідок

істотно підвищує

значно підвищує

конкретного поля

певного поля

мульчуючий

мульчувальний

нагромаджується

накопичується

Далі буде.
Н.М. Поліщук, ст. викладач

кафедри української та іноземних мов.

РЕЗУЛЬТАТИ ЕКЗАМЕНАЦІЙНОЇ СЕСІЇ ТА ЗАВДАННЯ З УДОСКОНАЛЕННЯ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

18 лютого ц.р. відбулося засідання вченої ради університету, на якому розглядалось питання про результати зимової екзаменаційної сесії та завдання з удосконалення навчально-виховного процесу. З інформаціями з цього питання виступили декани факультетів доценти А.Т. Мартинюк, І.І. Мостов'як, В.С. Костюк, О.С. Пушка, А.В. Роєнко. Докладний аналіз результатів екзаменаційної сесії зробив проректор з науково-педагогічної роботи А.Л. Бержанір. З обговореного питання рада прийняла рішення, в якому намічені конкретні завдання щодо усунення недоліків і подальшого удосконалення навчально-виховного процесу. Своїми думками з цього приводу ділиться на сторінках «Університетських вістей» проректор з науково-навчальної роботи А.Л. Бержанір.

Підвищення якості професійної підготовки фахівців є найважливішим завданням, розв’язання якого можливе тільки за умови здобуття студентами ґрунтовних знань, формування необхідних умінь та навичок, які відповідатимуть соціально-економічним вимогам ринкової економіки.

Екзаменаційна сесія є підсумком наполегливої праці студентства протягом семестру. Завжди актуальними є здібності та здатності викладача повною мірою, об’єктивно виявити і оцінити знання студента. Бажання юнаків та дівчат показати викладачам якомога вищий рівень знань і одержати кращу оцінку, хвилювання та взаємодопомога – усе це ми бачили в аудиторіях і коридорах навчальних корпусів минулого грудня.

Зимова екзаменаційна сесія 2010–2011 навчального року була проведена в період з 6 по 24 грудня. Загальна кількість студентів, що брали участь у семестровому контролі, – 3957. Кількість студентів, які склали сесію вчасно та в повному обсязі, – 2820, що становить 71,2% від їх загальної кількості. Інформація про студентів факультетів, які склали сесію без заборгованостей, подана на мал.1.


Мал. 1. Кількість студентів, які здали сесію без заборгованостей

(у % до контингенту)

Абсолютна успішність студентів університету становить 91,5% (у 2010 р. – 88,9%), а кількість тих, хто навчається на ,,добре” та ,,відмінно”, – 62,1% (59,2% у минулому році). Найкращі результати у складанні екзаменів та заліків мають майбутні агрономи – 92,0% успішності і 71,5% якості успішності та студенти інженерно-технологічного факультету – 95,1% і 67,9% відповідно (табл. 1).

Таблиця 1

Показники успішності студентів університету


Факультет

Абсолютна успішність

Якість успішності

Агрономії

92,0

71,5

Плодоовочівництва і лісівництва

86,0

67,0

Інженерно-технологічний

95,1

67,9

Менеджменту

90,4

54,8

Економіки і підприємництва

94,1

49,4

Порівняння якості навчальної діяльності студентів у 2009–2010 та 2010–2011 навчальних роках показує, що студенти факультету агрономії та інженерно-технологічного факультету почали краще навчатись (мал. 2). Разом з тим, гірші результати у цьому році у тих, хто здобуває фах плодоовочівника, лісівника, еколога, спеціаліста з садово-паркового господарства, а також менеджера та економіста.Мал.2. Успішність студентів університету у 2009 та 2010 рр. (у %).

З аналізу результатів (мал. 3) можна зробити висновок про те, що зростання кількості відмінників з кожним курсом є очікуваним, оскільки з переходом на старші курси відбувається відрахування студентів, які погано навчаються. Відзначимо, що найбільш старанними у навчанні є юнаки та дівчата, які навчаються на старших курсах факультету економіки і підприємництва.

Мал.3. Кількість відмінників по факультетах і курсах навчання

На початку другого семестру було проведено анкетування студентів усіх факультетів і курсів (836 анкет). Одержані результати дають змогу оцінити рівень викладання дисциплін та педагогічної майстерності науково-педагогічних працівників університету. На думку студентів, найбільш кваліфікованими викладачами є Єщенко В.О., Недвига М.В., Миколайчук М.Н., Кравець Т.О., Мельник Л.П., Сонько С.П., Пахольчук І.С., Токар А.Ю., Мудрак Р.П., Коротєєв М.А. та інші.

Важливим для студентства є об’єктивна оцінка їхніх знань, доброзичливість і тактовність професорів, доцентів та асистентів. Серед тих, хто відповідає цим високим вимогам, найчастіше названі Коваль А.У., Заморський О.О., Рябовол Л.О., Лещенко С.В., Василенко О.В., Котвицька Н.М.

У другому семестрі цього навчального року необхідно спрямувати зусилля на подальше вдосконалення підготовки бакалаврів, спеціалістів і магістрів. Сьогодні основними напрямками навчальної роботи є:

– розробка та впровадження нових форм і технологій організації навчального процесу щодо забезпечення інтеграції в європейський і світовий освітній та науковий простір;

– удосконалення методології навчання студентів і матеріальної бази для підготовки і підвищення рівня знань бакалаврів, спеціалістів, магістрів;

– упровадження нових навчальних планів з урахуванням багаторівневої підготовки фахівців та нових освітніх стандартів;

– використання в навчальному процесі нових інформаційних технологій;

– удосконалення методичної бази, підготовка нових методичних вказівок для самостійної роботи студентів, розробка і видання нових навчальних посібників з грифом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України;

– підвищення якості професійно-практичної підготовки майбутніх фахівців, налагодження стосунків з роботодавцями, підготовка фахівців відповідно до замовлення;

– удосконалення професіоналізму викладання всіх навчальних дисциплін шляхом підвищення кваліфікації викладачів та їх науково-педагогічного рівня.


А.Л. Бержанір, проректор

з науково-педагогічної роботи.

ВІДМІННИКИ НАВЧАННЯ – ГОРДІСТЬ УНІВЕРСТЕТУ

Факультет агрономії
Галак Анастасія Олександрівна

– 13-а

Материнський Сергій Анатолійович

– 53-ам

Горбатюк Ян Сергійович

– 13-а

Дудник Зоя Олександрівна

– 54-см

Мироненко Ольга Вікторівна

– 15-ас

Заболотна Іванна Романівна

– 54-см

Полішученко Андрій Володимирович

– 31-а

Ребриков Микола Петрович

– 54-см

Марценюк Олександр Іванович

– 31-а

Круглій Тимур Сергійович

– 61-ам

Кисіль Богдан Олегович

– 41-а

Шпичко Надія Іванівна

– 61-ам

Гіренко Сергій Миколайович

– 42-а

Зозуля Оксана Володимирівна

– 62-см

Калаєва Інна Олександрівна

– 44-ас

Кірієнко Сергій Олександрович

– 62-см

Концеба Наталія Анатоліївна

– 51-ас

Ненька Максим Миколайович

– 62-см

Дяченко Андрій Володимирович

– 53-ам

Тюлєнєва Олександра Василівна

– 62-см

Кобзар Наталія Андріївна

– 53-ам

Шурак Інна Петрівна

– 62-см

Факультет плодоовочівництва і лісівництва
Плодоовочівництво і виноградарство
Александрова Олександра Геннадіївна

– 12-п

Топурія Ганна Гурамівна

– 41-п

Фоменко Олена Олександрівна

– 12-п

Пшенична Лілія Ігорівна

– 42-п

Бадіка Олександра Василівна

– 21-п

Готман Ніна Миколаївна

– 51-пм

Король Наталія Миколаївна

– 22-п

Демчук Інна Валеріївна

– 51-пм

Кравченко Олена Володимирівна

– 24-п

Калюжна Юлія Ігорівна

– 51-пм

Довбня Надія Юріївна

– 31-п

Гарбар Юлія Сергіївна

– 61-пм

Качур Юлія Михайлівна

– 33-п

Новіцька Ірина Петрівна

– 61-пм

Захист рослин
Лісовенко Ірина Леонідівна

– 31 -зр

Зозуля Наталія Володимирівна

– 51 -зр

Кашу Тетяна Іванівна

– 41 -зр

Олійник Ольга Степанівна

– 51 -зр

Мензюк Анастасія Володимирівна

– 41-зр

Карамалак Каріна Олександрівна

– 51 -зрм

Хован Анна Вікторівна

– 41 -зр

Куркіна Інна Василівна

– 51 -зрм

Лапченко Людмила Володимирівна

– 42-зр

Яценко Анна Юріївна

– 51 -зрм

Чернявська Ірина Миколаївна

– 42-зрЛісове і садово-паркове господарство
Чернега Катерина Вікторівна

– 14-сп

Хекало Неля Михайлівна

– 41-сп

Періг Анастасія Вадимівна

– 21-сп

Черевко Юлія Олександрівна

– 41-сп

Кримова Анастасія Володимирівна

– 22-сп

Василенко Надія Іванівна

– 42-сп

Григоренко Алла Володимирівна

– 23-сп

Куєвда Наталія Вікторівна

– 42-сп

Чернієнко Богдан Петрович

– 23-сп

Масловата Світлана Андріївна

– 42-сп

Ковтонюк Анна Іванівна

– 31-сп

Собко Оксана Ігорівна

– 42-сп

Почеренюк Ольга Сергіївна

– 31-сп

Новіцька Ніна Валентинівна

– 51-спм

Сінельник Інна Олександрівна

– 33-сп

Білецька Євгенія Валеріївна

– 61-спм

Шаргородська Аліна Григорівна

– 33-сп

Марно Олена Юріївна

– 61-спм

Славгородська Інна Андріївна

– 41-сп

Порохнява Ольга Леонідівна

– 61-спм

Собко Тетяна Петрівна

– 41-спЕкологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування

Новікова (Семенюк) Тетяна Петрівна

– 31-ек

Бровді Анна Андріївна

– 31-ек

Ковальчук Ярослава Ігорівна

– 31-ек

Кващенко Олена Володимирівна

– 31-ек

Інженерно-технологічний факультет
Баруліна Наталія Валеріївна

– 12-т

Семченко Анна Павлівна

– 42-тз

Мізерака Тетяна Андріївна

– 12-т

Єрмоленко Ярослав Сергійович

– 41-ім

Яківчук Зіра Василівна

– 12-т

Круглик Руслан Сергійович

– 42-ім

Кравецька Ірина Сергіївна

– 13-т

Ожогіна Тамара Анатоліївна

– 51-т

Мартиненко Дмитро Олегович

– 11-ім

Рогач Вадим Петрович

– 51-т

Легедза Ольга Олегівна

– 22-т

Буберенко Світлана Анатоліївна

– 52-т

Миронюк Марина Сергіївна

– 22-т

Курта Ольга Анатоліївна

– 52-т

Христенко Алла Анатоліївна

– 22-т

Дмитренко Наталія Валеріївна

– 51-тз

Панчук Ірина Петрівна

– 23-т

Добрянська Ірина Пилипівна

– 51-тз

Артьоменко Наталія Володимирівна

– 31-т

Баранова Олеся Анатоліївна

– 51-тм

Сидун В'ячеслав Миколайович

– 32-ім

Білопольська Олена Сергіївна

– 51-тм

Бербега Ярослава Валеріївна

– 41-т

Близнюк Ірина Володимирівна

– 51-тм

Гарбар Віта Сергіївна

– 41-т

Комайгородська Ірина Володимирівна

– 51-тм

Вихватнюк Любомир Вікторович

– 42-т

Корінна Альона Володимирівна

– 51-тм

Тітаренко Олександр Володимирович

– 42-т

Тарасюк Наталія Миколаївна

– 51-тм

Єфімова Вікторія Олександрівна

– 43-т

Худік Людмила Миколаївна

– 51-тм

Завада Володимир Андрійович

– 43-т

Худік Надія Миколаївна

– 51-тм

Факультет економіки і підприємництва
Бунич Діна Доментівна

– 11-ма

Мазуркевич Світлана Олександрівна

– 32-е

Пальчак Андрій Юрійович

– 21-о

Притула Альона Миколаївна

– 32-е

Шмалюх Кароліна Юріївна

– 21-о

Трушков Олексій Володимирович

– 31-ма

Білозор Катерина Сергіївна

– 23-о

Багач Людмила Василівна

– 41-о

Мудрієвська Віталія Миколаївна

– 23-о

Вакарчук Анастасія Володимирівна

– 41-о

Матвійчук Надія Павлівна

– 21-ма

Капустера Ірина Андріївна

– 41-о

Дубчак Євгенія Сергіївна

– 23-ф

Кіт Світлана Анатоліївна

– 41-о

Коваль Віта Іванівна

– 23-ф

Курбала Тетяна Сергіївна

– 41-о

Бурлака Катерина Валер'янівна

– 22-е

Півень Юлія Андріївна

– 41-о

Браславська Юлія Володимирівна

– 31-о

Сапожник Олена Вячеславівна

– 41-о

Задорожна Олена Володимирівна

– 31-о

Яковенко Тетяна Михайлівна

– 41-о

Трофімова Ольга Олександрівна

– 31-о

Бержанір Тетяна Анатоліївна

– 42-о

Баранюк Ліна Петрівна

– 32-о

Кулик Крістіна Олександрівна

– 42-о

Блажчук Лідія Іванівна

– 32-о

Сабатин Надія Олегівна

– 42-о

Мотуз Тетяна Анатоліївна

– 32-о

Гудима Валентина Олександрівна

– 43-о

Бевз Марина Олександрівна

– 33-о

Ковальчук Яна Миколаївна

– 45-о

Бузело Маргарита Володимирівна

– 33-о

Пересунько Олександр Володимирович

– 41-ф

Заболотна Любов Вікторівна

– 33-о

Сагайдак Алла Миколаївна

– 41-ф

Басовська Ганна Олександрівна

– 34-о

Шовковий Олександр Андрійович

– 41-ф

Лизун Оксана Вікторівна

– 34-о

Ярова Ірина Василівна

– 41-ф

Яценко Олена Володимирівна

– 34-о

Дергач Ірина Олегівна

– 42-ф

Чубаров Василь Геннадійович

– 31-ф

Мережко Ілона Вікторівна

– 42-ф

Казановська Анастасія Вікторівна

– 32-ф

Кобзюк Олександр Петрович

– 43-ф

Сорока Денис Володимирович

– 32-ф

Кротик Ігор Миколайович

– 43-ф

Гаврилюк Вікторія Миколаївна

– 33-ф

Бондаренко Наталія Михайлівна

– 44-ф

Драчевська Алла Андріївна

– 33-ф

Герасименко Леся Леонідівна

– 44-ф

Замотайло Олена Євгенівна

– 33-ф

Янчук Інна Олегівна

– 44-ф

Запорожець Ірина Юріївна

– 33-ф

Бутило Руслана Ігорівна

– 41-е

Сплавська Дар'я Миколаївна

– 31-е

Господаренко Сергій Григорович

– 41-е

Мельник Ігор Сергійович

– 41-е

Відоменко Наталія Валеріївна

– 51-фс

Лемещенко Вікторія Михайлівна

– 41-ма

Грінєвич Світлана Валеріївна

– 51-фс

Мосейчук Наталія Олександрівна

– 41-ма

Дусик Ірина Василівна

– 51-фс

Соболенко Альона Миколаївна

– 41-ма

Кваша Руслан Михайлович

– 51-фс

Сировець Алла Михайлівна

– 51-ос

Петришина Інна Іванівна

– 51-фс

Бовдурацька Валентина Миколаївна

– 54-ом

Вергелюк Олена Дмитрівна

– 52-фс

Гаврилова Анна Сергіївна

– 54-ом

Гаріга Наталія Миколаївна

– 52-фс

Гриценко Алла Олександрівна

– 54-ом

Гріщенко Марина Федорівна

– 52-фс

Грубась Ольга Андріївна

– 54-ом

Харкава Світлана Вікторівна

– 52-фс

Загоруйко Катерина Петрівна

– 54-ом

Мовчанюк Аліна Михайлівна

– 53-фс

Кобилянська Анна Олегівна

– 54-ом

Олійник Сергій Миколайович

– 53-фс

Ковтун Людмила Вікторівна

– 54-ом

Беленчук Оксана Павлівна

– 51-ес

Панщанна Оксана Миколаївна

– 54-ом

Поліщук Людмила Петрівна

– 52-ем

Хлищенко Оксана Олегівна

– 54-ом

Тімановська Настасія Олександрівна

– 52-ем

Хлищенко Олена Олегівна

– 54-ом

Федосєєва Катерина Юріївна

– 52-ем

Факультет менеджменту
Гайдамака Юлія Юріївна

– 11-м

Бесараб Антон Валентинович

– 43-м

Кузьменко Альона Миколаївна

– 11-м

Желєзний Максим Федорович

– 43-м

Гончарук Василь Михайлович

– 11-з

Казьмірук Максим Борисович

– 43-м

Касянчук Олена В'ячеславівна

– 21-м

Кревсун Каріна Сергіївна

– 43-м

Бордійчук Іван Сергійович

– 22-м

Марченко Олена Андріївна

– 43-м

Шевченко Ольга Миколаївна

– 23-м

Савченко Олена Андріївна

– 43-м

Дремлюк Анна В'ячеславівна

– 21-з

Спринська Наталія Зіновіївна

– 43-м

Кірган Ольга Олександрівна

– 21-з

Філімонов Дмитро Миколайович

– 43-м

Кирстя Юлія Михайлівна

– 22-з

Шаймухаметова Валерія Робертівна

– 42-з

Мальований Іван Анатолійович

– 22-з

Гоменюк Тетяна Олександрівна

– 43-з

Рибаков Андрій Анатолійович

– 22-з

Кузнєцова Анна Вікторівна

– 43-з

Ревко Тетяна Павлівна

– 31-м

Сухорукова Ганна Юріївна

– 43-з

Невлад Наталія Василівна

– 32-м

Березок Сергій Олександрович

– 51-мс

Поліщук Наталія Сергіївна

– 32-м

Голубєва Аліна Юріївна

– 51-мс

Черніченко Інна Вікторівна

– 32-м

Гронська Наталія Василівна

– 51-мс

Жвава Людмила Михайлівна

– 33-м

Пандін Олеся Анатоліївна

– 52-мс

Коренюк Людмила Миколаївна

– 33-м

Сосновська Марина Вікторівна

– 52-мс

Левченко Наталія Анатоліївна

– 33-м

Хоменко Ірина Миколаївна

– 52-мс

Талібова Тамара Сарженівна

– 33-м

Брунь Євгенія Володимирівна

– 53-мм

Хоменко Мар'яна Анатоліївна

– 33-м

Будагян Олена Магомедівна

– 53-мм

Здоровцова Юлія Юріївна

– 31-з

Кирик Галина Іванівна

– 53-мм

Мукомол Галина Олександрівна

– 31-з

Прудиус Любов Анатоліївна

– 53-мм

Соколов Андрій Олегович

– 32-з

Макарчук Анна Володимирівна

– 53-мм

Сагірова Вікторія Владиславівна

– 33-з

Мовчанюк Анастасія Валентинівна

– 53-мм

Макарчук Галина Олегівна

– 41-м

Музиченко Ірина Олександрівна

– 53-мм

Медведчук Ольга Анатоліївна

– 41-м

Вічкань Анастасія Вікторівна

– 52-зм

Мусієнко Сергій Ігорович

– 41-м

Деркач Анна Миколаївна

– 52-зм

Овсяницька Ольга Борисівна

– 41-м

Корсун Юлія Ігорівна

– 52-зм

Грабарчук Ольга Миколаївна

– 42-м

Люта Людмила Ігорівна

– 52-зм

Коваль Юлія Олегівна

– 42-м

Максимчук Вікторія Віталіївна

– 52-зм

Колядич Лілія Миколаївна

– 42-м

Поліщук Ольга Юріївна

– 52-зм

Куліш Ірина Вікторівна

– 42-м  1   2


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка