Бесіда № кусають кліщіСкачати 20.92 Kb.
Дата конвертації10.09.2017
Розмір20.92 Kb.
Бесіда № 1. КУСАЮТЬ КЛІЩІ
Кліщовий енцефаліт - тяжке захворювання, при якому виникає запалення
мозку.
Його збудником е найдрібніший організм з групи вірусів.
Живе він у тілі лісового кліща до чотирьох років, який є основним охоронцем збудника хвороби в природі, основним джерелом зараження людини.

Кліщ впивається в тіло людини, збудник захворювання проникає в центральну нервову систему (головний та спинний мозок), де відбувається його розмноження.

Через 7-15 днів після присмоктування починається захворювання; швидко підвищується температура, з'являються сильні головні болі, людину нудить, може бути блювання. Іноді перед початком захворювання людина відчуває загальне нездужання, втрачає апетит, погано спить.
Така малесенька комашка може заподіяти велику шкоду здоров'ю людини. Нерідко кліщовий енцефаліт призводить до часткової або повної інвалідності. У тих, хто перехворів, у ряді випадків спостерігається параліч м'язів верхніх кінцівок та шиї.
Одним з тяжких ускладнень є судомні сіпання м'язів у кінцівках та періодичні припадки типу епілепсії. Знаючи такі наслідки, треба постаратися все зробити, щоб захворювання попередити. Тим паче, що це можливо.
Профілактика полягає в тому, щоб не допустити попадання кліща на тіло людини. Тому необхідно знати, де, коли і як можна захистити себе від присмоктування кліщів.

Кліщі зустрічаються не в кожному лісі і навіть не на кожній ділянці лісу. Найбільше їх на обочинах лісових доріг, у місцях вітрогонів, старого сухостою, на лісових порубках, де багато старих пнів.

Найчастіше кліщі присмоктуються на спині, грудях, голові.

Укуси їх майже завжди безболісні і навіть непомітні.

Що можна дорадити як самозахист? Носити спеціальний .одяг (щільно застебнуті комбінезони з капюшоном) або звичайний чоловічий одяг. Брюки заправити в чоботи або носити черевики з гетрами. Сорочку заправити в брюки і туго затягнутися широким паском: манжети, рукави стягнути нарукавниками, комір щільно застебнути. Для захисту шиї і голови слід користуватися капюшоном або чотирикутною хусткою.

Але найнадійніший все-таки спосіб - уважно робити огляди одягу і тіла.

З одягу, звісно, легше зняти цю, на перший вигляд безневинну комашку. Але якщо ви виявите її на тілі - необхідно зняти_її негайно ж. Робити це треба обережно, щоб не розірвати кліща і не залишити його хоботок в шкірі. Капніть на місце, де кліщ присмоктався, машинним маслом чи олією. Для чого? Вони закупорюють дихальні отвори на тілі кліща, і через декілька хвилин його можна витягнути з рани.

Після цього її обов'язково залийте йодом. Але у випадку навіть легкого нездужання звертайтесь по медичну допомогу.


Усім особам, які у весняно-літній період потрапляють у лісові райони, де існує небезпека зараження кліщовим енцефалітом, рекомендується проводити щеплення.

Вони забезпечують людині стійкий імунітет до вірусу цього захворювання.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка