23 лютого День захисника Вітчизни (лютий, 2012 року)Скачати 160.79 Kb.
Дата конвертації01.05.2016
Розмір160.79 Kb.
23 лютого – День захисника Вітчизни (лютий, 2012 року)
У цього свята було кілька назв: День Радянської Армії; День народження Червоної Армії; День народження Збройних Сил та Військово-Морського Флоту
Зараз це свято називається Днем захисника Вітчизни, 23 лютого вітають батьків, дідусів, братів, усіх тих, хто служив у лавах Радянської армії. Вітають і тих, хто несе службу в Українській армії зараз – адже це день захисників Вітчизни, тому у наших солдатів та офіцерів два свята – День Української армії і День Захисника Вітчизни.

Одразу після перемоги збройного повстання в Петрограді 24 – 25 жовтня (7 – 8 листопада за новим стилем) 1917 року на молоду республіку Рад обвалились контрреволіційні виступи, і Радянській владі довелося вести з ними активну боротьбу. На той момент Збройними силами Радянської влади були загони Червоної гвардії революційних солдатів і матросів.

Радянський уряд з метою захисту держави від кайзерівської Німеччини приступив до організації регулярних військових сил. 15 ( 28 за н.с.) січня 1918 року голова Ради Народних Комісарів В.І. Ульянов ( Ленін) підписав декрет „Про організацію Робітничо-Селянської Червоної Армії (РСЧА), а 29.01 (11.02 за новим стилем) декрет „Про організацію Робітничо-Селянського Червоного Флоту.

Але все-таки на початку 23 лютого святкувалося, як день народження Червоної Армії на честь перемоги під Нарвою і Псковом над німецькими військами. День першої перемоги став днем народження армії. Це ніби визначило на майбутнє її долю. Почавши з перемоги, вона відтоді не раз знищувала ворогів Батьківщини. Не було жодного загарбника, що не відчув би на собі силу її зброї. Армія почала називатися Радянською, а 23 лютого щороку відзначалося в СРСР як всенародне свято – День Радянської Армії та Військово –

Морського Флоту, в ознаменування загальної мобілізації революційних сил на захист соціалістичної Вітчизни, а також мужнього опору загонів Червоної Армії загарбникам.

Після розпаду СРСР свято 23 лютого було перейменовано на День захисника Вітчизни.

Політичний, економічний і духовний розквіт України можливий за умови гарантування її державного суверенітету, політичної незалежності, збереження територіальної цілісності та недоторканності кордонів. Бойова готовність армії та флоту значною мірою обумовлюється рівнем підготовленості юнаків до строкової військової служби, до захисту Батьківщини. Усе це вимагає спеціальної підготовки. Готовність до служби в армії формується у цілісному навчально – виховному процесі, залежить від зусиль держави, сім’ї, громадських організацій і від самого юнака, його свідомості, активності, наполегливості. Кожний юнак повинен добре розуміти, які саме знання та навички, якості та властивості характеру потрібні воїнові на початковому етапі військової служби.

Під час вивчення предмета захисту Вітчизни учні ознайомлюються з основами норматив-но - правовового забезпечення захисту Вітчизни, цивільного захисту та охорони здоров’я;

набувають знання про функції Збройних Сил України, їхні характерні особливості; засвоюють основи захисту Вітчизни, цивільного захисту, медико – санітарної підготовки; здійснюється психологічна підготовка до захисту Вітчизни;

формуються та удосконалюються життєво необхідні знання, уміння і навички учнів щодо захисту Вітчизни і військово – патріотичного виховання.

Викладач захисту Вітчизни

Вечір для старшокласників до Дня Захисника Вітчизни

Ведучий. Доброго дня, дорогі учасники, учителі, гості. Ми раді вітати вас у цьому святковому залі!

Ведуча. Уже стало доброю традицією до Дня Захисника Вітчизни проводити вечір для старшокласників «Нумо, хлопці!».

Ведучий. Ось і сьогодні ми зібралися для того, щоб привітати з святом юнаків та провести конкурсну програму для майбутніх захисників Вітчизни. Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити себе не може.

Ведуча. Тому це святий обов’язок тих, хто живе, хто користується всіма її благами і дарами. Виконуючи цей почесний обов’язок, ідуть юнаки служити в армію, щоб берегти мир і спокій своєї Батьківщини, стояти на сторожі її інтересів.

Ведучий. Нелегка військова служба. Це ранні підйоми, багатокілометрові пробіжки і армійська дисципліна.

Ведуча. Ми сьогодні проведемо змагання між командами 10-А і 10-Б класів, у якому учасники продемонструють свої знання | вміння з допризовної підготовки, свої силові та фізичні якості, кмітливість.

Ведучий. Боротьба буде нелегкою. Адже за правилами гри в переможці вийде та команда, яка отримає більшу кількість балів. Тож побажаємо успіху і перемоги усім учасникам гри.

Ведуча. Оцінювати та слідкувати за конкурсом буде журі (перелік членів журі).

Ведучий. Розпочинаємо нашу гру представленням команди, захистом емблеми та презентацією назви команди.

Ведуча Журі оцінює всі конкурси за 5-бальною системою.

Оголошення результатів.

Ведучий. З давніх-давен чоловіки любили помірятися силою. Ось і сьогодні у нашій програмі другий етап — спортивний. Він включає естафету та підтягування на перекладині.

Ведуча. Просимо журі виставити бали за даний конкурс.

Оголошення результатів.

Ведучий. Третім етапом нашої конкурсної програми є кон курс молодого солдата. Він складається з трьох частин: пришивання комірця і ґудзика; чищення картоплі; розпізнавання військових звань.

Ведуча. Просимо журі виставити бали за даний конкурс.

Оголошення результатів.

Ведучий. Наступний етап. Змагання з цивільної оборони Одягання протигазу і військової форми.

Ведуча. Просимо журі виставити бали за даний конкурс.

Оголошення результатів.

Ведучий. В народі кажуть: «Етикет — не секрет». Його повинні дотримуватись всі. Адже культура поведінки — це невід’ємна складова частина культури людського суспільства. Отже, наступний етап нашої програми дасть змогу перевірити, як дотримуються правил етикету наші учасники. Конкурс «Джентельмен»

Ситуація перша

Йдучи вулицею, у вікні будинку ви побачили свою знайому. Як ви з нею привітаєтесь? Будинок знаходиться на протилежному боці вулиці. (Потрібно привітатися, але так, щоб не привернути увагу перехожих).Ситуація друга

В яких приміщеннях чоловікам дозволяється бути в головних уборах? (У закритому приміщенні чоловік завжди знімає головний убір. Але є такі приміщення, де дозволяється бути в головному уборі. Це східці установ, коридори, магазини, вокзали, поштамти).Ведуча. Просимо журі виставити бали за даний конкурс.

Ведучий. Шостим конкурсом нашого змагання є конкурс вболівальників.

Ведуча. Просимо журі виставити бали за даний конкурс.

Ведучий. Останнім конкурсом нашої програми є перетягування канату. Участь бере вся команда.

Ведуча. Прийшов час підвести підсумки. Просимо вас до слова, шановне журі.

Оголошення результатів.

А зараз найпрекрасніша мить — нагородження учасників.Ведучий. Свято завершується, а ми ще раз вітаємо наших хлопців. Залишайтеся у всіх ситуаціях справжніми лицарями.

Цов


Шкільний сценарій до святкування Дня Захисника Вітчизни

Ведучий. Добрий день, дорогі друзі! Ми раді вас вітати у нашій святковій залі.

Ведуча. Сьогодні ми зустрічаємось з вами, старшокласниками нашої школи, на святковій програмі «Лицар року».

Ведучий. Ми сьогодні зібрались на наш вечір, присвячеііиіі турніру лицарів ввічливості, мужності, хоробрості, відважності.

Ведуча. Тож вітайте оплесками наших учасників (перелік учасників).

Ведуча. Ось ті, чиї обладунки — ввічливість і люб'язність, ерудованість та кмітливість, сила і краса. Ось вони — лицарі, що здивують нас сьогодні своєю шляхетністю та майстерністю. Будьте тричі гідні лицарського звання. Нехай переможе сильніший!

Ведучий.
Отже, друзі наші всі зібрались,
Усі старанно готувались,
І гості всі, напевне, ждуть,
Коли ж нарешті, вже почнуть?
Ну що ж, всідайтесь всі зручніше,
І не шуміть — сидіть тихіше!
Ми наш вечір починаєм
І журі вам представляєм!

Ведуча. Отже, старання, вміння, знання наших лицарів оцінять сьогодні наші вельмишановні члени журі (перелік членів журі).

Ведучий.
Щоб в лицарськім турнірі першим бути,
Дуже ввічливим, розумним треба бути!
За щитами не ховатись,
Гострої шпаги не боятись.
Всі закони поведінки знати!

Ведуча. Перемогти в турнірі буде просто, змагатися треба за кожен бал, суворо дотримуючись законів.

Ведучий. Переходимо до першого конкурсу — «Візитки»: кожен учасник повинен коротко представити себе (форма представлення будь-яка). Максимальна оцінка — 5 балів.

Проходить конкурс. Слово журі. Слово лічильній комісії.


Ведуча. Поки наші лицарі готуються до наступного конкурсу, ми запрошуємо по одній дівчині від класу, яка повинна розв'язати проблемну ситуацію і, давши правильну відповідь, заробити для своїх лицарів додатковий бал.

Ситуація перша.
У квартирі іменинниці пролунав дзвінок, і на порозі з'явились дві її подруги з подарунками. Одна подарувала коробку із цукерками. Іменинниця Оля відразу ж сховала їх, щоб потім з'їсти самій або дотримати до кращих часів. Друга подруга подарувала книгу, яку дівчинка вже читала. Зробивши незадоволену гримасу, Оля повела своїх подруг до столу.
Що іменинниця зробила не так? Чи потрібно розпаковувати подарунок у присутності того, хто подарував? (Із усмішкою на обличчі потрібно було подякувати за подарунки, розпакувати їх).

Ситуація друга.


Два хлопчики зіштовхнулись у дверях і ніяк не можуть розійтися. Хто з них повинен звільнити дорогу, якщо одному 8 років, а іншому — 11 років? Хто перший повинен привітатися? (Старший хлопчик повинен звільнити дорогу меншому, але мен ший повинен привітатися першим).

Ведучий.


Сказати «добрий день» так просто,
І так приємно чути нам,
Коли ровесники й дорослі
Бажають нам добра на день.

Ведуча.
Але буває прикро дуже,


Коли, забувши етикет,
З нальоту крикне «Привіт, друже!»
І стрімголов біжить в буфет.

Ведучий.


І «до побачення», як зайве,
Сприймають діти — теж бува...
Або нічого на прощання,
Або «Ну, я пішов. Бувай!»

Ведуча. Переходимо до наступного нашого конкурсу «Лицарський етикет». Кожен учасник отримує завдання (тягне білет), має 1 хвилину на обдумування і дає відповіді. Максимальна оцінка конкурсу — 5 балів.


Як слід вітатися.
Як слід себе поводити у гостях.
Хлопець у дівочому товаристві.
На забаві, де танцюють.
Телефонна розмова.
У транспорті.
За обіднім столом.

Учасники по черзі відповідають на запитання, а ведуча, у разі неповної відповіді, доповнює учасника.


Ведучий.


Навіщо нам шукати виправдання,
Коли найкрасномовніший мудрець
Перед красою мовкне в замішанні —
Любов не терпить боязких сердець. (О. Герман)

Ведуча. Вам, шановні лицарі, потрібно буде дати відповіді на два запитання. Правильна відповідь на перше запитання оцінюється в 3 бали, а на друге — у 2 бали.

Ведучий. Завдання перше.
1. Цю річку давні греки називали «Борисфен», турки —
«Узу», слов'яни — «Славутич». А як називається ця річка зараз? (Дніпро).
2. Як звали кохану жінку Петрарки?
а) Дульцінея;
б) Лаура;
в) Джульєтта;
г) Клеопатра.
Завдання друге. Закінчіть вислів.
1. Легендарний давньогрецький поет Гомер писав: «Я мислю, значить я...» (існую).
2. З яким фруктом пов'язаний початок Троянської війни?
а) груша;
б) яблуко;
в) персик;
г) мандарин.

Ведуча. Найголовніше у житті кожної людини — це її здоров'я. А щоб бути здоровим, потрібно дружити із спортом. А ще, як співають у відомій пісні, з сонцем, повітрям та водою.

Ведучий. Кожна з чарівних леді мріє мати поруч із собою сильного, мужнього, відважного джентльмена. Наступний конкурс — «Богатирські сили». Він нам допоможе виявити найсильнішого. Отже, конкурс складається з двох спортивних етапів:
Віджимання від підлоги.
Піднімання гирі вагою 16 кг.
Переможе той, хто зробить це найбільшу кількість разів. Оцінка за цей конкурс — це сума першого та другого етапів.

Відбувається конкурс.


Слово журі. Слово лічильній комісії.

Ведуча. Мужчина — це втілення сили, мужності, сміливості, підтримки, піклування, витривалості. Але мужчини потребують постійної уваги і підтримки жінки.

Ведучий. А зараз оголошується конкурс вболівальників. Максимальна оцінка за конкурс — 5 балів. Дівчата гарно, старанно готувались. Кожен клас має свої таланти, які зараз буде демонструвати.

Відбувається конкурс.


Слово журі. Слово лічильній комісії.

Ведуча. Здавна відомо, що український народ співучий, пише гарні вірші. А як славиться «український гопак»! Наші хлопці також українці. Отож мають свої таланти, які зараз будуть нам демонструвати. Оголошується конкурс «Мої таланти». Максимальна оцінка — 5 балів.

Відбувається конкурс.
Слово журі. Слово лічильній комісії.

Ведучий. В усі часи, в усі віки жінки хотіли чути, які вони вродливі, розумні, надзвичайні... Колись лицарі прекрасним паннам присвячували поеми, співали серенади, їхніми іменами називали свої замки, викарбовували ці імена на щитах, з якими йшли у бій.

Ведуча. А лицарі сучасності схиляють до ніг прекрасних панн свої розумні голови. Вони віддають їм не лише руку, серце, гаманець, а й свій розум.

Ведучий. Справжній лицар має даму серця і завжди вміє зим йти слова, які підтверджують його палке почуття.

Ведуча. Зараз ми переконаємося, що і наші хлопці теж вміють це робити. Отож, конкурс «Все для тебе!».
Умови конкурсу: потрібно освідчитися в коханні своїй дамі серця. Форма освідчення — будь-яка. Максимальна оцінка 5 балів.

Ведучий. Настав час підвести підсумки. Просимо вас до сло ва, шановне журі (виступ усіх членів журі). А зараз найпрекрш ніша мить — нагородження учасників.

Ведуча. Свято завершується, а ми ще раз вітаємо нашиї хлопців. Будьте завжди впевнені у собі і своїх можливостях.

Ведучий. А ви, шановні дівчата, спробуйте дивитися на ті» очима наших хлопців, спробуйте збагнути їхні думки, адже хлші ці цього заслуговують.

Ведуча. Будьте лицарями! Будьте шляхетними у своїх думках, вчинках, почуттях. Всього вам найкращого! До нових зустрічей!

Кінець23 лютого 2012 року

Ведучий. Доброго дня, дорогі учасники, учителі, гості. Ми раді вітати вас у цьому святковому залі!

Ведуча. Уже стало доброю традицією до Дня Захисника Вітчизни проводити вечір для старшокласників «Нумо, хлопці!».

Ведучий. Ось і сьогодні ми зібралися для того, щоб привітати з святом юнаків та провести конкурсну програму для майбутніх захисників Вітчизни. Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити себе не може.

Ведуча. Тому це святий обов’язок тих, хто живе, хто користується всіма її благами і дарами. Виконуючи цей почесний обов’язок, ідуть юнаки служити в армію, щоб берегти мир і спокій своєї Батьківщини, стояти на сторожі її інтересів.

Ведучий. Нелегка військова служба. Це ранні підйоми, багатокілометрові пробіжки і армійська дисципліна.

Ведуча. Ми сьогодні проведемо змагання між командами 10 - 11 класів, у якому учасники продемонструють свої знання і вміння з допризовної підготовки, свої силові та фізичні якості, кмітливість.

Ведучий. Боротьба буде нелегкою. Адже за правилами гри в переможці вийде та команда, яка отримає більшу кількість балів. Тож побажаємо успіху і перемоги усім учасникам гри.

Ведуча
Отже, друзі наші всі зібрались,
Усі старанно готувались,
І гості всі, напевне, ждуть,
Коли ж нарешті, вже почнуть?
Ну що ж, всідайтесь всі зручніше,
І не шуміть — сидіть тихіше!
Ми наш вечір починаєм
І журі вам представляєм!

Ведучий. Отже, старання, вміння, знання наших лицарів оцінять сьогодні наші вельмишановні члени журі (перелік членів журі).

Ведуча.
Щоб в лицарськім турнірі першим бути,
Дуже ввічливим, розумним треба бути!
За щитами не ховатись,
Гострої шпаги не боятись.
Всі закони поведінки знати!

Ведучий. Перемогти в турнірі буде просто, змагатися треба за кожен бал, суворо дотримуючись законів.


Ведуча. 1.До спортивної зали запрошується взвод 11 класу. Командир взводу Поліщук А. Ведучий. 2.До спортивної зали запрошується взвод 10 класу. Командир взводу Кармазін Максим

1-й конкурс. «Гарний в строю, сильний в бою».

Стройовий огляд-конкурс взводів. Перевіряється і оцінюється: 1.Наявність єдиної форми одягу. 2. 2.Наявність стінної газети, присвяченої Дню Захисника Вітчизни.

3.Виконання стройових прийомів: а) команд „Ставай!“, „Струнко!“, „Рівняйсь!“, „Вільно!“; б) поворотів „наліво“, „праворуч“, „колом“; в) перешиковування з одної шеренги в дві; г) практичне виконання стройового кроку.

Ведуча. 2-й конкурс. Ми готуємося до захисту рубежів нашої Батьківщини.

Ведуча. 1. Розборка, зборка автомата. Розборку та збирання автомата проводять по 2 юнаки від кожної команди

Ведучий. 2.Наступний етап. Змагання з цивільної оборони (по три учасники від взводів). Одягання протигазу. Залік здійснюється по учаснику, який найдовше одягав протигаз. Оголошення результатів.

Ведучий. В народі кажуть: «Етикет — не секрет». Його повинні дотримуватись всі. Адже культура поведінки — це невід’ємна складова частина культури людського суспільства. Отже, наступний етап нашої програми дасть змогу перевірити, як дотримуються правил етикету наші учасники. Конкурс «Джентельмен»

Ситуація перша. 10 клас

Йдучи вулицею, у вікні будинку ви побачили свою знайому. Як ви з нею привітаєтесь? Будинок знаходиться на протилежному боці вулиці. (Потрібно привітатися, але так, щоб не привернути увагу перехожих).Ситуація друга 11 клас

В яких приміщеннях чоловікам дозволяється бути в головних уборах? (У закритому приміщенні чоловік завжди знімає головний убір. Але є такі приміщення, де дозволяється бути в головному уборі. Це східці установ, коридори, магазини, вокзали, поштамти). Ведуча. Просимо журі виставити бали за даний конкурс.

Спортивний конкурс

Ведучий. З давніх-давен чоловіки любили помірятися силою. Ось і сьогодні у нашій програмі другий етап конкурсу — спортивний.Кожна з чарівних леді мріє мати поруч із собою сильного, мужнього, відважного джельтмена. Отже – конкурс „Богатирські сили“ . Конкурс включає віджимання від полу. Два учасники віджимаються від полу (по мірі можливості).

Ведуча. Просимо журі виставити бали за даний конкурс.

Ведучий. Сьогодні у військових частинах проходять військову службу і жінки. Учениці 10 та 11 класів вивчають основи медичних знань. Ось вони бажають взяти участь у наступному конкурсі. Наступний конкурс „Майбутні сандружинниці“. Накладання пов’язок на тіло пораненого. На накладання пов’язки 1 хвилина. Конкурс оцінюється у 2 бали.

Ведуча. Поки наші лицарі готуються до наступного конкурсу, ми запрошуємо по одній дівчині від класу, яка повинна розв'язати проблемну ситуацію і, давши правильну відповідь, заробити для своїх лицарів додатковий бал.

Ситуація перша.


У квартирі іменинниці пролунав дзвінок, і на порозі з'явились дві її подруги з подарунками. Одна подарувала коробку із цукерками. Іменинниця Оля відразу ж сховала їх, щоб потім з'їсти самій або дотримати до кращих часів. Друга подруга подарувала книгу, яку дівчинка вже читала. Зробивши незадоволену гримасу, Оля повела своїх подруг до столу.
Що іменинниця зробила не так? Чи потрібно розпаковувати подарунок у присутності того, хто подарував? (Із усмішкою на обличчі потрібно було подякувати за подарунки, розпакувати їх).

Ситуація друга.


Два хлопчики зіштовхнулись у дверях і ніяк не можуть розійтися. Хто з них повинен звільнити дорогу, якщо одному 8 років, а іншому — 11 років? Хто перший повинен привітатися? (Старший хлопчик повинен звільнити дорогу меншому, але менший повинен привітатися першим).

Ведучий. Конкурс наближається до кінці. І так, командири взводів одержують конверти із запитаннями про Збройні Сили України. Кожен член взводу дає відповідь на одне запитання.

Ведучий. Прийшов час підвести підсумки. Просимо вас до слова, шановне журі.

Оголошення результатів.

А зараз найпрекрасніша мить — нагородження учасників.Ведучий. Свято завершується, а ми ще раз вітаємо наших хлопців. Залишайтеся у всіх ситуаціях справжніми лицарями.

23 лютого 2013 рокуВедучий. Доброго дня, дорогі учасники, учителі, гості. Ми раді вітати вас у цьому святковому залі! Сьогодні ми зібралися на фізкультурно-спортивне свято, присвячене Дню захисника Вітчизни, щоб позмагатися у силі, спритності, кмітливості і просто відпочити. Змагатися сьогодні будуть 2 команди хлопців майбутніх захисників „Січовики“ і „Запорожці“

Ведучий. Ось і сьогодні ми зібралися для того, щоб привітати з святом юнаків та провести конкурсну програму для майбутніх захисників Вітчизни. Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити себе не може.

Ведуча. Тому це святий обов’язок тих, хто живе, хто користується всіма її благами і дарами. Виконуючи цей почесний обов’язок, ідуть юнаки служити в армію, щоб берегти мир і спокій своєї Батьківщини, стояти на сторожі її інтересів.

Ведучий. Нелегка військова служба. Це ранні підйоми, багатокілометрові пробіжки і армійська дисципліна.

Ведуча. Ми сьогодні проведемо змагання між командами 10-А і 10-Б класів, у якому учасники продемонструють свої знання і вміння з допризовної підготовки, свої силові та фізичні якості, кмітливість.

Ведучий. Боротьба буде нелегкою. Адже за правилами гри в переможці вийде та команда, яка отримає більшу кількість балів. Тож побажаємо успіху і перемоги усім учасникам гри.

Ведуча
Отже, друзі наші всі зібрались,
Усі старанно готувались,
І гості всі, напевне, ждуть,
Коли ж нарешті, вже почнуть?
Ну що ж, всідайтесь всі зручніше,
І не шуміть — сидіть тихіше!
Ми наше свято починаєм
І журі вам представляєм!

Ведучий. Отже, старання, вміння, знання наших лицарів оцінять сьогодні наші вельмишановні члени журі (перелік членів журі).

Ведуча.
Щоб в лицарськім турнірі першим бути,
Дуже ввічливим, розумним треба бути!
За щитами не ховатись,
Гострої шпаги не боятись.
Всі закони поведінки знати!

Ведучий. Перемогти в турнірі буде просто, змагатися треба за кожен бал, суворо дотримуючись законів.


Ведуча. 1.До спортивної зали запрошується взвод 10-Б класу. Командир взводу Кузьмін Микола

. Ведучий. 2.До спортивної зали запрошується взвод 10-А класу. Командир взводу1-й конкурс. «Гарний в строю, сильний в бою».

Стройовий огляд-конкурс взводів. Перевіряється і оцінюється: 1.Наявність єдиної форми одягу. 2. 2.Наявність стінної газети, присвяченої Дню Захисника Вітчизни.

3.Виконання стройових прийомів: а) команд „Ставай!“, „Струнко!“, „Рівняйсь!“, „Вільно!“; б) поворотів „наліво“, „праворуч“, „колом“; в) перешиковування з одної шеренги в дві; г) практичне виконання стройового кроку.

Ведуча. 2-й конкурс. Ми готуємося до захисту рубежів нашої Батьківщини.

Ведуча. 1. Розборка, зборка автомата. Розборку та збирання автомата проводять по 2 юнаки від кожної команди

Ведучий. 2.Наступний етап. Змагання з цивільної оборони (по три учасники від взводів). Одягання протигазу. Залік здійснюється по учаснику, який найдовше одягав протигаз. Оголошення результатів.

Ведучий. Наступний конкурс „З чого розпочинається солдатський конкурс“ 1.Етап молодого бійця. Одягнутися швидше від усіх . 2.Солдатські будні. Від кожної команди виходять по одному учаснику. Конкурс під назвою „Вибити товариша із кола. Бій півнів.“ 3.Конкурс „Мій друже, давай поміряємося силою“Ведучий. З давніх-давен чоловіки любили помірятися силою. Ось і сьогодні у нашій програмі другий етап конкурсу — спортивний. Кожна з чарівних леді мріє мати поруч із собою сильного, мужнього, відважного джельтмена. Отже, визначимо найсильніших – конкурс „Богатирські сили“ . ( від кожного взводу виходять по одному солдату і міряють свої сили. 4.Стрибки у мішках. 5.Взвод проходить через обруч.

Ведучий. Вікторина.„Ми нащадки козацького роду, тому найперше проведемо інтелектуальну розминку. Чи гідні ви Козацького звання. 1 бал за відповідь команди, 0,5 допомога залу.

1 команда „Січовики“ 1.Назвати елементи козацького одягу. 2.Як називається гарб України? 3.Що символізує герб України? 4.Що таке дике поле? 5.Яких гетьманів козацької України знаєте? 6.Перерахуйте козацькі клейноди. 7.Хто такий козак? 8.Що таке січ? Звідки походить слово? 9.Відомі козацькі битви.

2 команда „Запорожці“ 1.Хто такий джура? 2.Що ви знаєте про Кафу за часів Запоріжської Січі? 3.Що таке Люблінська Унія? 4.Хто заснував Запоріжську Січ? 5.На якому острові засновано Запоріжську Січ? 6.Хто такі бранці? Де вони працюють? 7.Як називали козацькі човни? 8.Як називалася козацька зачіска? 9.Хто входить до курінної старшини?

Спортивний конкурсВедуча. Просимо журі виставити бали за даний конкурс.

Ведучий. Сьогодні у військових частинах проходять військову службу і жінки. Учениці 10 та 11 класів вивчають основи медичних знань. Ось вони бажають взяти участь у наступному конкурсі. Наступний конкурс „Майбутні сандружинниці“. Накладання пов’язок на тіло пораненого. На накладання пов’язки 1 хвилина. Конкурс оцінюється у 2 бали.

Ведучий. Прийшов час підвести підсумки. Просимо вас до слова, шановне журі.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка