2011 рік Диплом „Лідер національної освіти” та Золоту медальСкачати 228.38 Kb.
Дата конвертації10.09.2017
Розмір228.38 Kb.
#43549
ТипДиплом
УЗАГАЛЬНЕНІ ІННОВАЦІЙНІ РЕЗУЛЬТАТИ

ДЕРЖАВНОГО ВНЗ "НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ" В ОСНОВНИХ НАПРЯМАХ ДІЯЛЬНОСТІ ЗА 2011-2015 РОКИ


  • Університет досяг високого визнання: отримано (2011 рік) Диплом „Лідер національної освіти” та Золоту медаль в номінації „Компетентнісний підхід в освітній діяльності вищої школи” (ХХ Міжнародна спеціалізована виставка „Освіта та кар’єра – 2011”); отримано (2012 рік) Диплом "Лідер національної системи рейтингового оцінювання вищих навчальних закладів України", Золоту медаль та Почесне звання "Лауреат конкурсу" в номінації "Інновації у співпраці вищих навчальних закладів з ринком праці", Почесний диплом "За плідну працю з упровадження освітніх інновацій", Гран-прі в номінації "Профорієнтаційна робота серед молоді", Почесне звання "Лідер національної освіти" (міжнародні виставки з питань освіти); отримано (2013 рік) Диплом в номінації "Профорієнтаційна робота серед молоді", Гран-прі в номінації «Кращий дизайн офіційного сайту вищого навчального закладу», Диплом «За активну профорієнтаційну роботу серед молоді» на міжнародних виставках з питань освіти; Почесний диплом за активну і плідну роботу та внесок у розвиток освітньої галузі Дніпропетровщини; Золотий сертифікат «Експерт року з впровадження спеціальних програм, спрямованих на об’єднання наукової діяльності університету з дослідними установами підприємств України»; отримано (2014 рік) Диплом МОН України «За активну профорієнтаційну роботу серед молоді», Диплом МОН України «За презентацію досягнень в інноваційній модернізації національної освіти на міжнародних виставках з питань освіти».

 • Університет протягом п’яти років посідає провідні місця за результатами рейтингів.

2012 рік: 3 місце – серед технічних університетів і 1 місце – серед ВНЗ Південного регіону (ЮНЕСКО «ТОП-200 Україна»); 4 місце – серед технічних університетів і 1 місце – серед ВНЗ Південного регіону ("Компас-2012").

2013 рік: 8 місце – серед технічних університетів за рейтингом МОН України та 7 місце – серед ВНЗ країни (ЮНЕСКО «ТОП-200 Україна» і «Компас-2013»).

2014 рік: 7 місце – серед ВНЗ України; 4 місце – серед технічних університетів України; 1 місце серед ВНЗ Дніпропетровського та Південного регіонів (ЮНЕСКО «ТОП-200 Україна»). У світовому рейтингу «Webometrix» університет посів 13 місце серед ВНЗ України; 2 593 місце серед університетів світу (покращення на 5 609 позицій).

2015 рік: за результатами рейтингу «ТОП-200 Україна» гірничий університет посів 7-ме місце; серед 286 вищих навчальних закладів України за результатами консолідованого рейтингу («ТОП-200 Україна», «Webometrics» та «Scopus») НГУ посів 21 місце; в рейтингу «Webometrics» – 9-те місце; за сумою показників в рейтингах «ТОП-200 Україна» та «Webometrics» НГУ – 6-те місце; у рейтингу QS «Європейські країни, що розвиваються, та Центральна Азія» університет посів 149 позицію.

  • Отримано чотири премії Президента України для молодих вчених: 2010 рік – професор Довбніч М.М., Дем’янець С.М., Віктосенко І.А.; 2011 рік – доцент Колосов Д.Л.; 2013 рік – доценти Яворський А.В. та Яворська О.О.; 2015 рік – кандидати технічних наук Дубицька М.С., Кравченко К.В., Халимендик О.В.

 • Отримано сім Державних премій України в галузі науки і техніки: 2011 рік – професори Випанасенко С.І., Соболєв В.В., Шкрабець Ф.П.; 2012 рік – професор Крисін Р.С.; 2013 рік – професор Дідик Р.П.; професори Бешта О.С. та Самуся В.І.; 2014 рік – професори Сдвижкова О.О. та Курінний В.П.; 2015 рік – професор Бузило В.І. та доцент Павличенко А.В.; професор Дудля М.А.

Освітня діяльність

 • Університет отримав право здійснювати підготовку фахівців згідно з Переліком–2006 та Переліком–2010 з 18 галузей знань (майже 40 % від загальної кількості галузей знань України) за 31 напрямом підготовки і 51 спеціальністю. З них 31 напрям – підготовка бакалаврів, 42 спеціальності – підготовка спеціалістів, 47 спеціальностей – підготовка магістрів.

По університету за II рівнем акредитовано 100 %, за III рівнем – 97,6 % напрямів, за IV рівнем – 97,8 % спеціальностей, що на 20 % перевищує норматив для ВНЗ IV рівня акредитації.

На денній формі навчання ліцензований обсяг прийому бакалаврів – 2 765 осіб, спеціалістів – 1 694 осіб, магістрів – 1 165 осіб. За заочною формою ліцензійний обсяг бакалаврів – 2 370 осіб, спеціалістів – 1 755 осіб, магістрів – 473 особи. За вечірньою формою ліцензійний обсяг бакалаврів, спеціалістів та магістрів відповідно 912, 635 та 158 осіб. • Успішно виконано план державного замовлення прийому 2011-2015 років, у тому числі інженерних і фізико-математичних спеціальностей.

 • Інформатизація освітнього простору університету охоплює п’ять основних напрямів: розвиток сучасного інформаційно-телекомунікаційного середовища НГУ і його філій; інформатизація навчального процесу; інформатизація наукових досліджень; інформатизація процесів управління; інформатизація бібліотечного обслуговування.

Для виконання освітніх програм і наукових проектів ефективно використовуються комп’ютерні програмні пакети світових лідерів-виробників цієї продукції (Microsoft Office, SolidWorks, LabViev, Mathlab, Autodesk, K-mine).

Розроблено та впроваджено новий офіційний web-сайт університету.

Уведено в дію дві науково-навчальні лабораторії, що оснащені сучасними промисловими контролерами і комп’ютерами з ліцензійним програмним забезпеченням німецьких фірм.


 • Продовжено впровадження у навчальний процес сучасних інформаційних технологій та програмних продуктів:

 • успішно працюють три авторизованих навчальних центри з технологій SolidWorks, DelCAM та АСКОН, що сприяє адаптації випускників до умов сучасного світового виробництва;

 • втілено в навчальний процес програмні продукти: PTV VISUM – система комплексного транспортного планування та прогнозування для міст і регіонів; PTV VISSIM – інструмент для імітаційного моделювання транспортної ситуації на перехрестях і розв'язках;

 • 100 % персональних комп'ютерів підключено до корпоративної мережі університету з доступом до Української науково-освітньої телекомунікаційної мережі УРАН, мережі Internet, Європейської науково-освітньої мережі GEANT4;

 • про розвиток ресурсів і технологій інформаційного обміну університету свідчить 9 місце у національному та 2 728 місце у світовому рейтингах web-представництва вищих навчальних закладів “Webometrix”;

 • електронний каталог бібліотеки налічує більше 600 тис. записів і складає 98 % традиційного каталогу;

 • за навчальний рік введено 16 тис. записів. Фонд електронної читальної зали поповнився на 1 643 носія інформації та в цілому складає більш 3 тис. одиниць;

 • фонд мережевих електронних видань дорівнює 100 тисяч;

 • репозитарій університету користується підвищеним попитом, про що свідчать показники Google Analytics (безкоштовний сервіс, що надається Google для створення детальної статистики відвідувачів web-сайтів).

Здійснено оснащення навчального процесу новою обчислювальною технікою, WI-FI-покриття становить 100 % території університету, вдвічі зросла швидкість роботи в освітніх мережах, студенти мають безкоштовне підключення до мережевих ресурсів університету, мереж Internet, GEANT2 і віддалених ресурсних центрів України.

Університет приєднався до Академічного ресурсного центру Autodesk для можливості безкоштовно отримувати повнофункціональні версії програмних продуктів останніх версій. З’явилась можливість безкоштовного доступу до новітніх служб Office 365 for Education.

Реалізовано за підтримки Дніпропетровської облдержадміністрації міжнародний освітній проект "Технології SolidWorks – у сферу освіти": 10 кращих закладів освіти в галузі ІТ-технологій навчання отримали ліцензійний програмний продукт з технічного та технологічного конструювання (загальна вартість – понад 4 млн. долл.) на 200 робочих місць та НГУ – на 300 робочих місць. • Створено нову систему практичної підготовки студентів в сучасних умовах, що включає навчально-науково-виробничі комплекси (п’ять), навчально-консультаційний центр, навчально-методологічний центр, науково-освітній центр, цільові кафедри, лабораторію геомеханіки ДТЕК, кафедру гірництва ДТЕК, співпрацю кафедр з високотехнологічними сучасними підприємствами, центри практики за кордоном (Німеччина, Польща).

 • Запропоновано систему мотивації отримання знань: навчальні екскурсії на сучасні підприємства, залучення студентів до наукової роботи, закордонні стажування, викладання в НГУ окремих курсів і навчання за окремими спеціальностями англійською мовою.

  • Створено Центр фундаментальної підготовки для студентів, аспірантів та молодих вчених. Результати участі студентів університету в олімпіадах з математики національного і міжнародного рівнів:

2011 рік: студент гр. ЕПм-06 Кошеленко Є.В. посів 3 (призове) місце в категорії С, а також 2 місце в групі металургійних та гірничих ВНЗ та отримав диплом ІІІ-го ступеню (Всеукраїнська олімпіада).

2012 рік: в групі металургійних та гірничих ВНЗ студент гр. СА-08 Якупов Д.О. посів 2, а студентка гр. ТЗіт-10 Горошко Т.С. – 3 місце (Всеукраїнська олімпіада).

Студентка Горошко Т.С. також посіла 2 місце серед технічних спеціальностей Південного регіону країн СНД і 6 (призове) місце в номінації «Технічні среціальності» (Міжнародна олімпіада).В категорії «Т» (технічні ВНЗ) команда НГУ отримала 4, 5 і 6 місця. За командним результатом Національний гірничий університет посів 2 місце серед технічних ВНЗ України.

2013 рік: студентка Горошко Т.С. посіла 3 (призове) місце в загальній категорії «Т» (технічні ВНЗ) та 2 місце в групі металургійних та гірничих ВНЗ (Всеукраїнська олімпіада).

2014 і 2015 роки: студентка Горошко Т.С. отримала 4 місце в загальній категорії «Т» (технічні ВНЗ) з мінімальним відривом від призового результату (Всеукраїнська олімпіада).

  • Реалізовано програму підготовки фахівців англійською мовою з напрямів «Електромеханіка» та «Гірництво». У 2013 році відбувся перший випуск бакалаврів напряму «Електромеханіка».

  • Започатковано Українсько-Британський освітній проект (2012 рік) спільно з Лондонським університетом (University of London).

  • Цілеспрямовано проводиться підвищення кваліфікації викладачів у рамках спеціальності «Педагогіка вищої школи» за участю міжнародного співтовариства з інженерної педагогіки IGIP.

 • Здійснюється створення адаптованої до чинного законодавства нормативної бази з організації та управління навчальною діяльністю університету:

 • розроблено та скореговано нормативні документи університету з різних видів діяльності;

 • розпочато оптимізацію навчального процесу на основі нових технологій навчання з метою скорочення навантаження викладача до 600 годин на рік;

 • забезпечено планування дисциплін гуманітарного та соціально-економічного циклу навчання за вільним вибором студента згідно з вимогами МОН;

 • опановано нову технологію виготовлення документів про освіту;

 • розроблено та введено в дію оновлені норми часу з планування та обліку навчальної, методичної, наукової та організаційної роботи науково-педагогічних працівників.

 • Забезпечено застосування сучасних технологій організації та ведення процесу навчання – дистанційної форми е-освіти: розробка дистанційних курсів чи інформаційних пакетів навчальних дисциплін; підвищення кваліфікації викладачів за інформаційними технологіями; опановано оболонку Lotus LearningSpace, розпочато використання платформи Moodle для підготовки дистанційних курсів.

Створено у 2014 році Навчально-науковий центр дистанційного навчання, головною метою якого є координація роботи структурних підрозділів університету з впровадження дистанційного навчання з врахуванням юридичної, педагогічної, фінансової та програмно-апаратної складових елементів освітнього процесу.

 • Створено умови для розвитку творчих здібностей студентів і науковців, розвинуто інфраструктуру їх інноваційної діяльності на кафедрах і досягнуто визнаних результатів.

Студент групи КС-08-2 факультету інформаційних технологій Литвиненко А.О. у 2011 році став переможцем Всеукраїнської конкурсної програми «Кращий студент України» та одержав сертифікат в номінації «Кращий студент України (комплексна характеристика)».

Студент механіко-машинобудівного факультету Коваленко А. посів 1 місце серед студентів українських університетів та III місце серед студентів країн СНГ в номінації «PowerShape» на Першій міжнародній студентській олімпіаді «Современные компьютерные технологии Delcam в науке, образовании и производстве» (2013 рік, Самара, Росія).

Диплом учасника 11-го Міжнародного конкурсу «Аси 3D-моделювання» (2013 рік, Санкт-Петербург) одержали співробітники і студенти університету за професіональний рівень використання системи КОМПАС при підготовці проектів та Диплом лауреата – за творчий підхід та художнє виконання.

Студенти спеціальності «Автомобілі та автомобільне господарство» одержали перемогу в конкурсі «Молодь Дніпропетровська рідному місту» Дніпропетровської міської ради і отримали гранд на проект «Універсальний модульний електромобіль» (2014 рік).

За результатами Всеукраїнської студентської командної олімпіади з програмування 2014 року (1/8 фіналу першості світу з програмування) команда студентів НГУ стала переможцем 1-го етапу і отримала можливість участі в 2-му етапі олімпіади (півфінал першості світу).

Студенти кафедри геодезії одержали у 2015 році 3-тє командне місце з дисципліни «Земельне право» у ІІ-му етапі Всеукраїнської студентської олімпіади напряму «Геодезія, картографія та землеустрій».

У 2015 році 22 студенти університету взяли участь у ІІ-му етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з 10 дисциплін та напрямів, з них 5 – переможці, які посіли 1, 2, 3 місця.

Кращі студенти отримують 112 іменних стипендій, у т.ч. 9 стипендій Президента України, 6 – Верховної Ради України, 2 – стипендії Кабінету Міністрів України обдарованим студентам з числа дітей-інвалідів, 3 – Дніпропетровської облдержадміністрації, 3 – Дніпропетровської міської ради.  • Отримано міжнародну акредитацію (2012 рік) та забезпечено виконання навчальної програми МВА за підтримки Франклін Університету (США).

  • Міжнародний Центр інженерної педагогіки університету отримав престижний диплом IGIP та акредитаційне свідоцтво на право одержання слухачами міжнародного сертифікату „Європейський інженер-викладач” (2011 рік).


Науково-інноваційна діяльність

 • Обсяг фінансування досліджень за рахунок держбюджету склав понад 26 млн. грн. (105 НДР). Обсяг робіт за госпдоговірними тематиками – понад 22 млн. грн. (237 НДР), у тому числі в рамках співпраці з ДТЕК – понад 15 млн. грн. (понад 40 НДР).

 • Науковцями і студентами університету отримано 384 патенти (щорічно – більше 75 патентів). У 2007-2014 рр. діяв договір НГУ (про надання ліцензії №7пл) з ТОВ «Побузький феронікелевий комбінат» (Кіровоградська обл.) на право використання корисної моделі за патентом України № 18633 «Спосіб збагачення бідних хромітових руд» (автор – Поповченко С.Є. та ін.).

 • Спільно із закордонними компаніями виконано 23 науково-дослідних роботи. Основні партнери – Есслінгенський університет прикладних наук, Ройтлінгенський університет техніки і економіки, Рейн-Вестфальський технічний університет, компанії Auma, Bauer, Heldele, Schuler Pressen (Німеччина), компанія Vacon (Фінляндія), Краківська гірничо-металургійна академія, Головний інститут гірництва (Польща) й інші.

 • Здобувачами університету захищено 181 кандидатську (три мали подвійний захист в НГУ і ТУ «Фрайберзька гірнича академія», Німеччина) та 44 докторських дисертації.

 • За результатам досліджень видано 186 монографій.

 • Міжнародна академія авторів наукових відкриттів та винаходів двічі визнавала наукові відкриття вчених університету:

2011 рік: «Явище порушення підйому часток твердої фази висхідним газорідинним ерліфтним потоком у вигляді газових снарядів та рідинних проміжків між ними», диплом № 413. Автори: Півняк Г.Г., Кириченко Є.О., Франчук В.П., Шворак В.Г., Кириченко В.Є., Єгурнов О.І., Євтєєв В.В. 

2013 рік: «Закономірність поширення звукових хвиль у висхідному багатофазному потоці за дисперсної структури течії», диплом № 449. Автори: Кириченко Є.О., Самуся В.І., Бондаренко В.І., Ковалевська І.А., Рябичев В.Д., Кириченко В.Є., Фомичев В.В., Євтєєв В.В.

 • Створено науково-навчальний центр «Проблеми високо-ефективного використання енергетичного потенціалу геотехнічних систем України» за пріоритетним напрямом наукових досліджень і розробок «Енергоефективність». За результатами реалізації проекту «Високоефективне використання енергетичного потенціалу геотехнічних систем України: ресурси, енергозберігаючі технології, екобезпека» (2009-2010 роки) та проекту «Комплексна генерація та утилізація енергії в умовах урбанізованих та промислових територій України» ( 2011-2012 роки) створено шість лабораторій унікального обладнання:

  • енергоефективності електромеханічних систем;

  • радикальних технологій отримання енергетичної сировини;

  • систем використання низькопотенційного тепла;

  • альтернативних джерел енергії;

  • електричних та гібридних автомобілів;

  • систем подрібнення сировини.

  • Створено коворкінг-центр інновацій як студентський простір взаємодії, що дозволяє об’єднати студентів навколо соціально орієнтованих корисних ідей у сфері інформаційних технологій реалізації молодіжних ініціатив і створення стартапів, отримати практику колективної праці та спілкування.

  • Відкрито (2011 рік) науково-навчальний Центр (тренінг-центр) компанії Vacon (Фінляндія) – лідера виробництва частотних перетворювачів.

  • Здійснено з високою результативністю виконання важливих технологічних проектів з національним бізнесом: компанії ПАТ „ДТЕК Павлоградвугілля”, ПрАТ „Донецьксталь”, СКМ, ПрАТ „АрселорМіттал Кривий Ріг”, ПАТ „Шахтоуправління Покровське”.

  • Створено (2011 рік) бізнес-інкубатор для стимулювання досліджень, інновацій та трансферу технологій.

  • Фахове видання "Науковий вісник НГУ" включено до міжнародної наукометричної бази даних SciVerse Scopus. Науковцями університету опубліковано 421 статтю. НГУ став третім українським ВНЗ, чиє видання індексується Scopus. Укладено ліцензійну угоду з компанією «EBSCO Publishing, Inc.» (США) та компанією «PrоQuest» (США) – визнаним лідером у галузі збору та розповсюдження інформації в 160 країнах світу – щодо розповсюдження контенту публікацій і включення журналу «Науковий вісник НГУ» до наукометричних і тематичних баз.

  • Розроблено та впроваджено нові підходи до типу та форм передачі прав на винаходи і корисні моделі третім особам (витрати на підтримку чинності патентів знижено на 50 %).

  • Отримано (2011, 2013 роки) науковцями і викладачами премію Національного гірничого університету в галузі освіти і науки.

  • Розширено науково-технологічні й академічні контакти з високотехнологічними компаніями: створено Центр інноваційних проектів спільно з компанією ДТЕК, навчально-методологічний центр «Кафедра ДТЕК», лабораторію геомеханіки ДТЕК, науково-освітній центр геоінформаційних та аерокосмічних технологій спільно з ДП «Центр еколого-експертної аналітики», цільову кафедру екологічної та техногенної безпеки спільно з НВО «Павлоградський хімічний завод», Центр взаємодії з ДП «КБ «Південне» ім. М.К.Янгеля».

 • На базі НГУ сформовано інформаційну платформу проектів програми ЄС «Горизонт – 2020» за участю технічних університетів України та Польщі.

 • Погоджено та реалізується довгострокова програма взаємодії НГУ з науковими центрами Німеччини і Польщі щодо пільгового використання унікального обладнання для виконання досліджень та експериментів, здійснення освітніх проектів у форматі академічної мобільності.

Міжнародна діяльність


 • Університет сьогодні є членом 15 міжнародних освітянських та наукових організацій, у тому числі таких престижних як Євразійська асоціація університетів (EUA), Велика хартія університетів, Мережа університетів країн Чорноморського регіону (BSUN), Міжнародне товариство з інженерної педагогіки (IGIP), Всесвітній гірничий конгрес (WMC), Всесвітній Форум університетів ресурсів зі сталого розвитку (WFURS) та інш.

 • За п’ять років створено мережу надійних закордонних партнерів у навчальній та науковій діяльності, включаючи отримання подвійного диплому про вищу освіту та захист дисертаційних робіт з використанням принципів подвійного наукового керівництва з провідними університетами, науковими центрами, організаціями і фондами Західної та Центральної Європи, Китаю та Японії, США і Канади, країн Балтії та Казахстану.

 • Успішно реалізується принцип мобільності студентів та професорсько-викладацького складу. За 5 років близько 200 викладачів та науковців і 800 студентів пройшли стажування в провідних університетах та наукових центрах Європи США, Канади.

 • Понад 120 провідних спеціалістів європейських та американських університетів читали лекції в НГУ.

 • Протягом 2011-2015 років науково-педагогічні працівники, аспіранти, студенти взяли участь у 127 престижних міжнародних наукових форумах: конгресах, симпозіумах, конференціях, виставках, семінарах.

 • Забезпечено результативність участі студентів, аспірантів і молодих науковців (більше 50 осіб) у конференціях і тренінгах Міжнародного науково-освітнього проекту «Business Week» на базі НГУ та ВНЗ Латвії, Польщі, Бельгії, Чехії, Португалії.

 • За участю закордонних партнерів в університеті створено наступні авторизовані навчальні центри і лабораторії:

 • авторизований навчальний центр фірми «VАКОN» (Фінляндія);

 • лабораторії фірм «СВ Альтера», «Фенікс-Контакт» (ФРН), фірма «Овен» (Росія);

 • спеціалізований навчальний центр компанії Dassault Systemes SolidWorks Corp. (США).

 • З 2011 року кафедрою маркетингу в рамках Програми «НАТО – Україна» з перепідготовки військовослужбовців, які звільнені в запас, проводяться навчально-тренувальні курси «Маркетинговий менеджмент» (підготовку успішно пройшли більше 150 осіб).

 • За п’ять років університет став співвиконавцем 12 міжнародних наукових та 29 освітніх проектів, більше 40 міжнародних програм. Здобутки університету репрезентовано на 60 міжнародних виставках у галузі науки, освіти, технологій.

  • Отримано гранти на виконання 3 науково-освітніх проектів за програмою ТЕМПУС і 4 – за програмою «Еразмус+».

  • За участю університету створено (2012 рік) Всесвітній Форум університетів ресурсів зі сталого розвитку WFURS (понад 100 університетів та компаній).

 • У міжнародному видавництві CRC Press/Balkema Taylor&Francis Group (Нідерланди) щорічно виходять англомовні монографії науковців університету з проблем гірництва, електроенергетики та ІТ-технологій.

 • Створено Інститут міжнародних освітньо-наукових програм з метою підвищення якості освіти і розширення прикладних наукових досліджень, що дозволяє університету систематизувати і суттєво розширити кількість отриманих грантів, проектів, програм.

 • З метою поглибленого вивчення іноземних мов створено 8 лінгвістичних центрів (за звітний період – 3), які демонструють активне співробітництво з США, ФРН, Великою Британією, Іспанією, Польщею, Японією, Китаєм та Францією. В центрах пройшли підготовку й отримали сертифікати близько 12 000 слухачів.

  • Реалізуються міжнародна англомовна магістерська програма «Прогресивні технології розробки мінеральних ресурсів» (спільно з Монтан-Університетом, Австрія) і ТУ «Фрайберзька гірнича академія», Німеччина) та освітня класична МВА-програма (спільно з Франклін Університетом, США).

  • Спільно з ТУ «Фрайберзька гірнича академія» університетом реалізовано проект студентського самоврядування (семінари, практика, обмін досвідом).

 • На новий якісний рівень вийшло співробітництво з університетами-партнерами Німеччини та Польщі в реалізації програм отримання подвійних дипломів, захисту дисертацій, взаємодії з високотехнологічними компаніями, фірмами.

 • За п’ять років в університеті навчались іноземні громадяни з 23 країн світу: студенти – 254 особи, аспіранти – 8 осіб, слухачі ПВ – 89 осіб. Завершили повний курс навчання та отримали дипломи про рівень освіти: магістр – 53 особи, спеціаліст – 17 осіб, доктор філософії – 3 особи.

 • Розпочато опрацювання проекту по впровадженню системи добровільної екологічної сертифікації в промисловій сфері та підготовці кадрів у контексті європейських програм сталого розвитку (спільно з Бранденбурзьким технічним університетом).

 • Динамічно розвинуто співробітництво з університетами й установами США (Франклін університет, Фонд ім. Фулбрайта, Фонд CRDFGlobal).


Гуманітарна сфера


 • Студентською молоддю продемонстровано високий рівень національного патріотизму на сучасному етапі розвитку держави, організовано численні волонтерські команди із забезпечення роботи з біженцями, переселенцями, пораненими бійцями, дітьми з особливими потребами та ін.

 • Збереження і підтримка спокійної робочої морально-психологічної атмосфери в студентському середовищі, уникнення будь-яких конфліктів на суспільно-політичному та регіональному підґрунті, в тому числі шляхом налагодження співпраці кафедри історії та політичної теорії зі Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ з метою підтримки миру і спокою серед студентства НГУ, популяризації й інформування студентської молоді щодо євроінтеграційного вектору розвитку України.

 • Удосконалення та практичного досвіду набула система студентського самоврядування із залученням кращих досягнень молодіжних рухів Польщі, Німеччини, Швеції, США, Канади, а роботу голови Ради студентів НГУ Марії Черних визнано кращою серед ВНЗ Дніпропетровщини. Реалізовано широкомасштабний проект розвитку демократичних структур академічного студентського самоврядування спільно з ТУ «Фрайберзька гірнича академія» (Німеччина) у форматі проекту ЄС «Східне партнерство».

 • Досягнуто якісно нових змін у формуванні національної свідомості та загальної культури студентської молоді у форматі діяльності Центру естетичного розвитку кафедри філософії та педагогіки.

 • Досягнуто високих спортивних результатів студентської молоді. За період з 2010 по 2015 рік студентами-спортсменами НГУ на Чемпіонатах Світу та Європи було здобуто 34 медалі різного ґатунку, на всеукраїнських змаганнях – 216 медалей.

Серед призерів названих змагань – 5 майстрів спорту міжнародного класу, 22 майстри спорту України.

Одним з кращих спортсменів НГУ за цей період був студент ММФ, нині випускник, Футрик Іван – неодноразовий чемпіон України, неодноразовий призер та чемпіон Світу і Європи, рекордсмен Світу, учасник Олімпійських ігор в Лондоні 2012 р., призер Всесвітньої Універсіади 2013 р. з академічного веслування.

Значні здобутки мають члени збірної команди НГУ з карате як на міжнародних, так і на всеукраїнських змаганнях, серед них:


 • Монін Альфред ст. гр. УБіт-10-1 (ФІТ) – багаторазовий призер та чемпіон України, призер та чемпіон Світу з карате;

 • Пахомов Олександр ст. гр. ІМмм-12-1 (ММФ) – багаторазовий призер та чемпіон України, призер та чемпіон Світу з карате;

 • Попович Ігор ст. гр. Прю-14-1 (ЮФ) – призер та чемпіон України, переможець Кубку Світу з карате;

 • Завгородній Іван ст. гр. ГРб-11-1 (ФБ) – неодноразовий призер та чемпіон України з карате;

 • Возник Артем ст. гр. ЕФ-06-3 (ФЕФ) – неодноразовий призер та чемпіон України, чемпіон Світу з карате;

 • Возник Віктор ст. гр. КІіт-10-1 (ФІТ) – неодноразовий призер та чемпіон України, чемпіон Європи з карате;

Також вагомі здобутки мають представники збірної команди з легкої атлетики, серед яких призери та Чемпіони України: Власов Михайло (ГРФ), Шаматрін Іван (ММФ), Москаленко Максим (ФІТ), Демідов Богдан (ЕТФ), Смолій Ілля (ФБ), Негрій Микита (ГФ), Ступіна Вікторія (ЮФ), Жевнер Михайло (ГФ).

 • Здійснено удосконалення та розвиток Інституту гуманітарних проблем університету. В складі Інституту плідно діють Центр культури української мови ім. Олеся Гончара, Центр здорового способу життя, Народний музей історії НГУ ім. О. Поля, Дніпропетровське регіональне відділення Науково-дослідного Інституту козацтва Інституту історії НАН України, Центр соціологічного аудиту.

 • Досягнуто підвищення кадрового потенціалу та наукове забезпечення діяльності у гуманітарній сфері.

 • Створено систему ефективного національно-патріотичного виховання, формування активної громадянської позиції студентів університету.

Фінансово-економічна діяльність

 • Забезпечено фінансову стабільність і життєдіяльність університету, підтримано необхідний рівень соціального захисту студентів, викладачів та співробітників.

Спеціальний фонд

Соціальна сфера

2011-2014 роки:

- премія і матеріальна допомога співробітників 5 775,5 т. грн.

- ректорські надбавки 13 039,3 т. грн.

- матеріальна допомога студентам 1 816,4 т. грн.

- премія студентам 1 177,3 т. грн.

- матеріальна допомога дітям сиротам 2 116,2 т. грн.2015 рік 104 605,1 т. грн.

Поточні ремонти всіх видів

2011-2014 роки 13 787,4 т. грн.

2015 рік (за 9 місяців) 2 427,8 т. грн.

Спортивно-оздоровчий табір «Гірник»

Оздоровлено

2011-2014 роки 1 930 осіб

2015 рік 355 осіб

Поточний ремонт

2011-2014 роки 545,6 т. грн.

2015 рік 27,5 т. грн.

Санаторій-профілакторій

Оздоровлено

2011-2014 роки 2 795 осіб

Передплата періодичних видань

2011 рік 203,7 т. грн.

2012 рік 378,4 т. грн.

2013 рік 339,3 т. грн.

2014 рік 106,7 т. грн.


 • Зміцнено матеріальну базу університету за участю національних і міжнародних компаній і фірм.


Спонсорська допомога

2011-2014 роки:

- матеріали (меблі, будівельні матеріали, електротовари,

комп’ютерна техніка) 759,7 т. грн.

2015 рік (за 9 місяців):

- матеріали (електротовари, сантехніка) 193,8 т. грн.Обладнання і предмети довгострокового користування

2011-2014 роки:

- придбання основних засобів (холодильники,

комп’ютера, кондиціонери, сканер) 2 192,3 т. грн.

- поточний ремонт туалету (ДТЕК) 500,0 т. грн.2015 рік (за 9 місяців):

- придбання основних засобів

(проекційне обладнання, кондиціонери, сканер) 81,1 т. грн.
Придбання обладнання і предметів довгострокового користування

2011 рік

Меблі для гуртожитків 248,5 т. грн.

М’який інвентар гуртожитки 78,6 т. грн.

Персональні комп’ютери 968,4 т. грн.

Мультимедійні проектори 54,0 т. грн.

Копіювальні пристрої 97,6 т. грн.

Транспортні засоби 558,6 т. грн.

Разом: 2005,5 т. грн.
2012 рік

Меблі для гуртожитків 265,7 т. грн.

М’який інвентар 81,2 т. грн.

Разом: 346,9 т. грн.
2013 рік

Пилосос, кондиціонери,

відеокамери, спец. інструменти 479,9 т. грн.
Загальний фонд

2014 рік

Матеріали (трансформатори) 20,2 т. грн.Електротовари 69,9 т. грн.

Разом: 90,1 т. грн.
Каталог: content -> news
content -> Остополець Ірина Юріївна
content -> Державний вищий навчальний заклад
content -> Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти Академія педагогічних наук України Олексюк Оксана Євгенівна
content -> Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти Академії педагогічних наук України крамаренко алла Миколаївна підготовка майбутніх учителів початкових класів до гуманізації педагогічного процесу
content -> Розвиток творчої уяви молодших школярів
content -> Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти апн україни захарійчук марія Дмитрівна
news -> Першочергові завдання освітня діяльність
news -> Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського
news -> В. аналітичний звіт за результатами соціологічного дослідження «соціокультурна інтеграція іноземних студентів в нгу» Дніпропетровськ 2014

Скачати 228.38 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка