1 Ведучий: Ти лікар І цілитель, Спорт! Де ти, там недуги безсилі, Межа можливого – рекорд, а що під ним – нам все по силі. Вітаємо вас на нашій урочистій події – Олімпійському уроці! Як ви, мабутьСкачати 88.29 Kb.
Дата конвертації01.05.2016
Розмір88.29 Kb.
1 Ведучий: Ти лікар і цілитель, Спорт!

Де ти, там недуги безсилі,

Межа можливого – рекорд,

А що під ним – нам все по силі.


Вітаємо вас на нашій урочистій події – Олімпійському уроці! Як ви, мабуть, здогадалися цей урок присвячений Олімпійським іграм. Та чи багато ми знаємо про ці видатні змагання? Можливо хтось знає більше, хтось менше, а хтось взагалі нічого. Тому сьогодні ми пропонуємо вам здійснити подорож в історію Олімпійських ігор.

2 Ведучий: Олімпійські ігри зародилися у Стародавній Греції у місті Олімпія на півострові Пелопоннес. Зародження Олімпійських ігор пов'язують із легендарними іменами грецького героя Геракла, царя Пелопса, спартанського законодавця Лікурга та еллінського царя Іфіта. Ігри проводилися на честь бога Зевса, храм якого знаходився тут же. У храмі була статуя Зевса, що виготовлена із золота та слонячої кістки. Ця статуя вважалася одним із 7 чудес світу.
1 Ведучий: Перші ігри відбулися у 8-му столітті до н.е. Вони проводилися впродовж майже 1000 років. Під час проведення ігор на території Греції оголошувався «Священний мир». Будь-які військові конфлікти та сутички в регіоні, де відбувалися Олімпійські ігри, заборонялися. В Олімпії збиралися посланці різних грецький міст – спортсмени і вболівальники. Також з’їжджалися оратори та поети для того, щоб прочитати свої твори перед глядачами. В Олімпійських іграх могли брати участь тільки вільні громадяни Греції – чоловіки та юнаки, що не порушували закон. Спортсмен повинен був декілька років готуватися до змагань, тому селяни та ремісники не могли брати участі в іграх через те, що не мали часу на тренування. Жінок на Олімпійські ігри не допускали. Для жінок проводилися окремі ігри на честь богині Гери.

2 Ведучий: Змагання відбувалися кожні чотири роки і тривали п’ять днів. Переможців увінчували вінцем з гілок оливи та встановлювали на їхню честь статуї. Греки вели відлік часу за Олімпіадами, починаючи від перших, що відбулися у 776 р. до н.е.
1 Ведучий: Останні Олімпійські ігри у Давній Греції відбулися в 393 році н. е. У 394 році н. е. імператор Феодосій І своїм указом заборонив їх проведення. У 426 році н. е. відповідно до указу Феодосія ІІ були зруйновані грецькі святині разом з Олімпією.

А зараз давайте трохи відпочинемо і насолодимося граційним виступом учениці нашої школи.2 Ведучий: Відродженню Олімпійських ігор світ зобов’язаний цілеспрямованості та енергії П’єра де Кубертена – французького громадського діяча, гуманіста і просвітителя, історика, літератора. Вирішальною подією для утвердження новітньої Олімпійської ідеї був перший Олімпійський конгрес 1894 року в Парижі. Місцем проведення перших Олімпійських ігор сучасності 1896 року було обране грецьке місто Афіни.
1 Ведучий: Олімпійські ігри проводилися раз на чотири роки, зимові чергувалися з літніми через два роки.

На самому початку Олімпіада ще не мала такої популярності. На першій афінській Олімпіаді виступали лише 245 спортсменів із 14 країн світу. Атлети змагалися у 9 видах спорту: греко-римській боротьбі, велосипедному спорті, гімнастиці, легкій і важкій атлетиці, плаванні, стрільбі, тенісі та фехтуванні.


2 Ведучий: Серед учасників першої олімпіади не було представників України. Кілька атлетів із Одеси намагалися потрапити на ці змагання, однак грошей у них вистачило доїхати лише до Стамбулу, тодішнього Константинополя.
1 Ведучий: Минуло понад 100 років: зараз олімпійці є гордістю нації, і спортивні держави вкладають небачені суми у розвиток олімпійського руху.
2 Ведучий: Мета Олімпійського руху полягає в тому, щоб розвивати прекрасні якості, яких набувають у змаганнях на дружніх полях любительського спорту, та об’єднати молодь усього світу раз на чотири роки на величному спортивному святі, що сприяє міжнародній довірі і добрій волі.

Олімпізм – життєва філософія, що звеличує та об’єднує в гармонійне ціле тіло, волю й розум.


1 Ведучий:

Символіка

До Олімпійської символіки належать Олімпійські кільця, Олімпійський прапор, Олімпійське гасло, Олімпійська емблема, Олімпійський гімн, Олімпійський вогонь та Олімпійський смолоскип.
2 Ведучий:

Олімпійський прапор

П’ять кольорових кілець – синє, чорне, червоне, жовте, зелене – на чисто білому полотнищі – це Олімпійський прапор. Він урочисто підіймається в Олімпійському місті на високій щоглі олімпійського стадіону, там, де майорять прапори всіх держав-учасниць Олімпійських ігор.
1 Ведучий:

Олімпійське гасло

Спеціальним гаслом Олімпійських ігор є три слова: «Citius. Altius. Fortius». Ці три слова латинською означають – «швидше, вище, сильніше». Олімпійське гасло закликає всіх учасників олімпійського руху до вдосконалення та гармонії відповідно до духу олімпізму.

Вважають, що гасло придумав П’єр де Кубертен. Але ці слова належать французькому священику Анрі Дідону.
2 Ведучий:
Олімпійський вогонь

Олімпійським вогнем є вогонь, що запалюють в Олімпії під егідою МОК. Він проходить свій шлях до міста, в якому відбуваються Олімпійські ігри, за допомогою смолоскипової естафети та закінчує подорож у великій чаші олімпійського стадіону.


1 Ведучий:
Олімпійська емблема

Олімпійська емблема чітко визначена в Олімпійській Хартії – правовому документі олімпійського руху. Основний її елемент – п’ять кілець, поєднаних з іншими елементами. Олімпійські кільця символізують ідеали й мету олімпійського руху. Вони мають синій, жовтий, чорний, зелений і червоний колір і переплітаються зліва направо. Кольори верхніх трьох кілець – синій, чорний і червоний. Нижче – жовте і зелене кільце. Вся фігура є правильною трапецією. Олімпійські кільця символізують толерантність і дружбу між усіма, хто бере участь у Олімпійських іграх з усіх п’яти континентів нашої планети.


2 Ведучий:
Олімпійська присяга

«Від імені всіх учасників я обіцяю дотримуватися правил чесної гри в істинно спортивному дусі в ім’я слави спорту та честі наших команд» .

Спортивні арбітри також складають присягу про повагу до спортсменів та об’єктивне суддівство. Щоб у дійсності спорт був таким, як у «Оді»,

Натхненно яку Кубертен написав.

Про те, що спорт – чесність,

Про те, що спорт – сила,

Про те, що спорт – миру посол на Землі,

Про те, що він – радість і справедливість, І плідність, і виклик, й могутній прогрес.

Що він – благородство,

Що він – будівничий,

Що він – насолода для тіла й душі!

До спорту і ти приєднатись спіши!1 Ведучий: Україна вперше виступала незалежною командою в Атланті у 1996 році, посівши при цьому дев’яте місце в загальному неофіційному командному заліку. Виборола 23 нагороди — дев’ять золотих, дві срібних і 12 бронзових. У Сіднеї 2000 року наші атлети були XIII-ми, отримали 23 нагороди — три золотих, десять срібних та стільки ж бронзових. У Афінах посіли XII позицію, здобули 23 нагороди — дев’ять золотих, п’ять срібних і дев’ять бронзових.
2 Ведучий: У 2008 р. в Пекіні фінішували XXIX літні Олімпійські ігри. Українська збірна здобула 27 медалей — сім золотих, п’ять срібних і 15 бронзових. Вітчизняні атлети посіли XI місце в неофіційному командному заліку.
1 Ведучий: Імена спортсменів записані золотими літерами на сторінках спортивної історії нашої незалежної держави.

До 1994 року наші спортсмени виступали у складі збірної Радянського союзу, а у 1994 команда незалежної України вперше виступила на зимових Олімпійських іграх у Ліллехаммері.2 Ведучий:

Олімпійські чемпіони:

Зінаїда Турчина

Валентин Манкін

Володимир Голубничий

Борис Шахлін

Ольга Бризгіна

Лариса Латиніна

Поліна Астахова

Віктор Чукарін

Юрій Сєдих

Валерій Борзов

1 Ведучий: Олімпійські чемпіони незалежної України:

Оксана Баюл

Володимир Кличко

Інаса Кравець

Лілія Підкопаєва

Катерина Серебрянська

Ірині Мерлені

Юрій Нікітин

Валерій Гончаров

Юрій Білоног

Рустам Шаріпов

Яна Клочкова

Наталя Добринська


2 Ведучий:

Василь Ломаченко

Віта Семеренко

Юлія Джима

Валя Семеренко

Олена підгрудна

Олександр Усик

Ольга Харлан2 Ведучий: У нашій школі також багато спортсменів. Можливо хтось з них також колись зробить свій внесок у розвиток Олімпійського руху.
1 Ведучий: Спорт – це сила, грація, краса, наполегливість.
2 Ведучий: Олімпійський рух поширює у світі ідеї здорового способу життя, розвитку фізичної культури та спорту, сприяє налагодженню дружніх стосунків між народами, континентами. Олімпійський вогонь подорожує планетою і запалює в серцях усіх людей світу дух свободи, миру, єдності, дружби та спорту. Я бажаю вам, щоб у ваших душах та серцях оселилися такі самі щирі почуття.

Ведучий 1: Дорогі друзі! От і закінчився наш олімпійський урок. Сподіваємось, що ви отримали нові знання, дізнались про те, скільки необхідно докласти сил, здійснити важкої щоденної роботи для того, щоб завоювати медаль, особливо – олімпійську. Пам’ятайте, у кожного є своя олімпійська сходинка, своя олімпійська висота, і щоб її досягти потрібно мати велике бажання, віру у свої сили і щоденно докладати зусиль для здійснення своєї мрії. Бажаємо кожному із вас обов’язково її досягти! До нових зустрічей.

Вікторина

1. Хто був ініціатором відродження сучасних Олімпійських ігор?

(П’єр де Кубертен).

2. Що означає сплетіння олімпійських кілець та їх колір?(Єднання всіх континентів світу-Європа, Америка, Азія, Африка, Океанія.)

3. Який вид спорту прославила Ірина Дерюгіна? (Художню

гімнастику).

4. Скільки гравців однієї команди знаходиться на полі під час

футбольного матчу? (11 гравців).

5. Назвіть уславленого тренера, метра українського футболу.

(В.В. Лобановський).

6. Як називають кінні змагання, що проходять на іподромі?

(Кінні перегони).

7. Як називають спортивну програму на телеканалі ICTV? (Проспорт).

8. На яких спортивних спорудах проходять змагання з легкої атлетики? (На стадіоні).

9. Яке гасло Олімпійських ігор?( «швидше, вище, сильніше».)

10. Як звати видатних українських боксерів — братів Кличко?

(Володимир та Віталій).

11. Яка довжина марафонської дистанції? (42 км ).

12. Яку назву має майданчик для занять боксом? (Ринг).

13. Яку назву має спортивна споруда для проведення кінних

змагань? (Іподром).

14 . Яку країну вважають батьківщиною футболу? (Англію).

15. Яку назву мають змагання з перегонів на автомобілях?

(Авторалі).

16. У якій країні проходили Ігри І Олімпіади сучасності? (У Греції).

17. Який вид спорту прославили брати Клички? (Бокс).

18. Яку назву мають змагання на яхтах? (Регата).

19. Як називають бігунів на короткі дистанції? (Спринтери).

20. Яку назву має спортивна споруда для гри у теніс? (Корт).

21. Яку ще назву має вуличний баскетбол? (Стритбол).

22. Яку назву має найменша спортивна машина для перегонів?

Карт).

23. Скільки таймів має гра футбол? (Два тайми).24. На честь кого проводились Олімпійські ігри у Стародавній

Греції? (Бога Зевса).

25. Представником якого виду спорту є Андрій Шевченко? (Футбол).

26. Назвіть імена кращих українських футболістів сьогодення.(Андрій Ярмоленко, Євген Коноплянка, Андрій П’ятов)

27. Назвіть ім’я уславленої української спортсменки, чотириразової олімпійської чемпіонки Олімпійських ігор з плавання, Героя України. (Яна Клочкова).

28. Як називають бігунів на довгі дистанції? (Стаєр).

29. Яку ще назву має гра «ручний м’яч”? (Гандбол).

30. Яку назву має спортивна споруда для плавання? (Басейн).

31. Чим відрізняється біатлон від лижних гонок? (Стрільбою на

вогневих рубежах).33. Який вид спорту прославив Президент НОК України Сергій Бубка? (Стрибки з жердиною)


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка