1. Характеристика бізнес ідеї 4Скачати 280.87 Kb.
Дата конвертації24.04.2016
Розмір280.87 Kb.
#15697


Зміст

Резюме 2

1. Характеристика бізнес ідеї 4

2.Цілі 6

3. Ринок 8

4. Маркетингова стратегія 13

5. Виробничий план 15

6. Організація і управління 17

7. Фінансовий план. 20

8. Інвестиційний план 23

9.Ризики 24
Резюме


Я, Петрова Петрина Петринівна, прагну зайнятися приватним бізнесом, де зможу застосувати напрацьовані знання і досвід для втілення своєї мети.

Мета мого бізнесу полягає в отриманні якомога більшого прибутку від надання послуг по веденню бухгалтерського обліку та маркетинговим дослідженням підприємцям, що ведуть бізнес у місті Сарни та Сарненському районі Рівненської області.

Бухгалтерський облік є невід’ємною частиною діяльності будь-якого підприємництва, яке працює з метою прибутку. Значення обліку сьогодні дуже важливе, тому що зростає кількість підприємств малого бізнесу, зростає розвиток зовнішньо-економічної діяльності, з’являється багато підприємств з іноземними інвестиціями. Та, нажаль, не кожен керівник підприємства (особливо приватні підприємці) вважає за потрібне мати у штаті бухгалтера, який би вів облік його діяльності. В зв’язку з цим, він потребує у отриманні кваліфікаційної допомоги у вигляді консультацій з питань ведення первинної документації, складання звітності, оподаткування, тощо...

З 2011року в законодавстві про оподаткування доходів громадян пройшли деякі зміни – є можливість надавати послуги і фізичним особам по складанню звітності (декларацій про доходи) для надання її до податкового органу.

Я отримала відповідну освіту. За роки роботи по спеціальності отримала досвід, знання і зможу запропонувати підприємствам всіх форм власності послуги по якісному веденню бухгалтерського обліку та оподаткуванню згідно з діючим законодавством України. Крім того, дуже добре опанувала роботу з комп’ютерною технікою і з бухгалтерськими програмами.

Другим напрямком моєї діяльності є консультаційні маркетингові та навчальні тренингові послуги. Сьогодні кожен поважаючий себе керівник зацікавлений в тому, щоб його бізнес процвітав, а його працівники мали неабиякий досвід спілкування з клієнтами, вміли професійно презентувати себе і підприємство, добре зналися на своїй справі, були відданими і вдячними за високу оплату праці. Але керівникам теж треба підвищувати постійно не тільки свою професіональну кваліфікацію, а й придбати багато досвіду в сфері спілкування з підлеглими, у методах роботи з колективом, у деяких секретах поведінки та рис, притаманних справжнім керівникам.

Я отримувала знання в цій галузі на протязі багатьох років. Мені це завжди дуже подобалось, і тому я пройшла ряд тренінгів і семінарів. Багато знань вичерпано з Інтернету, роботою в якому я володію досконало. Спочатку це було моє хоббі, а потім я стала застосовувати це на практиці з моїми колегами, зі знайомими. Я постійно підтримую і підвищую свій рівень, тому в мене вже є потенційні клієнти для діяльності в сфері консультаційного бізнесу.

Основними ресурсами для моєї діяльності є нормативна та законодавча бази в галузі бухгалтерського обліку та оподаткуванню, а також кваліфікація та досвід спеціаліста. Матеріали тренінгів та семінарів, багато літератури та різних видань, інтернетний ресурс. Все це не потребує великих капіталовкладень.

Для початку моєї підприємницької діяльності сума необхідного капіталу складе 30 000 грн. Але робота потребує постійних витрат на рекламу та розвиток діяльності. Тому планую частину щомісячного доходу вкладати саме в розвиток та поширення спектру діяльності, а також на благодійні цілі.

Фінансовий результат від здійснення моєї діяльності буде кожного разу після завершення певного етапу роботи. Це може бути місячна, квартальна, річна фінансова звітність, разові індивідуальні чи групові консультації, проведені тренінги чи семінари. Також планую працювати по частковій предоплаті, тому що іноді підготовка то групових занять потребує деяких витрат на канцтовари, роздруківку навчального матеріалу і т.д.

Сума середньомісячного прибутку планується 3032,33 грн. При зростанні клієнтської бази обов’язково зростатиме і рівень прибутку. Рівень рентабельності за розрахунками має становити 70,45% (перший рік) і 72,24% - другий. Чистий прибуток відповідно 40300 грн та 42780 грн. Термін окупності коштів становить 3,2 місяця

1. Характеристика бізнес ідеї

Основний напрямок підприємницької діяльності полягає у наданні консультаційних послуг з бухгалтерського обліку та маркетингу для юридичних та фізичних осіб.

Доцільність втілення проекту:

Я вирішила для себе, що буду займатись цим видом діяльності, тому що моя освіта і основна професія – бухгалтер, я маю практичний досвід роботи з бухгалтерськими документами та програмами, дуже багато давала консультацій іншим бухгалтерам і зрозуміла, що це мій поклик – допомагати людям вирішувати питання. Щодо маркетингових послуг, я отримала якісне навчання на тренінгах, семінарах, бізнес-конференціях, індивідуальних зайняттях в різних містах. Тому маю особисту зацікавленість вдосконалити свої знання та втілити їх в життя, поділитися своїм досвідом з іншими. До речі, в мене вже є декілька попередніх замовлень від людей, які планують стати моїми постійними клієнтами. Крім того, мною проведено ряд досліджень з приводу того, що на вищезгадані послуги є постійний попит клієнтів.Чим планується займатись безпосередньо:

 • додаткове навчання для підвищення власної кваліфікації,

 • надання послуг бухгалтерського обліку,

 • постійна реклама на ринку послуг.

Перелік послуг, що пропонуються:

 1. Бухгалтерські послуги:

 • обробка первинних документів,

 • облік доходів та витрат підприємства,

 • складання звітності, в тому числі і податкової,

 • ведення бухгалтерського обліку за допомогою комп’ютерних програм “1С:підприємство”, “ПАРУС”, “БЕСТ”, “Дебет-Кредит” та інші,

 • консультації з ведення бухгалтерського обліку,

 • консультації по оподаткуванню та складанню звітності.

 1. Маркетингові послуги:

 • консультації по вивченню та аналізу ринку,

 • консультації та проведення маркетингових досліджень,

 • допомога в складанні резюме та презентації своїх послуг або товару.


Таблиця 1.1 SWOT аналіз підприємницької діяльності


Сильні сторони

Слабкі сторони

1. Місце розташування в районному центрі

1. Відсутність власного приміщення

2. Можливість надання в майбутньому нових видів послуг без зміни приміщення

2. Відсутність популярності і репутації серед клієнтів

3. Можливість надання комплексного обслуговування

3. Відсутність потрібного персоналу

5. Гнучка цінова політика проектованого підприємництва

4.Відсутність певного обладнання

6. Зручний проїзд суспільним і особистим транспортом
9. Наявність комунікацій
10. Система безпеки

 1. Цілі


Основною метою є отримання прибутку від діяльності для потреб своєї родини, для подальшого особистісного розвитку. Прагну досягти високих результатів в наданні бухгалтерських послуг, постійно вдосконалювати організацію праці. В майбутньому планую залучити на постійну роботу спеціалістів і відкрити бухгалтерський центр для бухгалтерів, юристів, маркетологів, керівників підприємств. Велику перевагу надаю самореалізації і отриманню задоволення від роботи, тому що мої послуги необхідні суспільству.

Завдання:

Я планую вирішити декілька першочергових завдань для досягнення своєї мети: • реєстрація ФОП в різних інстанціях,

 • договір оренди приміщення (з меблями),

 • оренда телефонної лінії та придбання телефонного апарату,

 • закупка необхідної оргтехніки для роботи,

 • закупка канцелярських товарів,

 • проведення підписки видань з бухгалтерського обліку та оподаткування,

 • відкриття власного сайту в Інтернеті,

 • реклама в газетах, професійних журналах, по телебаченню тощо,

 • організація навчального процесу по замовленням клієнтів,

 • планування роботи в офісі з майбутніми клієнтами.  • Таблиця 2.1 Календарний план проведення заходів пов’язаних із організацією підприємницької діяльності

Для реалізації поставлених завдань необхідно реалізувати систему заходів згідно нижчеподаного плану:Зміст діяльності (заходи)

Терміни


1

Зареєструватися як приватний підприємець, отримати відповідне Свідоцтво

1 тиждень

2

Зареєструватись у необхідних установах і організаціях згідно вимог законодавства

На протязі 10 днів з моменту реєстрації

3

Придбати необхідне обладнання та спеціалізовану літературу

На протязі 10 днів з моменту отримання інвестиції

4

Забезпечити під'єднання до мережі Інтернет для постійного моніторингу законодавчої та нормативної бази по малому бізнесу

1 місяць

5

Підготувати оголошення у районну газету з описом послуг і контактними телефонами

3 тиждень,
7 тиждень

6

Підготувати і розповсюдити оголошення про послуги по місту

4 тиждень,
8 тиждень

7

Виготовити візитну картку з необхідною інформацією

2 місяць

8

Розпочати роботу по наданню послуг

4 тиждень

9

Придбати ліцензоване програмне забезпечення для тестування комп’ютерних програм і комп’ютерної техніки

2 місяць

10

Проаналізувати фінансові показники за результатами роботи, внести корективи до плану

3 місяць

11

Розглянути можливість оренди приміщення для організації офісної діяльності

12 місяць

12

Створити електронну картотеку потенційних клієнтів і постійно її поновлювати

6 місяць3. Ринок


Для проведення аналізу ринку збуту необхідно проаналізувати конкуретноздатність і переваги тих послуг, що надаватимуться. Кожен вид товару або послуги можна розподілити на три рівні.

Таблиця 3.1. Аналіз трирівневої структури послуг.
№ п/п

Рівень структури

Стандартні виконання

Продукт, що пропонується

1

Мета послуги

Пошук клієнтів і робота з ними

Задоволення потреб юридичних та фізичних осіб у отриманні бухгалтерських послуг

2

Товар в реальному виконанні

Проведення розрахунків діяльності, маркетингових досліджень

Проведення всіх заходів, система знижок для всіх категорій клієнтів

3

Продукт з оточенням

Проведення всіх заходів у офіційних обставинах, “по правилам”, за графіком

Постійне підвищення рівня надання послуг, розподілення по підготовчій базі клієнтів.

Таким чином, можна зробити висновок, що запропонована послуга буде надаватися з особливим інтересом, щоб підвисити зацікавленість клієнта. Для підтримування конкуретноздатності моїх послуг, планується постійна робота над собою, над якістю послуг, над свіжістю інформації та зацікавленістю клієнтів.

Детальний аналіз ринку є важливою умовою ефективності підприємницької діяльності. На основі проведеного аналізу було виявлено, що потенційними споживачами моїх послуг можуть бути як фізичні, так і юридичні особи. Серед них можуть бути як наймані працівники, так і керівники підприємств. При цьому вік клієнта може бути різний – від 16 років і до пенсійного віку, а також пенсіонери, які вирішили зайнятися підприємницькою діяльністю. Також аналіз ринку дав можливість визначити, що попит на даний вид послуг постійно збільшується. Вже зараз можна зробити висновок, що попит задоволений не в повному обсязі. Це підтверджується тим, що велика кількість підприємців, фізичних осіб ведуть бухгалтерський облік самостійно, хоча за дослідженнями воліють систематично користуватися послугами найманих бухгалтерів.

На ринку Сарненщини працює 3116 підприємців, із них 2327 фізичні особи, 789 осіб – юридичні.

На круговій діаграмі відображено сегментацію ринку надання бухгалтерських послуг у Сарненському районі. Моїми потенційними клієнтами мають стати близько 60 % підприємців (1850 чоловік)


Серед фізичних осіб-підприємців близько 15 % утримують у штаті бухгалтері, тобто близько 2000 підприємців мають потребу у бухгалтерських послугах. Середня вартість бухгалтерського обслуговування за моїми підрахунками становить 300 грн/міс. Тож місткість ринку становить

М=2000*300*24=14400000 грн

Половина підприємців виконують розрахунки самостійно. Решта (близько 50%) звертаються за допомогою бухгалтерів, що працюють в державних установах, у інших підприємців чи бухгалтерів, що надають бухгалтерські послуги.

Згідно із графіком роботи я планую працювати з понеділка до п’ятниці, хоча свій графік організовуватиму так, щоб бути готовою до співпраці із клієнтами і в вихідні та святкові дні, що є типовим для підприємців.

В середньому протягом 24 робочих днів я зможу обслуговувати по одному клієнту в день, хоча може бути 1 два чи три, в залежності від об’єму робіт.

Планую, що в місяць зможу надавати до 30 середньостатистичних послуг, вартістю близько 300 грн.

За розрахунками мій валовий дохід в середньому має становити 199500грн/24= 8312,5 грн/міс.

Виходячи зі стартових даних моя ринкова частка становитиме:

Виходячи із місткості ринку порахую свою ринкову частку

Р.Ч. = 83120,5 грн /14400000грн. * 100 % = 0,6 %

За цими даними будую кругову діаграму:

Таким чином, в результаті ретельного аналізу попиту та пропозиції на ринку надання даних послуг, можна визначити, що існує реальний незадоволений попит на ринку, що складає 99,4% від загальної суми послуг, що надаються споживачам у районі.

Надалі планується розширювати діяльність і працювати в райцентрі та за його межами. Впевнена, що відсоток буде набагато більший. Крім того, планується розширення асортименту послуг, що теж набагато підвищить конкурентоздатність моєї підприємницької діяльності.

Але необхідно пам’ятати про те, що на ринку надання даних послуг існує конкуренція, що заставляє обмірковувати кожен крок і “не спати”, а рухатись вперед. Деякі з моїх конкурентів – це мої знайомі, з якими ми плануємо обмінюватись досвідом (в деякій мірі). Аналіз конкурентів наведено у таблиці №3 (наступна сторінка).Таблиця 3.3 Порівняльний аналіз конкурентних переваг.

№ з/п

Показники

Коефіцієнт значимості

ПП Левчин С.Д.

бухгалтери державних установ

бухгалтери підприємців

безробітні бухгалтери

оцінка

сума

оцінка

сума

оцінка

сума

оцінка

сума
Виробничі:
1

Приміщення, офіс

2

1

2

3

6

2

4

0

0

2

Технічне оснащення

3

1

3

2

6

3

9

1

3

3

Меблі, дизайн, ремонт

1

1

1

3

3

2

2

1

1
Споживчі:
1

Рівень цін

5

3

15

1

5

2

10

2

10

2

Рівень якості

6

2

12

3

18

1

6

1

6

3

Рівень обслуговування

4

2

8

3

12

2

8

3

12

Всього:41
50
39
32

Головною перевагою конкурентів є досвід роботи, що означає: • знання кон’юнктури ринку,

 • постійна клієнтура,

 • створена репутація,

 • налагоджена система організації праці.

Але у конкурентів є також і деякі недоліки:

 • надто високі ціни на надання послуг,

 • відсутність диференційності у відношенні до клієнта,

 • не завжди якість відповідає вартості послуг.

З таблиці можемо зробити висновок, що конкуренція існує, є безперечні лідери в даній галузі, але я маю сильні сторони вже сьогодні і буду це вдосконалювати і покращувати надалі. Це дає можливість мені вийти в лідери по наданню бухгалтерських та маркетингових консультаційних послуг, до чого я і буду прагнути.

Які заходи треба провести для підвищення конкурентноздатності мого підприємства: • постійний контроль ціноутворення,

 • підвищення якості надання послуг,

 • підвищення кваліфікації,

 • проведення рекламної компанії,

 • любов до клієнта, взаємоповага.


4. Маркетингова стратегія


Основним завданням маркетингової політики є просування товарів чи послуг на ринку. Але перш за все необхідно визначитися з ціновою політикою майбутньої підприємницької діяльності. Зважаючи на те, що вартість послуг, нажаль, іноді впливає на вибір клієнта, та після аналізу переваг і недоліків моїх конкурентів, я не вважаю за потрібне ставити надто високі ціни за послуги. Вартість послуг буде залежати від суми витрат (канцтовари, література, Інтернет, законодавча база), від затраченого часу на підготовку та на проведення роботи, від приміщення, де буде проводитись консультація чи навчання (у клієнта чи орендована).

Планується гнучка система знижок (від 5 до 15 %): • для постійних клієнтів,

 • для корпоративних клієнтів,

 • для студентів та пенсіонерів,

 • інші соціальні знижки.

Таким чином, вартість послуг планується бути такою:

 • Обробка первинної документації – 200-400грн. (залежно від об’єму.

 • Складання статистичної, податкової та іншої звітності, включаючи баланс підприємства – 300 грн. (за домовленістю, залежно від об’єму).

Прогноз продажу послуг на рік приведено у таблиці

Аналіз в таблиці показує, що будуть відбуватися деякі зміни влітку, у період відпусток. Зменшується попит споживачів і є необхідність влаштувати собі відпустку на 10-12 днів. Але в цілому дохід планується в достатньому обсязі. Чистий дохід буде відображено у фінансовому результаті діяльності.

Для того, щоб вірно спланувати напрямок розвитку своєї діяльності, необхідно провести оцінку існуючого ринку збуту продукції. По даному виду послуг у Сарненському районі ринок споживачів задоволений десь на 70%. А це говорить про те, що є можливість працювати навіть при умовах жорсткої конкуренції, тим більше, що я готова до цього.

Перш за все каналом збуту товару може бути и стане реклама. Для початку в мене вже є попередні замовники, але планую розмістити оголошення у районні газети. Також з самого початку планую замовити візитні картки, рекламні листівки.

Дуже велику перевагу я надаю якості послуг, які надаватимуться. Тому просувати свої послуги на ринок планую тільки якісно, щоб задовольнити потреби клієнта. В мене вже є розроблена програма вдосконалення моєї кваліфікації та подальшого навчання у цій галузі.

Велике значення має і людський фактор. Добропорядність, чуйність, дружнє ставлення до клієнта, вміння вислухати і допомогти, вчасна інформаційна підтримка підвисять мій рейтинг на ринку консультаційних послуг.

Тож основну роль буде грати імідж і реклама.


5. Виробничий план


Основні виробничі операції з товарної підготовки послуг включають пошук замовленої інформації, її аналіз та приведення до виду, який би дозволяв використання споживачем за призначенням без додаткової обробки. Пошук включає як вивчення документальної бази за даними законодавчих та нормативних документів, періодичних видань, навчально-методичної літератури, так і безпосереднє спілкування з фахівцями в області застосування напрямку, що вивчається в період пошуку. Кінцевим етапом товарної підготовки послуги є оформлення результатів у вигляді текстового або табличного матеріалу, який може формуватися як на паперових, так і на електронних носіях, а також в усній співбесіді. Передача споживачеві закінченого результату інформації здійснюється або за місцем підготовки послуги, або шляхом кур’єрських послуг чи поштовим відправленням.

В наступній таблиці показано, які саме ресурси мені будуть необхідні для започаткування свого бізнесу:5.1. Витрати пов’язані із початком підприємницької діяльності

Назва витрат

Кількість

Ціна

Сума

Комп'ютер та оргтехніка

1

6000

6000

Лізензійні програми

1

2000

2000

Комплект меблів

1

3000

3000

Всього

11000

Отже для організації діяльності є потреба у 11 000 грн. інвестицій.5.2. Витратні матеріали по діяльності на місяцьнайменування

Витрата на послугу (грн./шт)

Кількість послуг (шт.)

Сума (грн/міс.)

1

папір

5,00

15

75,00

2

заміна катриджів

5,00

15

75,00

3

оновлення норматвної бази

10,00

15

150,00

4

транспортні витрати

40,00

15

600,00

5

бланки

5,00

15

75,00

6

канцтовари

3,00

15

45,00
придбання виробничого обладнання

20,90всього

88,90
1020,00

За даними таблиці знайдемо середньостатистичні фінансові показники для проведення подальших фінансових розрахунків у розділ «Фінансовий план»
6. Організація і управління

Для здійснення підприємницької діяльності я вирішила стати фізичною особою - підприємцем (скорочено ФОП) без створення юридичної особи. Така організаційно-правова форма діяльності для мене є найвигіднішою з наступних причин: 1. не потребує великих капіталовкладень при реєстрації;

 2. є можливість спрощеної системи оподаткування, що значно заощаджує мій час та кошти (транспорт, то що) на відвідування різних інстанцій;

 3. більш просте ведення бухгалтерського обліку, що спрощує взаємовідносини з податківцями та іншими держустановами;

 4. помірна сума фіксованого податку, яка майже не вплине на мій фінансовий стан,

 5. не планується залучення найманих працівників найближчим часом.

Ця форма діяльності має деякі переваги:

  • самостійне управління своїми справами,

  • самостійне прийняття рішень,

  • відсутність регламенту в роботі,

  • можливість обирати систему оподаткування,

  • немає потреби в ліцензуванні та патентуванні.

На початку свого бізнесу планується невеликий обсяг надання послуг, тому залучення найманих робітників зайве. Але для виконання деяких видів послуг в разових випадках можливо залучення відповідних спеціалістів за договорами підряду. Це стосується і спеціалістів з юриспруденції в разі виникнення спірних юридичних питань.

Планую орендувати приміщення під офіс для більш зручного спілкування з клієнтами та заключення угод.

Юридичний статут підприємства:


  • Форма власності – приватна.

  • Організаційно-правова форма діяльності –

фізична особа – підприємець Петрова Петрина Петринівна.

  • Поточне керівництво зазначеної підприємницької діяльності буду здійснювати самостійно.

  • Система оподаткування – платник податку ІІ групи.

Нижче подані характеристики групи

Групи

Кількість найманих працівників

Доход за календарний рік, що передував переходу на ЄП

Види діяльності

Ставка ЄП: фіксована
( % до мінімальної зарплати (МЗП)станом на 1 січня) або % до доходу)

2
(фізособи - підприємці)

одночасно не перевищує 10 осіб

не перевищує
1 000 000 грн

надання послуг, платникам єдиного податку

2% — 20% від мінімальної зарплати

Ведення даної підприємницької діяльності планується так:  • для надання послуг юридичним особам заключаються угоди;

  • при заключенні угоди буде чітко вказуватись перелік наданих послуг та сума до сплати, а також рахунок-фактура;

  • при наданні консультацій та інформаційної підтримки фізичних осіб також планується заключення угоди для визначення переліку та вартості послуг, що надаватимуться;

  • планується розробка системи знижок на надання послуг для постійних та оптових клієнтів (групи по 15-20 чоловік);

  • розробка гнучкого графіку надавання послуг з кожним клієнтом окремо;

  • індивідуальний підхід до кожного клієнта, як до особистості.

Для початку підприємницької діяльності я маю зареєструвати підприємство, придбати деяку техніку, меблі, орендувати офіс, тощо. Необхідні виробничі ресурси планую придбати поступово за рахунок власних заощаджень та за майбутні доходи.

У зв'язку з незначними обсягами діяльності на першому етапі роботи не планую залучати найманих працівників. Поточне керівництво буду здійснювати як фізична особа – підприємець.

Режим роботи планую зробити таким, щоб було зручно в першу чергу клієнту, тобто в робочі дні (понеділок – п’ятниця):

09.00-13.00 - знаходження в офісі (консультації, відповіді по телефону, домовлення про зустрічі, кава-брейк для постійних клієнтів).

13.00-14.00 - обідня перерва (але можна зв’язатися зі мною по стільниковому телефону, або залишити про себе повідомлення на автовідповідачі.

14.00-17.00 - виїзд до клієнта (надання послуг, робота з документами, тренінгове навчання...)

Субота: 09.00-13.00 - робота в офісі або на виїзді у клієнта.

Неділя: вихідний.

Іноді можуть бути деякі зміни в графіку роботи, в залежності від потреби клієнта.


7. Фінансовий план.


Кожна людина, яка планує стати підприємцем, потребує в коштах на започаткування свого бізнесу. Спочатку народжується ідея, потім обмірковуються можливості, складається бізнес-план під цю ідею і можливості, і тільки тоді можна розпочинати свою діяльність. Чистий дохід за рік складатиме 33 756 грн.

Доходи від моєї підприємницької діяльності будуть формуватися як сумарний результат добутку кількості послуг на їх вартість. Опираючись на виробничий план і визначену середню ціну послуги залежно від виду діяльності, планування доходів за перших два роки роботи можна представити у формі розгорнутої таблиці Для проведення відповідних розрахунків обчислюю спочатку середню собівартість продукції. За моїми підрахунками вона становить 68 грн/шт. у собівартість включила вартість електроенергії та витратних матеріалів, амортизаційні витрати, орендну плату та інші витрати.

За перерахованими даними знайдемо точку беззбитковості (суму коштів, які необхідно витратити, щоб покрити постійні витрати

ТБЗ = постійні витрати/(ціна – змінні витрати)=2465грн/(300,00 грн/шт -88,9 грн/шт) = 2465грн/міс./ 211,10 грн/шт=11,67 шт/міс;

Враховуючи середню ціну одної послуги знайдемо суму, що її потрібно витрати на покриття постійних витрат 11,67*300= 3503,07 грн/міс.

Отже, щоб покрити постійні витрати необхідно витратити 3503,07 грн.

Обчислимо рівень рентабельності за перший та другий роки підприємницької діяльності

РР1 = чистий прибуток/ валові витрати х 100% =40300/57200 х 100% = 70,45 % (І рік діяльності)

РР2 = 42780/59220 х 100% = 72,24 % (ІІ рік)

За отриманими даними будуємо графік точки беззбитковостіВраховуючи вищевикладене та прагнення досягти своєї мети, цю бізнес-ідею вважаю вдалою, а свою діяльність перспективною і прибутковою. 

березень

квітень

травень

червень

липень

серпень

вересень

жовтень

листопад

грудень

січень

лютий

Загальний дохід

6600

6600

6600

10500

6900

6900

11400

7200

7200

12000

7800

7800

Загальні витрати (з одноразовими)

15421

4421

4421

5305

4489

4489

5509

4557

4557

5645

4693

4693

Ріст прибутковості

-8821

-6642

-4463

732

3143

5554

11445

14088

16731

23086

26193

29300Як видно з графіку гроші вкладені у відкриття справи мають окупитися у червні місяці поточного року


8. Інвестиційний план


Для успішного початку запланованої справи мені необхідно вкласти в неї 11000 грн. Сума очікуваних коштів від Сарненського РЦЗ становить 8100 грн. Решта – 2900 грн. власні капіталовкладення. Власні кошти становлять 26,4 % від всієї суми інвестицій. Гроші мають окупитися приблизно за 3,2 місяця.
Напрямок інвестицій:

назва капіталовкладень

напрямок інвестицій

вартість капіталовкладень

власні вкладення

виплата РЦЗ

Комп'ютер та оргтехніка
6000

6000

Лізензійні програми
2000

2000

Комплект меблів

2900

100

3000

сумарна кількість інвестицій

2900

8100

11000

Середній прибуток = 83080грн./24 міс. = 3032,33 грн


Термін окупності = інвестиції/прибуток =11000 грн / 3461,67 грн/міс 3,2( міс)


 1. Ризики


Я провела докладний аналіз можливості виникнення тих чи інших критичних ситуацій, які можуть негативно вплинути на розвиток моєї підприємницької діяльності, що може привести до можливих непередбачених витрат та невдач в бізнесі. При розробці та складанні плану маркетингу та фінансового плану майбутнього підприємства, а також при плануванні успіху у бізнесі, не можна не враховувати ті ризики, які можуть виникнути в майбутньому.

Ризики розподіляються на декілька груп:1) зовнішні ризики, які не залежать від діяльності приватного підприємця:

  • політичний ризик,

  • економічний ризик,

  • форс-мажорні обставини,

  • зміни в законодавстві,

  • зміни в оподаткуванні,

  • поява нових конкурентів.

2) внутрішні ризики, які залежать безпосередньо від діяльності приватного підприємця:

  • втрата майна,

  • псування основних засобів,

  • втрата попиту на даний вид послуг,

  • маркетинговий ризик,

  • ризик невиконання зобов’язань.

Всі ці ризики мають можливі джерела виникнення:

  • недостатня інформація про коньюнктуру ринку,

  • недооцінка конкурентів,

  • переоцінка власних можливостей...

Непередбачливість підприємця може привести його бізнес до краху. Тому я виявила (про всяк випадок) такі організаційні заходи профілактики ризиків:

  • постійне підвищення конкуретноздатності,

  • розробка ефективної та цікавої реклами,

  • підвищення кваліфікації спеціаліста,

  • страхування майна,

  • проведення вчасного технічного обслуговування оргтехніки,

  • обов’язкове дотримання правил техніки безпеки в роботі,

  • поновлення програмного забезпечення,

  • створення резервної інформації на магнітних носіях (копії),

  • суворий контроль руху грошових коштів, ретельне ведення бухгалтерії (не зважаючи на спрощену систему),

  • створення резервного фонду для покриття непередбачуваних ризиків (хвороба, то що) в розмірі від 3% до 5% чистого прибутку.

Детальніше аналіз основних ризиків подаю у таблиці 9.1вид ризику

шляхи усунення, зменшення впливу
Технологічний ризик (порушення технології надання послуг)

Чітко дотримуватись інструкцій та рекомендацій, що стосується роботи з документацією

1

ринковий ризик (поява конкурентів)

зміна стратегії боротьби за ринкову частку, пошук вигідніших покупців товару
Технічний ризик (вихід з ладу обладнання)

Дотримуватись правил користування технічними засобами, у випадку реальної небезпеки – провести заміну обладнання (в тому числі тимчасову)

2

Ризик браку

пошук оптимальних способів обслуговування клієнтів

3

Зниження попиту

розширення асортименту, знижки постійним клієнтам

Ініціатор проекту: Петрова Петрина Петринівна

Дата:14.03. 2013 року

Особистий підпис: ____________________________
Скачати 280.87 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка