1 етапи проектування web-сайтів 6Скачати 370.62 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації26.04.2016
Розмір370.62 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7


АНОТАЦІЯ
У курсові роботі було розглянуто та розроблено програмний продукт для адміністрування бейсбольного стадіону. Проведено аналіз та огляд існуючих реалізацій подібних систем. Проведено розробку та реалізовано веб-систему, що дозволяє здійснювати віддалене управляння. Проведено тестування програми на предмет ефективності та придатності до використання. Розроблено рекомендації щодо використання програмного продукту.

Розробка проводилась мовою програмування C# у середовищі Microsoft Visual Studio 2010.ЗМІСТ

ЗМІСТ 4

ВСТУП 5


1 ЕТАПИ ПРОЕКТУВАННЯ WEB-САЙТІВ 6

1.1Аналіз можливостей HTML 8

1.2 Аналіз можливостей каскадних таблиць стилів CSS 9

1.3 Аналіз можливостей клієнтської мови програмування JavaScript 11

1.4 Web-технологія ASP.NET 15

1.4 База даних MS SQL 18

2. ПОСТАНОВКА ЗАВДАННЯ 20

3. РОЗРОБКА СТРУКТУРИ САЙТУ 22

3.1 Реалізація web-системи 24

3.2 Розробка інтерфейсу сайту 26

3.3 Вибір колірної гами 27

3.4 Реалізація спроектованого інтерфейсу 31

4. РОЗРОБКА ДИНАМІЧНОГО КОНТЕНТУ 35

5 ТЕСТУВАННЯ СИСТЕМИ 37

ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ 40

ДОДАТКИ 42

Додаток А - Лістинг головного класу системи 43

Додаток Б - Структурна схема класів системи 45

ВСТУП


Управління – складова частина функціювання будь-якої установи, закладу чи підприємства. Для управління залучається велика кількість ресурсів та засобів не кажучи про людський потенціал. У наш час комп’ютерні технології все частіше починають використовуватись в управлінні. Наприклад пристрої керування автоматизованими лініями виробництва і тому подібне. Також з’явилася велика кількість різноманітних спеціалізованих систем для адміністрування виробничих процесів підприємницької діяльності чи системи обліку товарно-грошових операцій. Уміння проектувати та створювати такі системи є показником високої кваліфікації програмних інженерів.

Розробка системи адміністрування бейсбольного стадіону підходить як найкраще для розкриття потенціалу і кваліфікації розробників, через свою достатню складність у проектуванні та потребу у використанні різноманітних технологій сучасної ІТ індустрії. А також спрямування на індустрію розваг культури заходу.

Таким чином предметом робити є розроблювана система веб-адміністрування бейсбольного стадіону. З використанням технології ASP.NET та патернів MVC.

Метою роботи є створення високоякісного програмного продукту, який міг би стати досить привабливою альтернативою уже існуючій системі, яка розроблена на мові PHP та використовується на стадіоні “McCoy Stadium” в місті Потакет (Pawtucket, RI, USA).


1 ЕТАПИ ПРОЕКТУВАННЯ WEB-САЙТІВ


Розробку сайту можна порівняти з будівництвом будинку, де мають послідовно бути виконані визначені етапи: від проектної документації і закладки фундаменту до внутрішньої і зовнішньої обробки приміщення.

Етапи розробки проекту, як правило, виконуються послідовно, тому, вкрай важливо дотримуватися черговості етапів і розуміти, що будь-які несподівані і неузгоджені заздалегідь зміни чи правки можуть значно вплинути на ефективність роботи.

Роботу над кожним проектом слід проводити в строгій відповідності з приведеними нижче етапами робіт з розробки сайту.

Визначення тематики майбутнього сайту, з'ясування цілей і завдань, визначення і аналіз цільової аудиторії. Аналіз конкурентів. Розробка структури сайту – ескіз сайту на папері. Створення списку майбутніх тематичних розділів.

Перш, ніж розпочати роботу над сайтом, потрібно чітко уявляти, що в результаті має бути, а також перспективи розвитку сайту.

Отже, потрібно вирішити:  • Навіщо створювати сайт (чи потрібно це взагалі).

  • Тематика сайту.

  • Тип сайту (домашня сторінка, портал тощо).

  • Відмінність від сайтів з такою ж тематикою (якщо це не домашня сторінка).

  • Яка буде аудиторія сайту (стать, вік, інтереси).

  • Якого роду сервіси будуть присутні на сайті (форум, каталог, пошта).

  • Перспективи подальшого розвитку.

Тепер маємо оболонку (макет зовнішнього вигляду сайту) і план дій (структуру). За оболонкою знаходиться каркас, на якому вона тримається, це є код сторінки. Він відповідає як і в якій послідовності на сторінці буде відображено текст і картинки.

Як правило, код пишеться мовою розмітки текстових документів HTML. Мова HTML є достатньо простою, і практично кожен розробник може її освоїти, щоб створювати не складні веб-сайти. Також не є складними для вивчення таблиці каскадних стилів – CSS – додатковий засіб, за допомогою якого можна керувати вмістом сторінок. CSS доповнює код HTML і розширює його можливості.

Але HTML і CSS відповідають лише за розмітку зовнішнього вигляду документа (сторінки), для того, щоб реалізувати складніші речі, наприклад, на зразок гостьової книги, пошуку по сайту або форуму, потрібні вже інші засоби. Потрібно знати мови програмування для Веб – PHP, ASP, PERL або інші.

За допомогою мов веб-програмування пишуться програми (скрипти). Скрипти є певним послідовним набором команд, для виконання певних дій чи операцій (наприклад, запис, що введено відвідувачем, додається у гостьову книгу).

Отже, якщо HTML і CSS - це каркас на якому все тримається, то програми на PHP, ASP, PERL - це механізм, який розташовано всередині цього каркаса. Веб-програмування є складнішим для освоєння предмет, ніж HTML або CSS, проте, є готові рішення, так звані готові програми-скрипти, які розповсюджуються в Інтернет, як на безкоштовній, так і платній основі.

Кодинг і програмування є достатньо складним етапом в створенні сайту. Для створення якісного комерційного і серйозного проекту від програміста-розробника програмного механізму сайту і верстальника коду сайту, як і від дизайнера, потрібні тверді знання і досвід, Проте, якщо йдеться про любительські проекти і домашні сторінки, то вимоги тут пом'якшуються.

Після створення сайту, його викладають в мережу (Інтернет). Процедура розміщення сайту в Інтернет не є складною. Для цього потрібно зареєструвати для сайту доменну адресу і визначитися з хостингом - місцем на сервері провайдера, де буде знаходитися сторінка [1].

  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка