, «заповідник»,



Скачати 87.92 Kb.
Дата конвертації10.09.2017
Розмір87.92 Kb.
Додаток 5

Тема. Охорона природи України.

Мета: ознайомити дітей з природними багатствами України; розкрити значення природи для людини; узагальнити та розширити знання дітей про те, що обов’язком кожної людини є охорона природи; формувати поняття «закон», «заповідник», «заказник», «Червона книга»; збагачувати словник учнів; розвивати уяву про навколишній світ, пам’ять, мислення, мовлення, естетичне сприйняття чудового світу природи; виховувати бережливе та відповідальне ставлення до природи.

Тривалість: 1 місяць (короткотривалий).

Етапи реалізації.

1. Обговорення проблеми забруднення навколишнього середовища в Україні.

2. Вироблення плану досліджень:

а) поділ на групи: контролери стану забруднення природи;

екологи;

працівники заповідників;

біологи.

б) вибір напрямків досліджень проблеми:

- контролери – стан техногенного забруднення;

- екологи – вплив людської побутової діяльності на природу;

- працівники заповідників – заповідники України;

- біологи – рослини і тварини Червоної книги України.

3. Збір інформації за обраними напрямками.

4. Проведення коротких екскурсій, прогулянок вулицями та парками Тернополя з метою спостереження за станом збереження природи міста.

5. Оформлення рефератів, узагальнення основних питань, виділення головного, формулювання висновків.

6. Створення презентації по даній темі.

7. Проведення відкритого уроку-звіту по проекту з курсу «Я і Україна.

Природознавство» на тему «Охорона природи України».

7.1. Виступи учнів по групах з короткими доповідями по результатах досліджень.

7.2. Виконання практичних вправ «Допоможи природі», «Книга

скарг», «Знайди зайве», «Займи позицію» (групова робота).

7.3. Виготовлення пам’яток про збереження природи

«Неможна», «Треба» (групова робота).

Тема. Як я уявляю добро.

Мета: довести до свідомості дітей, що добро твориться безкорисливо; викликати бажання творити добро й уникати злих вчинків; виховувати чуйність, милосердя, уміння радіти за інших, сприймати чужий біль як свій.

Тривалість: 1 тиждень (короткотривалий).

Етапи реалізації.

1. Складання «Словника добрих слів».

2. Проведення гри «Сонце добра» (На кольорових стрічках-промінчиках діти

записують добрі справи, які прикріплюють на дошці до усміхненого сонечка).

3. Колективний запис «Пам’ятки доброти».

4. Робота в групах «Склади прислів’я».

5. Захист малюнків «Як я уявляю добро».

6. Презентація казок про добро, складених раніше учнями.

7. Інсценізація фрагментів казок про доброту.

8. Створення власних казок на тему «Що таке добро?».



Тема. Історія виникнення книги.

Мета: збагачувати знаннями про найважливіше з історії книги, продовжити знайомити з виникненням перших книг; розвивати читацькі інтереси; виховувати бажання читати книги, інтерес до історії українського народу, любов та бережливе ставлення до книги.

Тривалість: 1 рік (довготривалий).

Етапи реалізації.

1. Реферати учнів класу «Історія виникнення книги».

2. Підбір загадок, прислів’їв, віршів про книгу.

3. Літературні читання.

4. Екскурсія у видавництво «Школярик».

4. Презентація книг видавництва «Граніт-Т».

6. Зустріч з працівником бібліотеки.

7. Зустрічі з дитячими письменниками Тернополя.

8. Проведення «Свята книги».

Тема. Шляхами козацьких звитяг. Свята

Покрова.

Мета: ознайомити учнів зі святом Покрови, пробуджувати пізнавальні інтереси до історії української культури; сприяти примноженню родинних і національних традицій; виховувати любов та пошану до традицій українського народу.

Тривалість: 1 урок (мініпроект).

Етапи реалізації.

1. Читання віршів про козаків та свято Покрови.

2. Прислів’я і прикмети до свята Покрови.

3. Історичні факти про Запорізьку Січ та УПА.

4. Відео-екскурс в історію козацьких церков.

5. Відео-розповідь про походження козаків.

6. Ігри та вікторини на тему Покрови та козацтва.

7. Зустріч з ветераном УПА.

8. Спільна молитва до Божої Матері за участю священика.
Тема. Славетні українці.

Мета: ознайомитися з культурною спадщиною України, розширити знання учнів про видатні постаті України, про письменників; заохочувати учнів до пошукової роботи у вивченні історії рідного краю; виховувати почуття гордості за наших людей.

Тривалість: 2 роки (довготривалий).

Етапи реалізації.

1. Фотовиставка «Видатні люди».

2. Оформлення рефератів на тему «Письменники України».

3. Збір інформації на тему «Славетні українці».

4. Зустріч з бібліотекарем юнацької бібліотеки м. Тернополя. Проведення

конкурсу «Кращий читач».

5. Зустріч з дитячою поетесою В. Пароновою.

6. Створення та перегляд презентацій на тему «Т.Г.Шевченко. Біографія

та творчість», «Шевченко - художник».

7. Зустріч з бібліотекарем юнацької бібліотеки. Майстер-клас по

виготовленню ляльки-мотанки.

8. Презентація книг видавництва «Граніт-Т».



Тернопільська класична гімназія

Тернопільської міської ради Тернопільської області

Урок з української мови

Розвиток мовлення.

Твір-казка «Спогади останнього осіннього листочка».


Підготувала і провела

вчитель початкових класів



Швидка О.П.

Тернопіль, 2014

Мета. Вчити учнів складати твір-казку, відпрацьовувати основні етапи підготовки до написання твору, формувати практичні вміння застосовувати вивчені орфограми під час написання тексту; збагачувати словниковий запас, розвивати творчу уяву, спостережливість учнів, виховувати доброту, чуйність, вміння бачити прекрасне.

Обладнання: малюнки із зображенням пізньої осені, гілка з останнім осіннім листком, альбомні аркуші, різнокольорове осіннє листя, обкладинка дитячої книжки, таблиця «Структура тексту», запис з класичною музикою.

Хід уроку

  1. Організація класу.

  2. Повідомлення теми й завдань уроку.




  1. Групова робота.

  • Діти, для того, щоб ефективно працювати, давайте складемо девіз нашого уроку. (Кожна група складає свої речення, а потім разом вивішують на дошку).

  • Щоб урок пройшов немарно,

Треба сісти рівно й гарно

І довкола роззирнутись,

І сусіду посміхнутись.

А щоби знання здобути,

Треба всім… уважним бути!


  • То якими потрібно бути?

  1. Повідомлення завдань уроку.

Сьогодні у нас незвичайний урок –

У світ казки й фантазії зробимо крок

Із казкою ми зустрічались не раз,

Та знову вона завітала до нас.

На сьогоднішньому уроці ми будемо вчитися писати твір-казку. Робота складна, але цікава. Наприкінці уроку вас чекає приємний сюрприз, що стане підсумком нашої роботи.

Діти, а що таке казка?

Відгадайте, про що ми будемо писати казку?

Листопад, листопад…

Золотий метелик

Залетів в моє вікно

Всівся на портфелик.

(Листочок)



  1. Робота з «картками-блискавками».

Поспостерігайте, як по іншому можна сказати:

Листок, листя, листяний, листочок.



  • Які це слова?

  • Чому вони спільнокореневі?

  • Який корінь у цих словах?

  • Листок, листя, останній осінній листочок. Саме ви уявите себе останнім осіннім листочком, який залишився один на дереві. І складете казку від імені листочка. Бо наша казка буде називатися «Спогади останнього осіннього листочка» (записують заголовок).

  1. Уявне відтворення образу.

Я принесла гілочку з листочком для того, щоб ви уявили образ героя казки.

Роздивіться його.

Закрийте очі і відтворіть цього героя в уяві.


  1. Бесіда.

  • До написання цієї казки ми готувалися заздалегідь. На уроках природознавства вчилися спостерігати за природою.

  • Що саме ми бачили у віконечку? (падолист)

  • Побували на екскурсіях в природу.

  • Які парки ми відвідали? (+фото)

  • А за чим спостерігали під час екскурсій?

  • Порівняйте, які зміни відбулися на деревах між першою і другою екскурсіями?

  • Чим ми вчилися відчувати красу осені? (Серцем і душею).

  • На яких ще уроках працювали з листочками? (трудового навчання, створювали аплікації, композиції, екібани).

  • Нарешті, щоб створити належний настрій, ми прикрасили наш клас і аркуші осіннім листям створеним власноруч.

  1. Поетична хвилинка.

  • Послухайте, як описують осіннє листя, настрій цієї пори року класики української літератури. І подумайте з чим порівнюються листочки? (Діти декламують уривки з віршів Д. Павличка, Т. Шевченка).

  1. Робота над ілюстраціями.

  • Розгляньте ілюстрації.

  • Яка пора року зображена?

  • Який настрій викликають пейзажі пізньої осені?

  • Якою буде ваша розповідь-казка за інтонацією: веселою, ліричною, сумною.

  1. Фізкультхвилинка.

Вітер листячко зривав,

Вітер швидко рахував:

Червоний лист, зелений лист,

Зачепився і завис.




  1. Підготовча робота.

  1. Бесіда. Метод «Продовж речення».

  • Пригадайте з яких частин складається текст?

Будова тексту


Зачин Кінцівка

Основна

частина


  • Продовжте речення.

Зачин це - …

В основній частині - …

Кінцівка – це …


  • У написанні казки є свій секрет. Пригадайте прислів’я – чого навчає казка?

Казка вчить, як на світі жить.

  • Чого навчатиме наша казка? (Добра, розуміння, любові).

  • Діти, подумайте, а з чого ви почнете свою казку?

  • Про що піде мова в основній частині?

  • Про що думає пожовклий листок?

  • Який настрій у листка котрий летить?

  • А які повчальні слова стануть висновком вашої казки?

  1. Самостійна творча робота учнів.

(Діти складають казку з додатковим творчим завданням у групах.)

  • Діти, кожна група має своє завдання.

У 1-ої групи є зачин, їм потрібно дібрати основну частину і кінцівку.

У 2-ої групи є кінцівка, дібрати зачин і основну частину.

У 3-ої тільки слова для довідок для основної частини.

- Звучить музика А. Вівальді «Пори року».



… Подивіться у вікно. Барвистою, пухкою ковдрою встелена земля. На голих, мокрих гілках бринять прозорі сльозинки. Дерева майже голі, і де-не-де залишаються останні листочки на вітах, які ледь тримаються. Про що думає останній осінній листочок.

  • Приступаєм до роботи.

(Записують казку на альбомних аркушах під музичний супровід).

  1. Зачитування учнівських творів.

Оформлення книжки.

  • Чи вдалося написати казку?

  • Чого вчить казка?

  • Яка вона за характером?

  • Зібрані разом роботи мені щось нагадують. Що в нас вийшло? (Книжка)

  • Це і є сюрприз, який стане підсумком нашої роботи. Ви – автори чудових казок, а я – помічник, який допоможе створити книжку.

  • А чого не вистачає нашій книжці? (Обкладинки)

  • А як би ви назвали цю збірку казок?

«Осінні казки»

  1. Підсумок уроку.

  • Що вам найбільше запам’яталося на уроці?

  • Що взяли для себе з цього уроку?

  • На наступному уроці ви дізнаєтеся результати своєї роботи. А так, як ви гарно працювали щедра осінь приготувала гостинці

Будьте здорові, читайте, міркуйте, спостерігайте, і тоді ваш духовний світ буде багатшим!

f:\sdc13815.jpg


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка