Звіт про роботу відділу культури І туризму близнюківської районної державної адміністрації за 2011 рік станом на 01. 01. 2012 року в районі налічується 53 установи закладів культури, в т ч.: 24 клубних закладівСкачати 194.66 Kb.
Дата конвертації02.05.2016
Розмір194.66 Kb.
ЗАТВЕРДЖЕНО

Заступником голови

районної державної адміністрації

___________ О.М. Лисенко

« ___» __________ 2012р.

ЗВІТ ПРО РОБОТУ ВІДДІЛУ КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ

БЛИЗНЮКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ЗА 2011 РІК
Станом на 01.01.2012 року в районі налічується 53 установи закладів культури, в т.ч.:


  • 24 клубних закладів

  • 26 сільських бібліотек-філій

  • 2 районних бібліотеки (для дорослих і дітей)

  • дитяча музична школа.

В закладах культури станом на 01.01.12 р. працює 114 працівників.

На 2011 рік на галузь культури було виділено 2586,4 тис. грн.

З метою запровадження енергозберігаючих технологій на протязі 2011 року проведено установку металевих дверей в Алісівському СБК та Берестівському СБК, в Радгоспівській сільській бібліотеці-філії встановлено 2 металопластикових вікна, в Бурбулатівському СБК та Олександрівському СБК було проведено поточний ремонт покрівлі, в Криштопівському СБК встановлено 5 металопластикових вікон та проведено заміну вхідних та міжкімнатних дверей, в Миколаївському СК та бібліотеці-філії замінили скло, в Острівщинській сільській бібліотеці-філії замінено вікна на металопластикові. В Шевченківському сільському клубі за підтримки депутата обласної ради встановлено металопластикові двері (4 тис. грн.). Для 5 закладів культури придбано 6 обігрівачів (УФО) на суму 8,5 тис. грн. Для переведення районного Будинку культури на індивідуальне опалення було придбано металеву трубу для котельні загальною вартістю 7 тис. грн..

Протягом даного періоду проведено фарбування підлоги, стін у 15 закладах культури на суму 31,0 тис.грн.

Проведено ремонт опалювальних систем в Берестівському СБК, Добровільському СБК та Острівщинській сільській бібліотеці-філії .В січні 2011 року відновлено опалювальну систему в Лукашівському СБК.

За рахунок позабюджетних коштів для Софіївського СБК та Верхньосамарського СБК було придбано музичну апаратуру на суму 10,0 тис. грн. За рахунок коштів з місцевого бюджету Лукашівської та Бурбулатівської сільської ради було придбано музичну апаратуру на 14,0 тис. грн..

За рахунок позабюджетних коштів (2,0 тис. грн..) відремонтований автобус районного Будинку культури.

Загалом, протягом 2011 року на поліпшення матеріально-технічної бази було витрачено 197,5 тис. грн..

В районі працює музей історії Близнюківського району. За станом на 1 січня 2012 року в музеї нараховується 1905 предметів, в т.ч. 989 основного фонду.

Серед експонатів музею – предмети живопису, скульптури, вироби декоративно-ужиткового мистецтва, предмети побуту, одягу українських селян, фотографії, архівні документи та ін.

На даний час музей знаходиться в приміщенні центральної районної бібліотеки. Загальна площа 3-х виставкових залів 66 кв.м.

Оновлення експозиції музею здійснюється за рахунок пошукової роботи, переписки з видатними людьми району, особистими зустрічами з місцевими жителями, дослідницької роботи. Це дало змогу більш цікавіше організовувати і проводити екскурсійну роботу, уроки історичної пам’яті, інформаційні години тощо.

Протягом 2011 року було проведено 137 заходів, які відвідало 1830 чоловік.

Про розвиток музейної справи в районі, історичні матеріали в постійній формі публікуються на сторінках районної газети «Нове життя». Створена нова рубрика «Постаті», де щомісячно публікуються матеріали про видатних людей району до їх днів народження. В різні республіканські та обласні видання надані матеріали про історію сіл району, його видатних людей.


Звіт

про діяльність клубних закладів у 2011 році

Мережа клубних закладів Близнюківського району налічує 24 установи: 1 районний Будинок культури, 15 сільських Будинків культури та 8 сільських клубів. Основна діяльність клубних закладів району спрямована на організацію культурного дозвілля населення, збереження та поширення традиційної культури, духовної спадщини.

Запорукою ефективного функціонування соціальної сфери, зокрема культури, була й залишається стабільна економічна ситуація. Так, протягом 2011 року працівникам клубних закладів було здійснено своєчасну виплату заробітної плати. Виділено кошти за рахунок різних бюджетів на проведення культурно-мистецьких заходів, придбання технічного оснащення, здійснення поточних ремонтних робіт приміщень, забезпечення участі колективів та аматорів народної творчості в обласних та регіональних конкурсах і фестивалях, інших акціях, що проходили на території Харківської області.

Одним з найважливіших напрямків у діяльності клубних закладів було й залишається безпосереднє залучення населення до художньої творчості. Таким чином, на базі клубних закладів Близнюківщини працює 171 клубне формування, з них 78 для дітей та підлітків.

Робота гуртків, студій та колективів аматорів народної творчості представлена таким чином, щоб охопити більшість категорій населення, як за віком так і за інтересами, саме тому всі вони працюють у різноманітних жанрах: вокально-хоровому, хореографічному, драматичному, спортивно-оздоровчому, тощо. До участі у колективах народної творчості та інших клубних формувань залучено 1192 чол., відповідно з них 600 учасників – діти.

Високу виконавську майстерність продемонстрували творчі колективи та окремі виконавці району на конкурсах, фестивалях різних рівнів. Протягом 2011 року працівники закладів культури та народні умільці району взяли участь у етнофестивалі Печенізьке поле, у Великій Слобожанській ярмарці, вироби майстринь Близнюківського району були представлені на виставці до 20-річчя Дня Незалежності України «Україна моя неозора», дует «Мальви» приймав участь у міжнародному фестивалі-конкурсі виконавців естрадної пісні «Жива вода - 2011», участь в конкурсі «Купальська традиція» регіонального фестивалю пісенно-обрядового фольклору «Сьогодні Купала, а завтра Івана» приймав квартет РБК «Сузір’я». Дитячий ансамбль «Бемолька» на чолі з директором дитячої музичної школи Скотніком І.М. взяв участь у обласному фестивалі інструментальних ансамблів малих форм; вихованці класу образотворчого мистецтва взяли участь у обласній виставці-конкурсі дитячого образотворчого мистецтва «Україна в серці моєму». Також діти дитячої музичної школи приймали активну участь у перших відкритих Дельфійських іграх Слобожанщини.Від Близнюківського району аматор районного Будинку культури Пономар Каріна гідно посіла ІІ місце у відповідній категорії на регіональному фестивалі-конкурсі виконавців естрадної пісні «Золота осінь» (м. Первомайський Харківської обл.).

Але лише участю у яскравих подіях творчого життя Харківщини митці Близнюківщини не обмежувались. Згідно із планами роботи клубних закладів найбільша увага приділяється організації культурного дозвілля населення територіальних громад, проведення заходів до свят та визначних дат.

Протягом року клубними закладами Близнюківського району було проведено тематичні вечори, народні масові гуляння, театралізовані дійства. Розпочався рік за багаторічною традицією відзначенням новорічних та Різдвяних свят. Так, в районному Будинку культури та сільських будинках культури проведені новорічні ранки для дітей «Витівки чарівної палички», святкові новорічні концерти, розважальні програми, вікторини, конкурси. До відзначення календарних та пам’ятних дат проведені масові заходи: до Дня святого Валентина, до Дня захисника Вітчизни, народне масове гуляння до свята Масляної, до Міжнародного жіночого Дня 8-ме березня, до Дня захисту дітей, до Дня молоді, до Дня Конституції України «Жити за основним законом». В сільських Будинках культури та сільських клубах проводилися дискотеки, концерти та мітинги, присвячені Дню Незалежності України, Дню Державного Прапору, Дню визволення Близнюківщини від німецько-фашистських загарбників, тощо.Спільними зусиллями сільських рад та сільських клубів в населених пунктах району протягом року відбулися святкові заходи до Дня села.Трудове виховання та поширення спеціальностей різних галузей народного господарства, а також вшанування працівників установ, організацій та підприємств району є невід’ємною складовою при формуванні робочих планів будь-якого закладу клубного типу, тому заходи до відзначення професійних свят вимагають також особливого ставлення. Протягом 2011 року на базі РБК було проведено урочисті концертні програми до Дня медичного працівника, Дня вчителя. Традиційним подарунком до Дня вчителя стало запрошення Харківських колективів. Так, в цьому році до нас завітав Харківський академічний театр музичної комедії. Та серед безлічі професійних свят особливе значення у сільській місцевості має День працівників сільського господарства, як найпоширенішої галузі. На святковому концерті найкращі працівники галузі були нагороджені почесними грамотами та цінними подарунками, а працівники районного Будинку культури та аматори забезпечили святковий настрій для присутніх.

25 листопада 2011 року в приміщенні районного Будинку культури пройшов конкурс-огляд театральних колективів «Театральний калейдоскоп». В конкурсі приймали участь театральні колективи клубних закладів культури Близнюківського району. Глядачі мали змогу переглянути як популярні уривки з найвідоміших творів, таких як «За двома зайцями», «Кайдашева сім’я», «Ніч Перед Різдвом», так і знайомі твори в сучасній обробці: «Пікова дама», «Червона шапочка», «Дівчата в армії». По підсумкам конкурсу всі учасники були відзначені дипломами, а представники перших трьох місць (Радгоспівський СБК – І місце, Верхньосамарський СБК – ІІ місце, Новоукраїнський СБК – ІІІ місце) отримали дипломи та цінні подарунки.Усього ж протягом 2011 року силами клубних закладів Близнюківського району було підготовлено 3999 заходів, з яких 960 для дітей та підлітків. Відвідало 178 071 чол. глядачів, з них, відповідно, 41148 чол. діти й підлітки.

Також протягом року методичним кабінетом районного Будинку культури надавалась методична та практична допомога працівникам клубних закладів, керівникам аматорських колективів з організації та проведення заходів, проводились семінари-практикуми, майстер класи на базі концертних програм та вистав колективів РБК.
Звіт

про діяльність централізованої бібліотечної системи у 2011 році

Станом на 01.01.12 р. по централізованій бібліотечній системі бібліотечні фонди поповнилися на 4112 примірників видань, в т.ч. книг на суму 16,1 тис. грн. та періодичних видань – 2645 примірників. Протягом 2011 року від платних послуг абонементу ЦРБ надійшло 2627 грн. Загальний фонд станом на 01.01.12 р. складає 250,8 тис. примірників видань.

Кількість читачів – 10,2 тис. користувачів.

Книговидача становить 198,6 тис. видань.

З метою надання практичної і методичної допомоги здійснено 20 виїздів в сільські бібліотеки-філії.

Надано консультацій завідуючим сільськими філія

- усних – 70

- письмових - 10

З метою підвищення кваліфікації бібліотечних працівників проведено:

семінари -3

наради - 5

практикуми - 2

стажировки - 1

Проведено конкурс серед бібліотекарів району на кращий сценарій до 20-річчя незалежності України.

Бібліотеки системи брали участь у Всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач 2011 року» серед учнів 6-7 класів.
Основні масові заходи, які проведені в 2011 році

- Засідання клубу «Берегиня», «Ветеран» при ЦРБ

- «Слобожаночка» при Миколаївській №2 сільській бібліотеці-філії

- «Калинонька» при Добровільській сільській бібліотеці-філії

- Посвята в читачі, конкурси, вікторини до літературних та знаменних дат.

Виставка робіт народних умільців «Диво створене своїми руками»

Виставка робіт із бісеру «Світ моїх захоплень»

До дня Соборності та дня пам’яті Крутів

В центральній районній бібліотеці - виставка - інформування «Сила єднання України»

Екскурс в історію «Державна символіка України» ( Семенівська філія)

Огляд публікацій «Соборна, вільна, сильна» - (Острівщинська, Бурбулатівська, Надеждинська)

Прес-огляд «Сила єднання України» (Берестівська, В-Самарська, Добровільська філія)

Інформаційна година «Україно, соборна держава, сонценосна колиско моя»- (Миколаївська філія)

Інформаційна година «Герої Крут – ніхто незабутий» -районна бібліотека для дітей

Історична подорож «Крути –приклад духовності і звитяги» подорож –Уплатнівська, Берестівська філія, Олексіївська філії)

Історична подорож «Крути – наша слава, наша історія» (Новоукраїнська, Бурбулатівська, Олександрівська філії)

Екскурс в історію «Крути: подвиг і трагедія» - (Семенівська, Кіровська філія)

Інформаційна бесіда «Пам’яті Героїв Крут» -(Острівщинська, Шевченківська, В-Водянська, Садовська, Олександрівська філія)

Відзначення дня народження та 150-річчя від дня смерті

Т.Г. Шевченка

Районна бібліотека для дітей

Інформаційна година «Вічне слово Кобзаря»

Літературна година «Ми чуємо тебе, Тарасе крізь століття» (Олексіївська

Поетична година «Великий Кобзар України» (Башилівська)

Тематичний вечір «Світе тихий, краю милий, моя Україно!»

Шевченківські читання «Ми тебе не забули Тарасе!» (Уплатнівська)

Година спілкування «Вічне Тарасове слово»

Літературна година «Великий Тарас – життя і творчість»(Берестівська)

Шевченківські читання «Промовляє Тарас до майбутніх, нових поколінь»(Самійлівська)

Поетична година «Ім’я жінки в творах Великого Кобзаря»(Новопавлівська)

Шевченківські читання «Ти в твоєму серці,Україно, думою Шевченка гомониш»(Миколаївська)

Літературна година «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття»(Олексіївська)

До 50 –річчя першого польоту людини в космос
З метою відзначення 50-річчя першого польоту людини в космос та всесвітньо – історичне значення космічного польоту Ю.О. Гагаріна в бібліотеках району було організовано ряд заходів

В центральній районній бібліотеці було організовано виставку-екскурс «Крокуємо до зірок» та прес-огляд «Їм підкорився космічний Олімп»

В районній бібліотеці для дітей проведено урок-подорож «Мандрівка в космос»

В сільських бібліотеках - філіях організовані викладки літератури «Космічному подвигу – 50» , «Дорога в космос»,

проведено години цікавих повідомлень «Вони були першими»,

бесіди «Видатні діячі космічної ери», «Син Землі і Зірок»


Відзначення 25-ї річниці трагедії на Чорнобильській АЕС
Виставка – реквієм «Ймення зорі Чорнобиль» (абонемент ЦРБ)

Обговорення книги: «Біль і тривога Чорнобиля»(абонемент ЦРБ)

Зустріч з учасником ліквідації на Чорнобильській АЄС

«Чорнобиль: трагедія, подвиг, попередження» (РБД)

Зустріч з учасниками ліквідації на Чорнобильській АЄС:

«Є місце подвигу не тільки в дні війни» (Олексіївська)

Зустріч з учасниками ліквідації на Чорнобильській АЄС:

«Хто квітень наш отак підступно зрадив?»(Бурбулатівська)

Усний журнал: «Чорнобиль вічний біль-рідної землі»(Уплатнівська)

Година – реквієм: Світе, Чорнобиль-то крик мого краю,

Світе, Чорнобиль – то рана твоя» ( Миколаївська)

Свічка пам’яті: «Ви смерть приборкати зуміли.

Пліч о пліч стали біль і мужність,

дух і воля, небо і земля» (Добровільська)

Пізнавальний урок: «Що ти знаєш про Чорнобильську трагедію»(Башилівська)

Година пам’яті: «Чорна трагедія на кольоровій землі»(Верхньосамарська)

Година скорботи: «Чорна трагедія – біль України» (Надеждинська)

Урок історичної пам’яті : «Чорна сповідь рідної вітчизни та її затамований біль»(Олександрівська)

Урок мужності «Біль і пам’ять Чорнобиля» (Н-Олександрівська)

Година пам’яті «Пам’ять Чорнобиля живе в наших серцях» (В-Водянська)

Урок-реквієм «Дзвони пам’яті» (Софіївська)

Година пам’яті «Чорнобильська трагедія – біль України» (Садовська)Відзначення 66-ї річниці Перемоги

у Великій Вітчизняній війні

виставка-реквієм: «Безсмертний велич Перемоги»

година пам’яті: «Уклін живим – загиблим слава» (центральна районна бібліотека)

Зустріч з учасниками Великої Вітчизняної війни

«Немеркнуче світло Великого подвигу» ( районна бібліотека для дітей)

Урок-пам’ять: «Пам’ятаємо сорок п’ятий» (Олексіївська)

Літературно-музичне свято: «У вічній пам’яті народній не закінчилася війна» (Уплатнівська)

Виставка-розповідь: «Шляхами мужності і слави»

Мітинг-реквієм «Немеркнуче світло великого подвигу» (В-Самарська)

Тематичний вечір: «Пам’ять серця, пам’ять тих, хто не прийшов з війни» (Бурбулатівська)

Літературно-історична подорож: «Стежками війни» (Миколаївська)

Урок пам’яті: «Та пам’ять людства не згасає віками» (Добровільська)

Літературно - музична композиція: «Подвигу солдата вклонись» (Радгоспівська)

Година спілкування: «Ехо нашої пам’яті» (Олександрівська)

Година спілкування: «Згадаймо величні ті роки…» (Садовська)

До Дня матері
Конкурс віршів «Моя мама – найкраща» (Кіровська)

Дитячий ранок «Ми матір називаємо святою» (Добровільська)

Засідання клубу «Слобожаночка» «Я перед нею помолюся, як перед образом святим!» (Миколаївська)

Літературно-музичний вечір «Колискова мого дитинства»(Добровільська)

Літературно – музична композиція «Тепло материнських долонь»(Радгоспівська)

Літературно-музична композиція « І доброта і теплота поєднані у серці мами»(Надеждинська)

Літературно-музична композиція «Вклонімось мамі до землі» (Новоолександрівська)

Година спілкування «І доброта, і теплота поєднані у серці мами» (Верхньоводянська)


До Дня Європи та євроінтеграції України
В зв’язку з відзначенням дня Європи в Україні в бібліотеках системи проведені заходи, а саме:

В центральній районній бібліотеці проведено пізнавальну годину для учнів 10 класу ліцею « Будьмо знайомі: Європа - Європейський Союз»

На абонементі організовано виставку книг « До вашої уваги книги письменників Європи»

В читальному залі організовано виставка –вернісаж

«Музеї Європи»

В районній бібліотеці для дітей організовано виставку літератури «Мандрівка країнами Європи» та проведено літературну вікторину «Казки народів Європи»

В сільських бібліотеках були проведені інформаційні бесіди «День Європи в Україні» в Башилівській, Добровільській, Семенівській, Олександрійській, Острівщинській сільських бібліотеках.

Гра-подорож для дітей «Європа без кордонів» проведені в Новоолександрівській, Уплатнівській сільських бібліотеках

Заочна екскурсія «Країнами Європейського Союзу» проведена в Олексіївській бібліотеці.

Інформина «Європа – колиска сучасної цивілізації в Садовській сільській бібліотеці.

Організовані прес – огляди «Європа – Європейський Союз» в Радгоспівській, Берестівській

Експрес – інформація «Європейський Союз – події, цифри, факти» в В-Самарській, Надеждинській, Бурбулатівській сільських бібліотеках

Вікторина «Що таке Європейський Союз?» в Шевченківській, Миколаївській.

Огляд публікацій із періодичних видань:

«Україна і ЄС на шляху до спільного європейського дому",

Актуальна розмова «Європа очима українського народу»,

Міні-бесіди «Ваше відношення до вступу України в Європейський Союз»

В районній бібліотеці для дітей виставка-вікторина «Мандруючи країнами Європи» :

Експрес –інформації -„Інтеграція України до Європи”

Актуальна розмова: «Європейський вибір України»

Перегляд періодики: «Україна і Євросоюз: конкретні кроки»(читальний зал)

Заочна екскурсія «Країнами Європейського Союзу» (Олексіївська)

Інформина «Європа – колиска сучасної цивілізації (Садовська)

Інформина «День Європи в Україні» ( Н-Надеждинська, В-Водянська)

Експрес – інформація «Європейський Союз – події,цифри,факти» (В-Самарська)

Вікторина «Що таке Європейський Союз» (Шевченківська)До Дня захисту дітей
Літературно-музична година

«В день дитинства в селах і містах, розливайся пісня на устах»

Дитячий ранок «Колиска дитячої душі» (В-Самарська)

Дитячий ранок «Хай бринить веселий сміх на щорічнім святі книг»( Добровільська)

Презентація дитячих виробів « Створи чудо сам» (Олександрівська)

Бібліотечна подорож «Книжкове царство- мудре государство»

(Миколаївська )

Конкурс малюнків «Світлішає на світі коли малюють діти…»(Семенівська)

Година спілкування «Діти – надія України» (Олексіївська)


Відзначення 1025 річчя хрещення Київської Русі

З метою підготовки та відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі в централізованій бібліотечній системі розроблено план заходів на 2010-2013рр.по відзначенню цієї дати в Близнюківському районі.

В читальному залі центральної районної бібліотеки організовано виставку видань на тему «Хрещення Русі – духовний стержень нашої культури».

В районній бібліотеці для дітей викладка літератури «Золотий літопис християнства» та проведено бесіду «Велика книга духовності»

В сільських бібліотеках – філіях організовані тематичні полиці, присвячені історії християнства в Київській Русі та Україні:

- «Історія християнства в Україні»

-Християнство: історія і сучасність»

Проведені інформаційні бесіди «Історичне значення хрещення Русі»До 20 – ї річниці незалежності України
Коментована книжкова виставка «Славетні символи України»

В читальному залі: Історична подорож «Моя земля – це незалежна Україна»

Година правових знань «Історія державних символів України»

Історична подорож «Україна – моя країна» -(Башилівська)

Історична година «Державні символи України» -(Берестівська)

Тематичний вечір «В моїм серці Україна»; (В-Самарська)

Історико-краєзнавча година «Тут все священне, все твоє, бо зветься просто рідним краєм» - (Бурбулатівська)

Тематичний вечір «Калиновий цвіт, солов’їний спів-моя Україна велична і красива» -(Добровільська)

Засідання клубу «Слобожаночка»

«Нема кращої господині, як у нас на Україні»- (Миколаївська)

Літературно-музичне свято

«Калиновий цвіт, солов’їний спів-моя Україна велична і красива»-(Надеждинська)

Літературно – музичне свято «Вічно живи Україно моя!»; ( Олександрівська )

Літературно- музична композиція «Вічно живи, Україно моя»- -(Олексіївська)

Літературно – музична композиція

«Україно моя сонценосна, в день народження шану приймай»

(Н- лександрівська)

Година спілкування «Нема без кореня рослини, а нас людей без Батьківщини» - (Садовська)

Літературно-музичне свято «Рідна Україно, вишневий мій краю» - (Уплатнівська)


День села

День села « Мій рідний край - моє село» (Олександрівка)

День села «Моє село для мене ти єдине» (Бурбулатівська)

Свято «Тут моя історія живе» ( Уплатнівська)

Свято села «Моє село – частинка України» -(Башилівська)

Свято села « Ми із того краю, де солов’ї співають» (В-Самарська)

Свято села « Моє село - мій рідний край» (Радгоспівська)

Свято села «Мій край-иоя земля» (Новоолександрівська)


До 145-річчя від дня народження Грушевського М. - українського письменника, громадського та політичного діяча
В бібліотеках організовано та проведено викладки літератури, інформаційні бесіди

«Михайло Грушевський – історик і будівничий нації»

«До вершин українського духу»

До 70-річчя партизанського руху в Україні
тематичні полиці, бесіди «Люди мовчазного подвигу»(сільські філії)

Вечір-пам’яті «Ніхто не забутий, на попіл ніхто не згорів…(читальний зал ЦРБ)


До Міжнародного дня толерантності
В центральній районній бібліотеці було оформлено календар толерантності та проведено бесіду – інформацію

«Проблема толерантності у сучасному світі»

В районній бібліотеці для дітей для учнів ліцею проведено

годину спілкування «Символ толерантності – райдужний стяг»

В сільських бібліотеках –філіях проведено актуальні розмови

«Жити в злагоді з собою і іншими»,

Години спілкування «Толерантність врятує світ» (Олексіївська)

(В-Самарська), ( Надеждинська)

Бесіди «Толерантність – це культура спілкування» ( Семенівська, Острівщинська, Кіровська,До дня пам’яті жертв

голодоморів та політичних репресій

Вечір-реквієм: Скорботний біль і пам’ятка живим» (Центральна бібліотека)

Інформаційна бесіда «Жертви молоха»( Башилівська)

Виховна година «Ціна хлібної скоринки» (Бурбулатівська)

Літературно-історичні читання

«Вкраїна. Двадцяте століття. І не рік, а криваве клеймо «тридцять три»( Миколаївська)

Екскурс в історію «Коли ви вмирали, вам дзвони не грали» (Н-Олександрівська)

Урок пам’яті « Наша пам’ять велика долина, де невидимі храми стоять»( Олексіївська,

Добровільська, В-Самарська)

Інформаційна бесіда «Засвіти свічку пам’яті» (Садовська)

Година пам’яті «Схилимо голови в скорботі» (Уплатнівська)

Історичний урок «Голод: сторінки сумної статистики» ( Лукашівська )


По проведенню Всеукраїнського тижня права

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права та з метою правової освіти населення та виховання у громадян почуття поваги до закону і прав людини в центральній районній бібліотеці для відвідувачів абонементу бібліотечними працівниками підготовлено соціально – побутову інформацію «Калейдоскоп права» в читальному залі організовано куточок правознавства «Уроки права –уроки життя».

В районній бібліотеці для дітей бесіда-інформування «Знай свої права, дитино!»

В сільських бібліотеках-філіях оформлено тематичні полиці

«Правова допомога», «Право і закон» та проведено

бесіди-застереження «Як не стати жертвою злочину»

тематичні бесіди «Права людини в Україні»
Народознавчі заходи

Літературно- музичне свято «Господиню Масляну зустрічаємо»(Уплатнівська)

Година народознавства «Масляна, масляна, яка ти мала» (Шевченківська)

Свято масляної «Вас Масляна в гості чекає» (Бурбулатівська)

Народознавча година «І на тім рушникові…»

На абонементі центральної районної бібліотеки народознавча бесіда «Купальська ніч –чарівниця»

Народознавча година: «Купальські віночки та традиції» ( Олександрівська)

Засідання клубу «Слобожан очка «Віночок вити – життя любити» (Миколаївська)

Свято «Купальський віночок» (В-Самарська)

Година спілкування «Чого на Івана Купала –вогонь горить; вінки пускають на воду; шукають цвіт папороті?» (Садовська)

народознавча подорож «Ой на Івана, ой на Купала» (Лукашівська)

літературно - етнографічне свято «Ой наша Купалиця та навколо славиться»

Літературно – музичне свято «»Ніч купальська – вічна чарівниця» (Н-Олександрівська), а також ряд заходів:

Народознавча бесіда: «На Петра колос, а на Іллю жнива»

Народознавча година «Свято Трійці: традиції, звичаї» (Садовська)

Начальник відділу культуриі туризму райдержадміністрації В. Жулінський


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка