Засідання Ради Західного наукового центру нан україни І мон україниСкачати 36.65 Kb.
Дата конвертації11.09.2017
Розмір36.65 Kb.
УХВАЛА

засідання Ради Західного наукового центру НАН України і МОН України


Луцьк 10.06.2016 р.
І. Заслухавши та обговоривши доповіді голови Науково-координаційної ради Західного наукового центру НАН України і МОН України у Волинській області, ректора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, д.б.н., професора Коцана Ігора Ярославовича «Роль науки в забезпеченні сталого розвитку Волинської області», ректора Івано-Франківського національного університету нафти і газу, академіка НАН України Крижанівського Євстахія Івановича «Перспективи видобутку газу на Волині», завідувача кафедри екологічної економіки Національного лісотехнічного університету України, к.е.н. Дубовіча Іона Андрійовича «Сучасні еколого-економічні та правові проблеми забезпечення сталого лісокористування на території Волинської області», завідувача відділу методів і систем обробки, аналізу та ідентифікації зображень Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України д.т.н., професора Русина Богдана Павловича «Розвиток транскордонного співробітництва на природно-заповідних територіях Західного Полісся», Рада Західного наукового центру відзначає, що стратегічною метою регіонального розвитку Волинської області є створення умов для збалансованого, спрямованого на підвищення якості життя та добробуту населення, розвитку, зростання конкурентоспроможності економіки, впровадження інноваційно-інвестиційної моделі сталого розвитку, економічного і соціального розвитку громадянського суспільства. Ключовими напрямками прискорення темпів економічного зростання є активізація інвестиційних процесів і збалансування розвитку соціальної, економічної та екологічної сфер регіону.

Рада Західного наукового центру НАН України і МОН України ухвалила:  1. Для забезпечення сталого розвитку Волинської області доцільним є формування інноваційного кластеру, який об’єднає академічні інститути, університети, фінансові структури, промислові підприємства Західного регіону України. Доручити Західному науковому центру провести порівняльний аналіз системи підготовки кадрів і ринку праці Західного регіону України.

  2. Рекомендувати установам Західного наукового центру розробити систему заходів для формування інноваційної культури й інноваційної свідомості населення шляхом розширення мережі спільних навчально-наукових структур НАН України та МОН України із запровадженням інноваційних моделей організації навчального процесу та наукових досліджень.

  3. Зважаючи на відклади верхнього протерозою і кембрію на Волино-Подільській монокліналі та Ковельському виступі, а також рівненські горизонти пісковиків та піщані горизонти бережківської світи, територія Волинської області є перспективною у нафтогазоносному аспекті.

  4. Серед найважливіших соціо-еколого-економічних проблем Волинської області слід вважати забезпечення сталого лісокористування, яке має бути спрямоване на гармонізацію відносин в соціальній, екологічній та економічній сферах.

  5. Схвалити діяльність учених Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та Луцького національного технічного університету з екологічних досліджень у напрямку збереження біологічного і ландшафтного різноманіття в межах природно-заповідних територій та розвитку транскордонного співробітництва на території Транскордонного біосферного резервату «Шацький» і, зокрема, Шацького національного природного парку.

  6. Підтримати проектні пропозиції Шацької міжвідомчої науково-дослідної екологічної лабораторії, напрацьовані в рамках Програми Східного Партнерства 2016-2018 рр., щодо створення єдиного інформаційного простору з питань екологічної та соціальної ситуацій, створення туристичного простору з акцентами на еколого-просвітницьку роботу та малі форми рекреації на прикордонних природно-заповідних територіях України і Білорусі.

  7. Просити Волинську облдержадміністрацію та Волинську обласну раду підтримати висунуті на конкурс проектів ЄС пропозиції Шацького національного природного парку, Фізико-механічного інституту імені Г.В.Карпенка НАН України та партнерів з Білорусі «Створення інформаційної Е-інфраструктури з питань екологічної та соціальної ситуацій на прикордонних природно-заповідних територіях Західного Полісся» і «Розвиток транскордонних інформаційних туристичних центрів на природно-заповідних територіях Білорусі та України», які сприятимуть впровадженню сучасних інформаційних технологій для управління заповідними територіями.

  8. Рекомендувати Науково-координаційній раді ЗНЦ у Волинській області із залученням виробничих підприємств, наукових та освітніх установ, органів місцевої влади розробити план заходів з реалізації Стратегії розвитку Волинської області на період до 2020 року щодо підвищення рівня інноваційної та інвестиційної спроможності території, стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу, розвитку внутрішнього виробництва і підвищення експортного потенціалу області.

  9. Інформацію про результати роботи Ради розмістити на веб-сторінці Західного наукового центру.

Голова


Західного наукового центру

НАН України і МОН України,

академік НАН України З.Т. Назарчук

В.о. ученого секретаря

Західного наукового центру

НАН України і МОН України,к.ф.-м.н., ст.н.с. Р.Р. Романюк


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка