Закріплення знань про подовжені м’які приголосні



Скачати 101.04 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір101.04 Kb.


http://files.junij-kukhar.webnode.com.ua/200000025-2db482eaeb/%d0%ba%d1%83%d1%85%d0%b0%d1%80%208.jpg

Володимирівська ЗОШ

Свіжина Л. Л.

Урок – подорож «Ми – кухарі»

Тема: Закріплення знань про подовжені м’які приголосні.

Мета: закріпити уявлення про подовжені м’які приголосні, про позначен-

ня двома однаковими буквами подовжених м’яких приголосних;

формувати вміння диференціювати подовжені й неподовжені м’які

приголосні; вчити складати звукові моделі слів з подовженими

м’якими приголосними. Розвивати словниковий запас учнів. Вихо-

вувати культуру мовлення, повагу до професії кухаря.



Обладнання: сигнальні картки, картки із записами слів та речень,

картинки із зображення овочів.



Хід уроку

І. Організація класу до роботи.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

- Діти, хто любить смачно поїсти?

-Сьогодні ми з вами будемо мандрувати по сторінках «Книги про смачну і поживну їжу». Вам прийдеться уявити, що ви на кухні.

-Скажіть, будь ласка, чи доводилося вам допомагати матусі готувати якусь страву?

-Сьогодні ми теж будемо готувати. Скажіть, як називається те, що ми їмо зранку? У середині дня? Ввечері?

-Отже, на нашому уроці ми разом займемося приготуванням сніданку, обіду і вечері.



ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

-Починаємо ранок зі сніданку. Давайте подивимося, що пропонує нам на сніданок наша поварена книга. Тут і яєчня, і молочна каша, і сирна запіканка, і бутерброди.



(показ фотографій з повареної книги)

http://3.bp.blogspot.com/-0yjmqg3xo8y/t7atxtcujoi/aaaaaaaabfu/mzabnlfx04s/s1600/ap6i_-rpmik.jpghttp://kroha.od.ua/wp-content/uploads/2013/11/risovyiy-sup.jpghttp://vkurse.ua/i/2010-09/yaichnica-samoe-pravilnoe-blyudo-dlya-zavtraka.jpg

-На мою думку, вам легше буде приготувати бутерброди. (Плакат)



http://dlyaribakov.ru/wp-content/uploads/2013/01/appetitnyy-buterbrod-iz-krasnoy-ikry.jpghttp://v.img.com.ua/b/600x500/0/d7/60dc1dcf79b52fd6723e0d5fb2244d70.jpghttp://www.fotokanal.com/images/43/sausage-sandwich_07.jpg


1. Виразне читання вірша учнем.

На скибочки хліба намажемо масла,

А зверху шматочками: шинку чи м'ясо,

Паштет, ковбаса або рибка згодяться,

Варених яєць не завадять кружальця.

Прикрасимо зеленню ми бутерброда –

Готово!!! Вже проситься сам він до рота!

2. Виконання завдань, написаних на зворотній стороні зображених бутербродів.

а) «Згадай правила»:

- як слова переносяться з рядка в рядок?

- які бувають звуки?

- що таке наголос?

- які бувають приголосні звуки?

б) «Завдання для кмітливих»:

З поданих складів скласти слова:

кар бу ка мор ля

та пус ряк топ кВа



в) Гра «Зроби правильний вибір».

- Діти, я буду зачитувати звуки, а ви фішками покажіть, який це звук – м’який чи твердий.

[р’], [с], [б], [н’], [м], [дз’], [дж], [т’], [к].

- Для сніданку цього досить.



ІV. Робота над новою темою.

- Тепер перейдемо до приготування обіду. А на обід ми зваримо український борщ. Приготування борщу – справа дуже серйозна.



1.Виразне читання вірша учнем.

Бурячок, цибулю, моркву

Нашаткуєм, як соломку,

І на маслі у каструлі

Протушкуєм без води.

Не беда, що буде густо,

Докладемо ще капусту

І картоплю. Помішаєм

І бульйончику туди.

Хай кипить. А поки швидко

Сковорідочку на плитку,

В ній томатик протушкуєм

І у борщ. Підсолим все!

У тарілки наливайте,

Кріп, сметану додавайте,

Їште борщ, не забувайте –

Він здоров'я нам несе!

2. Виконання завдань.

- Від того, чи правильно ви будете виконувати завдання, залежить, чи всі овочі потраплять до каструлі і яким буде наш борщ.



http://zhenskoe-schaste.ru/wp-content/uploads/z19.jpg


http://www.abc-color.com/image/coloring/fruit/001/beet/beet-picture-color-2.png


а) Беремо буряк.

Загадка.

В полі хороше мені 
Зеленіти навесні.
Чим же я — не молодець?                        
Маю диво-корінець, 
Все про нього дбаю, 
Цукор відкладаю. 
(Буряк)

Каліграфічна хвилинка

- З якою метою ми відвідуємо школу? (Отримати знання).

- Як потрібно писати слово «знання»?

ння ня знання

- Складіть речення зі словом «знання».



  • Знання робить життя красним.

  • Знання людині — що крила пташині.

  • Знання красить, а незнання смішить.

  • Знання багато місця не займає.

  • Знання – дерево, а діло – плоди.

- Молодці! Гадаю, що буряк можемо відправити до каструлі.

б) Тепер потрібно покласти м'ясо.http://www.foodtest.ru/images/big_img/meat_3.jpg

Загадка.

Можна зварити,

А можна розбити.

Якщо не втручатися –

Твариною може перетворитися.

Гра « Яких букв не вистачає?»

(У дітей в руках картки-сигнали з буквами –нн-, -дд-, -сс-, -тт-, -лл-, -чч-, -шш-. Я демонструю картки зі словами, в яких пропущені подовжені м’які приголосні, діти показують відповідні сигнали)



Матеріал для гри: бади…я, жи…я, галу…я, підда…я, завда…я, бездорі…я, обли…я, зна…я, пла…я, воло…я, рі…я.

- Гадаю, що із завдання м’яса ви впоралися без проблем. Тому воно потрапляє до каструлі.https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:and9gcrf70eduwdi3jqt5wtwxxkbplrwr_zgi-zwstjt9egh6n-kn-ulpw



в) Беремо моркву.

Загадка.

Я сама сиджу в коморі,
А коса моя надворі.
(Морква).

Проблемне завдання

(Робота в групах)

- Діти, ви повинні до слова дібрати відповідну схему.

1 «акваріум»

з


2 «акваріум»

3 «акваріум»

4 «акваріум»

5 «акваріум»

-Отже, діти, ви знову справились із завданням, тому моркву кладемо в каструлю.

г) Тепер потрібно покласти картоплю.https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:and9gcrauw0rdv-rs9gpyz2345_ex6txjbhmubiwqkkigh6dme7az_64

Загадка

Некрасива, шишкувата, 
Як прийде на стіл вона, 
Скажуть весело хлоп'ята:
— Ну й розсипчаста, смачна! 
(Картопля)
- Вам потрібно утворити слова за зразком і записати парами.

Малювати – малювання

1 ряд: 2 ряд: 3 ряд:

уміти - читати - знати –

жити - шити - терпіти –

- Молодці! ви знову виконали завдання, тому картоплю кладемо до каструлі.http://pti.kiev.ua/uploads/posts/2010-11/1289749025_ker.jpghttp://pti.kiev.ua/uploads/posts/2010-11/1289749025_ker.jpghttp://pti.kiev.ua/uploads/posts/2010-11/1289749025_ker.jpg
д) Тепер беремо цибулю.

Загадка.

Кажуть, щоб хвороб не знати,
Треба всім мене вживати.
Може, ви мене й з’їсте,
Тільки сльози проллєте.
(Цибуля)

- Цибуля пропонує прочитати текст. Виписати в стовпчик слова з подовженими приголосними звуками. Усно поставити до них питання. Дібрати споріднені слова, які відповідають на питання що робить?
На траві й квітках росинка. Шелестіння й гомін гілки. Щебетання й пісня пташки. Скрип жука, гудіння бджілки.

(Яків Щоголів).

-Добре, діти. Наша цибуля теж потрапляє до каструлі.

http://img-fotki.yandex.ru/get/6511/130884706.2b/0_7dd05_6031c850_l.png


е) На черзі – капуста.

Загадка.

Хто хустиночку свою 
Влітку покриває?
І по двадцять хустин
На голівці має? 
(Капуста).

- Капуста пропонує нам відпочити.

Фізкульпауза.

«Прогулянка в лісі»

Діти лісом гуляли,

За природою спостерігали.

Вгору — на сонце подивились,

промінчиками зігрілись.

Метелики літали,

Крильцями махали.

Дружно плеснімо: раз,

два, три, чотири, п'ять.

Треба нам букет зібрать.

Раз присіли, два присіли,

В руках дзвоники задзвонили.

Вправо дзвін: Дінь-дінь!

Вліво дзвін: Дінь-дінь.

Бджола летить –

Пісня весело дзвенить.

- Так, відпочили! Капуста відправляється в каструлю за іншими овочами.
є) Залишилося кинути в борщ зелень і помідори.

Загадка.http://www.likefoods.ru/wp-content/uploads/2012/09/petrushka_poleznie_svoistva.jpg

Є сусідонька в морквиці,
худорлява, блідолиця.
Добре знають борщ і юшка,
що сусідку звуть … (петрушка).

- Петрушка пропонує до слів першого стовпчика дібрати слова другого стовпчика.

життя пшеничне

вугілля шкільне

колосся цікаве

завдання кам’яне

-Справилися із цим завданням, тож кладемо петрушку до каструлі.
ж) Залишилося посолити борщ та добавити в нього сметанки.

Загадка. http://ecologico.ru/wp-content/uploads/2010/03/%d0%bc%d0%b0%d0%b9%d0%be%d0%bd%d0%b5%d0%b7-%d0%b2-%d0%b4%d0%be%d0%bc%d0%b0%d1%88%d0%bd%d0%b8%d1%85-%d1%83%d1%81%d0%bb%d0%be%d0%b2%d0%b8%d1%8f%d1%85.jpg

У воді росте кохається, 

Вкинь у воду — злякається.   http://travel-in-time.org/wp-content/uploads/2013/04/sol.jpg

(Сіль).

І корисна, і смачна,

Тече, як водиця,

Колір в неї, наче сніг,

Пригощу нею вас усіх.

(Сметана).
- На кінець, ви повинні попрацювати в групах та скласти речення з слів, які перемішались. Знайти слова з подовженими приголосними та поділити їх на склади для переносу.
1 група.

світання, настає, прозоре

(Настає прозоре світання).
2 група.

прокрадається, лис, узліссям, нічного, старий, з, полювання

(Узліссям прокрадається з нічного полювання старий лис).
3 група.

шишкарів, над, пролетіла, зграйка, узліссям

(Пролетіла над узліссям зграйка шишкарів).

- Молодці! Справилися з цим завданням. І остання складова нашої страви – сіль та сметана – вже в каструлі. Я думаю, що борщ у нас вийшов смачним, тому що ми нічого не забули туди покласти.



V. Підсумок уроку.

- А борщ потрібно їсти з хлібом. Я пропоную напекти оладок.

Кефір підсолимо ми трошки.

Туди яйце і цукру ложку.

Ще й соди крихітка не лишня –

Тоді оладки будуть пишні.

Змішаєм з борошном – хай стане

Вся маса, як густа сметана.

В сковорідку наллємо олію,

Її на плитці розігрієм,

І, обережно біля жару –

Усі оладки пережарим.

Тепер одержали ми право

Смачну покуштувати страву.

- За гарну роботу на уроці я пригощу вас оладками.



aybe0vurkte

- Чи сподобався вам сьогоднішній урок? Чим?

- Про яку професію ми говорили на уроці?

- Що ви знаєте про професію кухаря?

Кухар - це людина, яка професійно готує їжу для інших людей, як правило, в закладах громадського харчування.

На флоті посада кухаря називається кок.



Готує супи, другі страви, іншу їжу. Знає, як правильно зберігати продукти, готує різні страви за рецептами і вміє оформляти готові страви. Організовує зберігання продуктів відповідно до санітарно-гігієнічних норм. Попри те, що кухар на підприємствах громадського харчування користується встановленими рецептами страв, він може вносити до них зміни в залежності від якості сировини і контингенту споживачів. Працює в приміщенні, в умовах підвищеної температури.

VІ. Домашнє завдання.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка