Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»Скачати 125.43 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір125.43 Kb.
шапка
НАКАЗ
24.05.2013 м. Харків №103

Про підсумки виховної

роботи у 2012/2013

навчальному році


На виконання законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Національної доктрини розвитку освіти України, Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності, постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 778 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад», наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243 «Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», програми для допоміжної школи «Виховна робота-1-4 класи» (лист Міністерства освіти і науки України від 03.08.2004 № 1/11-4052), листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 23.08.2012 № 1/9-595 «Деякі питання організації виховної роботи», наказів Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації від 26.02.2010 № 96 «Про затвердження Плану заходів щодо впровадження Концепції національно-патріотичного виховання молоді у навчальних закладах», від 30.03.2011 № 186 «Про затвердження Плану заходів з учнівською і студентською молоддю з увічнення пам’яті про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та її учасників на 2011-2015 роки» педагогічний колектив навчального закладу у 2012/2013 навчальному році виховну діяльність спрямував на реалізацію пріоритетних завдань: подолання вад розвитку розумово відсталих дітей та дітей із затримкою психічного розвитку, забезпечення їх повноцінної життєдіяльності та соціальної адаптації, виховання патріотичних почуттів, правосвідомості, морально-етичної культури, виховання і розвиток потреби здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров’я, формування в школярів трудових навичок, підготовки їх до свідомого вибору професії.

Виховна проблема, над якою працює педагогічний колектив, «Формування ціннісних орієнтирів особистості учня спеціальної школи в умовах Школи сприяння здоров’ю».

Протягом навчального року на засіданнях методичного об’єднання класних керівників та вихователів, на нарадах при директорові заслуховувались питання щодо організації виховної діяльності. На засіданні педагогічної ради розглядалися питання: «Формування ціннісних орієнтирів вихованців спеціальної школи в умовах Школи сприяння здоров’ю», «Корекція пізнавальної діяльності дошкільників з порушенням інтелекту в процесі екологічного виховання», «Пріоритетні напрямки роботи з батьківською громадою» тощо.

Зміст виховної діяльності, визначений в Основних орієнтирах виховання учнів 1-11 класів, реалізується педагогами у відповідності до наступних ключових ліній: ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави, сім'ї, родини, людей, природи, мистецтва, праці, до себе.

Педагогічний колектив навчального закладу приділяє достатню увагу формуванню в учнів ціннісного ставлення до суспільства і держави, вихованню патріотизму, правосвідомості. До Дня незалежності України проведено урок «21-а річниця незалежності України», Дня українського козацтва - змагання «Козацькі забави», Дня української писемності та мови - свято «Рідна мова моя», Дня Соборності України свято «Україна - моя Батьківщина». Для учнів 8-10-х класів організовано проведення години спілкування «Пилип Орлик та його Конституція для українського державотворення».

До Дня пам’яті жертв голодоморів відбувся загальношкільний урок пам'яті. Учні вшанували пам'ять історичної події хвилиною мовчання, переглянули документальні фільми «Голодомор на Україні 1932-1933 років», «День пам’яті жертв голодомору».

З метою всенародного вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їх пам’яті та пропаганди патріотизму серед учнів протягом жовтня 2012 року в навчальному закладі проведено: урок за темою «Наш край у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років» (7-10 класи), конкурс малюнків «Нехай мир буде на планеті» (5-6 класи); акція «Милосердя», допомога ветерану Великої Вітчизняної війни Тесленко І.П. (6-А клас). Для учнів 7-10-х класів організовано тематичний вечір «Живі у пам’яті народній» (до 70-річчя від дня створення підпільної молодіжної організації «Молода гвардія»), проведено годину спілкування «Корюківка: забута трагедія. Як нацисти знищили 7-тисячне містечко». До 68-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років відбулася урочиста лінійка «Пам'ять серця», урок мужності «Збережемо пам'ять про подвиг» за участі ветеранів війни.

Формуванню ціннісного ставлення учнів до людей, суспільства сприяла участь учнів 8-А класу в VІ Всеукраїнському конкурсі благодійних проектів «Добро починається з тебе» з проектом «Вчимося творити добро» (керівник проекту Степаненко І.В.), учнів 7-А, 7-Б класів у Всеукраїнському конкурсі «Моральний вчинок» (керівники проекту Шеховцова С.В., Юмашева І.П.).

З метою розвитку уявлень учнів про довкілля, природу, формування ціннісного ставлення до природи протягом навчального року організовано тематичні екскурсії: «Рослини нашого краю» (Центральний парк культури та відпочинку імені М.Горького), «Екологічні проблеми м. Харкова», «Спілкування з природою» (Карпівський парк), «Слава довічна воді» (музей води) тощо. Вихованці взяли участь у природоохоронних акціях «Допоможи птахам взимку», «За чисте довкілля». Для учнів 1-6-х класів проведено свято «Зустріч птахів». Діти відвідали музей води, зоопарк, планетарій, переглянули виставки «Планета океан», «Екзотичні метелики». Учні 10-А класу взяли участь в обласній виставці-акції «SOS вернісаж» до Дня землі, організованій комунальним закладом «Харківський обласний палац дитячої та юнацької творчості». Учні Манченко Максим (10-А клас), Криворутченко Вадим (10-Б клас), Белімов Сергій (8-А клас) отримали свідоцтво юного природоохоронця за активну участь в обласних природоохоронних заходах 2013 року.

Ціннісне ставлення школярів до культури і мистецтва педагоги формують під час екскурсій, у ході пізнавальних годин, організації виставок дитячих робіт, участі у шкільних і обласних заходах естетичного спрямування. Заслуговує на увагу проведення традиційних форм виховної діяльності: свят «Перший дзвоник», «Осінній бал», «Забілів снігами гай – іде Святий Миколай», «Останній дзвоник», новорічного карнавалу, концерту до Дня 8 Березня.

У навчальному закладі працюють гуртки: вокальний, народознавства «Джерело», «Культура рідного краю», сучасного танцю, «Художня вишивка». У 2012/2013 навчальному році 95% учнів відвідували шкільні гуртки, крім дітей, які навчаються за індивідуальною формою навчання.

Учні – переможці обласних, районних конкурсів дитячої творчості. Зубко Анастасія, Тищенко Андрій (10-Б клас), Мартиненко Віталій (7-А клас), Деркач Андрій (10-А клас), Божинська Ірина (7-А клас), Босаченко Антон (7-А клас), Голубенко Жанна (5-А клас) - переможці районного конкурсу декоративно-прикладного мистецтва для дітей з функціональними обмеженнями здоров’я «Подарунки осені». Вокально-хореографічний колектив «VIKTORI TEAM» - дипломант міського фестивалю художньої самодіяльності «Натхнення». Учні Босаченко Ганна, Шульженко Ніна, Новосвітня Дар’я, Стадник Юлія (9-А клас), Огородцева Настя (10-А клас), Зубко Настя (10-Б клас) - переможці Харківського з міжнародною участю конкурсу-огляду для дітей та молоді з обмеженими можливостями здоров’я «Маленький Парнас» у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво».

У рамках проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості учні взяли участь в обласних заходах: виставках-конкурсах «Новорічна композиція», «Великодня писанка», святі художньої творчості «Весняні посмішки», обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячої творчості «Знай і люби свій край» (ужиткове та образотворче мистецтво); Всеукраїнській виставці-фестивалі «Обдаровані діти України» в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво». Учень 10-Б класу Третяк Олександр - переможець обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячої творчості «Знай і люби свій край» (ужиткове та образотворче мистецтво).

Учнівські колективи 2-А, 4-А, 7-А класів – переможці обласної виставки-конкурсу «Новорічна композиція», 3-А класу - ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Мій дільничний інспектор». Голубенко Сніжана (7-А клас), Щедрін Євген (5-А клас) - переможці першого туру (обласного) ІІ Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків «Національний банк майбутнього».

Показник результативності участі учнів навчального закладу в обласних, всеукраїнських конкурсах, виставках у 2012/2013 навчальному році покращився у порівнянні з попереднім навчальним роком.

Особлива увага у навчальному закладі приділялася організації превентивної роботи з учнями. Здійснюється просвітницька діяльність, спрямована на формування негативного ставлення до протиправних діянь, утвердження здорового способу життя. У ході Всеукраїнського тижня права проведено: Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини (1-10 класи); круглий стіл «Твої права і твої обов’язки» за участю представників кримінальної міліції Жовтневого району та Жовтневого центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (засідання клубу «Юний правознавець»); організовано виставку фотоматеріалів, дитячих малюнків «Права людини починаються з прав дитини» (2-7 класи). Для учнів 8-10-х класів проведено Урок протидії насильству в сім’ї у період Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». З метою профілактики правопорушень та злочинів серед неповнолітніх учні 7-10-х класів відвідали Куряжську виховну колонію, музей А.Макаренка.

Для учнів 5-10-х класів організовано проведення тренінгових занять за програмою ЮНЄЙДС «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо формування здорового способу життя». Учні 10-х класів відвідували факультатив «Профілактика ризикованої поведінки та ВІЛ/СНІДу».

Представниками центру соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді Жовтневого району проведено лекцію «Подбай про своє здоров’я сам!» (7-10 класи), медпрацівниками наркологічного кабінету Жовтневого району - бесіду «Профілактика ВІЛ-інфекції та хвороб, що передаються статевим шляхом» (9-10 класи).

У ході соціальної волонтерської акції «Здорові діти – здорове майбутнє!» за ініціативою Харківської обласної молодіжної громадської організації «Харківський центр волонтерів» та Харківської молодіжної організації «Імпульс» відбулася зустріч вихованців з чемпіонкою Європи з легкої атлетики Наталією Погребняк, Олімпійським чемпіоном з важкої атлетики Олексієм Торохтієм.

Важливою складовою змісту виховання учнів з порушенням інтелекту є формування ціннісного ставлення до праці. Діти чергують у класі, мають постійні трудові доручення, доглядають за кімнатними квітами, тваринами у живому куточку, ремонтують підручники, взяли участь в акціях з благоустрою території шкільного подвір’я.

У навчальному закладі здійснюється робота щодо подальшого продовження навчання випускників у професійно-технічних навчальних закладах. Протягом навчального року учні 9-10-х класів відвідали Харківський професійний монтажно-будівельний ліцей, Харківський професійний машинобудівний ліцей, Харківський професійний будівельний ліцей, Харківське вище механіко-технологічне училище, Харківський міський центр зайнятості. Представники професійно-технічних навчальних закладів організували дні відкритих дверей, презентації, виставки, ознайомили з умовами навчання та подальшого працевлаштування.

У навчальному закладі як Школі сприяння здоров’ю особлива увага приділяється фізичному розвитку особистості, усвідомленню цінності власного життя і збереженню здоров’я, формуванню навичок ведення здорового способу життя. Протягом начального року проведено тиждень фізичної культури та спорту, туристичний зліт, спортивні ігри на снігу, День здоров'я, свята «Богатирські ігри», «Дівчата, весна!», «Здоровим будь!». Учні брали участь в обласних змаганнях серед учнів закладів соціальної реабілітації та адаптації за програмою Спеціальної Олімпіади України. Учениця 9-А класу Шульженко Ніна - переможець Регіонального турніру Харківської області серед юнаків та дівчат з настільного тенісу.

Особливе місце у виховному процесі навчального закладу належить роботі бібліотеки. Упродовж навчального року проводилися рейди з перевірки наявності та збереження учнями підручників. Результати рейдів відображалися на «Екрані збереження підручників».

У рамках проведення тижня дитячої та юнацької книги проведено бібліотечний урок «Сторінками улюблених книг», свято народної казки «Казок країна чарівна, у гості вас чека вона», конкурс «Книга здоров'я руками дітей». Переможцями конкурсу стали учні 2-Б, 3-А,1-А класів.

Результативною формою роботи шкільної бібліотеки є співпраця з Харківською обласною дитячою бібліотекою щодо популяризації художньої літератури серед учнів. Цікаво проведено сумісні заходи: вікторина «Загадки про звіряток», казкова подорож «Весела мандрівка в казковому лісі», поетичний вечір «Тарасова світлиця», літературна вітальня «Мандрівка в казку» до Міжнародного дня дитячої книги, екскурсія до обласної дитячої бібліотеки.

З метою самореалізації дитини, розвитку її здібностей, життєвих навичок і ціннісних орієнтацій, залучення до активної участі в житті учнівського колективу в навчальному закладі працює дитяча організація «Країна мрій». Протягом навчального року організовано змагання між загонами за напрямами: «Олімпійці», «Господарики», «Книголюби», «Природолюби» (1-4 класи); «Сміливі, спритні, здорові», «Допоможи ближньому», «Книголюби», «Наш квітник – найкращий» (5-10 класи). За результатами навчального року переможцями стали учні 5-А класу (класний керівник Нікуліна С.М.), 9-А класу (класний керівник Михайлюк А.В.).

Запроваджено елементи учнівського самоврядування - працюють сектори дисципліни і порядку, нагляду за санітарним станом навчального закладу. Так, учні щоденно чергують по школі, здійснюють перевірку санітарного стану класних кімнат, результати висвітлюються у «Дзеркалі чистоти». Сектор «Дозвілля» сприяє організації цікавого та змістовного відпочинку учнів. Діти відвідали зоопарк, Харківський театр для дітей та юнацтва, Харківський національний академічний театр опери і балету імені М.Лисенка, Центральний парк культури та відпочинку імені М.Горького, Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості, стадіон «Металіст» тощо.

Реалізація корекційно-виховних завдань щодо всебічного розвитку дитини з особливими потребами можлива лише у тісній співпраці з батьками. Протягом навчального року проведено загальношкільні батьківські збори за темами: «Основні напрями та завдання навчально-виховної роботи навчального закладу на 2012/2013 навчальний рік», «Розбудова навчального закладу як Школи сприяння здоров'ю», «Роль батьків у профілактиці та запобіганні шкідливих звичок, вживання дітьми наркотиків, алкоголю та куріння», «Організація відпочинку та оздоровлення учнів влітку 2013 року. Відповідальність батьків за життя та здоров'я дітей під час літніх канікул». Батьки відвідували батьківський лекторій «Здорова дитина». Вихователі дошкільних груп та 1-4-х класів залучали батьків до проведення свят, спортивних змагань, відвідування театрів.

Навчальний заклад співпрацює з волонтерськими та доброчинними організаціями, а саме: Харківською обласною молодіжною організацією «Харківський центр волонтерів», фондом «Добрих людей». Волонтери фонду «Добрих людей» організували для дітей виставу, новорічну ігрову програму, майстер-клас з виготовлення мила, кінестерапію тощо.

У рамках відзначення Дня інваліда учні взяли участь у районному балі для дітей з обмеженими можливостями здоров’я, який був організований Жовтневим районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та громадською організацією «ЛАВА». У навчальному закладі відбулася акція «Діти-дітям», організована Жовтневим районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Харківською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів №127

ім. Г. К. Жукова Харківської міської ради Харківської області. Гості завітали до навчального закладу з творчою виставою, книгами та м’якими іграшками для дітей.

Громадська організація «ЛАВА» організувала для дітей заняття з бальних танців.

Але поряд із зазначеними позитивними результатами у виховній роботі, мають місце недоліки, а саме:

- низький рівень учнівського самоврядування;

- недостатня робота проводиться щодо батьківського всеобучу та залучення батьків до проведення виховних заходів.

Виходячи із викладеного вище,

НАКАЗУЮ:

1. За підсумками 2012/2013 року стан організації виховної діяльності у навчальному закладі вважати достатнім.

2. Відзначити роботу Нікуліної С.М., класного керівника 5-А класу, Михайлюк А.В., класного керівника 9-А класу, щодо організації виховної діяльності в класі.

3. Відзначити роботу соціального педагога Введенської В.Л. щодо організації співпраці із Жовтневим районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

4. Коваленко Г.І., заступнику директора з виховної роботи:

4.1. Забезпечити участь учнів у міжнародних, всеукраїнських, обласних

конкурсах, виставках дитячих робіт.

Протягом 2013/2014 навчального року

4.2. Здійснювати контроль за виконанням програми розвитку Школи сприяння здоров’ю «Корекція, розвиток та здоров’я».

Протягом 2013/2014 навчального року

5. Проскуріній О.А., педагогу-організатору:

5.1. Забезпечити більш активну діяльність органів учнівського самоврядування та дитячої організації «Країна мрій».

Протягом 2013/2014 навчального року

5.2. Організувати шефство учнів 5-10-х класів над вихованцями дошкільних груп, учнями 1-4 класів.

Протягом 2013/2014 навчального року

6. Класним керівникам, вихователям:

6.1. Організувати змістовну роботу загонів дитячої організації «Країна мрій».

Протягом 2013/2014 навчального року

6.2. Залучати батьків до проведення виховних заходів та батьківського лекторію.

Протягом 2013/2014 навчального року

7. Учителям фізкультури Полозовій І.О., Дуріхіну Ю.В. забезпечити активну участь учнів в обласних спортивних змаганнях за програмою Спеціальної Олімпіади України.

Протягом 2013/2014 навчального року

8. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор Л.Мельнікова

З наказом ознайомлені: Г.Коваленко Т.Літвінова

О.Проскуріна О.Рябіченко С.Нікуліна

М.Рябініна І.Юмашева С.Шеховцова

І.Бугло В.Єфименко

Л.Макаренко А.Михайлюк

Н.Островська В.Введенська

В.Каменська В.Тітова

І.Степаненко С.МорарьКоваленко,3-70-30-63


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка