Забезпечення необхідним обладнанням територіального центру соціального обслуговування населення з метою розширення переліку профілактичних послуг, підвищення соціальної активності та продовження терміну життя людей похилого вікуДата конвертації11.09.2017
Розмір64.2 Kb.
Забезпечення необхідним обладнанням територіального центру соціального обслуговування населення з метою розширення переліку профілактичних послуг, підвищення соціальної активності та продовження терміну життя людей похилого віку.
Розробник проекту: територіальний центр соціального обслуговування населення Глухівської міської ради.
Аналіз проблеми, розв’язання якої потребує залучення міжнародної технічної допомоги.

Люди завжди мріяли жити якомога довше. Однак збільшення трива- лості життя виглядає привабливим за умови збереження сил, здоров’я, певної життєвої активності, відсутності серйозних обмежень життєдіяльності у старості. Гарне здоров’я у поважному віці дає змогу літнім вести активне життя, бути корисними своїм сім’ям та суспільству, вважати своє життя повноцінним і значущим, бути активним і творчим членом соціуму. При цьому благополучний стан здоров’я літніх є ознакою і складовою високої якості їх життя як втілення динамічного взаємозв’язку соціально-економічних умов та здоров’я людей. Як зазначено у Мадридському міжнародному плані дій з питань старіння населення, «поліпшення економічного й соціального становища осіб похилого віку веде до зміцнення також і їх здоров’я». Варто зазначити, що ставлення суспільства до здоров’я і життя літніх осіб є тим «пробним камінем», на якому перевіряється ставлення до здоров’я та життя людей у цілому. За доволі високого рівня старіння населення на сучасному етапі утверджується чітке усвідомлення необхідності боротьби за здорове довголіття, збереження працездатності, за активну старість. Очевидно, що реалізація такого підходу є особливо актуальною для країн з досягнутою високою тривалістю життя населення і що цей підхід нерозривно пов’язаний із визнанням фундаментального права кожної людини, незалежно від віку, на досягнення максимально можливого рівня фізичного й психічного здоров’я.

Місто Глухів – одне із найстародавніших міст нашої держави. На території міста проживає 34,8 тисяч жителів, що складає 3% від населення Сумської області з них 8,2 тисячі люди похилого віку. І саме вікова група людей похилого віку стає чисельнішою найшвидше. У старіючому суспільстві, де росте кількість тих, хто стає більш залежним від соціальних служб та організацій охорони здоров’я , потрібно надавати пріоритетного значення підтриманню здоров’я та попередженню розвитку хронічних захворювань.

У зв’язку з недостатнім фінансуванням територіальний центр не має можливості придбати необхідне обладнання для розширення переліку послуг, які надаються територіальним центром, що надасть змогу продовжити термін життя пенсіонерам та збільшити соціальну активність.

Мета та завдання проекту:

Мета проекту: 1. Покращити профілактику та лікування серцево-судинних захворювань у людей похилого віку, а відтак подовження життя громадян України, а також його якість.

 2. Системне забезпечення якісного надання соціальних послуг особам похилого віку.

 3. Сприяти покращенню здоров’я та життєвих функцій організму пенсіонерів, виявлення та активізація її компенсаторних можливостей.

 4. Забезпечення умов для повернення до нормальної життєдіяльності.

 5. Профілактика ускладнень та рецидивів захворювання.


Завдання проекту:

1.Вивчати світовий та вітчизняний досвід роботи надання соціальних послуг людям похилого віку.

2. Розробити методичні посібники по наданню соціальних послуг людям похилого віку.

3.Створювати гнучку систему індивідуальних занять на базі Глухівського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів із залученням батьків.

4.Покращення якості життя людей похилого віку.

5. Запобігання хворобам у людей похилого віку.

6.Реабілітація постраждалих від травми або хвороби

7. Придбання нового обладнання.

8. Навчання відповідного фахівця роботі на новому обладнанні.

9. Висвітлення ходу проекту у місцевих засобах масової інформації.


3. Перелік видів діяльності, що здійснюватимуться за рахунок міжнародної технічної допомоги:

- Придбання інноваційного обладнання.

- Навчання відповідного фахівця роботі на новому обладнанні.
4. Стисла інформація про потенційного реципієнта:

Основним завданням територіального центру соціального обслуговування населення Глухівської міської ради є виявлення громадян, які потребують сторонньої допомоги, визначення їх індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні та забезпечення якісного надання соціальних послуг. Працівниками територіального центру постійно проводиться робота по обстеженню матеріально-побутових умов проживання пенсіонерів та інвалідів міста. У 2016 році у територіальному центрі працювало 3 відділення:

- соціальної допомоги вдома, де на обліку знаходиться – 440 осіб;

- організації надання адресної натуральної та грошової допомоги де на обліку знаходиться - 585 осіб;

- денного перебування де на обліку знаходиться - 499осіб;

Відділення денного перебування надає послугу з соціальної адаптації, консультування та інформаційні послуги пенсіонерам.

Щоденно відділення відвідують 30 пенсіонерів. На обліку у відділенні знаходиться 499 осіб.

Отримали масаж 169 осіб, виміряли тиск 490 осіб.

На базі відділення діють 8 груп „Здоров’я”. Серед відвідувачів груп - люди похилого віку, діти війни, інваліди загального захворювання та ветерани праці. Під час занять відвідувачі займаються загально зміцнюючою гімнастикою, дихальною гімнастикою, виконують вправи для покращення зору.

Метою занять є покращення функції опорно-рухового апарату, органів дихання, серцево-судинної системи, покращення зору, зменшення ваги, що збільшує рухову активність. У відділенні обладнана спортивна зала, працює профілактор «Євмінова», створена кімната психологічного розвантаження, де проводяться реабілітаційні процедури : аромотерапія, рефлексотерапія, музикотерапія , арнітотерапія. Університет третього віку „Активне довголіття” створено при відділенні соціально–побутової адаптації територіального центру соціального обслуговування населення Глухівської міської ради 1 жовтня 2010 року. Навчається в університеті 115 пенсіонерів. Усі бажаючі мають можливість відвідувати заняття за власними інтересами та уподобаннями.

В умовах інтенсивного старіння населення важливим є забезпечення підтримки та створення умов для того, щоб люди старшого віку могли продовжувати брати участь в культурному, політичному, економічному та соціальному житті та мали можливість користуватися досягненнями сучасних технологій та ресурсами.


 1. Очікувана вартість проекту (програми) і терміни її реалізації:

Вартість – 58635 грн. : Ширма 2-х секційна(3200 грн.), Ростомір напільний з вагами РПВ-2000(1652 грн.), Стіл масажний CLASIK (3890 грн.), Тонометр OMRON M2 Basic (948 грн.), Глюкометр Abbot(1020 грн.), Масажер для ніг и стоп Leg & Foot 2 (Лег-енд-фут 2) ( 5990 грн.), Кардіотренажер Велоергометр Torneo Favorit B705 (16299 грн.), Інгалятор компресорний OMRON NEC28Р (2569 грн.), Випромінювач –ЛСН - 1М Солюкс (1300 грн.), Міні степ пер Torneo Vario S 201 (2237 грн.), Набір гантелей Tunturi (13530 грн.), методична література (1000 грн.), канцтовари (5000 грн.).

Термін реалізації - 1 рік. 1. Очікувані результати від реалізації проекту (програми) та вплив проекту (програми ) на розвиток відповідної галузі або регіону:

Мета проекту буде досягнута, якщо за результатами виконання відповідних заходів будуть вирішені наступні завдання:

 • Покращиться загальний стан здоров’я людей похилого віку;

 • Збільшиться кількість людей похилого віку, охоплених соціальними послугами;

 • Збільшиться самостійність та якість життя людей похилого віку;

 • Покращаться навички з самообслуговування;

 • Збільшиться запас життєвих сил організму у людей похилого віку, що дає можливість прожити самостійно на 10 – 20 років більше;

 • Збільшиться відсоток людей похилого віку, які будуть охоплені соціальними послугами.

По закінченню дії проекту видатки щодо фінансування Глухівського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів здійснюватимуться за рахунок місцевого бюджету.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка