Виховна годинаСкачати 37.63 Kb.
Дата конвертації14.04.2016
Розмір37.63 Kb.
ВИХОВНА ГОДИНА

ПРОБЛЕМИ ПІДЛІТКОВОІ ВАГІТНОСТІМета:ознайомити учнів із психологічними, фізіологічними та соціальними проблемами підліткової вагітності виховувати почуття відповідальності, дотримання морально – етичних норм поведінки.

Обладнання: мультимедійний проектор.

Хід

Учитель:

Тема підліткової вагітності залишається актуальною вже не один рік, незважаючи на те, здавалося б, повсюдно проводяться програми статевого виховання підлітків. А що значить – підліткова(рання) вагітність?Учень:

Ранньою вагітністю прийнято вважати вагітність, що наступила у віці до 18 років(включно).Учитель:

Це складна тема ,при обговоренні якої слід враховувати безліч чинників , включаючи медичні , психологічні , соціальні , економічні, культурні , в деяких випадках – релігійні.

Чи знаєте ви, що 18% дівчаток і 40% хлопців починають статеве життя у віці до 15 років, 37% до 18-ти? Наслідки : небажана вагітність, інфекції, включаючи ВІЛ та СНІД (15 % ВІЛ-інфікованих – особи 15-19 років).

Статистика підліткової вагітності:

Велика частина ранніх вагітностей є незапланованою.

Звідси:

70%-аборти15% -викидні

15% -пологи

(Перегляд відеоматеріалу)

Чим небезпечна підліткова вагітність?Учень:

ПСИХОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ

Найчастіше факт вагітності підлітками зізнається із запізненням. Природна перша реакція – шок, сором, почуття провини, розгубленість, небажання прийняти те, що трапилося, страх, потрясіння, паніка.Лікар-педіатр:

ФІЗІОЛОГІЧНІ ПРОБЛЛЕМИ

Перебіг вагітності у дівчаток – підлітків не має істотних відмінностей від вагітності дорослих жінок. Проте спостерігається наступна тенденція: чим молодша майбутня мама , тим більший ризик ускладнень.

- анемія

-гіпертонія

-токсикоз

-недостатнє збільшення ваги під час вагітності

-передлежання плаценти

-викидень

-передчасні пологи

-ускладнення протягом пологів

-недоношеність

-маловагові новонароджені

-внутрішньоутробна гіпоксія плоду

-пологові травми

-велика ймовірність штучного вигодовування

-схильність до відставання у розумовому та фізичному розвитку.

Офіційно у нашій країні за минуле десятиріччя щороку проводилося від 200 до 600 тисяч абортів. Серед них майже 15% дівчат 15- 19 років. Слід пам’ятати, що штучне переривання вагітності може призвести до безпліддя, патології у майбутньому та ін.

(Перегляд відеоматеріалу)Учень:

СОЦІАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ

Вагітні дівчатка-підлітки дуже часто стикаються з осудом. Вони бояться зізнатися в тому, що трапилося навіть своїм батькам, залишаючись наодинці з проблемою. Через ранню вагітність дівчата змушені кидати школу, ставлячи тим самим хрест на подальшій освіті, самореалізації та кар’єрі.

(Перегляд відеоматеріалу)

Учитель: Чому виникають ранні вагітності?

Учень:

ЗГВАЛТУВАННЯ

На жаль, але зґвалтування в наш час як і раніше здійснюються досить часто.Учень:

ДЕВІАНТНА ПОВЕДІНКА

Статистика свідчить, що набагато частіше за інших вагітніють дівчата, пов’язані з так званими «поганими компаніями». Найчастіше це відбувається в тому випадку, якщо дитина із асоціальної сім’ї.

Зайва строгість також не є добре, якщо батьки навіть не намагаються зрозуміти свою дитину. І в підсумку дівчина вирушить шукати розуміння на вулицю.

Учень:

ВІДСУТНІСТЬ ЗНАНЬ

Незважаючи на те, що вся інформація є у вільному доступі, багато дівчат зовсім безграмотні в статевих питаннях Нещодавно проведене опитування старшокласниць показало, що близько 40% дівчат вважають, що під час першого статевого контакту завагітніти неможливо. Близько 90% дівчат не в змозі правильно підібрати засоби контрацепції.Учень:

ЗАПЛАНОВАНА ВАГІТНІСТЬ

Буває і таке - дівчина цілеспрямовано планує вагітність. По- перше, таким чином вона намагається самостверджуватися. Їй здається, що її ніхто не любить, вона нікому не потрібна. І вона приймає рішення народити дитину, вважаючи,що та буде любити її завжди. По – друге, таким чином дівчинка-підліток виражає протест проти зайвої, на її погляд, опіки з боку батьків.Учитель: Якщо з вами це сталося, ЩО РОБИТИ ?

Учень:

Звернутися до лікаря

Якщо у дівчини з’явилися підозри, що вона вагітна,ні в якому разі не варто тягнути час і сподіватися, на диво. Вона повинна якнайшвидше звернутися до лікаря-гінеколога.Учень:

Повідомити батька дитини

Вагітність - спільна участь і відповідальність обох батьків.Учень:

Розмова з батьками

Якою б страшною ця розмова не здавалася, уникнути її не вдасться. Батьки зрозуміють, простять і підтримають .Учень:

Кризові центри

На сьогодні подібні центри є практично в усіх великих містах. Зрозуміло, фахівці цього центру не вирішать за дівчину , як їй бути в цій ситуації. Але підтримають її в будь-якому випадку – нададуть необхідну інформацію, посприяють у вирішенні медичних та побутових питань.Учень:

Прийняття рішення

Зрозуміло, дівчина, яка потрапила в подібну ситуацію, буде чути безліч різних порад – від лікарів, подруг,батьків. Але дуже важливо ретельно все зважити і прийняти своє власне рішення, яке не залежить ні від кого.-


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка