Узальнюючий урок про слова назви



Скачати 39.32 Kb.
Дата конвертації01.05.2016
Розмір39.32 Kb.
ТЕМА: УЗАЛЬНЮЮЧИЙ УРОК ПРО СЛОВА – НАЗВИ

ПРЕДМЕТІВ
Мета: узагальнити знання учнів із теми " Слова – назви предметів"; удосконалювати вміння розпізнавати ці слова серед інших слів; закріплювати навички написання слів із великої літери; розвивати творче мислення, зв’язне мовлення учнів; виховувати інтерес і повагу до української культури, любов до рідної мови.
Обладнання: квіти емблеми квітів, тестові завдання, картки із завданнями для роботи в групах.
Тип уроку: Закріплення знань, умінь і навичок учнів.
ХІД УРОКУ:

|. Організація класу.

Всі мерщій сідайте, діти.


Домовляймось не шуміти,
На уроці не дрімати,
Руки вчасно піднімати.
||. Повідомлення теми і мети уроку.

- Темою нашого уроку буде закріплення знань і вмінь за розділом "Слова, що означають назви предметів".

Слова, що є назвами предметів, - це найчисленніша країна слів, яка нараховує близько 70 000 слів за найбільшим 11-томним Словником української мови.

Вправа "ОЧІКУВАННЯ".

Учні оголошують свої очікування від уроку, починаючи фразою "Я очікую…".


|||. Закріплення вивченого матеріалу

  1. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ (на листках).

- Давайте пригадаємо те, що ми знаємо про слова, які означають назви предметів. Для цього я пропоную вам спочатку виконати тестові завдання. Правильну відповідь обведіть кружечком.
1. Слова, що означають назви предметів, відповідають на питання:

а) який? Яка?

б) хто? Що?

2. Слова, що означають назви людей і тварин, відповідають на питання:

а) що?

б) хто?


3. Слова, що означають назви всіх інших предметів, відповідають на питання:

а) хто?


б) що?

4. З якої букви пишуть імена, по-батькові та прізвища людей?

а) з маленької?

б) з великої?

5. Слова, які відповідають на питання хто? що? означають:

а) назву предмета;

б) дію предмета.

Перевірка: 1) Б; 2) Б; 3) Б; 4) Б; 5) А.


2. ХВИЛИНКА КАЛІГРАФІЇ.

1) Повторення алгоритму написання запропонованих складів

ЯБ ЛУ НЯ НЯ ВИШ

2) Утворення слів із даних складів (яблуня, вишня).

3) Учнівський проект:

- діти, ви знаєте такі дерева? (Так.)

- Хто мені розповість про ці фрукти?

4) Складання речення зі словами "яблуня" та "вишня".

5) Запис речень у зошит. Визначення в них головних слів, пояснення орфограм.
3. СЛОВНИКОВИЙ ДИКТАНТ.

(На дошці написано)

В..р..сень, Батьківщ..на, д..ктант, кал..ндар, дят..л, пр..дмет, ч..тання,

україн..ць.

Перевірка: Вересень, Батьківщина, диктант, календар, дятел, предмет, читання, українець.


4. Фізкультхвилинка.

Встало вранці ясне сонце.

Зазирнуло у віконце.

Ми до нього потяглися.

За промінчики взялися.

Будем дружно присідати.

Сонечко розвеселяти.

Встали – сіли, встали – сіли.

Бачте, як розвеселили?

Нумо разом, нумо всі –

Потанцюймо по росі.
5. ДИДАКТИЧНА ГРА "ДОБЕРИ СЛОВО"

1) Прочитати, замість малюнків вставити слова. (колективна робота)

2) Назвати слова, що означають назви предметів. Які з цих слів позначають на один предмет, а які на багато? Які відповідають на питання хто?, а які на питання що?

Перевірка:

Ти завжди будеш пам'ятати мамин голос, мамині (що?) очі, мамині

(що?) руки. Мама навчила тебе говорити і любити. Мама прочитала тобі першу (що?) книжку. Від мами ти дізнався про назви птахів. Дізнався, що у кожної квітки є своя назва. (Хто?) Мама завжди поряд з тобою.


6. Гра «Цікаві речення»

ПРИЙШЛА ЗИМА. ЙОСИП І ОКСАНА ПІДГОДОВУЮТЬ ЛЕБЕДЯ. ВЕСНОЮ ПТАХ ПЕРЕСЕЛИТЬСЯ В ПАРК НА ОЗЕРО.

• Прочитайте перше речення самостійно; вголос.

• Запишіть речення в зошит.

• Знайдіть слова-назви предметів у реченні.

- Перевірка виконаного завдання.


7. МОВНА ГРА "ВІДГАДАЙ ІМЕНА"

Відгадайте імена за першими літерами слів.

1. Антена, ніч, дим, ранок, іній, йорж. (Андрій)

2. Футбол, електрика, дім, іскра, ранок. (Федір)

3. Олівець, листок, екскаватор, намисто, арена. (Олена)

4. Пенал, екскурсія, тигр, ромашка, огірок. (Петро).

Як пишуться імена людей? (Записати в зошит).
8. Індивідуальні завдання.

Листівка І.

1. Записати назви багатьох предметів.

Один: дуб, дощ, горобець, джерело, учень, буря, дятел, подарунок.

Багато:……

2. Скласти звукову модель слова дощ.

3. Поділити на склади для переносу слово подарунки.


Листівка ІІ.

1. Дібрати слова, які означають назви предметів за групами.

Меблі:

Овочі:


Фрукти:

2. Підкреслити букви, що позначають приголосні букви у словах – назвах фруктів.


ЛистівкаІІІ.

1. До слів, які відповідають на питання хто?, дібрати слова, які відповідають на питання що?

Моряк – Читач –

Садівник – Школяр –

Лікар – Льотчик –

Тракторист – Двірник –

Слова для довідок: літак, школа, ліки, трактор, море, читання, двір, сад.

2. Підкресли букви, що позначають голосні звуки у словах садівник, лікар, читач.


Листівка IV.

1. З кожної групи слів склади речення і запиши їх.

1) у, Маки, червоні, зацвіли, полі.

2) Веселу, соловейко, у, пісню, заспівав, лісі.

3) У, груші, пахучі, достигали, садах.

2. Підкреслити головні слова в кожному реченні.


- Взаємоперевірка листівок.
|V. ПІДСУМОК УРОКУ.

  1. Домашнє завдання

  2. Запитання:

1) Яку тему ми повторювали на уроці?

2) Що означають в українському віночку цвіт яблуні та вишні?

3) Перевіримо, чи виконали ми план уроку.

Учитель. Мені дуже сподобалось як ви працювали. Молодці. Гадаю ми можемо вплести в наш віночок ці рожеві та білі квіти. Рожеві – це цвіт ……(яблуні), білі – це цвіт ……… (вишні). Що вони символізують?............ (материнську любов).



4) Рефлексія!

3. Оцінювання


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка