Усний журнал-реквієм «За Україну, за її волю»Скачати 190.36 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір190.36 Kb.
Усний журнал-реквієм «За Україну, за її волю»

Метою даної роботи є вшанування пам’яті славних синів України – січових стрільців, героїв УПА, героїв Небесної сотні, воїнів АТО.

Виховати у дітей повагу до історичної спадщини рідного народу, прищеплювати любов до Батьківщини, виховати патріотичну свідомість,  розвивати бажання стати гідними громадянами України.

Під час зміни кожної сторінки, діти мали можливість ознайомитися з зовнішнім виглядом та амуніцією захисників України різних епох.

Матеріали для створення даного сценарію та відео взято з інтернет-ресурсів.

Захід проводиться з використанням ІКТ.


Звучать фанфари «Ой у лузі червона калина».

Ведуча: Слава Україні!

Ведучий: І настане час, коли один скаже: Слава Україні!

І мільйони відповідатимуть: Героям слава!Ведуча: Чи вірили ми в те, що такі слова Степана Бандери стануть пророчими для нашої згорьованої неньки - України.

Ведуча: Героям Січового Стрілецтва, воякам УПА, героям майдану Гідності та воякам АТО.

Ведучий: Всім, хто протягом тисячоліть проніс прапор боротьби за Україну, всім, хто не скорився ворогові і не впав духом, роками ніс важкий хрест, не зрадив і вистояв, або помер, записавшись безсмертним, - присвячується наш усний журнал-реквієм «За Україну, за її волю».

Ведуча: Боротьба за незалежність України продовжується і зараз . На Донеччині і Луганщині на превеликий жаль гинуть наші патріоти- добровольці та воїни української армії. У цій страшній борні наш народ і наша армія мужніє, вдосконалюється і перемагає.

Ведучий: Схилімо голови низько перед пам’яттю і подвигом славних синів України- січових стрільців, героїв УПА, героїв небесної сотні, героїв АТО і промовимо молитву за душі загиблих.

Звучить пісня «Аве Марія», заходять Ангели з лампадками.

Молитва

Ведучий. Наш дух не розтоптати просто так,
І наш народ не встане на коліна.
Бо перемога завжди з нами поруч йшла,
І йтиме, поки ми єдині,
І поки майоріє прапор наш, і гімн лунає з вуст дитини.

Ми не здамося, ми єдині.(Звучить Державний гімн України).
Ведуча. Україна! Скільки глибини у цьому слові… Це золото безмежних полів, бездонна синь зачарованих небес.

Пісня «Україно моя»

Ведучий: Тихі плеса річок, сині очі озер і ставків. Це безмежні степи і ліси, зелені долини і луки, Карпатські верховини і донецькі простори, Полісся і Крим, біленькі полтавські хати і велич міських краєвидів – все це наша Україна.

Пісня «Як у нас на Україні»
Ведуча. Україна… Золота, чарівна сторона. Земля рясно уквітчана, зеленню закосичена. Скільки ніжних поетичних слів придумали люди, щоб висловити гарячу любов до краю, де народилися і живуть.

Пісня «Рідний край»

Ведуча. Складною і бурхливою була твоя доля, рідна земле! Топталися по тобі орди чужинців, ворожі пазурі роздирали твоє тіло. Дітей твоїх вели загарбники у неволю.

Над тобою свистіли гостродзьобі стріли, чорною смертю дихали жерла гармат, шугали ненависні залізні круки, вирували нескінченні битви за твою честь і свободу.Пісня «Козацькому роду, нема переводу»

Ведучий. Під рідним небом жайворон співа,

Я радий знати тих пісень слова.

Я слухав, чув: співала та пташина

Одне святеє слово: Україна.Ведуча. О Боже, дай повік любити край,

Де квітка, пташка і зелений гай,

Де кожна вірна тій землі дитина

Живе єдиним словом: «Україна».Пісня «Україна»
Ведучий. Історія - це пам'ять людського суспільства, його свідомість і совість, засіб самоочищення, виховання прийдешніх поколінь. Закономірно, що у період національного відродження, який ми сьогодні переживаємо, українці звертаються до своєї історії, духовних витоків народу. Згадують тих, хто віддав своє життя за волю України.

Пісня «За Україну, за її волю»
Ведуча. У глибину століть сягає історія нашого народу. Відважні українські козаки, Українські Січові Стрільці, Українська Галицька Армія, Українська Повстанська Армія , сотні самооборони Євромайдану та воїни АТО, всі вони кровно свідчили про право нації на свою суверенну, незалежну державу.

Пісня «Козачата»
1 сторінка

Ведучий. Пройдемося сторінками нашого усного журналу. Перша сторінка буде під назвою: «Ми перші в бій за волю йдем!».
Ведуча. Цього року Україна відзначає 100-ліття Українського Січового Стрілецтва, яке було утворено в серпні 1914 року на початку Першої світової війни для боротьби за створення Української держави.

Пісня «Гей там на горі січ іде»
Ведучий. Головна Українська Рада, закликала всіх західно-українських юнаків зголоситися добровольцями і стати в ряди січового стрілецтва. «Нехай через весь край котиться наш поклик! Нехай пориває до бою всіх, і тисячі нехай стануть в ряди Українських Січових Стрільців».
Ведуча. 22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі за участю великої кількості представників народу, відбулася надзвичайної ваги подія, об’єдналися дві частини України – Західна і Східна. Був проголошений Акт Злуки. Державним Гербом став Тризуб, прапором – синьо-жовтий стяг, гімном – «Ще не вмерла Україна».
Ведучий. Січові Стрільці! Безсмертні борці, вірні сини матері-України, які не шкодували ні сил, ні здоров’я для її добра, щастя і волі, котрі на вівтар її визволення без вагань клали своє найдорожче – життя. Це цвіт і совість української нації, її гордість і слава.

Пісня «Любіть Україну»
Ведуча. Кров стрілецьку ніхто не змив і не змиє. Нею навіки залишились окроплені сторінки нашої славної історії. Кров стрілецька залишилась пам'яттю у наших серцях.
Ведучий. Вони першими йшли в бій за волю своєї держави. тому й назва першої сторінки нашого усного журналу «Ми перші в бій за волю йдем!».
Ведуча. Духовна сила Українських січових стрільців і пам'ять про їхню безвинну жертву особливо важливі у наш час. Маємо обов'язково берегти пам'ять про всіх героїв, які поклали свої голови за нашу честь, гідність і свободу. Слава Героям!

Пісня «Стрілецький романс»

Транслюється відео

(«Ой Стрільці Січовії, хто вас нині згадає»)

www.youtube.com/watch?v=1luvuIn9VHs
2 сторінка

Ведучий. Продовжувачами справи Українських Січових Стрільців стали славні воїни Української Повстанської Армії. І тому друга сторінка журналу має назву «Коли ви вмирали, вам дзвони не грали», або «Армія нескорених».
Ведуча. 72 роки тому на наших землях народилась сила, завдяки якій українська нація зберегла свою честь і дала привід нащадкам пишатись своїми дідами і прадідами. Їх життєвий шлях – це велика частина подвигу українського народу...

Пісня «Там десь далеко на Волині..»

Ведучий. УПА була створена 14 жовтня 1942 року. Головнокомандувач УПА Роман Шухевич, створив дієздатну, багаточисельну військову силу, котра потужно протистояла Німецьким і Радянським каральним військам.

Ведуча. УПА нараховувала близько півмільйона осіб. Саме вона врятувала населення Західної України від масового терору і повного знищення комуністичним режимом, очолюваним Сталіним.

Пісня «Ой у лісі на полянці…»

Ведучий. УПА ніколи не отримувала міжнародної допомоги. Зброю, боєприпаси діставали в бою. А одягом, ліками, харчами забезпечувало мирне населення.

Ведуча. УПА вела христову війну в ім'я віри, правди, справедливості. Самовіддана боротьба повстанців навічно надовго залишиться в пам'яті народу.

Пісня «Ой у лузі червона калина»

Ведуча. Історія і діяльність Української Повстанської Армії, яка своєю боротьбою не тільки запалила надію на вільне життя в серцях мільйонів українців, але й показала безприкладний героїзм та самопожертву всім країнам Європи, є найяскравішою сторінкою національно-визвольних змагань українців у минулому столітті.
Ведучий. Своїм прикладом вояки УПА запалили вогонь в серцях наступних поколінь українських патріотів. В цьому їх головна заслуга. В цьому їх історична роль. Слава Героям!

Відео Тартак і Нічлава «Не кажучи нікому»

www.youtube.com/watch?v=eICCAUezgnE
3 сторінка

Ведучий. Назвою наступної сторінки нашого усного журналу буде «Зима, що нас змінила».

Відео «Це повинен бачити кожен українець»

www.youtube.com/watch?v=XW6hWPZglv8
Ведуча. А як все починалось?
Ведучий. 21 листопада 2013 року студенти Києва вийшли на Майдан Незалежності в підтримку євроінтеграції за Єропейську Україну!
Ведуча. Спочатку - це була виключно мирна акція молоді з гаслами: «Україна - це Європа», «Ми – вільні» « Ми хочемо в ЄС». Кількість активістів зростала з дня в день.
Ведучий. А що ж було далі… А далі - не підписання угоди про асоціацію.
Ведуча. А далі - жорстоке побиття студентів в ніч з 24 на 25 листопада.
Ведучий. А далі… А далі - покалічені людські тіла та серця, Михайлівський Собор, Майдан залитий кров’ю, барикади, шини. Революція гідності.

Ведуча. Фінальним і найбільш драматичним етапом революції стали події у Києві 18-20 лютого, в ході яких загинуло більше сотні кращих наших синів і дочок. Розгони Євромайдану відзначилися брутальним побиттям сотень людей, десятків журналістів. Поступово ці «штурми та розгони» переросли у велетенські акції спротиву, били дзвони всіх церков, а кожен штурм сприймався в Україні як «боротьба не на життя, а на смерть».
Уч. Українцю, поглянь, там побили жінок!
Глянь, вже люди ховаються в храмі!
Де таке ще траплялось, коли це було
Аж в такому нестерпному стані?..

Так чинили лиш варвари, злісні хани,


Лиш від них люди в церкві ховались.
А сьогодні - це власні привладні пани
Вже над нами так само знущались!"
Україна - Єдина країна
Не шматуйте іі не трясіть
Ми не Захід і Схід ми родина
Ми не Північ і Південь ми рід

Ведучий. Ми вшановуємо пам'ять героїв України: Голодомор 1932-33рр, Битва під Крутами, Бабин Яр. Тепер ми стали сучасниками ще однієї масової трагедії нашої країни.

Вірш в особах (дівчина і двоє хлопців)

Мені наснилось, що вони зустрілись:


Убитий в Крутах й вірменин Сергій.
В саду едемськім на травичці всілись:
"За що тебе? " "За Україну, друже мій."
Ти знаєш і мене за неї вбили,
Та це було вже років майже сто.
Тоді померли ми, щоб ви нам жили.
А вас вбивають... Вас тепер за що?"
"Ти пам'ятаєш, друже. Звісно, пам'ятаєш,
Як біло-біло в нас цвітуть сади.
І ти цей запах п'єш. І ти його вдихаєш ...
Я б все віддав, щоб хоч на мить туди."
"А я ще ввечері узяв дівча за руку
Й тихенько так до серця притулив.
Тоді не знав, що Бог уже розлуку
Навіки на землі нам присудив.

Під Крутами стояли ми стіною.


В очах не страх, а злість до ворогів.
Більшовики готовились до бою,
Я йшов на смерть... а жити так хотів."
"Мені твій попіл стукав, брате, в груди.
Я вірменин, а теж Вкраїни - син.
Не мав у серці й крапельки облуди,
За те й убив мене проклятий поганин."
... Мені наснилось, що вони зустрілись.
Убитий в Крутах й бородач Сергій.
В саду едемськім на травичці всілись:
" За Україну нас вбивають, брате мій."

Пісня «Мамо не плач»

На екрані транслюється відеоролик.

https://www.youtube.com/watch?v=UUnuQ998Gq8
Ведуча. Кожен із цієї Небесної сотні, як і ми з вами мали свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну. Ось вони перед вами, Герої Небесної сотні.

Відео про героїв

https://www.youtube.com/watch?v=mPULVFowi_4

Уч. Під прапором стояли – під прапором й спочили.

Прийми, о Господи, своїх синів!


За України волю їх убили
В шалений жар тривожних днів.
В той час, як небо димом затягнулось,
Як змерзлі руки прагнули вогню,
Упились кров’ю кат і його свита,

Споївши нею й всю свою сім’ю.

Та ми усі від Бога люди.
Живем надіючись, не боючись.
Чи ми запам’ятаєм, чи забудем,
Як наш народ топтали, сміючись?

Простіть хлоп’ята, і спочиньте з миром,
Простіть, і не тримайте, прошу, зла..
Ви показали, що Вкраїна має силу,
А сила не помре, вона завжди жива!
Уч. Мамо, я живий, лиш закриті очі....
І серце не б`ється, не вирує кров...
Ти тільки не плач, знай - всі дні і ночі
Я буду поруч - в грудях, де живе любов!

Ти пробач мене, мамо, за гіркії сльози,


За ту біль, і той жаль, що я наробив.
Я ж хотів лише миру, добра і свободи…
А мене за це ворог безжалісно вбив.

Не жалій, моя нене, що я не вернуся,


Не кляни ворогів! Нехай судить їх Бог!
Я для тебе сьогодні з небес посміхнуся,
Ти лишень свої очі здійми до зірок!

Звучить пісня «Пливе кача по Тисині», на фоні пісні звучать слова.

Ангел Не плачте, мамо. Ваш син у Небеснiй сотнi. Йому вже не болять рани. Вiн прийде, коли Ви спатимете, i розкаже, як любить Вас. Не плачте, тату. Дайте поплакати Українi. Вже не тече кров iз ран Вашого сина. Не пече йому у грудях бiльше. Вже у сотнi своїй небеснiй стоїть на вартi. Праворуч  вiд Бога. А ліворуч –  його побратими. Андрiйки, Васильки, Iванки, Назари, Устими –  усі тi, хто нинi названний Небесною сотнею. Вони були звичайними хлопцями, а стали Героями, бо в мить останню вiддали нам найдорожче, що мали,  – життя своє. За нас вiддали. Аби ми жили. Долюбили за них, дiтей їхнiх доколихали, пiсень за них доспiвали. Не плачте, мамо. Дозвольте поплакати свiтовi.

Ведучий. Низький уклін матерям і батькам, що виховали таких синів і дочок!

Ведуча. Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі.

Уч. Минають дні і ночі - та назавжди

Калейдоскоп кривавий, невблаганний,

Я бачу ті обличчя і ті очі

Тих хлопчиків, що згинули за нас з тобою на Майдані


Допоки житиму, я пам'ятати буду

Жінок із надписом на грудях "Мама"

І закатованого Юрія Вербицького

Й слова пророчії Сергія Нігояна.

Допоки житиму, в вухах стояти буде

Той дзвін церков, що душу рве на клапті,

І "Отче наш" останній перед штурмом

І плач безсилий дівчини у білому халаті


Чи то Господь нам шле такі випробування

По аналогії із власним Сином?

Та нація безстрашна не вмирає,

На заздрість ворогам збудуєм Україну!


Уч. Небесна сотня – безневинна жертва…

Бандитам не сховатись за хрестом

Отим хрестом, де їхня совість мертва

Зрікається і серцем і чолом…

У прощену неділю впала долу,

Простіть нас браття, миленькі, простіть…

За Україну - зранену і голу…

За Вас не впала і за Вас стоїть!


Уч. Небесна Сотня – 

То в серцях вогонь.

Він гаряче палав за Україну.

Віднині тихим співом заспокой

Ти, земле рідная,

Свою дитину.
Уч. Пташиним співом,

Шелестом трави.

Блакитним небом,

Злотим колоссям.

Останній раз,

Як мати, пригорни

Чоло високе
В обрамку волосся.

Уч. Небесній Сотні

Шана й молитви,

За чисті душі,

Що злетіли в небо.

Їм шлях високий

Боже, освяти.

І в мирі, Господи,

Прийми до себе.

Відео Павло Табаков «Небесна Сотня»

https://www.youtube.com/watch?v=S9KzueUGilY
4 сторінка

Ведуча. Боротьба українського народу продовжується досі. На війні, яка відбувається на Сході нашої держави полягло вже багато наших захисників.
Уч. Поглянь, Україна вже кров'ю залита,

І тонемо ми у нещасних сльозах...

А скільки героїв іще буде вбито?

Вони наче ангели вмерли за нас...

Війна все руйнує, пощади не знає, 

І в душі вселяє небачений страх...

Та дух Український вона не зламає, 

Він вічно палатиме в наших серцях...Пісня «Не встидайся, що ти українець»

Уч. Над Україною повисла темна хмара...

Чи це війна,чи що це за вікном...

Скажіть за що,за що ця Божа кара...

За що поляг невинний наш народ...

Скажіть за що, у мирний час у світі...

Рідненька ненька заливається слізьми...

Кому і чим,невинні наші діти...

Повинні покоритися в війні....

Ми всі жили у мирній Україні...

Поки Диктатор правити не став...

І села,і міста...Усі були єдині...

А на війну і не було підстав...

Тепер що сталось з нашими братами...

Які лиш вчора підставляли нам плече...

Які за мить нам стали ворогами...

Скажіть за що, за що оце усе...

Сценка «Син іде на війну»

Мама: Може б ти не йшов сину

Ой може б ти не йшов синочку

Як я нині тут сама стара буду

Один кут в хаті підпирати

Коли три хитаються

Небо й так уже на серце давить

Ще й стеля от-от обвалиться

А що там доброго на тій війні.


Син: А чи я коли Вас не слухав мамко

А чи я коли Вам слово лихе сказав мамцю

А чи Ви мамко мене не любите

Ой пустіть мене мамцю на війнуМама: Ой не пущу тебе на війну сину

Ой не пущу тебе на війну синочку

Та ж пішов на війну твій батько

А тобі щойно на Покрови буде вісімнадцять

Пречиста принесла мені тебе в запасці

Ой не пущу


Син: Ой пустіть мене на війну мамко

Ой пустіть мене на війну мамцю

Бо як людям в очі гляну

А що я людям скажу….Пісня «Солдатику мій»

На екрані транслюються кадри з війни.
Ведучий: Жінко, чого ви плачете?

Ваш син –ГЕРОЙ!! Ви що

Не бачите. Ще цей

Хлопчина і он той…


Мама: Героєм був мені завжди,

з тих пір коли почав іти, з

тих пір, коли сказав він

«мама», я так раділа, так

Ридала. Від щастя сльози

Проливала, так ніби знала,

Ніби відчувала, я так його

Тримала, так оберігала, та

все ж пішов, з іншу

битись маму… мені ж

залишив вічну рану. А я

дзвонила, кажу: «Сину, іди

додому, бо там гинуть»

А він: «Неправда, тут все мирно»

Мені від того було дивно.

І я його чекала, так чекала,

він вернеться –

я вірила я знала. І він

приїхав не колись, а нині,

виходжу я, дивлюсь, моє

дитя у домовині…»

Як справи синку?

Ну кажи, як справи?

Чого мовчиш, не хочеш подивитися на маму?

Відкрий же очі, вставай, ти хочеш так лежати?

Втомився напевно, вирішив поспати…

Боже, я тебе укрию, ти ж такий холодний,

Живіт запав, напевно, ще й голодний,

Ходи, я вже на стіл накрила.

Ходи тебе чекає вся родина…»

А люди кажуть, що здуріла,

що мертву так трясу дитину.

Та, що ті люди, що вони там знають.

Мій син – ГЕРОЙ!!!

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!!!
Уч. Попрошу тиші…

Бо в Україні – йде війна,

І знову зойкає

Від варварства земля.

І знову кров невинна

Ллється, люди.

Знову жалоба,

Чорна хустка…

І біда,

Що виїдає груди…

Уч. Сьогодні ми вшановуєм АТО,

Сьогодні як колись

Іде війна,

Все повторилося

І ворог, і мета…

Хрест Україна - мати понесла.

Все повторилося,

Але зросли Герої,

За волю стали, як орли в двобою,

Заговорили гени прадідівські,

Славу повстанську чути в цілім світі,

Нас не скорити!

Спи спокійно, діду!

Бо Україна – вільна

завжди буде!

 

Уч. Нас не скорити!Не зламати волю!

Не залякати

І не забрати долю!

Ми незалежність

Здобували довго,

Ми заплатили найдорожчим - кров’ю

Й тепер стоять сини – дуби-герої

За Україну

І за нас з тобою

Уч. Попрошу тиші…

Молитовну варту

За всіх героїв,

За УПА завзяте,

Небесну сотню,

За героїв АТО,

За кожного, хто впав

Щоб захищати

Ударте, дзвони,

Пам’яттю довкола!

Ми Вічну Пам’ять

Всім героям творим.

Молитва

Уч. Герої не вмирають,

Герої живуть вічно!

Ми маєм пам’ятати

Допоки горить свічка!

Ми маєм передати

Всю правду своїм дітям

Інакше світ довкола

Кричатиме одвічно.
Уч. Ще боротьба триває

Війна є в Україні!

За того, хто вмирає

Усі сьогодні винні.

Тож хай молитва плаче,

А кожен робить кроки

До перемоги, друзі,

Дуже прості уроки.
Уч. Найперше пам’ятати:

Що я зробив (зробила)

Щоб моя Україна

Була єдина й вільна.

Чим підсобив солдату,

Яку дав раду брату

Чи просто заховався

У теплу й гарну хату?
Уч. У школі наші учні

Щодень збирають кошти

Малюночки малюють,

Листи й шкарпетки теплі

Це їхні – юні кроки

Їх боротьба за волю,

Дитячими руками

Вони будуть долю.
Уч. Хай слава Україні

Лунає в кожнім ділі!

Герої не вмирають,

Коли насліддя сильне!

Єднаймося всі ми,

У дії і у вірі,

Без нас не буде сонця

На рідній Україні!

Пісня «Молитва за Україну»

Ведучий. …Боже Отче всемогутній, захисти коханий край!

Дай нам вийти у майбутнє, мужність і сміливість дай!

Хай ковтне свободи рано той, хто тільки но воскрес,

І ворожі чорні зграї віджене від рідних крес.Пісня «Все буде добре у кожного з нас»
Уч. Від Заходу вкраїнського й до Сходу

Ми єдності ланцюг протягнем знов,

Посієм між людьми священну згоду.

Ми разом!  Це основа всіх основ.
Тепло сердець здолає ворожнечу,

І об’єднаєвсіх свята мета:

Тримаймось разом.  Ми - велика сила.

Й не забуваймо: Батьківщина в нас одна.

 

Тут бились прадіди,  зросили землю кров’ю,Чужинців проганяли раз у раз.

Вороже зло ми переможемо любов’ю,

Нам об’єднатись заповів пророк Тарас.

 

І заспіває знову Україна,І оживе її свята земля.

І пам’ятаймо: тільки в єдності – народу силаТо ж стали золотими ці слова.
Пісня «Україна Єдина»

Уч. Україна – єдина країна.

Нероздільна, як мати й дитя.

Твердо вірю в майбутнє своєї країни.

Такої, як вона, в світі більше нема.

Сонце гарно так сяє, пташечки скрізь співають.

Серце мучить одне лише слово – “війна”.

На Майдані вбивають,

Тільки діти страждають,

У них мир відбирають,

Нам дитинство марнують.

Страшно ночі чекать.

Схаменіться, благаю! Ми – єдина країна.Нероздільна, красива, як мати й дитя.
Відео «Боже Великий Єдиний», співають всі присутні.

https://www.youtube.com/watch?v=YRTU78TmrhY


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка