Урок за розділом «У країні давнини»



Скачати 37.17 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір37.17 Kb.
Підсумковий урок за розділом «У країні давнини»
Мета: узагальнити знання учнів за прочитаним розділом «У країні давнини»; вчити порівнювати, співставляти прочитані твори; розвивати творчі здібності учнів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до рідного слова.
Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА (див. додатковий матеріал до уроку на с. 3)

ІІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра «Обличчям до обличчя»

Учні в парах переказують киргизьку народну казку «Злагода».
ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Який розділ завершили вивчати?

— Яки види творів прочитали?

— Що об’єднує твори, подані у цьому розділі?


V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗДОБУТИХ ЗНАНЬ

1. Робота за рубрикою «Перевір свої досягнення» (с. 30)

2. Фізкультхвилинка

3. Гра «Чи уважний ти читач?»

Тестування

1. Яку тварину найбільше шанували єгиптяни?

а) Бика;

б) корову;

в) крокодила.

2. Як звуть у єгиптян бога Сонця?

а) Апоп;

б) Ра;

в) Ісід.



3. Що означає ім’я Пандора?

а) Та, що думає потім;

б) та, що всім обдарована;

в) та, що всім володіє.

4. З чого, за слов’янським міфом, бог створив першочоловіка?

а) З дерева;

б) з піску;

в) з глини.

5. Який птах уродився з яєць, що зніс Сокіл-Род?

а) Лебідь;

б) сокіл;

в) коршун.

6. Хто захопив у полон дівчину, яка перетворилася на тополю?

а) Татари;

б) турки;

в) хазари.

7. Чим займався Кий?

а) Мисливством;

б) перевозом;

в) полюванням.

8. Як звали сестру Кия, Щека, Хорива?

а) Тополя;

б) Пандора;

в) Либідь.

9. Чому сумував лебідь із притчі Леонардо да Вінчі?

а) Прощався із життям;

б) летів у вирій;

в) прощався з лебідкою.

10. Яке дерево виросло із зернятка, що посадила Ганна?

а) Тополя;

б) верба;

в) явір.

11. Де Ганна зустріла князенка?

а) У церкві;

б) у лісі;

в) у селі.

12. Що найбільше засмучувало дідуся, який жив на березі Іссик-Кулю?

а) Що діти сваряться;

б) що він часто хворіє;

в) що діти та внуки його не провідують.

Відповіді: 1а; 2б; 3б; 4в; 5а; 6б; 7б; 8в; 9а; 10б; 11а; 12а.

4. Робота в групах

— Пригадайте жанр твору.

«Пандора» легенда

«Лебідь» українська народна казка

«Злагода» притча

«Тополя» міф

5. Робота в парах. Гра «Хто це сказав?»



  • «Тільки коли на землі не стане цього бога, пітьма і зло запанують над світом!» (Апоп. Єгипетський міф «Ра та Апоп»)

  • «Батьку степе, поля рідні, порятуйте мене!» (Дівчина. Народна легенда «Тополя»)

  • «Ач, нетіпаха, до кого рівнятися задумала!» (Баба. Українська народна казка «Золотий черевичок»)


VІ. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що повторили на сьогоднішньому уроці?

— Що вам найбільше сподобалося?

— Які завдання викликали найбільший інтерес?

— З яким настроєм завершуєте сьогоднішній урок?
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Відповідати на запитання (с. 30).



Додатковий матеріал до уроку

1. Робота над скоромовкою

Садівник в саду працює,

Сапа в нього і граблі.

Він сапає й обгортає



Все, що лізе із землі.

2. Артикуляційна гімнастика (динамічні вправи)

  • Годинник.

Відкрити рот. Губами зробити посмішку. Кінчиком язика по черзі тягнутися до куточків рота.

  • Гойдалки.

Відкрити рот. Язик напружений, намагатися дотягнутися до підборіддя і носа.

  • Сховай цукерочку.

Закрити рот. Язик напружений, упиратися по черзі в щоки.

  • Чистимо зуби.

Закрити рот. Язиком виконати кругові рухи між зубами і губами.

  • Конячка.

Прикріпити язик до піднебіння, так, щоб можна було клацнути. Цокнути сильно і повільно, тягнучи під’язикову зв’язку. Повторити кілька разів.

  • Варення.

Відкрити рот. Верхню губу облизати широко язиком, і прибрати язик у глибину рота.

  • Облизуємо губки.

Відкрити рот. Облизувати по черзі верхню потім нижню губу по колу.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка