Урок з української мови у 7 класі нвк «сзш 1-111 ступенів №1- гімназія»



Дата конвертації29.04.2016
Розмір28.1 Kb.
Відкритий урок з української мови у 7 класі

НВК «СЗШ 1-111 ступенів №1- гімназія»

смт. Муровані Курилівці

учитель Штефанюк Л. І.
Тема. Сполучник як частина мови

Мета: пригадати й поглибити навчальний матеріал про сполучник як незмінну службову частину мови, формувати в учнів уміння розпізнавати сполучники у реченнях, визначати як службову частину мови; розвивати вміння працювати з опорним плакатом, мовним матеріалом; виховувати інтерес до рідної мови та бережливе до слова
Тип уроку: ділова гра

Обладнання: підручник, таблиця-опора, сигнальні картки, квітка

«Частиномовки», паперові кольорові нотки.
Мова – найцінніший національний скарб народу.

Хід уроку

1 Оголошення теми і мети уроку

Кольорова рефлексія «Веселі нотки»

2 Евристична бесіда з метою засвоєння знань «Знаю-Хочу знати-Вивчив!»

1) А чи так це, що прислівник, прийменник, сполучник-

службові частини мови? А наскільки це правда?

Робота з квіткою «Частиномовкою»

2) Спостереження за мовним матеріалом. Завдання:

прочитайте речення. Назвіть слова, які поєднують

однорідні члени речення і частини складного речення.

Земля моїх батьків прекрасна і родюча, земля богатирів і подвигів труда. У комбайнерів усміх на лиці, а над мотором мла золоту вата, і пирогами пахнуть пшениці, і короваєм світить кожна хата.

Метод «Мікрофон»

  • Чим різняться ці речення? Визначити головні і другорядні члени речення.

  • Яка роль у реченнях прийменника, а яка сполучника?

  • Прочитайте спочатку речення без прийменника, а потім-без сполучника і визначіть, як відсутність того чи іншого вплинула на зміст висловлювання.

  1. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу




  1. Ділова гра «Я – дослідник». Робота з опорою «Сполучник як службова частина мови».

  2. Двоступеневе інтерв’ю за опорою:

- Чому сполучник як частина мови має таку назву?

- Чи змінюється сполучник, відповідає на запитання, чи є членом речення?

- Останнє слово за мною- визначення сполучника як службової частини мови.

3) Робота в парах ( Завдання на картках, запис відповідей у

зошитах).

4 Фізкультхвилинка! Подумай і дай відповідь:

- Кого в цьому вірші описано?

- Чи має відношення опис до теми сьогоднішнього уроку?
Стан високий, ус козацький,

Чорні брови і юнацький

Погляд сміливий та палкий,

Так тим поглядом проймає,

Мов у душу заглядає,

Та звеліти хоче їй …

Б. Грінченко

5 Контроль вивченого на уроці. Ситуація успіху!

1) виконання вправ з книги Л. Морозова, «Укр. мова», 7кл.

Стор. 136. Вправа 4, 5, 6 (за вибором учнів)

2)Робота з підручником. Гра « Черговий по словнику ).

Вправа 396 9 (письмово), Вправа 400 ( усно ).

3) Творча робота в групах за опорними словами.

Завдання: Складіть усну розповідь про любов Т.Г. Шевченка до України, оспівування ним краси рідної природи. Свої висловлювання ілюструйте цитатами з творів поета, які ви вчили на уроках української літератури.

  1. Підведення підсумків уроку, оцінювання.

Взаємоопитування « Перехресний вогонь»



  1. Рефлексія

1) Для чого нам потрібен цей урок?

2) Чи стануть у пригоді тобі знання, які ти отримав(ла) на цьому уроці в майбутньому?

3) Чому це недарма?

4) Чим привернув увагу цей урок?

5) Що було для тебе відкриттям?

6) Над чим примусив задуматись цей урок?
8 Домашнє завдання: вивчити матеріал параграфа 15;

вправа 413, 393 (за бажанням),

повторити параграф 7.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка