Урок з математики 2 клас тема: Узагальнення І систематизація знань учнів. Повторення усного додавання та



Скачати 41.63 Kb.
Дата конвертації30.04.2016
Розмір41.63 Kb.
Урок з математики

2 – клас

ТЕМА: Узагальнення і систематизація знань учнів. Повторення усного додавання та віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток.

МЕТА: повторити і закріпити вивчений матеріал про додавання та віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток, розвивати логічне мислення, пам'ять,мову, виховувати любов до природи.

ОБЛАДНАННЯ: картки, плакат, ялинка, іграшки.
Хід уроку
Організація класу
Пролунав уже дзвінок,
Починається урок.
Щоб урок минув цікаво,
Всі беремося до справи.
Діти: Ми вас раді, добрі люди,
І вітаєм щиро вас.
То запрошуєм ласкаво
На урок у 2 клас.
МАТЕМАТИКА – ЦАРИЦЯ ВСІХ НАУК.

Девіз уроку:

« Щоб лікарем, моряком
або льотчиком стати -
потрібно, перш за все,
математику знати.»



Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні на уроці математики ми з вами будемо закріплювати усне додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Готуючись до Нового року, ми прикрасимо ялинку. Ваші правильні відповіді будуть прикрасами для ялинки.


Чудо – сани прилетіли
Скакуни втих санях білі.
В санях тих сидить цариця
Білокоса, білолиця.
Рукавом махне -
сріблом всюди вкриє все!


  • Подивіться, хто до нас завітав?

Стало біло навкруги -
Я розтрушую сніги,
Наганяю холоди,
Води сковую в льоди,
В дружбі з дітьми я всіма.
Здогадались? Я……… ( Зима).


  • До нас на урок завітала Зима і принесла картки.




  • Робота по картках біля дошки та на місцях.

29-14= 85-30= 89-18= 65-20=

37+22= 38-24= 82-41= 48-25=

33-12= 75+20= 55+14= 35+40=

- Усна лічба.

- Порахуйте десятками до 100.

- Від 35 до 40, від 12 до 20, від 63 до 69.

- Назвіть наступне число 19, 34, 65, 73, 86.

- Назвіть попереднє число 23, 57, 84, 40, 13.

- Назвіть найменше двозначне число, трьохзначне число.

- Назвіть сусідів числа 26, 45.

- Назвіть число, яке стоїть між числами 76 та 78, 31 та 33.

- Назвіть число, яке складається з 3 дес.4 од., з 6 дес.9 од., з 7 десятків.




  • Задачі – вірші.

  1. Подивіться, угорі
    На ялинці снігурі.
    Тут 12 і 6 там -
    дайте лік всім снігурам. ( 18)

  2. Двадцять ялинок у лісі росли,
    В школу ялинку одну відвезли.
    Скільки ялинок лишилося там?
    Добре подумаєш, скажеш це сам. ( 19)

  3. Були у нашому дворі
    Два горобці, три снігурі.
    Хто може скласти лік птахам -
    Всім горобцям і снігурам? ( 5)

  4. 19 учениць
    Налічив у класі Гриць,
    20 учнів ще прийшло
    Скільки в класі всіх було? ( 39)

  5. У вовка 42 зуби, у ведмедя стільки ж.
    Скільки зубів у ведмедя? ( 42)




  • Гра « Сніжки»

  • Зима принесла чарівну сніжку. Зараз пограємо. Потрібно двоцифрове число розкласти на розрядні доданки.

58=50+8 42=40+2

63=60+3 28=20+8

91=90+1 15=10+5




  • Перевірка карток біля дошки ( світлофорчики Червоний – зелений)




  • Фізкультхвилинка

Пісня « Морозець».



  • Хвилинка чистописання

Клеїла мала Яринка
Ланцюжечок на ялинку.
Ось одне кільце зробила,
Поруч друге прикріпила.
Як уважніш придивилась -
Цифра вісім утворилась.


Без початку і кінця.

Сьогодні ми з вами і пропишемо цифру вісім.




  • Робота в зошитах та на дошці.




  • Математичний диктант.

  • Знайти суму чисел 30 і 40;

  • Запишіть число, яке складається з 5 дес. 6 од.;

  • Знайти різницю чисел 100 та 50;

  • Запишіть сусідів числа 82;

  • 24 зменшити на 22;

  • Запишіть число, наступне за числом 25, 48;

  • Запишіть найбільше двоцифрове число;




  • До нас завітали Сніжинки. Зараз буде хоровод сніжинок.




  • Кругові приклади.

25+40= 22+3

42+34= 65-23=

46-24= 76-30=




  • Зима – час випробувань для тварин і птахів. Коли сніг засипає землю, холодно і голодно пташкам. Багато пташок гине. Тому головне завдання – допомогти пернатим друзям. Необхідно зробити годівнички і підгодовувати пташок взимку.




  • Виставка годівничок, які зробили діти.




  • Розв’язування задачі.

До годівнички прилетіло 10 синичок, а горобців на 5 більше. Скільки всього птахів прилетіло до годівнички?

Синичок – 10пт.

Горобців - ?, на 5 пт. більше



  • Про кого розповідається в задачі?

  • Про яких птахів?

  • Які головні слова візьмемо для короткої умови?

  • Скільки було синичок?

  • Що сказано про горобців?

  • Яке головне питання?

( Запис задачі на дошці та в зошитах)


  • Фізкультхвилинка.







  • Робота за підручником.
    № 416 ( усно)




  • Розв’язування задачі.

Іграшки можна купити в магазині, а можна зробити своїми руками.

- Для виготовлення іграшки взяли стрічку довжиною 12см. Декілька сантиметрів відрізали. Залишилося 7см.



  • Ми можемо дізнатись скільки сантиметрів відрізали?

  • Так.

  • Якою дією?

  • Відніманням.

  • Так, скільки відрізали?

  • 12см-7см=5см




  • Самостійна робота.
    №418




  • Геометричний матеріал.

Підсумок уроку

- Подивіться на ялинку, яка вона гарна. На ній дуже багато прикрас.

Давайте всі разом скажемо:

«Раз, два, три, ялинко, засвіти!».


  • Домашнє завдання.
    Стор 76, № 423, 424.




  • На уроці ви чудово працювали і Зима приготувала чарівні сніжинки.

- Оцінювання дітей.

Молодці, я вами задоволена.


  • Хвилинка поезії.

« Звернення»

До вас,мої рідні, звертаюся я -
Найменший у вашій сім’ї.
Стоїть на узліссі ялинка моя -
не зрубайте її.
На озері пташка моя -
не убийте її.
Ясніє на небі зірка моя -
Не згасіть її.
Світ казки будує мрія моя -
Не спиняйте її.
Вмійте природу любити,
Вам у походи ходити.
І мандрувати, любі діти,
Вмій же природу любити,
Кожній стеблинці радіти,
В полі, у лісі, над яром -
Квіти, дерева і трави
Оберігайте ж повсюди
Шлях і стежиночку в гаї,
Все це окрасою буде
Нашого рідного краю.

Ми радість вам даруємо.


Ми ростемо для втіхи,
Не рубайте, не губіть
Нашу гірку долю,
Завжди серце в нас тремтить
Перед новим роком!


На все добре! Нехай щастить!


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка