Урок розвитку зв’язного мовлення Тема. Переказування епізоду із переглянутого фільму, розповіді, почутої в позакласний час



Дата конвертації29.04.2016
Розмір27.8 Kb.
Урок розвитку зв’язного мовлення

Тема. Переказування епізоду із переглянутого фільму, розповіді, почутої в позакласний час від близьких, знайомих. Висловлення своєї думки про певні предмети, явища, події.

Мета. Вчити учнів переказувати епізод із переглянутого фільму, висловлювати власну думку про події сприйняті у фільмі тощо; добирати слова для точного вираження думки в усному і писемному мовленні; записувати переказ, використовуючи абзаци. Розвивати навички усного і писемного мовлення, збагачувати словниковий запас. виховувати любов до національної культури, прагнення бути справжніми українцями; виховувати почуття гордості за Україну, за її національного генія – Тараса Григоровича Шевченка.



Обладнання: фільм «Тарас Шевченко».

Хід уроку

1. Організація класу.

Учитель посміхається,

урок розпочинається.

Голівки всі схиляються,

школярики стараються.

2. Повідомлення теми і мети уроку.

2.1 Ну що б, здавалося, слова...

Слова та голос — більш нічого.

А серце б’ється — ожива,

Як їх почує!.. Знать, од Бога

І голос той, і ті слова

Ідуть меж люди! . . .

- Кому належать ці слова?

2.2 . Вправа "Довідкове бюро"

Презентація домашнього завдання.

"Біографи" – життєвий шлях поета:

"Мистецтвознавці" – Шевченко – художник;

"Ілюстратори" - ілюстрації до творів;

"Декламатори" – поезія про Шевченка.

- З кожним роком ви повинні поглиблювати свої знання про життєвий та творчий шлях великого генія і пророка українського народу Т. Г. Шевченка.

- Сьогодні ми будемо вчитися писати переказ епізоду із переглянутого фільму про Т. Шевченка.

Словникова робота.

Епізод – це невеликий уривок, фрагмент, відносне завершена та самостійна частина художнього твору, фільму, що зображує одну з подій або важливий у долі персонажа момент.

3.Перегляд фільму «Тарас Шевченко».



4. Змістовий аналіз побаченого.

4.1. Про кого розповідається в епізоді?

4.2. Що ти дізнався про поета з цього фільму?

4.3. Де і в якому році народився Тарас Шевченко?

4.4. В якому віці він залишається сиротою?

4.5. Хто хотів зробити з Шевченка живописця?

4.6. Чим захоплювався майбутній художник у Санкт-Петербурзі?

4.7. В якому році Тараса звільнили з кріпацтва?



5. Робота над переказом.

5.1 Повторний перегляд фільму.

5.2 Орфографічна підготовка.

- Зверніть увагу на слова, які ви можете використовувати у своєму переказі.



Словник: Геніальний, Моринці, кріпаки, сирота, дяк, малювання, пан Енгельгард, цеховий майстер, білі ночі, план звільнення, портрет Жуковського, викупили, Академія мистецтв.

5.3 Складання плану.

5.4 Усний переказ епізоду за словником та планом (2 – 3 учні).

5.5 Запис переказу.

Індивідуальна допомога слабшим учням :


  • початок абзаців;

  • набір опорних слів до кожного абзацу.

5.6. Зачитування учнями переказів, їх аналіз, поради щодо їх удосконалення (2 – 3 учні).

6. Підсумок уроку.

6.1 Вправа «Незакінчене речення».

Мені цікаво було дізнатися про… …Т.Г.Шевченка.

Я обов’язково прочитаю в додатковій літературі про……

Батькам удома розповім про……

Хочу вивчити….

- Де ви можете використати те, про що сьогодні дізналися?

6.2 Ребус





База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка