Урок рольова гра «Ревізор» Тема уроку: Відношення і пропорції. Розв’язування вправ. Мета уроку



Скачати 110.01 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір110.01 Kb.
Урок математики у 6 класі

Урок рольова гра «Ревізор»

Тема уроку: Відношення і пропорції. Розв’язування вправ.

Мета уроку:

Навчальна: вдосконалення навичок застосування понять прямої і оберненої пропорційності величини та відсотків до розв’язування практичних задач.

Розвиваюча: на прикладах підібраних задач розкривати учням зв'язок теорії з практикою, формувати в учнів наукове світорозуміння.

Виховна: активізувати пізнавальну діяльність учнів, підвищувати інтерес до навчального предмета, виховувати активність учнів, увагу, інтерес до нових знань і прагнення їх набути.



Тип уроку: узагальнення і систематизація знань
Обладнання: мультимедійний проектор, презентації, картки з індивідуальними завданнями, картки для груп.
Епіграф: „ Вчимося не для школи, а для життя! ”

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Ви почули всі дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен із вас вже постарався

До уроку приготувався

Тож гаразд, часу не гаємо

І урок розпочинаємо.

IІ. Перевірка домашнього завдання

1) 2 учня біля дошки виконують подібні до домашніх завдання, решта працює з учителем.


№1. Розв’язати рівняння:

=; 15-х=6; х=9.

№2. Перевірити чи правильна пропорція:



; =; 2=2.

2) № 1-4 – перевірка тестів – вчитель читає відповіді, а учні кажуть до якого номера відповіді. № 1. б) 4. №2. б) ні. №3. а) 2 №4. г) 12 кг.


№ 1. Знайдіть відношення чисел: 20 до 5.

20 : 5 = 4.

Відповідь: б) 4.

№2. Чи є правильною пропорція 1,2 : 5 = 22 : 100?

1,2 · 100 = 120;

5 · 22 = 110;

110 ≠ 120.

Відповідь: б) ні.

№3. Знайдіть х, якщо =.

; х=2.

Відповідь: а) 2


№4. Із 24 кг свіжих – 8 кг сушених;

Із 36 кг свіжих – ? кг сушених.



= ; ; х=12.

Відповідь: г) 12 кг.


№8 – учні коментують.

600 грн. – 100%

? грн. – 15%.

1) =; ; х=90(грн.).

Відповідь: на 90 грн.
№11 – звіряють з розв’язаним на екрані.

1) 3200 – 2400 = 800 (кг) – борошно вищого ґатунку.

2) ·100% = = = 25% - борошна вищого ґатунку.

Відповідь: 25%.


ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети уроку.

Вчитель. Ми з вами закінчили вивчення однієї з найцікавіших тем математики – відношення і пропорція. Чому цікава тема? Відповідь на це питання дасть сьогоднішній урок, який ми проведемо у незвичайній формі. Я думаю, що всі бачили програму «Ревізор» на новому каналі. От і ми з вами спробуємо провести ревізію в незвичайному місті Пропорція з країни Математика.

Отже, сьогодні ви спробуєте на практиці застосувати свої знання і показати вміння використовувати відношення і пропорцію при розв’язуванні задач практичного змісту.

А тепер познайомтесь: з нами працюють 5 груп та їх головні ревізори: Віталій Віталійович, Анна Петрівна, Степан Миколайович Ірина Василівна та Ліана Іванівна.

Мером міста в яке ми прямуємо є пані Пропорційність. Вона дуже добре знає математику, тому це місто живе і процвітає. Та, для того, щоб потрапити до міста, ви повинні пройти контроль і показати, що ви все ви знайте про пропорцію та відношення, і можете провести ревізію.
ІV. Актуалізація опорних знань

Фронтальна перевірка теоретичних знань.



Розгадайте кросворд





10




5




9

О







3

4

Н




К

Б




2

П

В

Е

6




8

Р

Е

11







1

Т

Р

И

М

П

7

В

А

Р

В

12

13

П

Р

О

П

О

Р

Ц

І

Й

Н

І

С

Т

Ь

Р

Е

П

А

Ж

Я

І

Д

Н

Е

Р

Е

Р




А

Т

О

Д

Л

М

Н

Н

І

Н

О

Р

И

В

И

Р

К

И

А

А

О

Й

А

Г

Е




И

Н

Ц

О

В




Ш




І

Д







Л

А

І

В

А

Е




Д

Н







Ь




Я

А




Н

Н

І







Н




Н

А

Й







А

Я









1. Пропорція у якої добуток крайніх членів пропорції дорівнює добутку середніх.

2. Яку частину становить 25 від 75.

3. Рівність двох відношень.

4. Подія, яка може відбутися за певних умов або не відбутися.

5. Подія, яка ніколи не може відбутися.

6. Пропорційність, у якої при збільшенні однієї величини друга збільшується у ту саму кількість раз.

7. Відношення вартості товару до його кількості.

8. Частка двох чисел.

9. Член пропорції.

10. Пропорційність, у якої при збільшенні однієї величини друга зменшується у ту саму кількість раз.

11. Подія, яка завжди відбувається.

12. Член пропорції.

13. Скільки відсотків становить число 3 від 100.


V. Застосування набутих знань і вмінь. Розв’язування практичних задач.

Вчитель. Ну що, перевірку на теоретичні знання ви пройшли. Тепер перейдемо безпосередньо до практики. Адже, «Сила математики – в її практичному застосуванні».



1. Управління охорони здоров’я

Вчитель. Саме головне в житті – це здоров’я, тому, якщо хтось захворів, важливо правильно призначити лікування. Тому ми спочатку завітаємо в Управління охорони здоров’я і перевіримо чи це так.



Усні вправи.

Задача № 1.

При окремих гострих захворюваннях органів дихання у дітей лікар призначає ін’єкції еуфіліну із розрахунку 3 мг препарату на 1 кг маси тіла. Назвіть разову дозу даного препарату в мг для дитини, якщо її вага:



Маса, кг

1

10

25

35

40

Кількість, мг

3














2. Юридичне управління.

Вчитель. Нещодавно у місті відбулися вибори до міської ради. Оскільки за правову експертизу документів відповідає юридичне управління, ми повинні перевірити чи правильно було розраховано склад міської ради.



Задача № 2.

За результатами виборів до міської ради партії міста Пропорція отримали такі результати:



Партії

«Відношення»

«Відсоток»

«Пряма пропорційність»

«Обернена пропорційність»

%

10%

50%

30%

20%

Депутатів












Знайдіть скільки буде депутатів від кожної партії, якщо відомо, що всього до міської ради входить 200 депутатів.


Письмові вправи.

Вчитель. Щоб здійснити наступні ревізії, вам потрібно буде робити деякі записи, тому в зошитах запишіть число, класна робота.


Робота в групах.

Вчитель. За короткий термін важко перевірити усі інстанції, тому кожна група буде мати своє завдання. Після виконання цього завдання контрольно-ревізійна комісія заслухає звіт головного ревізора.


3. Департамент житлово-комунального господарства

Вчитель. Наступним в перевірці є Департамент житлово-комунального господарства.



Задача № 3.

Готуючись до свята, у місті проводили ремонт вулиць і площ, 32 робітники вимостили площу за 42 дня. Полічіть, скільки каменярів треба задіяти, щоб виконати роботу за 24 дні.

Відповідь: 56 робітників.

4. Департамент економіки. Відділ громадського харчування.

Вчитель. На порядку денному у нас перевірка громадського харчування.



Задача № 4.

Для приготування салату потрібно 3 частини редьки, 2 частини картоплі, 1 частину яєць і 250 г майонезу. Скільки грамів картоплі потрібно для приготування салату, якщо маса всього салату – 850г?

Відповідь: 200г.
5. Фінансове управління.

Вчитель. Жителі міста вміють заробляти і примножувати свій добробут співпрацюючи з банками. Перевіримо чи банки чесно працюють зі своїми клієнтами.



Задача № 5.

Вкладник поклав у банк 5000грн під 8% річних. Який прибуток він отримає через 2 роки?

Відповідь: 832 грн.

6. Господарське управління

Вчитель. Місто Пропорція процвітає не тільки тому, що всі жителі добросовісно працюють, але й тому що кожен з них дбає про економію. Давайте перевіримо, що буде якщо в одній квартирі буде погано закритий водопровідний кран.



Задача № 6.

Якщо водопровідний кран погано закритий, то за 1 секунду з нього капає одна крапля. Скільки води з нього витече за 1 год, якщо маса 100 крапель 7 г? А за 1 добу?

Відповідь: за 1 год – 252 г; з 1 добу – 6048 г.

7. Державне управління охорони навколишнього природного середовища

Вчитель. Не забувають жителі міста і про охорону навколишнього середовища. У них дуже багато парків, бо вони бережуть свою природу. Давайте перевіримо скільки можна зберегти дерев, якщо використовувати відходи з деревини?



Задача № 7.

Багато деревини і відходів її переробки йде на виробництво картону: із 3,4 м3 лісових відходів виготовляють 1 т картону, що замінює 14 м3 деревини, яка витрачається на виробництво тари. Скільки кубічних метрів деревини буде збережено, якщо для виготовлення картону використали 142,8 м3 відходів?

Відповідь: 588 м3
VІ. Підсумок уроку. Оцінювання.

Ось і закінчилась наша ревізія. Ви дуже гарно працювали і тому отримуєте такі оцінки за урок…

А те на скільки було цікаво на уроці побачимо по піктограмі настрою.


s1.gif


Все сподобалось!

Було дуже цікаво!


s3.gif

Не все сподобалось,

лише деякі моменти.

s10.gif


Нічого не сподобалося!

• Що нового ви дізналися на сьогоднішньому уроці?

• Чи досягли ми поставленої мети?

• Що вам найбільше сподобалося під час уроку, яку інформацію ви почули вперше?


VІІ. Домашнє завдання.

Підготуватися до контрольної роботи.



§4. п.20-26 – повторити, № 862,869,881.
VІІ. Заключне слово вчителя.




База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка