Урок позакласного читання. Узагальнення знань дітей про народні казки



Скачати 69.12 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір69.12 Kb.
Тема:Урок позакласного читання. Узагальнення знань дітей про народні казки.

Мета:збагатити дітей знанням нових казок; навчити переказувати їх зміст, працюючи в парах, групах; розвивати інтерес до самостійного читання казок, формування умінь їх відшукувати, читати, запам’ятовувати зміст, героїв; навчати аналізувати вчинки персонажів, оцінювати їх, визначати цінності для себе

Обладнання: виставка українських народних казок,маски героїв казок, запис мелодій казок, презентація «Анімаційний кросворд», речі з казок

Тип уроку: урок-гра

Хід уроку

І.Організація класу

Стали, дітки, всі рівненько,

Усміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли

Й працювати почали.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім дружнім класі

Діти просто молодці!
ІІ.Повідомлення теми і мети уроку

Вітаю вас, любі діти! Скажіть, а ви вірите у дива? А казки читати любите? Дуже добре! Скажу вам по секрету, що казки люблять читати не лише діти, а й багато дорослих.

Отож, сьогодні ми помандруємо до Країни казок .У цій країні ви зустріне своїх улюблених героїв
Казки, казки... У світі їх багато.

В них мрія людства, мудрість поколінь.

То ж розгорніть сторінку в будень чи у свято

І почерпніть наснагу і глибінь

Казок народних, щоб душа прозріла

І повернулась у дитячий вік.

Щоб засвітилась радо, заясніла...

І помудрішає дорослий чоловік.


ІІІ. Узагальнення і систематизація знань учнів
1.Робота з виставкою книжок

- Подивіться, діти, які книжки знаходяться у нас на полиці?

- Хто автор цих книжок?

- Чи любите ви читати чи слухати казки?

- Які казки вже знаєте?

- Молодці,ви знаєте дуже багато казок. Отже, вирушаємо у нашу подорож!


2.Перша зупинка «Довідкова»
-Давайте згадаємо з вами, які казки ми називаємо народними?

У сиву давнину, коли люди не вміли писати, улюблені казки передавалися з покоління в покоління «з уст у вуста». Тому автором цих казок вважають народ, а казки називають народними. Авторська казка має певного автора – письменника-казкаря. Казка супроводжує людину все життя. І скільки б нам не було років, ми з задоволенням слухаємо, розказуємо казки, віримо в них.


2. Наступна зупинка має назву « Впізнай казку».

Вчитель загадує загадки і вивішує до казок ілюстрації

Дід із бабою все плачуть,
Бо спіткала їх невдача:
Мишка шкоди наробила,
Золоте яєчко їм розбила.

(Курочка Ряба)


Сидить півник на печі 


Їсть смачненькі калачі. 
Ось лисичка прибігає, 
Півника мерщій хапає. 
Біжить півень рятувати,
В лиса півника забрати. 
(Котик і півник)
Я — бичок-беремлячок, 
Солом'яний у мене бочок.
Із соломи дід зробив,
Бік смолою засмолив. 
(Солом'яний бичок)
На городі що за черга?

Дід і Баба тут стоять,

Тягнуть щось поперед себе

І не витягнуть ніяк.

Казку швидко ви впізнайте,

Всіх героїв відгадайте

(Ріпка)
Це – маленький колобок,
Утікати він мастак,
Від бабусі покотився
І у лісі опинився
То ж, малята, підкажіть
Із якої казки він утік.

(Колобок)

3. Наступна зупинка «Математична»
Скільки звірів зустрів Колобок у лісі ? ( 4 ).

Скільки тварин тягло ріпку ? (3).

Скільки мешканців було у рукавичці ? (7).

Скільки козенят було в матері – кози ? (7 ).

Скільки яєць знесла Курочка Ряба ? (1).

Скільки мишенят було у казці Колосок» (2)

4. Наступна зупинка «Бюро знахідок».

Крім казкових героїв, у казках  обов′язково «живуть» і чарівні речі. Вони супроводжують їх, а деякі наділені даром розуміти свого хазяїна або навіть говорити з ним.

Впізнай, з якої казки ця річ

1. Рукавичка (Казка «Рукавичка»).

2. Колосок (казка «Колосок»).

3. Глечик (Казка «Лисичка та Журавель»).

4. Колобок («Колобок»)

5. Яйце («Курочка Ряба»)

6. Соломяний бриль («Івасик-Телесик»)

5.Наступна зупинка «Музична»

Завдання – впізнай казку за початком

(звучать записи казок)


6.Наступна зупинка – завдання на уважність

Знайти зайве слово.

Дід ,собачка, мишка , котик, жабка, кабан. (Рукавичка).

Дід, собачка, ріпка, мишка , жабка , внучка. (Ріпка).

Фізкультхвилинка

7. Наступна зупинка- «Театральна»

Інсценізація казки «Ріпка»

8.Наступна зупинка – «Інтелектуальна»



Завдання – розв´язати анімаційний кросворд




к

у

р

о

ч

к

а

т

е

л

е

с

и

к










к

и

р

и

л

о




н

а

р

о

д




П

і

р

ї

н

а




П

і

в

н

и

к

р

у

к

а

в

и

ч

к

а

  1. Вже на радість діду й бабі

неслась «золотом» ця ряба. (Курочка)


  1. Не було в старих дитинки,

Колихали деревинку.

Народивсь малий Івась:

Роботящий хлопець вдавсь. (Телесик)


  1. Жив під Києвом величним

Богатир один незвичний.

Від велику силу мав:

Двадцять шкур сам підіймав! (Кирило)


  1. Усіх казочок не злічити у світі!

Читають дорослі, читають і діти.

Їх так багато, мов осінніх щедрот!

Склав же їх мудрий вкраїнський… (народ)


  1. Їй табунець не мав чим помогти:

Лишив одну, поранену пташину.

А як вертав назад через степи,

То кожен скинув качечці… (пір’їну)


  1. Голосистий співунець,

На голівці – гребінець.

Завжди втрапить у біду.

Кукуріка: «Пропаду!» (Півник)



  1. В лісі тім, що біля річки

Загубив дід невеличку.

Звірів в ній жило чимало,

Тільки місця було мало! (Рукавичка)

9.Остання зупинка на нашому уроці- «Художня»

Намалюйте ілюстрацію до улюбленої казки
ІV. Підсумок уроку
-Ось і підійшов до завершення наш незвичайний урок.

Хай казок герої

Дарують нам тепло,

І хай добро навіки

Переможе зло.

Казок багато в світі

Веселих і сумних.

Але не можуть діти



Ніяк прожить без них.
V. Домашнє завдання

Читати казки інших народів.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка