Урок навчання грамоти Тарасевич Олена Віталіївна, учитель початкових класів Первомайської зош І-ІІІ ст. №9



Скачати 58.64 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір58.64 Kb.
Звук «в», позначення його буквами В, в.

Урок навчання грамоти


Тарасевич Олена Віталіївна,

учитель початкових класів

Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст. № 9

Тема. Звук «в», позначення його буквами В, в.

Мета. Ознайомити учнів з артикуляцією звука [в], позначенням його буквою «в», вчити читати склади, слова з нею, удосконалювати вміння робити звуко - буквений аналіз слів, слухати та відтворювати прослухане.

Розвивати зв'язне мовлення, пам’ять, увагу, спостережливість.

Виховувати почуття взаємодопомоги, прищеплювати інтерес до казок.

Обладнання: фішки для звукових моделей, куб, мультимедійна презентація.

Тип уроку: формування нових знань

Форма проведення уроку: подорож казкою


Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

- Добрий день, мої малята,

Любі хлопчики й дівчата.

Знов нас кличе на урок

Чарівний наш друг – дзвінок!

Щоб не гаять часу даром:

Приготуємо Букварик,



(Слайд 1)

На уроці ми, малята,

Будем казкою мандрувати.

То ж налаштовуємо вуха

І уважно будем слухать.

Всі рівнесенько сідаємо

І урок розпочинаємо.

- А який урок ми розпочинаємо? (Відповіді дітей)

- Але урок сьогодні незвичайний ми з вами вирушимо у казку.


ЗАГАДКА

”Не зміг сидіти на вікні,

У лісі всім співав пісні,

Але коли зустрів лисицю,

Та пісня мусила скінчиться.”

- Правильно. Це ”Колобок” (Слайд 2)

- А хто пам’ятає цю казку, чим вона закінчилася?

- На уроці, діти, ми будемо уважними, активними, старанними, допомагати один одному і тоді ми врятуємо Колобка.і наша казка закінчиться по-іншому. (Слайд 3)

ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Покотився Колобок

На шляху зустрів пеньок

А пеньок цей чарівний,

Букви заховались в нім.

Треба нам їх врятувати

Кожну голосно назвати. (Слайд 4)



(Діти читають букви)

  1. Питання для повторення:

  • Які букви позначають голосні звуки? Які приголосні?

  • Які звуки є в українській мові?

  • Скільки є голосних? Назвіть їх.

  • Як визначити, скільки у слові складів?

  1. Читання складів

Покотився Колобок

На доріжці поворот.

Щоб його нам подолати

Склади треба прочитати. (Слайд 5)

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Молодці, мої малята

Можна далі шлях тримати.

На доріжці хтось сидить

І від жаху весь тремтить.



(Відгадування загадки)

Він вухатий і біленький,

І пухнастий, і м’якенький.

В нього лапки замість ніг,



З лісу він до нас прибіг. (Слайд 6)

  • Щоб зайчик не зїв Колобка нам потрібно послухати скоромовку і визначити який звук в ній повторюється найчастіше. (Слайд 7)

Вилучення звука «в»

Валя весело сміється,
По вітру волосся в’ється!

- Як ви вважаєте, який звук ми будемо вивчати на уроці?

ІV. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

- Отже сьогодні на уроці ми будемо вивчати новий звук «в», вчитися позначення його буквами В, в, читати склади і слова з цим звуком.

1. Вивчення скоромовки

2. Характеристика звука (Слайд 8)

- Молодці! Ви добре попрацювали і Зайчик не з’їв Колобка і Колобок покотився далі.

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ


  • Покотився Колобок

По доріжці у лісок.

Злющий вовк його чекає

Пащу вже він відкриває. (Слайд 9)

- А щоб вовк не з’їв Колобка, потрібно допомогти йому виконати звуковий аналіз слів: вівця, вовк, лев. (Слайд 10)



(Діти викладають звукову модель з фішок на партах, один учень працює біля дошки)

- Виконали ми з вами завдання вовка і тепер можемо подорожувати далі.

VІ. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (Слайд 11)

- Позаду хащі непрохідні залишилось,

А наші малята вже трохи стомились.

Тож зайдемо на хвилинку

У куточок відпочинку.

Тут вже музика лунає,

Нас до танцю закликає. (Фізкультхвилинка під музику)

- Молодці! Добре відпочили і покотився Колобок далі. А кого ж він зустрів? Відгадайте.

Буркотливий, вайлуватий,

В лісі ходить звір патлатий,

Одягнувши кожушину,

Мед шукає і малину. (Слайд 12)


  • Колобка щоб він не з’їв

Працюватимемо з ним.

(Знайомство з буквою «Ве»)

  1. Місце букви в алфавіті

Буква «ве» така цікава:

Стовпчик тут і дужки справа.

Так в алфавіті живе

Всім потрібна буква «ве». (Слайд 13)



(Показ букв в касі букв)

  1. Друкування букви В в зошитах

  2. Утворення складів зі звуком «в» (на слух)

  3. Читання складів на квітці (Слайд15)

- Не з’їв Ведмідь Колобка. Покотився він далі, наспівуючи веселу пісеньку.

VІІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО



  • Що ж, в дорогу знову час.

Нові пригоди чекають на нас.

Ось, на пеньочку лисичка сидить

Букварик тримає і щось в ньому вчить

Букварик відкрити потрібно і нам

Працювати почнемо на його сторінках. (Слайд 16)


  • Щоб лисичка не з’їла Колобка потрібно їй допомогти і попрацювати з Букварем.

  • А щоб краще працювати

Треба очі тренувати.

Дати трошки відпочити

І зарядку їм зробити. (Слайд 17)


  1. Робота з Букварем (с. 66-67)

1. Читання складів, слів зі звуком[в].

2. Словникова робота за сторінкою та ілюстрацією Буквавря.

3. Складання речень за схемами.


  1. Гра «Злови своє слово»

1 ряд – слова зі звуком «в» на початку слова;

2 ряд - в середині слова;



3 ряд – в кінці слова.

Вода, дерево, лев, ворона, корова, сова, рів, віл, вікно, трава, залив, квіти, волошка,пароплав, водолаз, Київ.

  1. Складовий аукціон. Вправа «Мікрофон».

Ва – (Ваня, Валя, вафлі, валянки…)

Во – (Вова, воля, вода, волосся…)

Ві – (Вітя, віник, відро, Віра, Вісник…)

Ве – (весна, велосипед, весло, вечір…)

Ву – (вудка, вулиця, вулик, вуж…)

  • За гарну роботу і за те що ми їй допомогли, лисичка не з'їла Колобка, подарувала нам кубик із запитаннями.

VІІІ. ПІДСУМОК УРОКУ

  1. Інтерактивна вправа «Кубування»

  • Що ми робили сьогодні на уроці?

  • З яким звуком познайомились?

  • Який це звук? Чому?

  • Якою буквою позначається на письмі?

  • Чи сподобався вам урок?

  • Хто був головним героєм уроку?

Колобок подякувати хоче,

Всім, хто працював охоче.

Хто старався, не лінився.

З відповідями не барився.

Всім відомо – діти ці

Звуться справжні молодці.

Їм за це солодкий приз,

І від Колобка сюрприз.

(Вручення сюрпризів)


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка