Урок №6 Мета: Розширити й активізувати знання дітей про життя людини як найвищу цінність



Скачати 89.24 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір89.24 Kb.
Урок № 6

Мета: Розширити й активізувати знання дітей про життя людини як найвищу цінність;

дати поняття про унікальність людського життя для кожної особистості;

ознайомити з нормативно-правовими документами з питань соціально-правового захисту дітей;

виховати бережливе ставлення до власного життя і життя інших людей, почуття власної гідності;

збагатити досвід моральної поведінки;

зосередити увагу на позитивних якостях особистості;

вчити протистояти негативним тенденціям оточення.

Обладнання:


  1. Конституція України.

  2. Роздатковий матеріал:

а). картки з прикладами;

б). картки з рядками віршованих творів;



в). геометричні фігури.

  1. Записи на дошці.

  2. Магнітофон. Музичний супровід фізкультхвилинки.



Хід уроку


І. Організація дітей до роботи. Привітання з новим навчальним роком, побажання добрих успіхів у навчання на останній сходинці початкової школи.

ІІ. Оголошення теми уроку.

  1. Слово вчителя

    • “1 вересня” для кожної людини незвичайні слова. Ці слова хвилюючі, радісні і тривожні. Вони кличуть до школи, до парти, до книжки. Бо 1 вересня – День Знань. І сьогодні ми на першому уроці поговоримо про найдорожче, найцінніше на Землі.

    • Як ви гадаєте, про що піде мова? Дізнатися тему уроку вам допоможуть знання з математики.

  2. Самостійна робота з картками.

Ж


7 · 0 =

- Розв’яжіть приклади, розташуйте їх у порядку зростання значень виразів. Перегорніть картки і ви зможете прочитати речення, що і назве тему першого уроку.

И

3 · 2 =

Т

4 · 2 =

Т

3 · 3 =

Я

5 · 2 =

Л

3 · 4 =

Ю

2 · 7 =

Д

4 · 4 =

И

3 · 6 =

Н

4 · 5 =




И

7 · 3 =




Н

6 · 4 =




А

3 · 9 =




Й

5 · 6 =




В

8 · 4 =




И

5 · 7 =




Щ

4 · 9 =




А

6 · 8 =



Ц


7 · 7 =




І

7 · 8 =




Н

6 · 9 =




Н

6 · 10 =




І

8 · 8 =




С

8 · 9 =




Т

9 · 9 =




Ь

10 · =




ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Згадайте, що потрібно людині для життя?



  1. Гра “Уяви собі, що ти...”

    • Що ти подаруєш людині для життя?

Вчитель роздає дітям картки зі словами:

Сонце


Земля

Джерело


Ліс

Квітка


Хмарка

Бджілка


Камінь

Колосок


Зірка

Річка


Небо

Райдуга


Вода

    • Щедрі подарунки має людина від природи. Та чи цього достатньо для повноцінного життя?

  1. – Те ж саме для життя потрібне і тваринам. То чим же людина відрізняється від тварини? Згадайте життя Мауглі. (Людині потрібне спілкування з іншими людьми)



ІV. Ознайомлення з нормативно-правовими документами

  1. - Так людина може стати людиною тільки в людському оточенні, існування якого регулюється певними правилами, законами. І найголовніший із них який ? (Конституція України)

- Правильно. От, в ст. 27 записано: Кожна людина має невід’ємне право на життя. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Кожен має право захистити своє життя і здоровя.

  1. Запис речень під диктовку.

    • Чи зможемо ми це зробити? Знання з якого предмету допоможуть виконати це завдання? (Рідна мова).

  1. Утворення словосполучень.

Життя – радісне

щасливе

активне


веселе

цікаве


бурхливе

важке


сумне

нудне


безрадісне

повноцінне

творче

красиве


солодке

трудове


    • Які з цих означень варто уникнути щоб життя було схоже не сонце, на пісню, тобто щасливе.



  1. Фізкультхвилинка

  2. Бесіда

а) – А що ви уявляєте під значенням слів “щасливе життя”? Ось перед вами список цінностей. Якими би ви хотіли створити своє життя, щоб воно було радісним. Адже, щасливе життя як райдуга в небі різнобарвна і казкова. Намалюйте власну райдугу життя. Підберіть кольори в порядку найбільшої цінності для вас.

Освіта – фіолетовий


Гроші – зелений

Любов – червоний

Друзі – жовтий

Будинок – синій

Сім’я – голубий

Здоровя – оранжевий

б) Самостійна робота: малювання райдуги життя.



  1. Психолого-діагностичний тест.

    • Щоб здійснилися ваші життєві мрії, треба докласти чимало зусиль.

    • А хочете дізнатись, якими ви станете, коли виростите? Виберіть одну із геометричних фігур. А тепер послухайте.




- доброзичливі, піклуються про інших, але дещо нерішучі, балакучі, мають широке коло друзів.





- охайні, підтягнуті, працелюбні, дотримуються правил та інструкцій, мають впорядковане робоче місце





- мають модний зовнішній вигляд, прагнуть до лідерства, влади, нетерплячі, люблять розваги.





- всім цікавляться, збуджені, уникають конфліктів, схильні до втрати речей, часто знаходять нових друзів.


  1. Слово вчителя.

    • Життя людині дається для добрих справ. Один мудрець сказав:

Живи, добро завершай!

Та нагород за це не вимагай!

Лише в добро і вище правду віра

Людину відрізняє від мавпи і від звіра.

Хай оживає істина стара: Людина починається з добра.



V. Узагальнення, систематизація уявлень про цінність і неповторність людського життя.

  1. Заключна бесіда.

    • Що таке життя? Кожен розуміє його по-своєму. Але кожен мусить оберігати своє життя і прожити його так, щоб залишити вагомий слід на Землі. Смисл Життя людини на Землі з давніх давен хвилює поетів, художників і кожного з нас.

  1. Поетична хвилинка.

- Спробуйте скласти відповідно до правил римування – вислови поетів про красу, неповторність людського життя.

Бо ти на Землі – людина!


Весела, чудна чи сумна

На цілому світі – єдина.

Така неповторна, одна.




Життя проживи без скверни

А втратиш, то що не кажи,

Ні що його вже не верне

Тому ти життя бережи.




Один раз нам життя дається -

Дарунок прекрасний з небес.

Як сонечко гарно сміється!

А скільки на світі чудес!




А скільки безмежного дива

Щодня, лише очі відкрив

І так на землі красиво,

Що жив би на ній і жив!

Життя – найкраща казка,

У ній що завгодно, завжди.

Та ти не пасуй будь-ласка,

А сміливо по нім іди.




Живеш ти вмісті чи в селі,

Подумай, як життя прожити?

Ти слід залиши на землі -

То треба гарний залишити.



Яке це щастя в білім світі жити


І усміхатися, співати і любить!

Стрічати ранки, з усіма дружити

Яке щастя – на Землі цій жить!




Бо життя – справжнє диво.

Найцінніше над усе.

Глянь довкола! Як красиво!

Сонечко тепло несе!




Бо життя – це диво, казка!

В ньому є любов і ласка!

Ми прийшли у світ, щоб жити

Й на Землі добро творити!




Ти на Землі людина

Й тобі відкривати світ.

І ти неповторна, єдина

З маленьких дитячих літ.




Я повинна добро творити -

Для того у світ прийшла.

Та праведно, чесно жити.

А стежка в даль лягла




Життя кличе тебе до себе
І сипле росу до ніг

Веде нас до мрії, в небо,

Й великих, земних доріг.




Найвища в світі цінність – жити!

Йти вдаль по вранішній росі,

Сміятись, плакати й любити,

І дивуватися красі


Яке щастя в світі жити!

І відчувати смак життя.

Співати, мріяти, радіти,

Й летіти в світле майбуття.




  1. Виразне читання віршів, коментар

VI. Підсумок уроку.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка