Урок 1 Тема. Уявлення про народну казку. «Рукавичка»



Скачати 49.61 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір49.61 Kb.
Розробка уроку

літературного читання

2 клас

Тема. Уявлення про народну

казку. «Рукавичка»

(українська народна казка).

Урок 1
Тема. Уявлення про народну казку. «Рукавичка» (українська народна казка).



Мета: розширити знання учнів про казку як жанр усної народної творчості; навчити розпізнавати такі твори серед інших, орієнтуватися в їхніх особливостях; учити визначати головну думку казки; розвивати вміння відтворювати зміст прочитаного; виховувати любов до казок.

Обладнання: мультимедійна презентація, відеофільм, маски тварин.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку

І. Організаційний момент

Всі почули ви дзвінок

На улюблений урок.

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть всі дівчатка,

А за ними і хлоп'ятка.

Ласкавинки посилаємо,

Працювати починаємо.

(Слайд 1)

ІІ. Мовленнєва розминка.

1. Фонетична зарядка

- Як співає пташка?

- Як «співає» бджілка?

- Як «співає» серце?

- Як шумить дощик?


2.Розчитування за складовою таблицею «Сонечко».

(Слайд 2)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

- Ми починаємо вивчати новий розділ. Прочитайте його назву.

- Як ви її зрозуміли? Поясніть.

(Слайд 3)
IV.Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Вступна бесіда

- І що воно таке, ота казка? Жила-була вона з прадавніх часів, про які вже стародавні книги не пам'ятають. Протягом століть казки були і залишаються чарівними джерелами доброти і милосердя, яких завжди так не вистачає в житті. Створені в сивій давнині, вони, як і вся усна народна творчість, переказувалися з вуст в уста, від одного оповідача до іншого. Казки – це наші великі вчителі, які спочатку виховують, а вже потім розважають. Казка – це диво. Вона дає нам привід для роздумів, повчає, приносить багато радощів.


2. Читання учнями тексту підручника про народні казки

- Які казки найдавніші?



- Чи є в народних казок автор? Чому?
3. Відгадування загадки.

- Ми сьогодні ознайомимося з казкою, а як вона називається – дізнаєтеся, відгадавши загадку.

Де ж усі сховались звірі?

У якій такій квартирі?

Дуже тісна, невеличка,

Це чудова… (рукавичка)



(Слайд 4)
Гімнастика для очей
3. Опрацювання казки «Рукавичка»

Технологія «Вмикаємо телевізор»

- Добрий день! В ефірі передача «В гостях у казки». Любі діти, подивіться українську народну казку «Рукавичка».

- Ой, що трапилось? Зображення є, а звуку немає. Що ж робити? Дітки, підкажіть. (Опрацювати казку у підручнику, а потім озвучити мультфільм.)



(Слайд 5)
1. Читання казки вчителем.

- Яких героїв казки ви запам’ятали?

- Де взялася в лісі рукавичка?
Фізкультхвилинка «Подорож до лісу»
- Діти, сьогодні ми з вами помандруємо до казкового зимового лісу. Пропоную вам умовно одягти чобітки, кожушки, шапочки та рукавички. Тихенько ми відправляємося в ліс. Обережно переступайте через сніжні кучугури. Погляньте навкруги яка тиша. Дерева і кущі стоять ніби замріяні. А ось за кущиком сховався малесенький зайчик. Він великий боягуз. Десь чути як пролетіли горобчики. На снігу багато різних слідів. Адже ліс це домівка, в якій живуть наші менші друзі. А ми з вами гості, тому потрібно поводити себе тихо і виховано.

(Слайди 6,7)
2. Словникова робота

Читання за вчителем «луною» слів: шкряботушка, скрекотушка, рукавичці, скраєчку,побігайчик, іклан, набрід.



(Слайди 8,9)

3.Читання казки мовчки, підготовка до читання вголос. Бесіда.

- Чи в повному обсязі надруковано казку в підручнику?

- Яка частина відсутня? Розкажіть її.

- Послухайте загадку. Відгадайте і скажіть, кого з героїв казки немає у змісті загадки?


Що за хатка на узліссі?

Вся ворушиться, дрижить.

Де не взявсь — кабан біжить,

Тут і вовк іде, й ведмідь,

Й кожен в хатці хоче жить.

Так вже тісно їм усім —

Ось-ось-ось порветься дім.

Що за дім такий лежить,

І ворушиться й дрижить? (Рукавичка)

(Відсутні: лисичка, жабка, мишка, зайчик.)



(Слайд 10-11)
4. Читання казки вголос за особами.
5. Гра «Знайди пару»

Мишка скрекотушка

Жабка сестричка

Лисичка шкряботушка

Вовчик іклан

Кабан братик

Зайчик набрідь

Ведмідь побігайчик



(Слайд 12)
6. Озвучування мультфільму учнями.

- А зараз пропоную переглянути і озвучити мультфільм «Рукавичка», в якому раптово зник звук.


VIІ. Підсумок уроку.

- А зараз підсумок уроку ми проведемо у вигляді інтерв’ю.

- Яку казку ми прочитали?

- Які герої казки вам запам’яталися?

- Чого навчає нас ця казка?

 Рефлексія результатів уроку. 



(Слайд 13)

     


Оцінювання учнями своєї роботи.


- Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці:


працював ефективно, творчо, активно;
старався

працював нижче своїх можливостей

- Зроби для себе висновок.



(Слайд 14)
V. Домашнє завдання.
Виразно читати казку за особами.

Детально переказувати.

Намалювати ілюстрацію до уривка казки.

(Слайд 15)
-Ось і уроку кінець,

Хто працював, той молодець.

Дякую за плідну працю.

Джерела інформації:




  1. Савченко О. Я. Літературне читання. – К., «Освіта», 2012

  2. Ковальчук Н. О. Усі уроки літературного читання 2 клас. – Х., «Основа», 2013

  3. Телячук В. П., Лесіна О. В. Інноваційні технологіів початковій школі. – Х., «Основа», 2007

  4. Інтернет – ресурси:


video.i.ua/user/587508/35582/166873/
www.yrok.net.ua/...kazka...rukavichka.../44-1




База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка