Урок 1 тема. Каліграфічне вправляння у з’єднанні буквосполучень; робота над реченням;скласти загадки;вивчити прислів’я



Скачати 149.69 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір149.69 Kb.
УРОК 1

ТЕМА.Каліграфічне вправляння у з’єднанні буквосполучень; робота над реченням;скласти загадки;вивчити прислів’я.

МЕТА:Удосконалювати каліграфічні навички у з’єднанні

буквосполучень; продовжити формувати поняття про речення за метою висловлювання та інтонацією; виробляти вміння складати загадки;активізувати і поповнювати словниковий запас.

ОБЛАДНАННЯ. Ілюстрації, плакати «Пиши каліграфічно», «З’єднай правильно», грамзаписи.

Хід уроку.

I Організаційний момент.

Девіз уроку:Працюй наполегливо,швидко,старанно, щоб жодну хвилинку не втратити марно.

I1 .Повідомлення теми і мети уроку.

1. Розповідь вчителя про завдання і зміст курсу »Каліграфія та розвиток зв’язного мовлення».

-Яким би ви хотіли бачити сьогоднішній урок? (Цікавим) - Тоді без вашої допомоги мені не обійтися.Сьогодні ми будемо виконувати різні творчі завдання.Спочатку пригадаємо вимоги до писемного мовлення.(Розгляд таблиці»Усне і писемне мовлення»

III Робота над темою уроку.

1. Каліграфічне вправляння у з’єднанні буквосполучень. (Написання у зошитах).

2. Робота над реченням.

- А зараз покладіть голівки на парти і вслухайтесь у мелодію, яка звучатиме. Спробуйте уявити собі прихід цієї пори року. (3вучить запис мелодії П.І.Чайковського «Пори року.

Осінь.»


- Я допоможу вам впізнати цю пору.Вона у цій відгадці:

Голі поля,мокне земля,дощ поливає. Коли це буває?

(Восени.)

-Якою ви уявляєте осінь?

-Чому ви так вважаєте ?

-Що відбувається восени в природі? (Відповісти на питання дітям допомагають ілюстрації).

Як називають осінні місяці?

(Вересень- цвіте верес. Жовтень - жовтіє листя на деревах і кущах.Листопад-листя опадає.) Запис назв осінніх місяців в зошити. - Осінь принесла вам завдання.

(На малюнку «яблука» записано словосполучення: працьови-та,щедра;збирає добрий урожай; жовте листя з дерев зриває жовтий килим лягає до ніг.) -Що вони означають? (Ознаки осені). -Складіть речення з поданими словосполученнями і запишіть їх в зошити.

3. Слухання казки В.Сухомлинського «Як починається осінь».

Осінь-це дочка діда Мороза. Старша дочка,бо є ще в нього молодша доня Весна. В Осені коси заквітчані пшеничними колосками й червоними ягодами калини.

Ходить Осінь лугами,берегами.Де зітхне,там холодом Війне.Любить Осінь ночами сидіти на березі ставка. А вранці над водою підіймається сивий туман і довго не розходить ся.Оце й починається Осінь.

Бояться Осені пташки.Як тільки побачать ї ї ластівки, злітаються і про щось тривожно радяться.А журавлі піднімаються високо в небо й тривожно курличуть.

Любить Осінь заходити в садки. Доторкнеться до яблу-ні-яблука жовтіють.

А дятли радіють зустрівшись із Осіннютолосно щебечуть,перелітають із місця на місце,шукають поживи на деревах.

Сьогодні теплий,сонячний день.Низько стоїть сонце-світить,але не дуже гріє.Сіла старша донька діда Мороза під стогом сіна,розплітає косу,гріється.Співає пісню про срібні павутини.

Які прикмети осені описані в казці?

(Холодом війне; червоні ягоди калини;піднімається сивий туман і довго не розходиться;ластівки злітаються і тривожно радяться про щось;яблука жовтіють; низько стоїть сонце; сонце світить,а не гріє; срібні павутинки.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА. Станьмо, діти, гарно в ряд, Вирушаємо у сад. Руки вгору піднімаєм Наче яблука зриваєм, Назбираємо багато, Щоб узимку ласувати. 4. Складання загадок.

-їжачок назбирав листя,щоб приготувати постіль на зиму, вітер-пустун зірвав листочок,а на ньому якісь вірші;правда, окремі слова теж здув вітер. Допоможіть відновити їх. -Ніс звіряткам гольничок

на спині (їжачок).

-Пташка невеличка,в неї білі щічки,сірі лапки, чорна шапка,фартушок жовтенький, голосок тоненький.

Та ж ця птиця невеличка називається (синичка).

-Що таке загадка?Від якого слова походить? (Складання загадок учнями.Заучування кращих з них і запис в зошити по памяті)

5. Заучування прислів’їв.

-Пригадайте, хто складав прислів’я? Що таке прислів’я? Які прислівя про осінь знаєте? (Відповіді учнів). Заучування напам’ять прислів’я, що сподобалось дітям.

6. Диктант швидкої дії:

Мудра голова не говорить лихі слова. -Як розумієте це прислів’я?(Відповіді учнів.) IV Підсумок уроку.

-Пригадайте загадки,які не звучали на уроці. -Яке прислів’я запам’яталося? -Прочитайте записані на дошці рядки: Стали вони жити

Вам казка, а мені...

Ось і казці кінець, а... -Чи є ці рядки реченнями? (Ні.)

-Що треба зробити, щоб вони стали реченнями? (Дібрати слова для закінчення думки.

УРОК 2.

ТЕМА. Каліграфічне вправляння у з’єднанні букв Ур гло ;робота над віршем ;творча робота; скласти казку за поданим кінцем.



МЕТА. Удосконалювати каліграфію, збагачувати словниковий запас, формувати орфографічну грамотність; виховувати інтерес до мови.

ОБЛАДНАННЯ.Ілюстрації, плакати.

ХІД УРОКУ

I .Організаційний момент.

II .Хвилина каліграфії.

1. Гра «Хто швидше?». Учень добирає слова із буквосполученням,

диктує,а всі записують.

2. Диктант швидкої дії: Там земля мила, де мати народила.

III. Робота над мовним матеріалом.

1. Ми поети.На дошці записані окремі речення. Розмістити їх, щоб вийшов вірш. І Україні милій Наука дасть вам силу. В потребі помогти Дістатись до мети. Відновили колективно вірш: Наука дасть вам силу Дістатись до мети.

І Україні милій В потребі помогти. Робота над змістом вірша.Заучування напам’ять. Само диктант.

2. Гра «Швидко слово називай, йому риму добирай.» Білка-бджілка-сопілка-тарілка-... Листок-колобок-грибок-колосок-... Роса-коса-оса-боса-...

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.

Гуси-лебеді летіли,

На лужок тихенько сіли,

Посиділи, поклювали,

Покрутились й дружно встали. IV Творча робота.

Відгадайте загадку:Люблять їх читати

І дорослі й діти. Якщо ваша ласка-Скажіть,що це?...(Казка).

-А сьогодні ми самі спробуємо скласти казку,яка б закінчувалася прислів’ям:Дружба все переможе! На дошці малюнок ялинки і горобини. Горобина: у намисті,щедра, кучерява. Ялина: вічнозелена красуня,струнка, колюча.

Учитель: Ми запросили горобинку і ялинку в клас.Вони прийшли до нас. (Учитель відкриває дошку.) Почнемо обмірковувати казку із заголовка. Як назвемо казку? Дві подруги. Горобинка і Ялинка. Справжня дружба.(Справжня дружба.)

Ми вчили,що текст складається з трьох частин: зачин, основна частина, кінцівка. Почнемо з зачину.

-Жила собі Ялинка і Горобинка.(Коментований запис перших речень. Жила собі ГоробинкаЛ росла біля неї Ялинка-голубинка. -Як вони жили?(Жили вони дружно й весело.) -Що ж вони робили? Як продовжимо думку? -Вранці вони зустрічали ясне сонечко. Слухали спів пташок. А вночі тихенько шепотіли. Отже, ми вже склали зачин. Казка називається «Справжня дружба». Що ж могло статися в основній частині? Яка пора року завітала до лісу? -Та прийшла осінь.

-Яка ж та осінь? (Чарівниця-осінь,золота) -Почнемо з нового рядка,з абзацу. Та прийшла чарівниця-осінь.

-Що вона задумала? (Принесла Горобині червоне намисто, а Ялині ні. Захотіла посварити подруг.

-Як вчинила Горобинка? (Та Горобинка поділилася своїм намистом Обидві стали святкові й красиві.)

-Закінчимо казку прислів’ям: «Дружба все переможе!»

V. Конкурс «Диктор телебачення» на краще читання складеної

казки.

Справжня дружба.



Жила собі Горобинка. І росла біля неї Ялинка-голубинка.Жили вони дружно й весело. Вранці вони зустрічали ясне сонце,слухали спів пташок. А вночі тихенько шепотіли.

Та прийшла золота осінь.Задумала чарівниця посварити подруг. Одягла Горобинку в золоту сукню і червоним намистом прикрасила. А Ялинці нічого не дала. Та Горобина поділилася з подругою своїм намистом. Обидві стали красиві й святкові. Дружба все переможе!

VI. Підсумок уроку.

1. Пропоную вам намалювати головних героїв нашої казки.

2. Казкова вікторина.

-Який казкар одягнув дівчинку у червону шапочку? -Ніяк не знайде свого золотого ключика....(Буратіно) -Допоможіть відшукати черевичок....(Попелюшці.)

УРОК 3.

ТЕМА: Каліграфічне вправляння у з’єднанні букв; складання вірша на тему «Осінь»; робота над деформованим текстом ; слова-синоніми.



МЕТА. Працювати над виробленням навичок правильного, каліграфічного письма. Вчити учнів висловлювати власні судження міркування,виховувати шанобливе ставлення до книги.

ОБЛАДНАННЯ. Ілюстрації, плакати.

ХІД УРОКУ.

I. Організаційний момент.

II. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Утворення прислів’їв і тлумачення їх змісту.

Всюди добре, і життя віддай.

За рідний край не смійся.

З чужої біди а вдома найкраще.

III. Робота над темою уроку.

1. Хвилина каліграфії

-Щоб записати прислів’я в зошити, потрібно пригадати правильність з’єднання окремих букв.(Письмо буквосполучень.) Записування складених прислів’їв в зошити:

Всюди добре, а вдома найкраще.

За рідний край і життя віддай.

З чужої біди не смійся.

2. Подорож в золоту осінь.

-На великій перерві ми відпочивали в шкільному парку.Ви помітили хто завітав в гості до нашого парку.(В ньому гостює золота осінь.) -А ще як її можна назвати.Доберіть синоніми до слова золота(барвис-та,щедра,різнобарвна,чарівна,гостинна,тепла,ніжна. -А ранок сьогодні який?(Осінній, похмурий, сумний, туманний). -Тай сонечко десь поділось.Можливо дрімає у своїй хатинці. Спробуємо розбудити його.

3. Складання віршів.

-Сонечко, сонечко, виглянь у віконечко.

Ми тебе чекаємо,зранку виглядаємо.

-Що ми попросимо у сонечка? -Виглянь з-за хмарки, кинь ласкавий промінь.

Потанцюй із нами, поплескай в долоні.

-Ось ми й склали з вами віршик про сонечко.Впевнена,що воно почуло вас і ось-ось вигляне.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.

-А зараз дружно під наш віршик відпочинемо,вивчимо його напам’ять, щоб і вдома ви могли з братиками та сестричками будити сонечко.

-Яке сонечко ви хотіли б побачити?(Веселе, усміхнене, радісне, теп-ленське,чарівне, дбайливе, щасливе і т. д.) -Пригадайте,як змінилася наша берізка у парку. -Спробуймо про неї скласти віршик. -С тоїть наша берізка у золотім вбранні,

Голівку нахилила до самої землі.

Пролітають весело хмарки дощові

І махають крилами, наче журавлі.

-Якою ви побачили берізку?(3ажурену,золотокосу, усміхнену, задуману, тривожну, веселу,золоту.

4. Робота з деформованим текстом. (Повторення вивченого про текст за таблицею). На дошці записаний текст.

Дуб.


О Задумливо шумів своїм могутнім гіллям. О Дуб був кремезний і високий. О Серед галявини ріс старий великий дуб. (Встановлюємо за допомогою нумерації порядок у цій частині тексту.Визначаємо, що це зачин тексту.Слово дуб повторяється, тому у другому реченні замінюємо «він»).3аписують у зошити. -Після зачину йде ?...(основна частина).Встановимо послідовність думки в основній частині.

О Небо прорізала вогненна блискавка і почувся страшний гуркіт. О Насунули темні хмари. О Одного разу почалася сильна гроза. О Цілу ніч лютувала буря, але міцний дуб мужньо змагався з негодою.

-Тепер оформимо що?...(кінцівку).

О Величезний дуб стояв і радів яскравому сонцю.О Вранці виглянуло ясне сонечко і осяяло зелений ліс.

-Тепер прочитаємо впорядкований текст, перевіримо написане.(Учень читає всі перевіряють.)

-Доберіть тепер до поданого заголовку «Дуб» відповідний прикметник: Старий, могутній, великий.(Вибір»Могутній дуб».) Взаємоперевірка написаного.

IV Підсумок уроку. -Що сподобалось на уроці ? -Чого навчилися? Гра «Спіймайте друзів віхоли» Ой надворі метелиця. Крутить, вертить хурделиця. І не завадило б кожуха, Така буває завірюха. Насунули хмари звідусіль-I закружляла заметіль. Зима лютує.Хуртовина. Мороз сердитий надворі І сніжна котиться лавина, Нема ні зіроньки вгорі. (В зошиті записують: Віхола, хурделиця, метелиця, завірюха, хуртовина.)
УРОК 4

ТЕМА.Каліграфічне вправляння у написанні буквосполучень; вивчення скоромовок; робота за картиною; слова-антоніми.

МЕТА. Удосконалювати каліграфію, розвивати мислення, тренувати пам’ять. Вчити грамотно, логічно, послідовно формулювати думки та поєднувати їх у зв’язному викладі. Поглиблювати інтерес до рідної мови.

ОБЛАДНАННЯ. Ілюстрації, картки, картини.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент.

Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи, швидше в клас.

І щоб день пройшов не марно, Будем вчитися старанно.

II. Актуалізація опорних знань.

1.Хвилинка каліграфії. Запис буквосполучень Ск мов ор ка лк -Складіть з цих буквосполучень слова і запишіть в зошити. (Записують: скоро, мова, скакалка, скоромовка.) -Пригадайте, що таке скоромовка? (Відповіді учнів.) III.Робота над темою уроку.

1.Вивчення нових скоромовок: Лиска лащить лисеня, а лосиха лосеня. Лев ласкаво лапою левенятко ляпає.

Зайчик зайчика питає:

Чом той зайчик так стрибає? -Я підстрибую, стрибаю,

Бо стрибучі ніжки маю.

(Заучування скоромовок напам’ять,запис у зошити за вибором.) -Давайте уточнимо роль скоромовок у нашому мовленні. (Відповіді учнів.)

2. Змагання-гра «Слова- цікавинки»

По одному учневі від кожного ряду біля дошки утворюють і записують слова.

1 ряд 2 ряд 3 ряд

гіа пі 2 л віЗло

пі 100 лет 1ООянка мі 1 00

ві 3 на 3 буна мі 1

100 рона 100 ляр 3 вог,

Учні записують утворені слова в зошити. Визначають гі

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА. Щось не хочеться сидіти, Треба трішки відпочити... Руки вгору, руки вниз, На сусіда подивись. Руки вгору, руки в боки І зроби чотири кроки. Руки вище підніміть І спокійно опустіть. Плесніть, діти, кілька раз За роботу все гаразд.

3. Робота за картиною.

-Послухайте вірш:

Самі на себе дивляться ліси,

Розгублені від власної краси.

Немов прийшов незримий Левітан,

То там торкнув їх пензликом, то там.

-Хто такий Левітан ? Які картини цього художника ви знаєте ? (Пропоную розглянути картину Левітана «Золота осінь «) -Яку пору року відтворив художник ? -Доведіть свою думку.

-Які дерева? Кого нагадує берізка? Якою вона стала? -Зверніть увагу на небо. -Які почуття викликає у вас це полотно? -Які ще ознаки осені не розкриті в картині?

-Спробуйте самі намалювати «Осінь у лісі» (Учні малюють.) По закінченню роботи діти словесно розкривають зміст своїх малюнків.

4. Гра «Добери риму.»

Читання вірша, записаного на дошці. Добір пропущених слів. Струмку говорила ріка: -Ти вузький, а я...(широка), ти мілкий, а я...(глибока). Про одне забула ріка, що вона почалась із....(струмка). -Назвіть слова-антоніми.Запис вірша в зошити. IV. Підсумок уроку.

- Чи задоволені ви результатами своєї праці? Чого ви навчились?

- Чи сподобався вам урок ?


УРОК 5.

ТЕМА. Каліграфічне вправляння у написанні буквосполучень; складання загадок; розгадування ребусів; цифровий алфавіт; списування.

МЕТА. Розвивати і вдосконалювати уміння висловлюватись реченнями; виразно і зрозуміло формулювати думку; точно добирати слова в реченні, активізувати і поповнювати словниковий запас; удосконалювати каліграфію.

ОБЛАДНАННЯ.Ілюстрації, таблиці, цифровий алфавіт.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент.

II. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Каліграфічна хвилинка.

Дз дзв ве єни ить дзвенить Го оле омо гомонить Послухай, як струмок дзвенить, Як гомонить ліщина.

III. Робота над темою уроку.

1. Слово вчителя.

-Якось ішла я лісом і зайчика зустріла з лукавими очима, з мішечком за плечима, прудкий, мов колобок, по стежці скік та скок.

Побачив він мене та в ліс як дремене ! Як зайчик налякався-мішечок розв’язався І загадки в травиці розсипав між ялиці.

А я їх позбирала і діткам загадала. А ну лише, малята, ви, знаю, молодці-Хто зможе відгадати всі загадки оці?

2. Відгадування ребуса.

> > > > > +ки (пташки)

-Звичайно, ви здогадалися зайчик ніс загадки про своїх лісових співмешканців, пташок. Одну з них загадаю я.

3. Розгадування загадкового кросворда.

-Зараз ми з вами розгадаємо кросворд.У перших клітинках захована

відгадка цієї загадки:

-Перший я приніс весну, розбудив усе від сну

Заспіваю під вікном, а зовуть мене....(шпаком)

-А ось про санітара лісу- дятла спробуйте самі скласти загадку.

2. Хто комах з кори виймає, про здоров’я лісу дбає ?(Учень диктує

свою загадку, а всі записують в зошити.)

-Котра з птахів найрозумніша у лісі? (Сова) Хто складе загадку?

3. Уночі гуляє, вдень спочиває, має круглі очі, бачить серед ночі.

(Запис в зошити)

-Ці загадки викотилися із зайчикового мішка. 4.Який птах найважчий в Україні? (Дрохва)

4. По деревах я стрибаю, шкідників на них збираю.

Я у вирій не літаю, рідний край не покидаю.

Пташка невеличка звуся я....(синиця)

1. Ш П А К

2. Д Я Т Е Л

3. С О В А

4. Д Р О X В А

5. С И Н И Ц Я

За кросвордом складіть і запишіть в зошити речення. (Шпак, дятел, сова, дрохва,синиця-птахи.)

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА. -Руки вгору ! Погойдали-

Це дерева в лісі.

Опустили і стріпнули-

Збив росинки вітер.

Руки в сторони змахнули-

Летимо, мов птахи.

Приземлились, відпочили-

I сіли за парти.

5. Робота за цифровим алфавітом.

-Прочитайте зашифрований вислів. Хто швидше? (У лиху годину пізнаєш вірну людину.)

-Правильно, це прислів’я. Як ви його розумієте? (Відповіді учнів) Запис прислів’я в зошити.

6. Творче списування.

-Спишіть речення. Слова у дужках ставте у потрібному відмінку.

Перед (тепла зима) на дубі з’являється багато жолудів. До (холодне літо) птахи в’ють гнізда на сонячній (сторона) дерев. Перед (дощове літо) з берези тече багато соку. Взаємоперевірка написаного.

-Що нагадують ці вислови? (Народні прикмети). -Які ще прикмети ви знаєте?( Відповіді учнів.)

IV.Підсумок уроку. -Чого навчились на уроці? -Що корисного взяли для себе?

УРОК 6.

ТЕМА. Каліграфічне вправляння у написанні буквосполучень; звуковий аналіз; виписати іменники, дібрати прикметники; скласти казку про букви; з’єднати словосполучення і утворити речення.



МЕТА. Удосконалювати навички каліграфічного письма;грамотно,логіч-но, послідовно формулювати думки та поєднувати їх у зв’язному викладі; виховувати любов до рідного краю.

ОБЛАДНАННЯ. Роздатковий матеріал, ілюстрації, плакати.

ХІД УРОКУ.

І. Організаційна частина. Вже дзвінок нам дав сигнал Працювати час настав. Тож і ви часу не гайте, Працювати починайте.

II Повідомлення теми і мети уроку.

Слово вчителя.

III .Робота з мовним матеріалом.

1.Каліграфічна хвилинка.

Н Н Н няй няй зай айц ем ем ем

Не ганяй за зайцем-утомишся,

Не грайся з вогнем- обпечешся.

-Прочитайте приказку з відповідною інтонацією.

-Яке це речення за метою висловлювання, за інтонацією?

(Спонукальне, неокличне.)

-Чого навчає ця приказка?

2.3вуковий аналіз іменників з приказки: зайцем, вогнем.

3. Робота за картками.

До поданих іменників дібрати прикметники, які б називали різні ознаки предметів. (Запис в зошити.)


ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Треба, діти, дружно встати і розминку розпочати. Раз- підняти руки вгору, два- нагнутися додолу. Три, чотири-прямо стати, будем знову починати. Руки в боки, руки так, руки вгору, як вітряк. Вище руки підніміть і голівки нахиліть. Нахил вліво-раз, два, три. Нахил вправо-раз, два, три. Нахилились, розігнулись, кругом себе повернулись. Раз присядьте, два присядьте І за парти тихо сядьте.

4. Гра «Ми поети».

З’єднайте словосполучення і складіть вірш.

У палаці вони

Живуть дочки й сини

Слухняні сестрички й братики

Зовуться буквами Граматики

У палаці Граматики

Живуть сестрички й братики.

Слухняні дочки і сини Зовуться буквами вони. Заучування вірша напам’ять,запис в зошити.

5. Поетична хвилинка.

-Продовжіть рядки, записані на дош ці, добираючи до них риму, і здогадаєтесь, про що йде мова.

Ми всі веселі і меткі.

Ми - глухі, а ми - (дзвінкі)

Позначаєм різні (звуки)

А як візьмемось за...(руки)

Починаються дива

Нові з’являються....(слова) (Букви)

6. Складання казки

-Де живуть букви? (Букви живуть на вулиці Алфавітній в країні Граматика).Таким може бути початок казки. Продовжуємо далі

-Вони ходять одна до одної в гості.,дружать, допомагають одна одній, хоч інколи й сваряться. У них є свої закони, які не можна порушувати, бо замість кави на столі може опинитися «ґава». -Як ось у цьому віршику: До буфету вчора тільки Замовляли риби кільки. Вийшла помилка у слові Й привезли кілки дубові.

У кожної літери свій характер і особливості. Маленька «і» часто плаче тоненьким голоском. Приголосні жаліють її, втішають і поруч неї стають лагідними і м’якими

-Розгляньте цю букву (и). Що скажете про неї ? -Літера «и» вважає себе негарною: рот у неї широкий, перекошений, але інші мешканці Алфавітної не помічають цього.Зі своїми сусідами вона живе дружно. Ніколи не стає першою у словах, не штовхається, а спокійно підходить до букв, що позначають звуки, з’являється там, де потрібна її допомога. Всі поважають її за це.Стежать за порядком і дисципліною у країні «Граматика» розділові знаки. -Дома спробуйте продовжити казку. III. Підсумок уроку. Гра «Диктор телебачення»

-Хто розкаже казку з екрану телебачення для маленьких глядачів? (Розповіді учнів.)

УРОК 7.


ТЕМА. Каліграфічне вправляння у з’єднанні буквосполучень; описати свою вулицю ;вживання великої букви; робота з деформованим текстом; вивчення скоромовок.

МЕТА. Удосконалювати навички та вміння каліграфічного письма, вчити дітей складанню описів, розвивати образність мислення, вміння добирати слова, найбільш вдалі для опису;виховувати любов до рідного краю.

ХІД УРОКУ.

І. Організаційний момент. Вже дзвінок нам дав сигнал Працювати час настав. Будем вчитися старанно, Щоб урок пройшов не марно.

ІІ.Актуалізація опорних знань. 1.Каліграфічна хвилинка. Д ін із ді лі іж

-Ти біжиш, струмок, куди? - До Дніпрової води. Попливу Дніпром у море, В море Чорне,неозоре. Запис у зошити.

2. Робота за таблицею,, Вживання великої букви.»Пригадування та закріплення правил вживання великої букви.

III.Робота над темою уроку.

1.Повторення відомостей про текст та його типи.(За таблицею.) -Прочитайте слова на дошці.

* текст * абзац

* заголовок * зачин

* зв’язок речень * головна частина

* розповідь * кінцівка

* опис * міркування

-Хто може пояснити значення цих слів? (Відповіді учнів.) 2. Складання тексту-опису своєї вулиці.

На дошці записаний план, за пунктами якого учні по черзі усно описують свою вулицю.

План. 1. На якій вулиці ви живете ?

2. Де вона знаходиться ? (в центрі,на окраїні села)

3. Яка ваша вулиця ?

4. Які споруди тут розташовані ?

5. Чим приваблює до себе?

6. В яку пору року вам найбільше подобається?

7. Ваше ставлення до неї.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА Виконуйте рухи і запам’ятовуйте слова вірша. Руки в сторони та вгору. Всі навшпиньки піднялись. Підніми голівку вгору й на долоньки подивись.

Руки в сторони розводим, опускаєм плавно вниз. Присідати ми почнемо,

добре ноги розімнемо. Раз присіли- руки прямо, Встали. Знову все так само. Вправу дружно почали, Нахил вліво-раз, два, три!

Повертаємося вправо Все виконуємо гарно. Вліво, вправо повернулись Один одному всміхнулись.

Ось розминці вже кінець хто старався -молодець !

3. Робота за картками з деформованим текстом.

На картках записаний текст. Учні повинні встановити послідовність речень, пронумерувавши їх так, щоб вийшла зв’язна розповідь.Приду-мати заголовок

О легенький, дихнув, вітерець;

О до, пішли, лісу, ми, весною ;

О кожне,свою, співало, дерево, пісню ;

О в, заспівали, всі, лісі, дерева ;

О співала, білокора, пісеньку, красуня, ніжну, берізка;

О піснею, дуб, вчив, своєю, бути, і, відважними, нас, сильними. Учні читають складений текст, пропонують різні варіанти заголовків, оприділяють тип тексту і записують в зашити.

4. Робота із скоромовками.

Хвилинка поезії: дібрати риму.

-Дятел дерево довбав,

Дятел гусінь....(діставав) Добре дятел учинив, Гарну справу він...(зробив ).

Лис малий і більший лис По гриби ходили....(в ліс) Заздрить білка в лісі лису-

Лис лисички ніс (із лісу)

Заучування напам’ять за бажанням.

5. Само диктант (запис скоромовки по пам’яті в зошити.)



IV Підсумок уроку.

-Чи задоволені результатами своєї праці? Чого навчились на уроці?


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка