Урок ( математика, природознавство) 1-б клас



Скачати 219.29 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір219.29 Kb.
Інтегрований урок ( математика, природознавство)

1-Б клас

Тема. Подорож до весняного лісу.

Математика: закріплення вивченого способу віднімання, порівняння виразу і числа, розв’язування задач.

Природознавство:підбиття підсумків мандрівки світом живої природи рідного краю.

Мета: узагальнити знання учнів про додавання і віднімання в межах 100, про світ живої природи; закріпити вміння та навички при відніманні двоцифрових чисел виду 45-20, вчити учнів порівнювати вираз і число, формувати вміння розв’язувати задачі; розвивати увагу, логічне мислення; зв’язне мовлення учнів, кмітливість; виховувати бережне ставлення до природи.

Тип уроку:урок-подорож

Вид уроку: інтегрований

Обладнання: презентація, ілюстрації, картки,.

Хід уроку.

І. Організація класу.

Розпочинаємо ж урок, часу не гаючи.

І радість ми пізнаємо, лиш труднощі долаючи.

- А запорукою успіху є усмішка. Тож передайте свою усмішку один одному, мені, поверніться до наших гостей, подаруйте їм.



Налаштуємося на роботу.

Очі дивляться-(діти) та все бачать.

Вуха слухають – (діти) та все чують.

Голова – (діти) думає.

Яким буде урок (діти) – цікавим!

Які у мене діти? – (діти) найкращі!

Нехай мої та ваші надії здійсняться.

ІІ. Актуалізація і корекція опорних знань.

Сьогодні урок математики ми будемо поєднувати з уроком природознавства. Нас чекає подорож до весняного лісу. І що ж ми чекаємо від уроку?

(Слайд 1)

Швидко міркувати, працювати, допомагати один одному


  • Хочу навчитися: каліграфічно і правильно писати, розвязувати приклади та задачі, робити висновки..

(Слайд 2) Зображення весни

-Які зміни відбулися з приходом весни?

Весна хоче простежити за вашою роботою і пропонує:

3.Хвилинка каліграфії.

З цифр 4, 8 утворити всі можливі числа та каліграфічно їх записати у зошитах(4, 8, 44, 88, 48, 84).

(Слайд 3) І так в подорож ! І першу ми зустрічаємо квітку кульбабку.

Квіточка подарувала вам завдання:

50,30,15,70

45,12,46,88

4,75,8,3


Вправа «прес»

Зайве число….., тому що……..

ІІІ. Узагальнення знань учнів.

Сьогодні ми закріпимо вивчений спосіб віднімання, будемо порівнювати вираз і число, розв’язувати задачі,

(Слайд 5)

Підсніжники принесли такі завдання :

-Розв’язати за зразком:

31-20=30-20+1=10+1=11

63-30=60-30+…

76-50=

54-50=

Отже, …

(Слайд 4) Ось ми з вами і потрапили на лісову дорогу і зустріли перші квіти весни первоцвіти.

Поясніть їх назву?



Вони пропонують

-Біля дошки 2 учні за картками

1. 34-□=30 56-□=6

23+□□=43 72-□□=2



  1. 34см=□дм□см 6дм2см=□□см

10дм=□□□см 52см=□дм□см

-За партами 4 учні за картками.

45-40+50= 21-20+43=

30-20+9= 70+20+10=

Клас розв’язує задачі з логічним навантаженням ( метод диференціації).

Фізхвилинка

1.Якщо ти не збираєш великих букетів квітів, сплесни у долоні над головою.

2.Якщо ти ніколи не залишаєш сміття у лісі, на березі річки – тупни ногами.

3.Якщо ти хочеш більше знати про природу навколо себе, то підніми руки.

4.Якщо ти підібрав приблудне кошеня, собачку, або допоміг іншим чином якійсь тварині – простягни руки вперед.

5.Якщо ти переконаний, що треба кожній людині піклуватися про природу, все живе – простягни руки своїм сусідам, візьми їх за руки. Ось так, як ви дружно взялися за руки, ми будемо єдині у прагненні зберегти нашу природу.



(Слайд 7)

Фіалки вказують шлях до роботи за підручником с.195.

-колові приклади(№2)-фронтальна робота,

-порівняння виразу і числа(№3)-самостійно, взаємоперевірка

(Слайд 8)

Квітки мати-й- мачухи просять попрацювати у групах:

Підібрати відповідне запитання і розв’язати задачу( завдання, аркуш паперу, маркер)

1.Правила роботи в групах

2.Звіт груп



(Слайд 9)

ІV. Шпак кличе до роботи з геометричним матеріалом

Ось яка чудова шпаківня для пташок.

Ось ми і зустріли пташок з вирію. Давайте допоможемо їм влаштуватися .



Визначте які геометричні фігури ви використали для побудови шпаківні?

На які множини можна поділити ?(многокутники і немногокутники)

(Слайд 6)

Їжачок кличе у бій відважних Розшифруйте слово

49>2 на… 94>20 на…

60<97 на… 5<35 на…

40>1 на… 94>30 на…

57>20 на…

Шифр

47

37

39

74

30

64

М

О

Л

Д

Ц

І

V. Підсумок уроку.

Давайте подаруємо шпаківні пташкам. І пообіцяємо:

не будемо руйнувати гнізда пташок; шкодити лісовим мешканцям.

Чи справдилися наші очікування:

  • Я дізнався: які перші з’являються квіти та які перші прилітають пташки.

  • Я навчився: каліграфічно і правильно писати, розв’язувати приклади та задачі, робити висновки,.

  • Щоб не зникла краса, нам потрібно бережно ставитись до цієї земної краси.

Квіти звертаються до вас:

«Ми б завжди були щасливі І пахучі, і красиві,

Якби в полі, в лісі, в лузі Бачили нас тільки друзі.

Ті, які б нас не топтали, Без потреби не зривали.

А на клумбах вдома, в школі Висівали нас доволі,

Доглядали, поливали. Ми б красу їм дарували!»

.-Так будьте завжди здоровими та допомагайте тваринам, не шкодьте рослинам і господь буде завжди з вами. До нових зустрічей.

1.На клумбі висадили 56 кущів чорнобривців, а маргариток на 20 кущів менше.

Прочитати умову, вибрати запитання, які підійдуть до даної задачі

-Скільки кущів суниць висадили?

-Скільки кущів маргариток висадили?

2.На шкільній клумбі посадили 35червоних і 40 жовтих тюльпанів.



Прочитати умову, вибрати запитання, які підійдуть до даної задачі

-Скільки червоних тюльпанів посадили?

-Скільки всього тюльпанів посадили?

3.Біля будинку росло 48 кущів фіалок, це на 20 більше, ніж братиків.



Прочитати умову, вибрати запитання, які підійдуть до даної задачі.

-Скільки всього тюльпанів росло?



-Скільки росло кущиків братиків?

Горіло 7 свічок.
Дві свічки погасли, а решту залишили освітлювати кімнату.
Скільки свічок залишилось


У зайчика було 7 морквин. Він з’їв усі, крім третьої. Скільки морквин залишилося?

Скільки кроків зробить горобець за сім років?
Жодного,
тому що горобець стрибає,
а не ходить


Над річкою летіли голуб, щука, 2 синиці, 5 чайок.
Скільки всього птахів летіло?


Зайченя перетнуло галявину за 5 однакових стрибків, а жабеня – за 4. Чий стрибок довший, якщо відстань вони подолали однакову?



Кульбаба - символ весняного тепла. Квітка кульбаби народилася на світ цікавою й допитливою. Вона прокинулася навесні, подивилася навколо й помітила вгорі прекрасне, велике та яскраве сонце. Сонце глянуло на неї, залоскотало своїми тендітними, теплими промінчиками - і квітка враз стала жовтою. Кульбаба так полюбила сонечко, що вже не могла відвести від нього палкого погляду.

І відтоді, тільки-но зійде сонце на сході, кульбаба дивиться на схід, підніметься сонце вгору - і кульбаба піднімає голівку, сонце сідає на заході - й очі кульбаби дивляться на захід. І так протягом усього життя, доки не постаріє кульбаба та не стане сивою.

За кульбабою можна визначати час. У сонячну погоду кошики кульбаби відкриваються о 6 годині ранку і закриваються о 3 годині дня. У негоду квітки не розкриваються зовсім.

Підсніжник-легенда стверджує, що одного разу стара Зима зі своїми супутниками Морозом і Вітром вирішила не пускати на землю Весну. Але сміливий Пролісок випростався, розправив пелюстки і попросив захисту у Сонця. Сонце помітило Пролісок, зігріло землю і відкрило дорогу Весні.

Пролісок Ще земля в зимових шатах білих, Та з-під снігу, майже непомітний,

Виглянув зненацька, серцю милий, Соромливий пролісок блакитний.

За українською легендою, синьооку дівчину Катерину татари везли на чужину, і там, де сльози красуні падали на землю, виросли квіти Проліски, такі ж сині, як її очі.

Ряст- Українська наукова назва рясту - проліска дволиста: це дволиста рослина з шестипелюстковими блакитними квітками, зібраними у китички. В корені ряст має цибулинку.

За давнім звичаєм українців, коли вперше навесні побачиш ряст, треба зірвати його, кинути під ноги, потоптати, примовляючи: "Топчу, топчу ряст, Бог здоров'я дасть", або "Топчу, топчу ряст, дай, Боже, діждати і на той рік топтати!» Це означає просити в Бога життя і здоровя.

Мати –і-мачуха З появою на землі цієї квітки пов'язана легенда, не обійшлося тут без любові і ревнощів.

Одна зла жінка задумала погубити доньку свого чоловіка, бо не хотіла, щоб він ходив зустрічатися з нею і своєю колишньою дружиною. Заманила вона її до обриву і зіштовхнула з нього. Тим часом мати, виявивши пропажу дівчинки, кинулася її шукати, але спізнилася, була дівчинка вже без душі. Кинулася вона на мачуху і, зчепившись, полетіли вони на дно яру. А на наступний день покрило схили його рослина, листя якого з одного боку були м'які, а з іншого боку жорсткі, і височіли над ними маленькі жовті квіти, що нагадували світле волосся дівчинки.

Фіалка  одного разу бог сонця Аполлон переслідував своїми пекучими променями чарівну дочку Атласа, нещасна дівчина звернулась до Зевса, благаючи сховати й захистити її. І ось великий громовержець почув її благання, перетворив дівчину на чудесну фіалку й сховав у затінку кущів, де вона з того часу щовесни розквітає й виповнює тонким запахом небесні гаї.

Шпак-Шпак – дуже корисний птах. Дбаючи про їжу для себе і своїх шпаченят, він знищує велику кількість гусені, метеликів, жуків, слимаків, саранчі, хрущів. Виявивши в полі чи в лісі велике скупчення шкідників, шпаки зграями злітаються туди і не заспокояться, аж поки не знищать всіх.

Шпаки – птахи дружні. В разі небезпеки вони збираються по кілька особин, голосно кричать і намагаються відігнати ворога. Вони уміють за себе постояти. Не раз люди спостерігали, як повернувшись із вирію шпаки виганяють із своїх шпаківень непроханих квартирантів – горобців. Коли горобці добровільно не звільняють приміщення, шпаки випроваджують їх силою. А слідом за ними викидають і їхні гнізда.



Тема: закріплення вивченого способу віднімання, порівняння виразу і числа, розв’язування задач.

Мета:закріплювати навички віднімання виду 45-20, удосконалювати навички розв’язання математичних виразів та порівняння виразу і чсла;залучати учнів до творчої роботи над задачами,формувати вміння застосовувати математичне мовлення;розвивати пізнавальний інтерес, емоції учнів(за допомогою ситуації здивування,радості,зацікавленості),уміння долати труднощі;виховувати акуратність,дисциплінованість,зосередженність; викликати почуття відповідальності,радості за виконану роботу, бережне ставлення до природи.

Тип уроку: нестандартний.

Обладнання: телевізор ,комп’ютер, презентація до уроку, мікрофон, ілюстрований план уроку, картки для роботи у у парах ,картки із завданнями, геометричні фігури для аплікації, клей ПВА.

Хід уроку

Організація класу.



Любі діти , у наш клас

Завітали гості щирі,

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром!

Всі сідайте тихо,діти,

На уроці- не шуміти,

Руку гарно піднімати.
Чітко всім відповідати.


Приготуйтеся,будь ласка,

Сьогодні у нас – урок-казка.

Повідомлення теми і мети уроку. Ознайомлення з планом уроку.



(На дошці ілюстрований план уроку)

План уроку

  1. На подвір’ї проведемо хвилинку каліграфії .

  2. Гарна погода буде у нашій казці,якщо розженемо хмаринки на математичній розминці.

  3. Знайдемо стежину у лісі працюючи у парах.

  4. Побудуємо місток, граючи у гру «Мовчанка».

  5. Розв’яжемо приклади і дізнаємося, які квіти розквітли на галявині.

  6. Зустрінемося з лисичкою і розв’яжемо її «хитру» задачу.

  7. А в кінці уроку нас чекає сюрприз.

Отож, починаємо нашу казку.

Актуалізація опорних знань

Слайд 3.

Як весна прийшла весела,

Розбудила міста й села,

Все довкола засіяло,

Звеселилось і зростало.
Слайд 4.

У гніздечку мами-квочки

Запищали сини й дочки.

Мама-квочка їм раділа

Берегла усі х і гріла.
Каліграфічна хвилинка

Слайд 5.

ось всі дітки по куточках

Поховалися від квочки

І ми з вами не нудьгуєм

Всіх курчаток порахуєм
Робота у парах.

Рахуємо кількість курчат.
Слайд 6.

Число 12.

даємо характеристику числу.

Вправа «мікрофон».

Число 12-двоцифрове, парне, складається з 1 дес.2од.,сусіди числа 11 і 13.

З допомогою яких цифр записується число 12?

Записати цифри 1,2( по піврядка).

Які ще числа можна утворити з цих цифр?записати каліграфічно. Слайд 7.

Молодці! Ви старанно писали,перше завдання виконали.
Математична розминка

Слайд 8.

Вранці півник в курнику

Будить всіх « кукуріку!»

Мама-квочка також квокче

«на розминку є охочі
Слайд 9.

Проганямоє хмаринки

Для голівок в нас розминка

Завдання:у кожній множині чисел знайти зайве число, пояснити свій вибір.

50,30,15,70

45,12,46,88

4,75,8,3


Вправа «прес»

Зайве число….., тому що……..

  • Чи можна вибрані числа об’єднати в одну множину? Чому?

  • Сонечко засіяло, погода у нас чудова, щоб працювати далі.


Усний рахунок

Слайд 10.

Ось,знайомтесь,курча чик,

Любить мандрувати
із розчинених воріт


Вируша курчатко в світ.
Слайд 11.

А стежиночка в’юнка

Далі й далі утіка .

Між травицею-травою,

Між зеленою, густою.

Щоб відшукати стежину виконуємо завдання.
Слайд 12.

Робота у парах.

З’єднати приклади з однаковими відповідями.

40+20 30+60

50+40 80-20

70-30 90-70

60-40 20+20
Слайд 14. Перевірка.
Слайд 15.

-молодці! Ви відшукали стежинку у ліс.
Математичний диктант

Тут стежиночка мала

До струмочка привела

А в струмочку небо синє

В кожній світиться краплині

Щоб місток побудувати

Треба вміти рахувати
Слайд 16

Гра « Мовчанка».

100-1

35+1

58-8

40+6

84-80
Слайд 16

Взаємоперевірка

Побудували місточок.
закріплення вмінь виконувати обчислення.
Ось нарешті і лісок

І зозулин голосок (запис ку-ку)

  • Повторити віднімання виду 45-20

На галявці у травичці

Квіточки сховали личка.

Щоб дізнатися, які квіти росли на галявині, пригадаємо, як обчислювати приклади .

Гра «шифрувальник»

Обчислити приклади,розгадати назви квітів, які ростуть на галявині.

23+20 25+4

21+3 78-6

64-30 49-20

67-5 42+30

Ключ: 43-к, 24-у, 34-л, 62-ь, 29-б , 72-а.

Індивідуальні завдання для сильніших учнів.

Картка 1

Обчислити приклади,розгадай слово

43+20 91+4 84-20 79-3 29-5 36+3 49+20

А-69 к-95 у-76 м-63 е-95 д-64 н-24

Картка 2

Обчислити приклади,розгадай слово

24+30 97-3 30+29 40+36 68-5 79-20

А-59 к-63 л-76 ф-54 і-64

Картка 3

Обчислити приклади,розгадай слово

43+30 91+2 42-10 84-30 36+3 24-2 70-20 96-1

К-95 о-50 н-22 і-39 в-54 б-73 р-32 а-93
Перевірка виконаного завдання.

Слайд17.

На галявині з’являються квіти.
Фізкультхвилинка.

Всі ми гарно працювали,

Всі чудово рахували,

А тепер відпочиваєм

Разом з сонечком співаєм.

Слайд 18.
розвиток математичних знань.

Творча робота над задачею.
Стомилося сонечко,починає вечоріти.треба поспішати,щоб курчатко встигло повернутися додому. Та хто це не дає йому дороги? Та це ж хитрий лис. Не пропустить, якщо не розв’яжемо задачу. Але задача з хитринкою.

Прочитати умову, вибрати запитання, які підійдуть до даної задачі.

У лісі росло 10 ялин і 48 дубів.

?Скільки ялин росте у лісі?

?Скільки шишок і жолудів росте у лісі?

?На скільки більше беріз,ніж дубів росте у лісі?

?На скільки більше дубів,ніж ялин росте у лісі?

Вибираємо питання.аргументуємо відповідь.

Записуємо розв'язання.( 1 учень біля дошки).

Додаткове завдання. Яке питання можна поставити, якби задачу ми розв'язали виразом 10+48?

Чудово, ми виконали завдання.
робота з геометричним матеріалом..

А тепер для вас сюрприз.(під партами конверти)

Розглядаємо,називаємо фігури.

Що можуть створити наші умілі рученята з цих фігур на галявині?(курчатко)

Створення листівки.
підсумок уроку.
Прочитати умову, вибрати запитання, які підійдуть до даної задачі.

У лісі росло 10 ялин і 48 дубів.?Скільки ялин росте у лісі?

?Скільки шишок і жолудів росте у лісі?

?На скільки більше беріз,ніж дубів росте у лісі?

?На скільки більше дубів,ніж ялин росте у лісі?

1.На клумбі висадили 56 кущів чорнобривців, а маргариток на 20 кущів менше.



Прочитати умову, вибрати запитання, які підійдуть до даної задачі

-Скільки кущів суниць висадили?

-Скільки кущів маргариток висадили?

2.На шкільній клумбі посадили 35червоних і 40 жовтих тюльпанів.



Прочитати умову, вибрати запитання, які підійдуть до даної задачі

-Скільки червоних тюльпанів посадили?

-Скільки всього тюльпанів посадили?

3.Біля будинку росло 48 кущів фіалок, це на 20 більше, ніж братиків.



Прочитати умову, вибрати запитання, які підійдуть до даної задачі.

-Скільки всього тюльпанів росло?



-Скільки росло кущиків братиків?

. 34-□=30 56-□=6

23+□□=43 72-□□=2

34см=□дм□см 6дм2см=□□см

10дм=□□□см 52см=□дм□см

45-40+50= 21-20+43=

30-20+9= 70+20+10=

45-40+50= 21-20+43=

30-20+9= 70+20+10=

45-40+50= 21-20+43=

30-20+9= 70+20+10=

45-40+50= 21-20+43=

30-20+9= 70+20+10=

45-40+50= 21-20+43=

30-20+9= 70+20+10=

45-40+50= 21-20+43=



30-20+9= 70+20+10=


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка