У чому полягають вікові особливості дітей 4-5 років, емоційного та соціального спрямування?Скачати 28.77 Kb.
Дата конвертації11.09.2017
Розмір28.77 Kb.
У чому полягають вікові особливості дітей 4-5 років, емоційного та соціального спрямування?

Дитина в цьому віці, як правило, ще не зовсім усвідомлює як правильно поводитися в соціумі. Незважаючи на це, вона здатна скласти як би узагальнену думку про правильну поведінку.

Малюк може прибирати іграшки або предмети з власної ініціативи, виконувати елементарні обов'язки і доводити розпочаті дії до їх логічного завершення.

Але в силу свого віку дитина легко може відвернутися і переключитися на те, що йому буде більш цікаво. Буває так, що малюк поводиться добре тільки в присутності найбільш авторитетних для себе людей. Діти в цьому віці прекрасно оцінюють і розуміють свою поведінку, і поведінку оточуючих. Вони можуть відрізнити хороші вчинки від поганих, і емоційно переживати з цього приводу.

У чотирьох - п'ятирічному віці малюка починає цікавити власне тіло і його самопочуття. Він здатний оцінити і пояснити свій стан і залучити батьків у разі нездужання.

Дитина вже не така імпульсивна, як раніше, але іноді їй все-таки потрібно керівництво дорослих, щоб повернутися в рамки норми поведінки. У ці роки у дитини з'являється самостійність та ініціативність у спілкуванні. З'являється яскраво виражена потреба в повазі його як окремої особистості, похвалі, схвалення його дій. Саме тому малюк особливо образливо реагує на зауваження батьків.

Спілкування з дітьми як і раніше супроводжується грою або працею, але вже бувають і ситуації виключно спілкування. Діти добре відрізняють людей за статевою ознакою. Розуміють, який одяг носять дівчата, а яку хлопчаки. Поділяють виключно чоловічі та жіночі особливості, професії та обов'язки. Також, діти в цьому віці вже вміють розрізняти особливості настрою оточуючих і давати оцінку їх вчинкам.

Які вікові особливості дітей 4 - 5 років позначаються в ігровій діяльності?

Як правило, на цьому етапі розвитку, діти, граючись, відображають реальне життя.


Дублюють своїх батьків, програють різні побутові дії, привласнюють собі ті чи інші ролі і добре розуміють їх значення.

Так само в чотири роки дітям уже більш переважно грати зі своїми однолітками, ніж з дорослими людьми. В одну гру залучається більше п'яти дітей, а тривалість однієї гри становить двадцять хвилин. Іноді вона досягає п'ятдесяти хвилин.

Діти починають прив'язуватися один до одного і будувати дружні відносини. Вони вибирають собі постійних партнерів для ігор. Так само малюки стають більш винахідливими і винахідливими в спілкуванні і взаєминах.

Під час гри дитина вже чудово здатний вирішити конфлікт самостійно, пояснити товаришеві причини образи і свої побажання.Діти 4-5 років, особливості віку яких припускають серйозні психічні зміни, які вони?

Дитина, яка досягла цього віку, знає відмінність кольорів, розмірів, геометричних форм. Він здатний шукати предмети в навколишньому середовищі цілеспрямовано. При розгляді окремого нескладного предмета, малюк здатний назвати його колір, форму, його основні і дрібні частини. Сприйняття вже стає цілеспрямованим, осмисленим і анализирующим.

Увага дитини ставати більш стійким. Наприклад, якщо він пішов за ведмедиком, то вже не відвернеться на інші предмети. Дуже важливим показником в п'ятирічному віці стає те, що у дитини з'являється діяльність відповідно до правила. Саме в цей час дитину починають цікавити ігри з чітко встановленими правилами: дитяче доміно, лото, хованки, квача.

Активно розвивається і пам'ять дитини, як зорова, так і слухова. З п'ятнадцяти запропонованих предметів, він запам'ятає, як мінімум п'ять. На слух він запам'ятовує ще краще. Чіпка пам'ять допомагає дитині швидко освоювати світ, запам'ятовувати вірші, пісеньки. У цей час дуже виростає уяву дитини, він вже може собі уявити персонажів з казок, які йому розповідають дорослі. У цих уявленнях дуже часто переплітаються казково, реальне і фантастичне.Діти можуть складати власні маленькі історії, але це буде чистою імпровізацією, так як розповідати за попереднім планом він ще не може.

Батькам дуже важливо знати і розуміти вікові особливості дітей в 4 - 5 років. Це допоможе коригувати розвиток дитини. Але не потрібно переживати, якщо малюк не відповідає, будь - яким пунктам. Кожна дитина індивідуальна.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка