Традиції розвитку волонтерства як основи доброчинної суспільної діяльностіСкачати 17.64 Kb.
Дата конвертації10.09.2017
Розмір17.64 Kb.
УДК 355.337.2:316.663(043.2)

Зайко І. В

Національний авіаційний університет, Київ

ТРАДИЦІЇ РОЗВИТКУ ВОЛОНТЕРСТВА ЯК ОСНОВИ ДОБРОЧИННОЇ СУСПІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Сьогодні важко уявити собі суспільство, в якому були б відсутні ідеї добровільної, альтруїстичної допомоги. Зазвичай, така безкорислива ініціатива окремих індивідів проявляється через феномен волонтерської діяльності, що стає дедалі поширенішим явищем серед населення. Велике число країн світу перетворили цей феномен на повсякденну соціальну практику, що ґрунтується на засадах встановлення загально-суспільного благополуччя.

Волонтерство виступає як діяльність, що базується на добровільній основі і разом з тим передбачає багатосторонню допомогу іншим індивідам без корисливих на те мотивів.

Протягом століть традиція волонтерської діяльності вважалася важливим елементом суспільного життя і тому спонукає звертатися до її історичного досвіду й сьогодні.Питання благодійності та волонтерствау вітчизняній науці і практиці досліджували: О. Безпалько, О. Брижовата, І. Грига, М. Дейчаківський, Л. Дума, З. Зайцевата, А. Зінченко, І. Звєрєва, Н. Заверико, І. Іванова, Н. Івченко.Сучасні вчені скеровували свою увагу на зміст волонтерства, принципи та практичний досвід організації волонтерської діяльності, питання практичної підготовки волонтерів до роботи з різними категоріями населення.

Волонтерство як соціальний феномен включає в себе чотири методологічні традиції:  • історична, що робить акцент на становлення і вкорінення феномену добровільної діяльності в загальну систему суспільства.

  • соціетальний підхід, пов'язаний з формуванням в соціумі структурно-функціональних систем ;

  • економічна соціологія, яка орієнтується на діяльності незалежного сектора, що використовує волонтерську працю;

  • четверта традиція притаманна соціології праці, яка досліджує добровільну працю загалом та процес добровольчої діяльності на рівні організації.

Отож, хоча дослідженням феномену волонтерства займається багато науковців, на сьогодні все ж існує потреба у більш детальному розгляді багатьох аспектів його вияву.

Науковий керівник: Безверха Г. І., к. філос.н.,доцент


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка