Тема: На чарівній галявині. Лінія, пляма, крапка, штрих як засоби створення форми. Графічні матеріали та інструменти. Малювання чарівної галявини точками, плямами, лініями, штрихами. Мета



Скачати 69.63 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір69.63 Kb.
ТЕМА: На чарівній галявині. Лінія, пляма, крапка, штрих як засоби створення форми. Графічні матеріали та інструменти. Малювання чарівної галявини точками, плямами, лініями, штрихами.

МЕТА:

формування ключових компетентностей: вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту;

формування предметних компетентностей:

навчальна – дати учням елементарне поняття про графіку як вид образотворчого мистецтва та засоби виразності: лінію, пляму, крапку, штрих. Ознайомити з графічним матеріалом та інструментами;

розвивальна – розвивати навички та вміння дітей малювати графічними матеріалами та виявляти особливості зображуваних предметів;

виховна – виховувати зацікавленість творами образотворчого мистецтва; емоційне сприймання навколишнього світу.

ТИП УРОКУ: урок засвоєння нових знань

ОБЛАДНАННЯ:

Матеріали: альбом, прості олівці, фарби, кольорові олівці.

Візуальний ряд: мультимедійна презентація.

Музичний ряд: легка інструментальна музика, «Вальс квітів» П.І.Чайковського.



МІЖПРЕДМЕТНІ ЗВЯЗКИ : література, музичне мистецтво, природознавство.

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ: наприкінці уроку учні повинні:

Знати – виражальні засоби графіки (лінія, крапка, штрих, пляма)

Вміти – передавати різний характер ліній, штрихів, плям.

ХІД УРОКУ

Слайд 2

І. Організація уваги учнів

Живої природи світ таємничий

Ми на уроці сьогодні відкриєм.

Навчимось його красу не руйнувати,

А примножувати, любити, оберігати.

О. Крижанівська



ІІ. Створення емоційної атмосфери.

Учитель.

Я хочу, щоб яскравим цвітом

Природа чарувала вас,

Щоб так було не тільки влітку.

А й взимку, і в негоди час.

Я хочу, щоб красу уміли

Сприймати серцем люди всі,

Щоб цінували й розуміли,

І поклонялися красі.

Гаслом нашого уроку будуть слова: Слайд 3



КРАСУ РІДНОЇ ПРИРОДИ РОЗУМІТИ СЕРЦЕМ ВЧИСЬ!

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Відгадування загадок.

Що за квітка, відгадай!

Квітка голубенька,

Очко золотеньке.

Листя порізане , тоненьке. ( Сон – трава) Слайд 4



  1. Сонце луг поцілувало –

Все довкола жовте стало.

Дужче сонечко пригріло –

Жовта фарба побіліла.

Літній вітерець повіяв –

Білий килимок розвіяв. (Кульбаба). Слайд 5


  1. Виросли на лузі

Сестричка маленькі,

Очка – золотії,

А вії біленькі. (Ромашка). Слайд 6

Слайд 7


  • Подивіться, яке розмаїття рослин з’явилося в нашому класі. Що дарують нам квіти?

(Насолоду, радість, спокій, красу, загадковість, любов, гарний настрій. Свіжість).

  • А як, на вашу думку, потрібно оберігати квіти? ( Відповіді учнів).

Учитель.

Слайд 8

В Червону книгу вчені занесли

Світ неповторний та чудесний,

Що поступово вимирає,

Давно рятунку в нас благає. Слайд 9 - 11
Назва книги «Червона», бо подібна до червоного сигналу світлофора, має будити в людей тривогу за долю природи: «ЗУПИНИСЬ, ЛЮДИНО! ПОДУМАЙ! БУТЬ ОБЕРЕЖНА!»
ІV. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА. Слайд 12

Хмарка сонечко закрила,

Слізки срібнії зронила,

Ми ті слізки пошукаєм.

У травичці позбираєм.

Пострибаєм, як зайчата,

Політаєм, як пташата,

Потанцюємо ще трішки,

Щоб спочили ручки й ніжки.

Всі веселі? От чудово!

А тепер до праці знову.
V. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ.

УЧИТЕЛЬ.

Красу рідного краю відображають не лише українські поети. Присвячують свої твори красі рідного краю й художники – графіки. Тільки у них в руках не ручка, а олівець, перо, пензлі та фарби. Слайд 13


Як ви вже зрозуміли, об’єктом нашої уваги сьогодні будуть неповторні краєвиди рідного краю. Зобразимо чарівну галявину графічно за допомогою ліній. Плям. Крапок, штрихів.
VІ.ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.



  1. Пояснення учителя. Слайд 14.


ГРАФІКА ( від грецького grapho – пишу) – вид образотворчого мистецтва, де виражальними засобами є лінія, штрих, пляма, точка.

У графіці використовують такий рисувальний матеріал: олівець, вугілля. Крейду, пензель, фарби, перо.


Створення асоціативного куща до слова «графіка».

Слайд 15.



3.Робота з підручником.

Розглянути зображення квітів на картинах художників. Слайд 16.



  • Чи схожі вони на справжні?

  • Знайдіть на малюнках точки, плями, лінії, штрихи.

( Учні розглядають малюнки на ст.. 14 підручника, учитель читає вірш)

Я бачу, як збігає Слайд 17 - 22

З гори струмок дзвінкий.

Сережки приміряє

Верба коло ріки.

Латаття - чистий келих

З краплинами роси,

І аж завмер метелик

Над нею від краси.

Я бачу: пропливають

Білесенькі хмарки,

Цікаво зазирають у дзеркало ріки.

І лебедина зграя,

Мов серед хмар, пливе,

І серце заспіває,

Зрадіє, оживе.

І.Савекіна

4. Навчальні вправи.

А) Пояснення вчителя. Слайд 23-24

ЛІНІЯце інструмент, за допомогою якого ви можете передати свою думку, переживання. Вона теж жива – від руху вашої руки. Але не забувайте про те, що в природі не існує прямих об’єктів, площин, тому на вашій роботі не повинно бути рівномірних за товщиною та прямих ліній. Лінія відіграє велику роль, і тому об’єкти, розташовані на задньому плані, ми зображуємо тонкою лінією. На середньому – товстішою, з більшим натиском на олівець чи пензлик. Найтовща лінія буде у вас на передньому плані.

( Розгляд форм і

видів ліній)

Слайд 25

Слайд 26

Штрих – дуже виразний засіб. У одному і тому ж малюнку він може бути товщим і тоншим, коротшим і довшим, бути нанесеним несуцільною лінією, перериватися чи, навпаки, штрихи можуть наноситися близько один до одного, створюючи враження єдиної плями. Слайд 27,28, 29

Б). Практична робота.

- Малювання ліній, штрихів, плям, точок різними графічними матеріалами

( олівець, фломастер, кольорові ручки).

- Використання «Абетки майстерності».

- Показ на аркуші паперу окремих ліній, плям.

5. Хвилина релаксації Слайд 30, 31

- Заплющіть очі і спробуйте уявити, що ви на казковій галявині. Поблизу ставок. Сюрчать коники, співає пісеньку жабка. Цвітуть і пахнуть квіти. У вас радість на серці. Відкривайте оченята і с пробуйте передати цю красу на папері.

Пам’ятаймо! Всі предмети. Віддаляючись, не тільки зменшуються за величиною, але й ніби тануть у повітрі, набуваючи неясного обрису, частково змінюючи колір з додаванням голубого відтінку.

(Розгляд послідовності створення малюнка) Слайд 32- 34

Працюйте старанно, проявіть свою фантазію.



6. Самостійна практична робота в альбомі.

Малювання чарівної галявини. Під час виконання звучить «Вальс квітів» П.І.Чайковського. Слайд 35-38

Вчителем надається допомога учням у виконанні роботи.

VII. Рефлексія

У кожного з вас зображення сонечка. Надайте йому емоційний характер, користуючись такими критеріями:



полилиния 7 Я працював з інтересом, захопленням ( )

прямая соединительная линия 6 Я працював у нормальному режимі ( )

полилиния 5 Я працював без інтересу, мені було нецікаво ( )



VIIІ. Підсумок уроку

Створюється виставка завершених робіт учнів;

Обговорення учнівських робіт.

Словесне оцінювання.

ІХ. Заключне слово учителя. Слайд 39.


  • Чи сподобався вам урок?

  • Які поради ви дасте дорослим, щоб зберегти квіти?

  • Дякую, що працювали,

Малювали, фантазували,

За роботу – по заслузі



Щиро дякую вам, друзі!



База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка