Тема: Максим Рильський -співець рідної природи. «Розмова з другом». «Зимовий ранок». Рідна природа наш спільний дім.»Три лижні» В. Скомаровського.»Лист до птахів» А. Костецького



Скачати 24.14 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір24.14 Kb.
Українське читання.

4 клас


Тема: Максим Рильський –співець рідної природи. «Розмова з другом» . «Зимовий ранок».Рідна природа - наш спільний дім.»Три лижні» В. Скомаровського. »Лист до птахів» А. Костецького.

Мета: Збагатити знання дітей про життя і творчість М. Рильського. Удосконалити уміння правильно і виразно читати віршовані твори. Розвивати спостережливість. Вміння аналізувати; збагачувати мовлення учнів. Виховувати захоплення красою і мудрістю природи.

Хід уроку.

І Організаційна частина .

Привітання.

Доброго ранку! Доброго дня!

Доброго вечора вам кожного дня!

Нехай буде мир і злагода в нас.

Нехай завжди квіти не в’януть для нас.

Кожному дню – безхмарного неба.

Кожній дитині – веселощів треба

Нехай усміхаються люди щодня.

Доброго ранку! Доброго дня!

Діти, поверніть обличчя і покажіть який у вас зараз настрій.

Нехай цей настрій утримується протягом всього уроку.

ІІ Вправи на вдосконалення техніки читання.

1. Гра « Знайти слово »

Д а р і ч к а л о п о л е і р ш н р а д і с т ь ч и н д р у г.

2. Гра « Читаю навпаки»

в и н т с е л е ш

у р т і в в і п с

я л о п м у ш

ІІІ Перевірка домашнього завдання.


  • Які твори написав Олександр Олесь?

  • Що можете розповісти про життєвий і творчий шлях О. Олеся?

  • Читання віршів.

IV Оголошення теми уроку.

1.Виступи бібліотекарів класу з короткою інформацією про творчість Максима Рильського.

V Робота над новим матеріалом.

1.Робота над віршем «Розмова з другом»

- Про що може йти мова у даному вірші?

- А кого називають другом?

- Чи може бути другом хтось, або щось інше окрім людини?

- Зараз дізнаємось, з яким другом веде розмову М. Рильський.

2.Читання вірша.

3. Аналіз прочитаного.

- Чиє передбачення стосовно вірша найточніше?

- Останню строфу прочитайте ще раз самостійно.

4. Робота над змістом вірша.

- Які птахи згадуються у вірші?

- Відшукайте дієслова, які «супроводжують» цих птахів

- Знайдіть слова про те, як ліс зустрів поета.

- Доберіть синоніми до слів гомін, смуток

5. Фізхвилинка.

6. Робота над загадками (записані на дошці).

- Які асоціації виникають, коли чуємо слова ліс, зайчик?

Складання асоціативної павутинки.

7.Робота над віршем «Зимовий ранок».

- Яку пору року описує автор?

- Який характер вірша?

8.Мовчазне читання.

VI. Закріплення знань.

1.Аналіз прочитаного.

- Як автор описує зимовий ліс? Зачитайте.

- У якому стані перебуває ліс?

- Зачитайте, як автор описує такий стан.

- Які вислови автор вживає, щоб передати казковість побаченого?

2. Словникова робота.

Підбір прикметників до даних іменників ( ліс, квіти, зайчик, пух, море, хмарки ).

Підбір дієслів до іменників ( ліс, місяць, зайчики, хмароньки ).

3. Робота в групах.

Читання віршів Л. Полтави, В. Скомаровського, А Костецького.

4.Конкурс на кращого читця групи.

VII Підсумок уроку.



VIII Домашнє завдання.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка