Створення зображень в середовищі графічного редактора за поданим планом. Інформатична масляна



Скачати 97.25 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір97.25 Kb.
Тема: Створення зображень в середовищі графічного редактора за поданим планом. Інформатична масляна.c:\users\вика\appdata\local\microsoft\windows\temporary internet files\content.word\2 - копия.jpgc:\users\вика\appdata\local\microsoft\windows\temporary internet files\content.word\2 - копия.jpg

Мета уроку: 

  • Використовуючи нестандартну форму уроку, закріпити уміння працювати з інструментами графічного редактора.

  • Повторити форму копіювання фрагментів малюнка.

  • Розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення. 

  • Виховувати інформаційну культуру, зацікавлювати інформатикою,встановлюючи зв’язки між цим предметом і українським фольклором.

Обладнання: комп’ютери, мультимедійна дошка,презентація до уроку, з відео –фізхвилинкою, картка з епіграфом, малюнки,що супроводжують розповідь про Масляну, картки – сніжки для роботи в групах, сигнальні картки – роздатковий матеріал, тестові завдання до теми «Графічний редактор»,картки – смайлики для визначення настрою уроку,індивідуальні картки для домашнього завдання.

Тип уроку: Закріплення знань і вмінь

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

1. Вступне слово вчителя

- Доброго ранку,діти!Хочу розпочати наш урок з епіграфу



«Силу розумові надають вправи, а не спокій .»

А. Поп

- Сьогодні наш урок пройде у незвичайній формі. Саме тому він називається « Інформатична масляна». Чому масляна і що це таке?



2. Розповідь про Масляну

- За народними звичаями, Масляну святкували останнього тижня лютого. Кожний день Масляної мав свою назву і супроводжувався відповідними дійствами. Люди прощалися із зимою,із зимовими святами, залишаючи в пам’яті найкращі спогади.

Цього тижня відзначалася перемога світла і тепла над силами холоду. Божество зими Морена поступається своєю владою божеству весни Ладі.c:\users\вика\appdata\local\microsoft\windows\temporary internet files\content.word\2 - копия.jpg

На «Інформатичній масляній» ми також відсвяткуємо перемогу сили знань над неуцтвом і лінню,переконаємося, що ви засвоїли попередню тему і вдосконалимо свої вміння роботи в графічному редакторі.



ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Гра «Сніжки». Робота в групах.

-У понеділок зустрічалися знайомі, родичі, влаштовували й розкачували снігові гірки, грали в сніжки. Щоб дізнатися як називалися понеділок і вівторок тижня Масляної пограємо в сніжки.c:\users\вика\appdata\local\microsoft\windows\temporary internet files\content.word\2 - копия.jpg

За моєю командою,ви розгорнете «сніжки» і, встановивши відповідність, дізнаєтесь:

1 група – як називався понеділок;

2 група – як називався вівторок.



1 група (7 учнів)

Понеділок – «Зустріч»




1 буква

Для побудови, корекції, збереження і отримання “паперових” копій малюнків та інших зображень використовується спеціальна програма . Яка?

У

Олівець, ластик, заливка, піпетка, розпилювач, напис, багатокутник, виділення довільної області, виділення, кисть, лінія, крива, прямокутник, округлений прямокутник, прямокутник , еліпс.

2 буква

Для створення зображень в графічному редакторі використовують певні “інструменти”. Які?

І

- створювати малюнки з графічних примітивів;

- застосовувати для малювання різні кольори та кисті;

- переміщувати фрагменти малюнка по екрану;

-“склеювати” малюнки;

- збільшувати фрагмент малюнка для того, щоб промалювати дрібні деталі;

- додавати до малюнків текст.



3 буква

Для чого призначений олівець?

Т

Для видалення зайвих контурів,хибних ліній, видалення хибного кольору заливки.

4 буква

Для чого призначений ластик?

З

Графічний редактор.

5 буква

За допомогою якого пристрою комп’ютера ми працюємо в графічному редакторі.

С

Створення макету малюнка, екскіза, контурів малюнка.

6 буква

Які функції графічного редактора?

Ч

Клавіатура.

7 буква

Який пристрій комп’ютера використовується для введення тексту в графічному редакторі?

Р

Миша.


2 група (7 учнів)

Вівторок – «Заігриш»




1 буква

Для побудови, корекції, збереження і отримання “паперових” копій малюнків та інших зображень використовується спеціальна програма . Яка?

А

Олівець, ластик, заливка, піпетка, розпилювач, напис, багатокутник, виділення довільної області, виділення, кисть, лінія, крива, прямокутник, округлений прямокутник, прямокутник , еліпс.

2 буква

Для створення зображень в графічному редакторі використовують певні “інструменти”. Які?

И

- створювати малюнки з графічних примітивів;

- застосовувати для малювання різні кольори та кисті;

- переміщувати фрагменти малюнка по екрану;

-“склеювати” малюнки;

- збільшувати фрагмент малюнка для того, щоб промалювати дрібні деталі;

- додавати до малюнків текст.



3 буква

Для чого призначений олівець?

Г

Для видалення зайвих контурів,хибних ліній, видалення хибного кольору заливки.

4 буква

Для чого призначений ластик?

З

Графічний редактор.

5 буква

За допомогою якого пристрою комп’ютера ми працюємо в графічному редакторі.

І

Створення макету малюнка, екскіза, контурів малюнка.

6 буква

Які функції графічного редактора?

Ш

Клавіатура.

7 буква

Який пристрій комп’ютера використовується для введення тексту в графічному редакторі?

Р

Миша.




  1. Розповідь вчителя про понеділок і вівторок Масляної

  • Перший день масляного тижня називався «Зустріч». Уранці в понеділок споруджували із соломи і старих ганчірок опудало Масляної, яке з пошаною й піснями носили вулицями, а потім ставили на найвище місце.

  • Вівторок називався «Заігриш». Саме в цей день приступали до святкування, зазиваючи гостей до себе на млинці і каталися із крижаних гірок.

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку

- Щоб правильно відсвяткувати перемогу знань над неуцтвом і лінню, нам треба продовжити вивчення теми. Сьогодні на уроці ми з вами повторимо інструменти графічного редактора, форми копіювання. Кожен з вас уроку створить свій малюнок.



ІV. Закріплення знань і вмінь учнів

1.Робота з віршем



Середа – «Ласунка»

  • Назва цього дня говорить сама за себе. У цей день пригощалися всякими ласощами і ділилися різними байками,співали пісень,розповідали вірші.

  • Зараз я вам пропоную прослухати вірш і перерахувати рядки, які відносяться до роботи з графічним редактором .

Я взяв папір і олівець,

Намалював дорогу,

На ній бичка намалював,

А поряд з ним корову.

Направо дощ, наліво сад,

В саду п’ятнадцять точок,

Неначе яблука висять

І дощик їх не мочить.

Зробив рожевим я бичка,

Червоною - дорогу,

І ще над ними хмаринок

Намалював потроху.

 І ще я дощ намалював -



Він зразу в сад ввірвався,

Але не стало тут чорнил,

А олівець зламався.

  • Хто спробує процитувати рядки, які ніколи не можуть бути в графічному редакторі.

Очікувані відповіді:

- але не стало тут чорнил,

- а олівець зламався.

Учитель. Давайте повторимо алгоритм роботи з фрагментами



  • Інструментом виділення виділити фрагмент малюнка.

  • Поставити курсор на виділену частину.

  • Утримуючи ЛКМ, перенесемо фрагмент у потрібне місце.

  • При натиснутій клавіші СTRL відбудеться копіювання фрагменту.

Учитель. Які дії можна виконати з виділеним фрагментом?

  • Нахилити/розтягнути.

  • Змінити кольори.

  • Очистити .

Фізкультхвилинка



Четвер – «Розгуляй»

У цей день люди гуляли , відпочивали. Ось і нам настав час відпочивати. Проведемо фізкультхвилинку(під музику).



V. Виконання практичної роботи .

П’ятниця – «Тещині посиденьки»

- П’ятниця давала шанс тещам відпочити від приготування їжі й вирушити з відповідним візитом до зятів, обов’язок яких – виявити їм повагу й , звичайно, почастувати млинцями.

- Ну, а ми з вами не тещі, крім того, ми вже відпочили, тож приступимо до виконання завдань.



1. Повторення правил роботи з комп’ютером. Вправа з сигнальними картками.

Правила безпечної роботи та поведінки в комп'ютерному класі:

- Я називатиму правила: правильні і неправильні. Якщо відповідь правильна – піднімаєте зелену картку, якщо ні – червону картку(картки заздалегідь лежать на столах)


  • Спокійно, не поспішаючи заходь до кабінету інформатики.(так)

  • Сумку або портфель поставити на стіл, із собою візьми все необхідне для відпочинку: гребінець, цукерку, мобільний телефон.(ні)

  • Сідай за постійно закріплений за тобою комп'ютер.(так

  • Учням суворо забороняється без дозволу вчителя входити до кабінету інформатики.(так)

  • Учням суворо забороняється самостійно, без дозволу вчителя вмикати і вимикати пристрої.(так)

  • Учням суворо забороняється торкатися пальцями, авторучками або іншими предметами екрану моніторів, та розеток електроживлення.(так)

  • Учням суворо забороняється працювати в сухому одязі, з сухими руками.(ні)

  • Учням дозволяється торкатися роз’ємів з'єднувальних кабелів, дротів живлення або приладів заземлення.(ні)

- Молодці!!! Тепер ми можемо приступити до виконання практичної роботи.

2.Виконання практичної роботи

1. Використовуючи інструменти: прямокутник, лінію, криву



безымянный.png

2. Використовуємо інструменти: округлений прямокутник, лінію, криву, еліпс. Виконуємо дії: копіювання і переміщення фрагмента.





  1. Використовуючи інструменти: лінію, криву

4. Використовуючи інструменти: затирачка



безымянный.png

VІ. Закріплення вивченого матеріалу


Субота – «Посиденьки»

- У цей день відвідували рідних. Гостей потрібно було не тільки нагодувати від душі, але й обдарити.

- Діти,обдаруйте мене своїми знаннями – виконаймо практичне завдання «Створення графічного об’єкта - корови».

В зошитах запишіть і намалюйте алгоритм малювання корови.

1. Намалювати тулуб, використовуючи інструмент еліпс.



2. Намалювати шию, використовуючи інструмент еліпс, переміщення та нахил на 45°

3. Намалювати голову, ніс і очі, використовуючи еліпс і переміщення.

4. Намалювати хвіст, роги, вуха та вим’я, використовуючи криву

5. Намалювати ноги, використовуючи лінію.

6. Інструментом Затирачка видалити зайві лінії.



VІІ. Підсумок уроку.

Неділя – «Прощенний день»

  1. Виконання тестових завдань

  • У цей день прощалися з Масляною. Близьких, коханих, знайомих просили вибачити за колишні образи, бажали: «Хай не заходить сонце в серці вашому». І я вам від усієї душі цього бажаю, а також – щоб у вас ніколи не згасало бажання вчитися. Щоб зв’язувати, чого ви навчилися на уроці, я пропоную виконати тестові завдання.

Тест з теми: "Графічні редактори"c:\users\вика\appdata\local\microsoft\windows\temporary internet files\content.word\2 - копия.jpgc:\users\вика\appdata\local\microsoft\windows\temporary internet files\content.word\2 - копия.jpg

  1. Графічним редактором називається програма, призначена для …
    a) Створення графічного образу тексту
    b) Редагування виду і накреслення шрифту
    c) Роботи з графічним зображенням
    d) Побудови діаграм

  2. За допомогою графічного редактора Paint можна …
    a) Створювати і редагувати графічні зображення
    b) Редагувати вид і накреслення букв
    c) Настроювати анімацію графічних об’єктів
    d) Будувати графіки

  3. Примітивами у графічному редакторі називаються …
    a) Лінія, круг, прямокутник
    b) Олівець, гумка
    c) Виділення, копіювання, вставляння
    d) Набори кольорів (палітра)

  4. Інструментами в графічному редакторі є …
    a) Лінія, круг, прямокутник
    b) Олівець, гумка
    c) Виділення, копіювання, вставляння
    d) Набори кольорів (палітра)

  5. Мінімальним об’єктом, що використовується у графічному редакторі, є:
    a) Точка екрану (піксель)
    b) Об’єкт (прямокутник, круг і т. д.)
    c) Палітра кольорів
    d) Знакомісце (символ)

  6. До основних операцій, можливих у графічному редакторі, відносяться …
    a) Лінія, круг, прямокутник
    b) Олівець, гумка
    c) Виділення, копіювання, вставляння
    d) Набори кольорів (палітра)c:\users\вика\appdata\local\microsoft\windows\temporary internet files\content.word\2 - копия.jpg




  1. Визначення настрою уроку

  • Візьміть смайлики і продемонструйте настрій, який переважав у вас протягом уроку.

  1. Оцінення учнів

VІІІ. Домашнє завдання.c:\users\вика\appdata\local\microsoft\windows\temporary internet files\content.word\2 - копия.jpg

  1. Записати вірш, де зустрічаються слова, що відносяться до графічного редактора Paint.

  2. Намалювати в графічному редакторі корову.

  3. Для сильніших учнів – завдання на індивідуальних картках – зобразити сонечка. 21.03-35.jpgc:\users\вика\appdata\local\microsoft\windows\temporary internet files\content.word\2 - копия.jpgc:\users\вика\appdata\local\microsoft\windows\temporary internet files\content.word\2 - копия.jpg


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка