Снід смертельна загроза людству. Знати, щоб жити !!!Скачати 139.87 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір139.87 Kb.


Виховний захід присвячений дню боротьби зі

СНІДом

Тема: СНІД – смертельна загроза людству. Знати, щоб жити !!!

Мета: - Ознайомити учнів з поняттями СНІД і ВІЛ та їх ознаками,

 • сприяти усвідомленню учнями небезпеки, пов’язаної із поширенням СНІД на планеті,

 • виховувати почуття відповідальності за власну поведінку та ведення здорового способу життя.

- виховувати почуття цінності людського життя;

- навчати толерантному ставленню до людей, які живуть з ВІЛ;

- розвивати навички публічних виступів;

- сприяти формуванню творчого ставлення до виконуваної роботи.Оформлення: Презентація на тему: «СНІД – смертельна загроза людству. Знати щоб жити!!!», Малюнки учнів, Відеофільм «Знати щоб жити!!!».

Підготовка до виховної роботи: анкетування учнів 3 класу.

Хід заходу

Звучить спокійна мелодія

Этот сказ мы о СПИДе сейчас поведем,

Вам в стихах и картинках расскажем о нём.

Вы узнаете всё, об этой беде.

СПИД не спит!!! СПИД спешит!!!

Он вокруг, он везде!!!

Мир боялся холеры, боялся чумы,

Черной оспы, проказы и прочей беды…

Чумой ХХ века считается СПИД.

И понятно без слов, что природа нам мстит.

Мы забыли о боге, о любви, о добре,

Мы увязли в пороках, погрязли в грехе.

(Л.Сагайда)
Ровеснику, прокинься, не дрімай!!! Прожени байдужість. Поглянь, що твориться в державі. СНІД переходить усі кордони. Захоплює у свої жорстокі тенета дедалі більше людей! Це сором! Це ганьба! Ганьба нашому нерозумінню, нашій байдужості.

Багато хто з вас скаже: «Ну скільки можна про одне й те саме!? Тимпаче, що нас це не стосується. Ми ведемо порядне життя: не п’ємо, не куримо, не вживаємо наркотиків. Ми нормальні люди!»

«Нехай десь помирають мільйони. Сотнею більше, сотнею менше – великої різниці нема. Тим більше, що зараз в Україні є проблеми серйозніші ніж СНІД.»

Але ж задумайтесь!!! Це захворювання, яке може вплинути на життя кожного з нас!Звучить "Бухенвальдскій набат"

Люди мира на минуту встаньте!

Слушайте! Гудит со всех сторон -

Это раздается по планете

Жертв СПИДа похоронный звон.

Слышите тяжелые раскаты?

Это не гроза, не ураган -

Это люди ужасом объяты,

О спасении взывают к нам!

СНІД — синдром набутого імунодефіциту — це остання стадія інфекційної хвороби, що має назву ВІЛ-інфекція. Збудником хвороби є вірус імунодефіциту людини (скорочено ВІЛ), який уражає клітини крові, так звані СД4-лімфоцити, що забезпечують гомеостаз організму людини й захищають його від інфекційних захворювань, розвитку злоякісних пухлин та інших уражень. Унаслідок дії ВІЛ відбувається глибоке ушкодження імунної системи, і людина стає беззахисною перед збудниками різних інфекцій. Хвороба розвивається повільно, протягом 8-12 років і закінчується клінічною картиною, яку назвали СНІДом. До цього часу СНІД залишається невиліковною хворобою. Збудник ВІЛ-інфекції належить до групи ретровірусів. Генетична інформація вірусу закодована в його РНК.

Учні проглядають відео ролик про інфікування лейкоцитів вірусом

Статистика


 • Сьогодні в світі близько 40 млн. людей заражені ВІЛ.

 • Від СНІДу померло близько 25 млн. людей.

 • Кожної хвилини в світі близько 8 людей інфікуються ВІЛ .

 • 65% ВІЛ – інфікованих молоді люди віком від 14- до 28 років.

В Україні:

На 1 квітня 2010р. в Україні офіційно зареєстровано: • ВІЛ-інфікованих -146,549 людей, з них діти - 21,938.

 • Хворих на СНІД - 28,009 человік.

 • Всего померло від СНІДу - 15,866 чел.

Шляхи інфікування

Вирус СПИДа проникает в кровь,

Сперму, пот, слюну и слёзы.

И младенец с материнским молоком

Вирус СПИДа поглощает тоже.

ВІЛ-інфікована людина — це носій вірусу, здатний заражати здорову особу. Зараження відбувається, коли вірус із організму ВІЛ-інфікованого разом із кров'ю, спермою або з грудним молоком матері потрапляє в кров здорової людини чи дитини.Вірус передається:

 • під час статевих стосунків з ВІЛ-інфікованою особою, коли через слизову оболонку статевих органів вірус проникає в організм статевого партнера;

 • через кров, насамперед через спільні шприци та голки в разі внутрішньовенного введення наркотичних речовин:

Давайте послухаємо лист – розповідь людини, яка вживає наркотичні речовини.

Лист людини, яка вживає наркотики

«Тяжело описать весь этот ад, через который я прошел. А вдруг кого-то это напугает и остановит. Я в первый раз выпил в 14 лет. Причем здесь выпивка? А это всё звенья одной цепи. Жили мы когда-то в Средней Азии, которая уже говорит сама за себя: именно там я в первый раз покурил анашу. Мне, как и сотням, тысячам других, было просто интересно: а как это будет, какие ощущения? Наркоман ощущает действительный кайф только один раз, первый. Губит, как правило, то, что после первого укола не бывает ломки и мысль о том, что я не такой, у меня не будет привыкания! В любой момент могу бросить. Потом нужен второй укол. Но первоначального ощущения уже нет. Чтобы достичь его, дозу надо увеличить. Говорят, наркоман ради дозы пойдет на преступление. А как же иначе? Ведь ты в этот момент умираешь. У тебя выворачиваются суставы, тело корчится в судорогах. И все-таки самое страшное — даже не дикие физические мучения, а то, что ты превращаешься в зомби, в безвластного раба своего порока. Когда я куда-то ехал, я всегда запасался наркотиками, так как круг моих жизненных интересов сводился к трем вещам: мак — шприц — игла. Деградация полная. Сейчас становится все больше тех, кто оказался в щупальцах этого жуткого спрута — наркомании, в итоге многие из них заболевают СПИДом».

 • Через забруднений кров'ю, нестерильний медичний інструмент;

 • дитині від ВІЛ-інфікованої матері — інфікування відбувається під час вагітності, пологів чи годування грудним молоком.

Сменяется ночь сияющим днем.

Дрожит полоска рассвета.

Но солнце светит в окошке моем

Кроваво-красного цвета.

Я с первых дней привыкаю жить

С диагнозом всех суровей,

За каждый день мне судьба платит

Жестокой ценою крови.

Ее назначил не враг, не палач,

А самый близкий на свете...

Гремучей змеею СПИДа игла

Вонзилась в матери сердце.

Я вижу образ ее сквозь ночь,

В слезах узнаю улыбку

И слышу голос: «Прости меня, дочь,

За страшную ошибку».

И я повторяю на всех языках:

«Тревога, проснитесь, люди!

Спасенье планеты в наших руках,

Другого шанса не будет».

 • Не виключена можливість ураження ВІЛ у разі порушення правил

гігієни під час гоління, манікюру, татуювання та деяких інших косметичних процедур, а також медичних маніпуляцій, які супроводжуються пошкодженням цілісності шкіри чи слизових оболонок з використанням нестерильних інструментів. Правильна і своєчасна обробка косметичного приладдя та стерилізація медичного інструментарію забезпечують безпеку їх застосування.

Підступність ВІЛ-інфекції в тому, що після зараження людина може тривалий час не відчувати ознак хвороби, вважати себе здоровою і водночас заражати інших — насамперед своїх сексуальних партнерів та партнерів по голці. Період безсимптомного носійства може тривати 2 місяців – до 10 і більше років, після чого розвивається СНІДСНІД не передається

 • Хоча ВІЛ уражає весь організм, до сьогодні не доведена можливість інфікування через піт, сечу, сльози, слину, оскільки кількість вірусних частинок у цих рідинах надзвичайно мала для зараження.

 • Хвороба не передається побутовим шляхом: через повітря підчас чхання, кашлю, спільного проживання, роботи в одному приміщенні, користування посудом. Не треба боятися подати руку обійняти інфіковану і хвору людину, не страшні також дружні поцілунки, якщо на губах відсутні виразки чи тріщинки.

 • Безпечним щодо зараження ВІЛ є спільне відвідання місць громадського користування — лазні, сауни, басейну, туалету. СНІДом не можна заразитись у громадському транспорті.

 • Передача ВІЛ через укуси комарів чи інших комах не доведена, бо коли комар жалить людину, він упорскує свою слину, де вірусу практично немає. В організмі комахи вірус розмножуватися не здатний.

Способи визначення інфекції

 • У відповідь на проникнення вірусу в організмі людини через один-три місяці утворюються антитіла. Їх поява є свідченням ВІЛ-інфекції, а виявляються антитіла з допомогою дослідження крові. Обстеження на СНІД проводяться в кабінетах довіри, де за бажанням це можна зробити анонімно.

 • Зразки донорської крові досліджуються комплексно на ВІЛ, віруси гепатитів В і С, сифіліс у діагностичних лабораторіях станцій переливання крові. Якщо в порції крові виявлено хоча б один із цих збудників, вона знищується.

. • Вагітні жінки дворазово обстежуються на ВІЛ за добровільною згодою в жіночих консультаціях під час узяття на облік та оформлення на пологи.

• У лабораторіях діагностики СНІДу обласних (міських) центрів профілактики СНІДу та санепідстанцій обстежують контингенти людей, що належать до груп ризику: це особи, які вживають наркотики ін'єкційним шляхом, ведуть безладні статеві стосунки або мають статеві контакти з ВІЛ-інфікованими чи хворими на СНІД.

Усі відомості стосовно ВІЛ-інфікованої особи є конфіденційними.

Невідкладна медична допомога ВІЛ-інфікованим і хворим на СНІД надається в усіх лікувально-профілактичних закладах України.Перебіг хвороби

Перші симптоми хвороби спостерігаються в середньому через 1,5-3 місяці після інфікування. Це так звана гостра стадія ВІЛ-інфекції, і вона спостерігається не в усіх інфікованих. Для гострої стадії характерна тривала лихоманка, схуднення, нічне вспітніння, збільшення лімфатичних вузлів. Недуга триває два-три тижні, і людина нібито одужує, проте вірус залишається в організмі й може інфікувати інших.

Період безсимптомного вірусоносійства триває від кількох місяців до багатьох років. Протягом усього цього часу ВІЛ-інфікована особа почувається здоровою. Проте врешті вірус долає імунний захист і знижує опірність організму. Як наслідок розвивається СНІД, який проявляється інфекційними хворобами, найчастіше це тривалі запалення легень (пневмонії), туберкульоз, вірусні хвороби (оперізуючий лишай, герпес, цитомегаловірусна інфекція), у деяких хворих розвиваються пухлини шкіри ( Саркома Капоші) чи ураження нервової системи.

Хвороба триває кілька років, людина виснажується і гине.Чи можна вберегти себе від СНІДу?

На сьогодні ВІЛ-інфекція не має радикальних засобів лікування, тому головною зброєю в боротьбі з поширенням вірусу є попередження нових випадків інфікування. У зв'язку з цим необхідне: • приймати правильні щодо свого здоров'я рішення, намагатися протистояти таким факторам ризику, як потреба експериментувати, самостверджуватися під тиском з боку однолітків та наркодільців;

 • уникати випадкових статевих контактів, бо чим більше сексуальних партнерів, тим вищим є ризик інфікування. Застосування презервативів значно знижує можливість інфікування партнера не тільки ВІЛ, але й збудниками венеричних захворювань, вірусних гепатитів.

 • За даними статистики, 30-50 % осіб, які вживають наркотики ін'єкційним шляхом, інфіковані ВІЛ, отож, вірогідність інфікування надзвичайно висока;

 • пам'ятати, що венеричні хвороби спричиняють поширення ВІЛ, а тому їх потрібно терміново лікувати;

 • важливо знати, що вагітні ВІЛ-інфіковані жінки можуть запобігти народженню хворої на ВІЛ-інфекцію дитини, якщо вони якнайраніше звернуться в жіночу консультацію для проведення профілактичного лікування.

Відомі люди які померли від СНІДу

 • Офра Хаза (1958-2000). Певица, исполнявшая восточные песни и работавшая с Полой Аб-дул, Лу Ридом, Игги Попом и другими. Она умерла 23 февраля 2000 года от СПИДа в возрасте 42 лет.

 • Артур Эш (1943-1993). Олимпийский чемпион по теннису Артур Эш родился в 1943 году в Ричмонде (США). Его мать умерла, когда ему исполнилось лишь 6 лет. Благодаря своим незаурядным физическим данным, он смог впоследствии стать первой ракеткой мира. Эш выиграл открытый чемпионат США по теннису в 1968 году, а в 1975 - Уимблдон. Умер он от СПИДа, инфицированный ВИЧ при переливании крови, не дожив 5 месяцев до своего 50-летия. Когда Нельсон Мандела вышел из заключения, и его спросили, кого бы в Америке он хотел посетить первым, он ответил, что Артура Эша.

 • Хорхе Донн (1947-1992). Солист балета Мориса Бежара. Танцевать начал рано. В 1963 году специально приехал в Брюссель, чтобы поступить в компанию Мориса Бежара и вскоре стал в ней ведущим танцовщиком. В 1979 году впервые исполнил «Балеро» - балет, изначально поставленный для женщины. В 1989 году был номи-нантом фонда Копех как один из лучших танцовщиков. Умер от СПИДа 30 ноября 1992 года в Лозанне. Многие хореографы посвятили ему свои работы.

 • Рудольф Нуриев (1938-1993). Великолепный танцовщик с мировым именем. Он добился, чтобы танцовщика считали не просто партнёром балерины, а участником действия, способным создать самостоятельный сценический образ.

 • Айзек Азимов (1920-1992). Известный писатель и крупнейший мастер научной фантастики, изобретатель слова «роботика» (гоЬоисв - робототехника, роботехника). В 1983 году, когда о СПИДе было очень мало известно, писателю делали операцию на сердце, и он был заражён ВИЧ через донорскую кровь. Через несколько лет ему потребовалась повторная операция, и случайно при госпитализации обнаружился ВИЧ. От операции пришлось отказаться. Айзек Азимов умер через три года. Спустя десять лет его жена сообщила об истинной причине смерти писателя.

 • Фредди Меркьюри (1946-1991). Солист группы «Queen» Фредди Меркьюри за сутки до смерти продиктовал признание в своей болезни, которую до той поры скрывал, чтобы отвести общественное осуждение от близких. В 1991 году был снят его прощальный видеоклип с замечательной песней («Шоу должно про- должатъся»), в сущности, предсмертной исповедью.

 • Джиа Мария Куранджи (1960-1986). Первая американская супермодель. Она была одной из первых женщин в Америке, причиной смерти которой официально был признан СПИД. За эти 10 лет героиня двигалась по нисходящей спирали увлечения наркотиками и неудачных романов. Она умерла в 26, за несколько лет успев подняться из низов к вершинам модельного бизнеса, заработать кучу денег, обрести любовь, славу и спалить всё это в наркотическом угаре.

- Несовершенен мир и так непрост,

С людьми играет в чехарду.

Он как над пропастью прогнивший мост:

Ступил – и ты уже в аду.

- Людей он пожирает, словно зверь,

Насытиться не может.

Кричит вперёд идущему: «Поверь!»

Но стоит оступиться – уничтожит.

- Всё изменить мы можем, я и ты.

Гиене огненной закроем пасть,

Вернём забытые, угасшие мечты

И добродетельную власть.

- Как страшно жить в кромешной тьме!

Свой путь ты правильно найди.

Чтобы всегда тебе и мне

Был свет надежды впереди.

- У всех есть выбор: быть или не быть –

Земля в цветах или огонь в потёмках.

Нельзя нам так бездушно хоронить

То, что природой вверено потомкам!

- И мы повторяем на всех языках:

«Тревога! Проснитесь, люди!Спасенье планеты в наших руках –

Вместе: Другого шанса не будет!»

Закінчується виховна година переглядом відеоматеріалу.


Урок підготувала: вчитель початкових класів - Баленко Альона Сергіївна.

С – синдром

Н – набутого

І – імуно

Д – дефіциту

В - вірус

І - імуно-

дефіциту

Л - людини


Вірус імунодефіцита людиниТест на ВІЛБаза даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка