Символи Києва столиці УкраїниСкачати 37.01 Kb.
Дата конвертації30.04.2016
Розмір37.01 Kb.
Усний журнал

(для учнів 6-7 класів)
Тема: Символи Києва – столиці України

Мета: Розширювати і поглиблювати знання учнів про державну символіку взагалі і символіку рідного міста – столиці України Києва зокрема, розвивати у дітей прагнення бути свідомим громадянином України і патріотом.

Епіграф: “Я стільки чув похвальних слів про Київ,

Такі захоплені чув голоси!

І це – не чемності самої вияв,

А лиш визнання справжньої краси!

(Максим Рильський)

Сторінка 1. Звернення до слухачів.

  1. й учень:

Кожна людина любить свою Батьківщину, робить усе для процвітання країни, для слави, свободи, незалежності землі, на якій вона живе. А ми живемо в Україні, волелюбній і мирній державі, і теж усім серцем любимо нашу милу, дорогу країну, хочемо, щоб вона скоріше стала процвітаючою, сильною і завжди була вільною і незалежною, бо всі ми – маленькі і дорослі – громадяни нашої Вітчизни, сини і дочки України.

  1. й учень:

Ось погляньте на карту Європи. Тут багато є різних країн (називає їх і показує на карті). Кожна з них має свою територію – землю, свою мову, культуру, історичне минуле і свої неповторні державні символи . Наша рідна Україна їх теж має. Давайте згадаємо, які це символи (учні називають основні символи України).

  1. й учень:

А ще кожна країна має свою столицю – головне місто, культурний, історичний, економічний центр, серце кожної держави. Ми з вами живемо саме в такому місті – чарівному, квітучому, давньому і вічно молодому Києві.

2-й учень:

І сьогодні ми з вами здійснемо подорож нашим улюбленим містом, поговоримо про його символіку, адже це дуже важливо для кожного з нас – знати і розуміти символи рідного міста! Отже, запрошуємо до сторінок нашого журналу, друзі!

Сторінка 2. Київ – столиця України.

3-й учень:

Є на землі багато казково прекрасних міст, прославлених і оспіваних поетами, але такого, як наш Київ, немає. Місто-герой, місто-сад, місто-музей – саме так його дуже часто величають. Навіть складно повірити у те, що йому вже 15 століть – таке воно юне, динамічне, мінливе! Були часи, коли Київ не вважався столицею, та крізь попри всі буремні роки та негаразди він завжди залишався невмирущим серцем України. Київ пам’ятає і воїнів славного князя Ярослава Мудрого, і тріумфальний в’їзд гетьмана Богдана Хмельницького на чолі козацьких полків, і проголошення історичних Універсалів Центральної Ради. А 24 серпня 1991 року саме тут, у Києві була відроджена незалежна держава – Україна. Сьогодні в Києві працюють Президент України, Верховна Рада, Кабінет Міністрів, різні державні установи; у нашій столиці розташовані численні іноземні посольства – адже наша країна підтримує дипломатичні зв’язки з понад 120 державами світу. Отож наш древній і вічно молодий Київ – справжній політичний центр України!

1-й учень:

Наш Київ – відомий на увесь світ осередок науки і освіти – у ньому працюють десятки вищих навчальних закладів, науково-дослідних інститутів з своїми давніми усталеними традиціями і величними досягненнями у різних галузях знань. У Києві також знаходиться Національна Академія наук України, працює близько 500 шкіл різного рівня; серед них – ліцеї, гімназії (в одній з яких ми з вами маємо честь навчатися), коледжі, школи з поглибленим вивченням різних предметів.2-й учень:

У Києві з давніх давен оселилися музи – покровительки мистецтв. По цих вулицях ходили, тут творили видатні літератори, музиканти, живописці, архітектори, актори та великі киномитці. Ми можемо з гордістю говорити, що Київ великий науковий і культурний центр!Сторінка 3.Символіка нашого міста.

3-й учень:

Як кожне місто великою прадавньою історією, як годиться ,

європейській столиці, Київ має свою символіку, глибоко вкорінену в

його минуле, життя його людей. Герб Києва – синій щит, на якому

зображено Архистратига Михаїла – очільника небесного воїнства,

древнього покровителя війська Запорозького і Києва. За легендою

він обрав покровительство над землею, вкритою синім небом та

золотими ланами, - Україною (демонструється зображення герба

Києва). Недарма здавна Київ називають “другим Єрусалимом” – для християн наше місто є святим, і це відтворено на гербі столиці! Зображення архангела Михаїла зустрічається ще на печатках і монетах київських князів. Одне з перших зображень київського герба з образом ангела, що тримає у руці меч, є у Титулярнику 1672 року, цей же герб наведений і в гербовнику 1730 року. Вперше ж офіційно затверджений він був наказом Катерини ІІ у 1782 році.

Прапор Києва – прямокутник синього кольору, у центрі якого зображення Михаїла Архангела з герба міста.

1-й учень:

Є у нашого Києва і своєрідний гімн – пісня Ігоря Шамо “Києве мій” (звучить пісня). Скільки ж в цьому творі любові до Києва, його неповторної природи, людей, які живуть у ньому! Кращого гімна, не має, мабуть, жодна столиця світу!2-й учень:

А ще наш Київ має живий символ – каштан. Тисячі цих величних і прекрасних дерев прикрашають вулиці, парки, сквери нашого улюбленого міста! А навесні, коли всі вони зацвітають, відірватися від споглядання цього справжнього дива просто неможливо! Багато туристів приїздить до Києва саме у цей час, щоб досхочу намилуватися цією красою!Сторінка 4. Любіть наш славний стольний Київ!

3-й учень:

Давайте зараз кожен з вас подумає, прислухається до свого серця і замислиться – а що для нього значить рідне місто, столиця держави Україна – славний Київ! Запишіть найщиріші слова любові та побажань своєму місту – це буде своєрідний подарунок йому!(діти записують побажання і вітання на аркушах у вигляді листя каштану).


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка