«Щастя. Як його досягти?»Скачати 91.78 Kb.
Дата конвертації30.04.2016
Розмір91.78 Kb.
Івано – Франківський технікум ресторанного сервісу і туризму

Національного університету харчових технологій
ЗАТВЕРДЖУЮ

Заст..директора з НВР та СП

________Хромей М.Я

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА
ВИХОВНОЇ ГОДИНИ НА ТЕМУ:
«ЩАСТЯ. ЯК ЙОГО ДОСЯГТИ?»


Виконала:

Куратор групи КМ – 23

Жарська З.М

Розглянуто і схвалено

На засіданні ЦК

Протокол №___від_____

Голова ЦК

Івано – Франківськ

2012

Мета написання методрозробки

Як мені даровано багато,

Скільки в мене щастя, чорт візьми! -

На землі сміятись і страждати,

Жити і любить поміж людьми!

В. Симоненко

Метою даної методичної розробки є удосконалення досвіду проведення позаурочних заходів. Сформує усвідомлене розуміння студентами поняття «Щастя», його унікальності, цінності, значущості для кожної особистості; визначити своє місце в ньому; спонукатиме їх до роздумів над важливими життєвими проблемами; ставлення до власного життя та життя інших людей, як до найвищої цінності; сприятє вихованню в них людяності, чесності, працьовитості, відповідальності, любові до людей, до рідної землі; розвивати допитливість, інтерес до навколишнього життя, майбутньої професії, прагнення з'ясовувати, доводити, міркувати.

Методична розробка може бути корисною викладачам та майстрам виробничого навчання при підготовці проведення виховної години «Щастя. Як його досягти?», що сприяє розвитку особистості учня під час вирішення виховних цілей заняття, спонукає до свідомого ставлення щодо майбутньої професії.

Виховна година на тему «Щастя. Як його досягти?»

Мета: допомогти студентам зрозуміти складну філософську категорію «щастя», дати можливість упевнитися їм, що досягнення щастя залежить від їхніх особистих зусиль, виховати людяність, працьовитість.

Обладнання: Мультимедійна презентація, музичний супровід, пам’ятка про щастя, канцтовари для створення дерева щастя.

ХІД ЗАХОДУ

І. Вступна частинаКл.керівник : Нашу годину спілкування я хотіла б почати віршем «Щастя»

ЩАСТЯ


Щастя – це вічна дорога земна,

Щастя – це літо, зима і весна,

Щастя – це сонце, злива і сніг,

Щастя – це пісню ділити на всіх,

Щастя – це віра в добро і любов,

Щастя – це музика вільних дібров,

Щастя – це друзі і рідний твій дім.

Щастя – це світ, подарований всім.

Сьогодні ми проведемо годину спілкування на тему: «Щастя. Як його досягти?». Чому я обрала саме таку тему? Насамперед тому, що, мабуть, немає такої людини серед нас, яка б не хотіла бути щасливою. Але чи всі знають, як цього досягти. Тож спробуємо з’ясувати що таке щастя, висловимо свої думки, а також дізнаємося, що потрібно для того, щоб бути щасливим.

ІІ. Основна частина

Як ви думаєте, як виникло слово щастя? Розібратися у цьому питанні нам допоможе мовознавець…

Студент 1. Як зауважує мовознавець Галина Яворська, значення слова «щастя» вторинне. Це слово праслов’янське, воно зберігається зараз у східнослов’янських та західнослов’янських мовах. Наука свідчить, що спочатку у слова щастя був префікс сь, який колись, вірогідно, мав значення « хороший, гарний», і корінь

част, той самий, що в словах частина, частка, частувати. Отже, щастя – це « хороша частина».Студент 2. Частина від чого? Мабуть, від спільного добра – майна, їжі, тобто того, що забезпечує саме існування людини. Вважається, що таке « щастя», залежить від дії непідвладних людині сил, від того яка в неї доля. До речі, доля – це теж частина, результат розподілу ( доля пов’язана з словом ділити). А вже потім це слово почало вживатися і в значенні сили, що визначає перебіг людського життя. Загалом доля за народними уявленнями – це вже щось незмінне, таке, що надається кожній людині при народженні, а щастя – це вже більшою мірою справа випадку. Про це свідчать такі вислови, як « Щасливому – щастя», « Кому щастя, тому й доля» або: « Кому щастя, тому й півень несеться». « Година вам щаслива! Щоб ви бачили сонце, світ і діти перед собою!»

Студент 3 .Такі побажання, так само, як звичні побажання щастя й здоров’я, виконують магічну функцію: сказані слова мають реалізуватися. Звичайно, давні ритуали в сучасному житті, особливо міському, втратили свою цілісність, але навіть, що лишилося, і передусім словесні формули-побажання, зберігають свою основну функцію – сприяти ладові проти безладдя, гармонії та щастю в усіх розуміннях проти хаосу та розпаду.

А як же пояснюють слово щастя словники?…Щастя – це стан цілковитого задоволення життям; вияв радості від спілкування з рідними, близькими; успіх, удача. (Тлумачний словник української мови).

Щастя – поняття моральної свідомості, що позначає стан людини, який найбільше відповідає внутрішній задоволеності повнотою й осмисленістю життя, здійсненням свого людського призначення. (Український педагогічний словник).

Щастя – благополуччя, земна благодать, бажання жити без горя, смутку, тривоги, спокій і задоволення взагалі, усе бажане, усе те, що заспокоює і задовольняє людину, за переконаннями, смаками і звичками її. (Словник Даля).

Ви, мабуть, чули про «гормони щастя». Що ж це таке?

У нашому головному мозку виробляються ендорфіни – «гормони щастя». Найпростішим способом підвищення концентрації ендорфінів є поїдання шоколаду. Шоколад – це відмінний антидепресант. Він стимулює викид ендорфінів, які покращують настрій і підтримують тонус організму. За даними істориків, видана заміж за Людовика ХІІІ, дочка іспанського короля Ганна

Австрійська використовувала привезений з батьківщини шоколад як рятівний засіб від самотності і ностальгії.

Тож давайте почнемо нашу виховну годину із збільшення «гормонів щастя» в нашому організмі – з’їмо шоколадну цукерочку.

У кожної людини своє поняття, що таке щастя, що потрібно для того, щоб бути щасливим. Більшість виділяють три складові щастя: багатство ( гроші, достаток), здоров’я ( своє та рідних) і кохання.

Зараз ми дізнаємося про пріоритети нашої групи. На попередній виховній годині ми провели анкетування «Для мене щастя це…».

На І місці – сімейний добробут,

на ІІ місці – здоров’я, кохання

на ІІІ місці – духовне багатство.

І в минулому чимало мудрих людей прагнули збагнути, що таке щастя. Давайте прислухаємося до їх роздумів. Вони допоможуть нам знайти свою відповідь на це питання.

Джерело щастя – сім’я.

А.Макаренко

Чи погоджуєтесь ви з цією думкою?Студент ( Найкращою підтримкою є хороша атмосфера у сім’ї, добрі стосунки з друзями. Підтримка близьких допомагає долати труднощі, що, можливо, не під силу для самотньої людини. Присутність близьких нам людей посилює відчуття задоволення. Прекрасні хвилини, пережиті разом з близькою нам людиною, вдвічі прекрасніші чи щасливіші.)

Чи згодні ви з думкою Жорж Санд: « У житті існує тільки одне щастя – кохати і бути коханою»?

Чи можна розуміти цей вислів так: поки не зустрів кохання – ти нещасна людина?

А якщо людина кохає без взаємності, її теж можна вважати щасливою?Студент ( Кохання змінює людину на краще, дарує їй нові чудові відчуття, мрії. У коханні споріднюються душі двох людей. І навіть нерозділене кохання прекрасне вже тим, що людина відкриває для себе красу іншої особистості.)

Чи можна бути щасливою людиною, у якої є абсолютно все, про що тільки можна мріяти, але немає любові і добра в душі?

Давайте поміркуємо над словами Леонардо да Вінчі : «Щастя дається тому, хто багато працює».

Чи може праця зробити людину щасливою?Студент ( Щасливою людину робить зовсім не престижна або творча робота як така, а перед усім та, в яку людина вкладає свою душу, від якої отримує задоволення.)

Якщо людина не любить свою роботу – вона нещаслива?

Спробуйте спростувати або підтвердити висловлювання:

Щастя – не слово, не гроші – все це минає,

Щастя – це друзі хороші, шана людська. О.Підсуха

Чи може людина бути щасливою без грошей і нещасною з купою грошей?

Жити в постійному стресі за своє багатство: згорить, вкрадуть, згниє…

Хіба цей страх може бути сумісним із щастям?

Отже, гроші – найнеобхідніша для щастя річ. Так, гроші у житті дуже важливі, але зробити людину щасливою вони не можуть.

А тепер давайте подумаємо над тим, хто може бути щасливим:

1.Той, хто любить людей, хто дбає про них.

2.Той, хто має мету і домагається її.

3.Хто вірить у щастя.

4.Хто займається улюбленою справою.

Чи можете ви стати творцями свого щастя? Що для цього треба?

Щоб стати щасливими ми маємо:

1. По-доброму ставитись до інших, завжди бути готовим допомогти людині, яка потребує твого співчуття, поради або допомоги.

2. Будь-яку працю перетворювати на творчість.

3. Пам’ятати, що гроші важлива складова твого життя, але не головна.

4. Дарувати щастя людині, яку любиш і цінувати її щире ставлення до тебе.

5. Постійно працювати над вдосконаленням власної особистості.

6. Сприймати життя оптимістично.

Робота над презентаціями «Мистецтво бути щасливим» .

Яким символом-малюнком можна передати уявлення про щастя?

( Кожна група захищає свій малюнок, за допомогою приказки, вірша, пісні)

Створення дерева – щастя групи КМ - 23.

ІІІ. Заключна частина

Класн.керівник. Кожен з вас має право на своє уявлення про щастя.

Але я думаю, що ви дійшли переконання, що щастя залежить від вас самих, у ваших зусиллях. Зрозумівши, що без власних зусиль ви не зможете досягти ні успіхів, ні задоволення та щастя,, ви зробите перший крок до здійснення ваших прагнень. Той, хто не зрозумів цього, все життя чекатиме хвилини, коли доля подарує йому щастя, замість того, щоб зосередити всі зусилля на досягненні якоїсь мети і досягти її. Аналізуйте свої успіхи і невдачі, з’ясуйте, що вам вдалося добре, а що ні. Шукайте свої помилки, щоб уникнути їх в майбутньому. Люди майже щодня думають про неприємні речі, турботи, тривоги і рідко, згадують про те, що їм вдалося, що хорошого приніс їм цей день. Де вже там думати про щастя. Поміркуйте про це.

Мабуть, варто щодня хоча б кілька хвилин думати про те, що все добре, ви і ваша сім’я здорові, ви вчитеся, що сьогодні вам вдалося зробити якісь справи і , можливо, ви одержали якусь насолоду. Найнещасніший з усіх людей той, хто постійно думає про свої кривди, нещастя. Перевірте себе, чи не властива вам це помилка. Чи не тягнете ви за собою сумне минуле замість того, щоб жити сьогоднішнім днем і радіти навіть дрібницям?

Я бажаю вам досягти справжнього людського щастя. Хай кожному з вас воно усміхнеться. Будьте щасливі!М и щ а с л и в і !!!

М и н а п о з и т и в і !!!

d:\км - 23\изображение.jpg


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка