Сценарїй позакласного заходу «козацькі забави» для учнів старших класівДата конвертації02.05.2016
Розмір47 Kb.

Сценарїй

позакласного заходу

«КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ»

для учнів старших класівЗавдання:

1) сприяти формуванню здорового способу життя як основи всебічно розвиненої особистості;

2) залучати до систе­матичних занять фізичною культурою;

3) виховувати прагнення до фізичного самовдосконалення;

4) розвивати інтерес до історії рідного краю. ;

Інвентар: козацькі сорочки; шаровари; кушаки; скейти; плас­тикові стаканчики; баскетбольні та волейбольні М'ячі; мішки; дівочі щетинки; таці; тісто; кава у пакетиках; кавові чашки з блюдцями; кавники; серветки; аудіозаписи мелодій українських танців.

ХІД ЗАХОДУ Спортивна зала святково прикрашена. В її центрі знаходяться двоє ведучих.

1-й ведучий

Дорогі друзі! Добрий день! Дозвольте тепер

У цей радісний день, святкову годину Привітати в залі усіх вас!

2-й ведучий

Можна виходити всі землі, Усі ліси та океани, Все одно відомо всім: Український козак — найкращий!1-й ведучий

Сьогодні свято, конкурс нині, Сьогодні все козацтво тут.2-й ведучий

Хай в цьому залі радість лине, Козацькі забави всіх вас ждуть!1- й ведучий. Друзі! Ми починаємо конкурсну про­граму «Козацькі забави».

Лунає козацький марш. Виходять учасники змагань і шику­ються посередині зали обличчям до глядачів.2-й ведучий. Дозвольте познайомити вас із учас­никами (оголошення учасників).

1-й ведучий. Нашим козакам сьогодні необхідно пройти кілька складних іспитів, у яких вони пови­нні виявити силу, вправність, спритність, кмітли­вість. "

2-й ведучий. Кому з них дістанеться перемога — судити вам, дорогі глядачі, та нашому почесному журі, яке ми з радістю представляємо... (оголошен­ня членів журі).

1-й ведучий. Чи знаєте ви, що у Січі "жінки-не мали права жити з чоловіками і тільки пізньої осе­ні козаки поверталися додому. Уявимо собі день козака напередодні 8 Березня. Козак повинен під­готуватися і влаштувати свято своїй коханій. Для цього" він повинен продемонструвати, на що він здатний.'

2-й ведучий Перший конкурс «Тривога». Напроти кожного учасника розташовується стілець, на якому знаходиться сорочка, шаровари та кушак. Завдання полягає в тому, хто швидше одягнеться. Учасник, який виконає завдання першим, отримує 6 балів, другим 5 балів, третім — 4 бали, четвертим — З бали, п'ятим — 2 бали, шостим — 1 бал.

1-й ведучий. Отже, увага! Почали!

2-й ведучий. Глядачі, оплесками підтримайте на­ших козаків!

Оголошення результатів конкурсу.1-й ведучий. Зараз розпочинаємо конкурс «Танці на паркеті», у якому .беруть участь дівчата. Оціню­вання конкурсу проводиться за такими критеріями: за кількістю учасників: до 4-х учасників 1 бал, 5 учасників — 2 бали, 6 і більше учасників — 3 бала; оцінювання костюмів: від 1 до 3 балів; хореографія: від 1 до 5 балів.

2 - й ведучий. Запрошуємо до виступу першу групу дівчат. •

1-й ведучий. Дякуємо дівчатам за їхній чудовий виступ. Журі просимо виставити оцінки.

2-й ведучий. Наступний конкурс «Переправа на чайках». Учасники по черзі сідають на скейт і, відштовхуючись ногами, «пливуть» до м'яча, обми­нають його та повертаються назад. Судді секундо­міром фіксують час.

1-й ведучий. Поки журі підбиває підсумки конкур­су, на паркет запрошується наступна група дівчат.

2-й ведучий. Журі просимо оцінити цей танець.

1-й ведучий. Наші козаки приплили з Січі і тепер їм слід побудувати фортецю. Конкурс «Фортеця». За сигналом учасники із пластикових стаканчиків будують якнайвищу фортецю протягом 2 хв (кіль­кість стаканчиків_ — до 50 штук на команду). Ува­га! Почали!

2-й ведучий. Поки наші. козаки відпочивають, на паркет запрошується ще одна група дівчат.

1-й ведучий. У наступному конкурсі «Збери вро­жай» юнакам необхідно зібрати «гарбузи» (волей­больні м'ячі) і «кавуни» (баскетбольні м'ячі) протя­гом ЗО с, перекочуючи їх якомога більше до дівчат (місце старту).

2-й ведучий. Козаки, на старті Увага! Почали!

1-й ведучий. Поки наші учасники відпочивають, танцювальний номер представляє наступна група.

2-й ведучий. До вашої уваги доказовий виступ гостей.

1-й ведучий. Для наступного випробування — «Стрибки в мішках» — козаки отримують міш­ки. За сигналом вони почергово залазять у мішки та починають стрибати до позначки, оббігають її та повертаються до лінії старту.

2-й ведучий. Запрошуємо з танцювальним номе­ром чергову групу.

1-й ведучий. Для того щоб виявити найкращого козака, починаємо змагання «Виштовхни з кола». Для цього стоячи на одній нозі та тримаючи руки позаду, учасникові необхідно виштовхнути супер­ника за межі кола, або змусити стати на обидві ноги.

2-й ведучий. На паркет із танцювальним номером запрошується наступна група.

1-й ведучий. У наступному змаганні козакові не­обхідно принести подарунок дівчині. Конкурс «Тро­фей для коханої». Козаки біжать до гімнастичної стінки, потім залізають на неї і дістають хустинку, що заздалегідь прив'язана до верхньої частини дра­бини. Хто швидше вручить хустинку своїй дівчині, той є переможцем.

2-й ведучий. На паркет запрошується ще одна танцювальна група.

1-й ведучий. Тепер нашим козакам настав час готувати вечерю. Конкурс «На обід до Пацюка». Учасникам необхідно зліпити вареники з тіста, що заздалегідь підготовлені, і розкладені на підносі.

2-й ведучий. Настав час продемонструвати свій танець наступним конкурсанткам.

1-й ведучий. Як наші козаки турбуються про своїх дівчат, побачимо у наступному конкурсі — «Кава у ліжко». За сигналом козаки біжать до столу, де знаходяться чашки з блюдцями, цукор, пакетики з кавою. Учасникам необхідно залити окріп у кав­ник, покласти серветку, зробити каву і на таці при­нести її своїй дівчині.

2-й ведучий. Наступним учасником танцюваль­ного конкурсу на паркеті є остання група.

1-й ведучий. Які козаки без танців? Останній конкурс «Гопак».

2-й ведучий. Поки журі підбиває підсумки зма­гань, на паркет запрошуються студенти з показо­вим виступом.

1-й ведучий. Слово для оголошення переможців і нагородження надається директорові.

Нагородження грамотами та медалями.2-й ведучий. Друзі! Наше свято добігло кін­ця. Бажаємо вам щастя, здоров'я; радості, успіхів у всьому! До побачення!


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка