СамогубствоСкачати 75.45 Kb.
Дата конвертації08.09.2017
Розмір75.45 Kb.
Самогубство - выхід,

але куди?

Практичний психолог: Михальчук Л.М.


2017р

Самогубствокрик про допомогу,

яку ніхто не почув.

Равіль Алеєв
Самогубство - выхід, але куди?

Юрій Прохоров
Людське життя... Неповторне та звичне, радісне й сумне, сповнене глибоких переживань, солодке, як мед, і гірке, як полин.

Люди, їх мільйони... усі вони зовсім різні й чимось неповторні. Вони, мов ті зорі на небі, що горять своєрідним світлом.

Так, життя кожної людини - це стежина, устелена жовто-гарячими чорнобривцями, духмяними вишеньками, стежина з червоними та чорними тонами, як у цій пісні «червоне - то любов, а чорне - то журба»... (Пісня стихає.)

Бо й справді, кожне життя дається нам якоюсь дивовижною квіткою, яка вранці вмивається росою, зустрічаючи новий день, ніжно простягає руки-пелюстки до сонця, щоб захистило її від усього злого й недоброго, а ввечері тихо й сумовито складає свою голівку до матері-землі, сподіваючись наступного дня побачити цей світ кращим.

Стежина життя... Це по ній кожен має пройти гідно. Але якою вона буде? І хочеться гукнути: «Життя! Ну зупинись хоч трішки! Почекай хоч одну мить! Візьми мене на свої крилечка й понеси ген-ген за небокрай, де люди у вічності живуть».

Прекрасні слова, правда? І як хотілося б кожному з нас, щоб і життя наше було таким же прекрасним. Але як цього досягти? Тому тема нашої сьогоднішньої зустрічі …..

Вітаю всіх на нашій зустрічі я запросила отця Теодора настоятеля храму св. Миколая греко-католицької громади і отця Михайла настоятеля храму св.. Миколая православної громади с. Струсів.

Дорога довжиною у життя..

Якою вона буде, є або була у кожного з нас? Сподіваюся, що вона буде легкою, усіяною квітами, злагодою успіхами. Такими бувають лише проміжками нашої життєвої дороги, нашого шляху. Згідно із законами мудрого Всесвіту, людина на своєму життєвому шляху стикається з труднощами і випробуваннями.
Вона ніби складає іспит на Людяність, Мужність, Нездоланність, Силу Духу, долає всі життєві незгоди і виходить переможцем – Людиною із сильною волею.
Тому епіграфом заняття будить такі слова.

Слайд № 2 Життя – що терниста нива.

Не пройдеш, ноги не вколовши.

Панас Мирний

Юність - це пік вашого життя. Зараз ви робите найвеличніше своє відкриття - відкриваєте самих себе. А відкриття самого себе - найпрекрасніше, що може відчути людина. У цих пошуках глибокий зміст: кожний може розкрити свої реальні, досі незнані можливості. Щоб виявити та використати їх, щоб знайти себе, треба себе пізнати, тобто вивчити та зуміти оцінити. А це й дасть можливість будувати, творити своє «Я».Вдумаймось у слова Леонардо да Вінчі: «Пам'ятай! Життя є дар, великий дар, і той, хто його не цінує, цього дарунка не заслуговує».

Життя - це ваша таємниця, проте ви повинні реалізувати себе, свої можливості, свою суть, пройшовши всі етапи, запрограмовані його віковими особливостями: людина повинна пройти молодість, зрілість, залишити спадщину, тобто посадити дерево, збудувати дім, виростити дитину.

Сьогодні ми з’ясуємо ,у чому ж цінність людського життя та його неповторність.
Символом життя – є запалена свічка. Уявіть собі, що запалена свічка перебуває у ваших руках, то лише ви вирішуєте вона горітиме чи згасне. Так само вирішувати лише вам, яким буде ваше життя.

Скільки варте людське життя? Інакше оцінюють його люди, а інакше оцінює його Бог.

В 1988р. три американські комісії дала таку ціну людському життю:

1  комісія - від 1 до 2 млн. $. 2 комісія - 7 млн. $. 3 комісія - 132 млн. $.

В наші дні, слідкуючи за щоденними повідомленнями людину можуть оцінити ще дешевше: за погане слово, за пляшку горілки, за дозу наркотику, за кілька копійок, а може і хтось когось не влаштовує...

Пісня « Мій любий боже, я твоє дитя».


Слайд № 3 У своєму житі ми стикаємося з різними життєвими ситуаціями.
Слайд №4 Проблема, яка існує в Украйні.
Слайд №5 Статистика свідчить про те, що Україна посідає одне з провідних місць серед країн світу за рівнем суїцидів. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку від самогубства переривається життя мільйона людей.

За останніми даними Державного комітету статистики …..


Слайд №6 Результати психологічних досліджень.
Слайд №7 Результати анкетування

Для дослідження проблеми було проведено анкетування (див. зразок) серед підлітків, віком до 17 років.

В критичний період з 10 до 17 років підліток відходить від батьків, але продовжує в них мати потребу, тому що перед ним відкривається світ, в якому він не знаходить розуміння і не завжди зможе відповісти самому собі на питання про значення життя. І якщо цей пошук себе ускладнюється різними обставинами, - все сходиться в одну крапку і підліток звикає з думкою, що "життя не для нього".

Мабуть, дорослим варто задуматися над цими цифрами і відповідями.


Слайд №8 Що таке суїцид

Самогубство - акт позбавлення себе життя, під час якого людина діє навмисно, цілеспрямовано і свідомо. Що спонукає людину до такого вчинку досі невідомо. Це закладено у свідомості самої людини.

Релігія визнає самогубство за гріх, котрий неможливо спокутувати, за який карається у загробному царстві: смертний гріх – найважчий злочин. «Той, хто накладає на себе руки – віддає свою душу дияволу!» Тому, таких людей ховають не зі всіма, а окремо. І хрести їм не ставлятьСуїцид - винятково людський акт. Люди, що роблять акт суїциду, звичайно страждають від сильного щиросердечного болю й перебувають у стані стресу, а також почувають неможливість упоратися зі своїми проблемами. Вони часто страждають психічними хворобами, емоційними порушеннями, особливо депресією, і дивляться в майбутнє без надії.
Слайд №9 Нелп!

Хочу зазначити, що:

 • Найбільше самогубств припадає на весну. Похмурі фарби зими в певній мірі перебувають у гармонії з душевною пригніченістю, а між переживаннями внутрішнього «Я» і яскравими днями весни виникає різкий контраст.

 • За статистикою самогубств критичним віком є 15, 24, 28, 33, 37, 45, 51, 60 років. В психоаналізі це називається "зустріч з самим собою", вік, коли людина задає собі питання "хто я?" і, якщо не знаходить відповідь, просто "здається". Є люди, їх більшість, які, що називається "втомились від життя".

 • Час від часу газети і журнали публікують статті на теми суїциду. Виявляється, в Україні самогубство "помолодшало", і тепер на нього нерідко йдуть навіть діти.Думка про самогубство не виникала тільки у 1% школярів.


Слайд №10 Мотиви

Психологи виділяють основні мотиви суїцидальної поведінки серед молоді:

МОТИВИ СУЇЦИДНОЇ ПОВЕДІНКИ,

ХАРАКТЕРНІ ДЛЯ ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ

Переживання, самотності, неможливості бути зрозумілим. 1. Дійсна або придумана втрата батьківської любові, нерозділене кохання, ревнощі.

 2. Хвилювання, пов"язані зі смертю, розлученням, або відходом, із сім"ї когось із батьків.

 3. Почуття провини, сорому, скомпрометоване, ображене самолюбство, муки совісті, незадоволеність собою.

5. Страх перед образою, насмішками, приниженням.

 1. Страх покарання і небажання вибачитися.

 2. Невдачі в коханні, сексуальні ексцеси і вагітність.

 3. Почуття помсти, злоби, протесту, погрози, вимагання .

 4. Бажання привернути до себе увагу, викликати співчуття, уникнути неприємних ситуацій, втеча від важких проблем.

 1. Співчуття, копіювання друзів, героїв книг або фільмів /ефект"Вертера"/.


Хто схильний до суїциду? У своїй роботі соціальний педагог і психолог, вирішуючи проблеми профілактики суїциду, повинні насамперед звертати увагу на групи людей, які можуть бути схильні до суїциду, назвемо їх групами ризику.
Група ризику
Хто входить до групи ризику? Хоча визначити, який тип людей “суїцидонебезпечний”, неможливо, ми знаємо, що одні підлітки піддаються більшому ризику скоїти самогубство через специфічні ситуації, в яких вони опинилися, і специфічні проблеми, які перед ними стоять. Ось хто знаходиться в зоні підвищеної суїцидального ризику:


 • Депресивні підлітки (Особи, що страждають психічними розладами)

 • Важкі підлітки (ця група найбільш схильна до девіантної поведінки через те, що тут найчастіше присутні алкоголізм, токсикоманія, наркоманія, а також досить ранні статеві зв'язки. Дуже часто в цій групі зустрічаються діти з неповноцінних родин)

 • Спадкоємні суїциденти (Підлітки, які або здійснювали суїцидальну спробу, або були свідками того, як зробив суїцид хтось з членів сім'ї. Потрібно виявляти дітей цієї групи через те, що вони можуть піти по життєвому сценарію своїх близьких.)

 • Підлітки з поганою успішністю в школі

 • Вагітні дівчатка

 • Підлітки, жертви насильства.

 • Неформальні групи (готи, сатаніти, емо)

Взята окремо, сама по собі, кожна з цих ситуацій або проблем зовсім не означає, що підліток, зіткнувшись з нею, обов'язково опиниться в зоні підвищеного суїцидального ризику. Проте такого роду проблеми, безумовно, ускладнять йому життя. У молодої людини, що знаходиться під пресом хоч би однієї з цих ситуацій або проблем, може не вистачити емоційних, розумових або фізичних сил протистояти будь-яким іншим неприємностям. І тоді суїцид може стати для нього єдиним прийнятним виходом.

Наше життя поєднане з Богом і зараз найбільша надія в цей тяжкий час на молитву до Бога. Пісня « Я візьму тебе на руки»
Згадайте заповідь Божого закону – не вбивай!

Тільки Господь Бог має право дати і забрати Сенс життя з точки зору церкви надається слово отцю Теодору…


Пісня « Марія»….

Слово надається отцю Михайлу


Сьогодні ми торкнулися важливої теми – Суєцид….

З’ясували , у чому ж цінність людського життя та його неповторність.Так само вирішувати лише вам, яким буде ваше життя.

Памятай!

Життя – це подарунок, великий подарунок.

Пісня .


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка