Розучування колядок та щедрівок до різдвяних свят



Скачати 40.65 Kb.
Дата конвертації18.04.2016
Розмір40.65 Kb.
Тема: Розучування колядок та щедрівок до різдвяних свят.

Мета: Розширити знання гуртківців про календарні свята та обряди зимового

циклу; формувати навички вокально-хорового співу; виховувати любов,

повагу до звичаїв та традицій нашого народу.

Обладнання: музичний інструмент (фортепіано), ТЗН ( комп"ютер, магнітола,

аудіовідеозаписи).



Музичний матеріал: збірка колядок та щедрівок, музично-ритмічних хвилинок.
Хід заняття
І. Організаційна частина

1. Музичне вітання:

Педагог: - Добрий день вам, діти. Я вітаю вас.

Діти: - Добрий день, учителю, здрастуй рідний клас.



ІІ. Основна частина

  1. Повідомлення теми та мети заняття.

Педагог: Діти! Скажіть, будь ласка, які свята зимового циклу ви знаєте?

(діти дають відповідь)

А на яке свято ви ідете з "вечерею" до своєї родини?

(діти дають відповідь)

Вірно-це одне із найважливіших, найвеличніших свят нашого українського народу та всіх християн світу.


  1. Розповідь керівника гуртка про свято "Різдво Христове" з використанням відповідного відеоматеріалу.

  2. Актуалізація опорних знань.

  3. Звучить колядка "Темная нічка" у виконанні Мольницького дитячого хору.

5. Створення проблемної ситуації:

- Діти, як називається твір який ви щойно прослухали?

- В який саме період їх виконують?

- Що означає слово "коляда"?

- Що означає слово "щедрівка"?

-Чому їх не можна виконувати в інші пори року?

6. Огляд та обговорення фотовиставки до Різдвяно - Новорічний свят:

"Кельменецька Маланка", "Бабинська Маланка", "Вашковецька переберія", обласний фестиваль "Маланка-fest".

7. Розповідь педагога про підготовку та проведення обряду "Маланка", "Василя".

8. Вправи на підготовку голосового апарату до співу;

б) Артикуляційні вправи:

-"По-ка-па-ло" з прискоренням та сповільненням;

в) Робота над голосними та приголосними звуками;

(скоромовки: " Карл у Клари украв корали, а Клара у Карла, у Карла у Карла украла кларнет", "На дворі трава, на траві –дрова")

г) робота над глухими звуками: Бап-буп, фап-фуп, хап-хуп.
ФІЗХВИЛИНКА

9. Навчально тренувальний матеріал (розспівування стоячи)

а) Спів звукоряду у висхідному та нисхідному звучанні на морморандо та на

склади.


б) Рух по секундах (спів складами: фра-фре-фрі-фро-фру)

в) Мажорний тризвук на склад –ма.

10. Робота над щедрівкою:

"Добрий вечір тобі, пане господарю":

а) Повторення І-ІІ-ІІІ куплетів щедрівки;

б) Робота над помилками;

г) Закріплення ІV куплету;

д) Робота над створенням художнього та сценічного образу твору.

ж) Виконання твору.


ПЕРЕРВА (5 хв)

11. Робота над щедрівкою "Щедрик, Щедрик"

а) Повторення та закріплення І- ІV куплепів (артикуляція, дикція, унісон);

б) Розучування V- VІ куплетів (за друкованим текстом);

в) Робота над текстом, змістом та інтонацією, ансамблем;

г) Робота над помилками;

д) Виконання твору.

У коридорі чується стук у двері та лунають веселі голоси:

- Дозвольте щедрувати!? (Діти старшої вокальної групи переодягнені у костюми та маски заходять до кабінету)

Діти (маланкують) – Пустіть до хати, будем плясати

На дворі мороз, плясати не мож!

- Пустіть до груби зіргіти зуби!

- Пустіть до печі, зігріти плечі!

Всі - Добрий вечір! Щедрий вечір!

Педагог:- Заходьте до нас та заспіваємо разом щедрівку.

Гуртківці старшої та молодшої вікової категорії виконують щедрівку "Добрий вечір тобі, пане господарю".

Старші г.- Добрий вечір діти,

Прийшли ми вас вітати

На щастя, на здоров'я

На Новий рік, на Василя!..



  • Сієм вам пшеницю,

Щоб завжди на столі

Була паляниця.



  • Сієм вам квасолю

Щоб була добра до вас доля!

  • Хай ваша хата

Буде радістю багата!

  • Хай красується добром,

Мадом, хлібом і вином!

Старша група виконує щедрівку "Добрий вечір, щедрий вечір"

(Чути із-за дверей)

- Дозвольте Козі зайти, до вашого двору поскакати! (під музику заходить Коза).

Хлопчик Василько:- Станьте у ряду, я Козу веду

Де Коза ходить, там жито родить!

("Водіння Кози")

Обрядова гра "Коза, Коза ме-е…"

Василько:- Віншуєм вас на щастя, на здоров"я, на Новий рік!

На Різдво Христове, на нове літо!

Хлопчик:- Сієм, сієм, посіваєм

З Новим роком, з Різдвом,

З Водохрещам вас вітаєм!

Діти виконують щедрівку "За селом веселим".

Педагог:- Дякуємо щедрувальники за вітання.

Бажаємо у щасті свята проводити,

У здоров"ї, у добрі нарік дожити!

Діти виконують щедрівку "Щедрик, щедрик" ( старша група зі словами –побажаннями виходить).

Педагог:- Діти, сподобалися вам вітання щедрувальників, Кози…? (діти відповідають). А зараз настав час пригадати новорічну пісню, яку ми вивчали на попередніх заняттях. Хто пригадає, як вона називається? (діти відповідають)

А хто назве пізвище композитора, який написав музику до цієї пісні? (діти відповідають). Діти, давайте на завершення нашого заняття заспіваємо цю веселу Новорічну пісню "

ІІІ. Підсумок заняття

Педагог:- Діти, про свята якого циклу ми говорили на сьогоднішньому занятті? (діти відповідають). Які щедрівки ми сьогодні виконували? (діти відповідають). А як називається гурт дітей, який сьогодні до нас завітав? (діти відповідають). Молодці, ви гарно попрацювали!



ІV. Домашнє завдання

Педагог:- До наступного заняття підготувати розповідь про Новорічно – Різдвяні традиції яких дотримуються у вашій родині.



- До-по-ба-че-ння!

- До-по-ба-че-ння!


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка