Робота над задачами. Розв’язування прикладів і задач



Скачати 45.33 Kb.
Дата конвертації30.04.2016
Розмір45.33 Kb.


Урок математики у 1 класі.
Урок розроблено вчителем Луганської ЗШ I-IIIст. Борусан В.В.

Тема:Робота над задачами. Розв’язування прикладів і задач.

Мета: удосконалювати вміння розв`язувати приклади і задачі, складати задачі на знаходження суми та остачі, розвивати логічне мислення, обчислювальні навички, збагачувати математичне мовлення, формувати вміння працювати в команді, навички співробітництва, виховувати любов до математики, кмітливість, спостережливість, екологічну свідомість.
Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

В школі справу хоч яку починають по дзвінку.

Тож тримайте, мов зайчики вуха, не зівайте, а уважно слухайте.

Урок у нас незвичайний, на ньому присутніх багато гостей. Щоб усе в нас добре вийшло, давайте прочитаємо молитву.



Боже Отче, глянь на діти

На прекрасні твої квіти.

Світи сонцем і зірками

Над маленькими дітками.

Дай нам сили і охоти

До науки і роботи.

Щоб росли ми здоровенькі

На потіху Отця і неньки.

p3060003.jpg

ІІ. Оголошення теми уроку і мотивація навчальної діяльності.

- Сьогодні на уроці ми будемо повторювати і закріплювати вивчений нами матеріал,удосконалювати роботу над задачами, вміння працювати у групах.

А щоб нам легко і дружно працювалося, ми візьмемо собі помічника, а якого – відгадаєте, коли справитесь ось із таким завданням.



3+2

10 – 9

3+3

8 – 6

2+1

6 – 2

5+2

ч

с

к

о

н

е

о

5

1

6

2

3

4

7

 

1

2

3

4

5

6

7

с

о

н

е

ч

к

о

Так, це сонечко. Воно буде нам світити, звеселяти і допомагати весь час!

p3060010.jpg

III. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Каліграфічна хвилинка.

Білка-мати, білченя по горіхи йдуть щодня. І, збираючи горіхи, білченя сказало тихо: ось 4, ось ще 5, як же їх порахувати?


9, розповісти каліграфію письма, сусідів, склад цього числа.
2. Математичний диктант:

- написати числа які стоять між 7 і 10;

- написати сусідів числа 11;

- написати попереднє число до 14;

- написати наступне до числа 19;

- 3 збільшити на 4;

- 8 зменшити на 3;

- сума чисел 6 і 2;

- різниця чисел 10 і 4;

- на скільки 17 більше ніж 10?

8 9 10 12 13 20 7 5 8 6 7 , перевірка за цим рядком цифр.(перевірка здійснюється у парах, використовуючи +)
p3060011.jpg

3. Математична естафета.

I команда II команда

6+2=? 5+2=?

?+2=? ?+3=?

?- 4=? ?-5=?

?- 6=? ?+4=?

0 9


p3060013.jpg

4.Геометричний матеріал.( у групах)

Поділіть чотирикутник однією лінією на: трикутник і чотирикутник; два трикутника; трикутник і п’ятикутник.

p3060017.jpg

III. Робота над задачами.
1. Розв’язування задачі за таблицею.

Скласти задачу.



  • Де умова? Запитання? Яку використовуємо дію? Чому?

  • Який складемо вираз?

Запис на дошці. Відповідь.
p3060023.jpg

2. Розв’язування задачі у групах, взаємоперевірка.(за таблицями).


3.Робота за підручником, колективно.(пряма задача, обернена)

4.Задачі для кмітливих.

- На годівниці сиділо 5 горобців і 2 синиці. Полетіло 3 птаха. Чи був

серед них хоча б один горобець?







  • Закресліть букви, що зустрічаються більше одного разу. Яке число вийде?

СТО СОРОК ОДИН ДНО КОД (ТРИ)



IV. Підсумок уроку. Рефлексія.
-Що сподобалося на уроці?
-Що виявилося складним?

-Що сподобалося найбільше?


-Чи все вийшло?
-Чи всі задоволені?



База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка