Рішення від 06. 11. 2013 №602 м. Дружківка Про стан виконання Комплексного плану заходів щодо попередження заносу І поширення інфекційнихСкачати 42.32 Kb.
Дата конвертації24.04.2016
Розмір42.32 Kb.
УКРАЇНА

ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
Від 06.11.2013 № 602

м.Дружківка


Про стан виконання Комплексного

плану заходів щодо попередження

заносу і поширення інфекційних

хвороб на території м. Дружківка

в 2013 році

З метою захисту населення міста від інфекційних хвороб, рішенням виконавчого комітету Дружківської міської ради від 06.04.2011р. №286 затверджений Комплексний план заходів щодо попередження заносу і поширення інфекційних хвороб в м.Дружківка на 2011-2015 роки.

Цим же рішенням затверджений склад міського протиепідемічного штабу у випадку епідемічних ускладнень з інфекційних хвороб, регламентованих правилами санітарної охорони території України.

На виконання Комплексного плану міським відділом охорони здоров’я, санітарно-епідемічною службою систематично проводиться аналіз інфекційної захворюваності серед населення, епідеміологічний моніторинг за холерою відповідно до діючих директивних документів МОЗ України. У м. Дружківка в 2013 році холерні вібріони 01 групи із зовнішнього середовища не виділялися. Баклабораторія Дружківської міської філії ДУ «Донецький ОЛЦ ДСЕСУ» забезпечена необхідною кількістю діагностикумів і поживних середовищ для обстеження на холеру.

Усіма лікарями закладів охорони міста проводиться активне виявлення хворих з підозрою на особливо небезпечні інфекції. При звертанні за медичною допомогою проводиться збір епідеміологічного анамнезу, своєчасно призначаються обстеження на холеру та інші небезпечні інфекції. У 2013 році клініко-діагностичною лабораторією КЛПУ «Дружківська міська лікарня № 2» проводилось лабораторне обстеження на холеру 93 хворих з гострими кишковими захворюваннями, холерні вібріони не виділені.

Проводиться епідеміологічне обстеження джерел водопостачання: відхилення води централізованого водопостачання по мікробіологічним показникам становить 0,44%, по хімічним показникам – 5,3%. Покращилася якість води децентралізованого водопостачання. Проведена профілактична дезінфекція колодязів.

З метою поліпшення на території міста виконання дезінфекційних заходів та попередження захворювань, що передаються збудниками інфекційних хвороб та їх переносниками, протягом 2013 року обстежено 352 об’єкта на наявність гризунів і їх ектопаразитів. Дератизаційні, дезінсекційні заходи проводяться на договірних відносинах з Дружківською міською філією ДУ «Донецький ОЛЦ ДСЕСУ» по заяві. Дератизаційні заходи в 2013 році проведені на 352 об’єктах (40,4%), фізична площа – 136,1 тис.кв.м. (26,9%), дезінсекцією охоплено 326 об’єктів (24,9%), фізична площа – 125,5 тис.кв.м (24,9%).

На випадок виникнення особливо небезпечних захворювань у місті, комунальна лікувально-профілактична установа «Дружківська міська лікарня №2» визначена госпітальною базою. В цій лікарні створений та періодично поповнюється незнижуваний запас лікувально-профілактичних, санітарно-профілактичних, діагностичних, дезінфекційних засобів (сольових розчинів для парентерального і перорального введення, антибіотиків для лікування і проведення екстреної профілактики та інших, дезінфікуючих засобів) та майна для проведення профілактичних та протиепідемічних заходів при виникненні масових епідемічних ускладнень.

У випадку виникнення епідемічних ускладнень для забезпечення масової імунізації населення окрім щепних кабінетів закладів охорони здоров’я міста будуть розгортатися додаткові пункти щеплень на базі медичних кабінетів підприємств, закладів освіти.

З метою поліпшення підготовки медичних кадрів до роботи в умовах можливої епідемії особливо небезпечних інфекцій, у травні 2013 року проведені семінари-заліки по небезпечним інфекційним захворюванням, охоплено 60 лікарів з 73 - 82,2%, 256 середніх медпрацівників з 292 – 88%, 155 молодших медпрацівника з 174 – 89%.

Медичними працівниками закладів охорони здоров'я міста постійно проводиться інформаційно-просвітня робота з населенням щодо профілактики особливо небезпечних інфекцій. Прочитано 35 лекцій (720 осіб), проведено 406 бесід (1823 особи), випущено 9 санітарних бюлетенів, розповсюджено 52 листівки для населення.

Враховуючи результати наданої інформації, з метою забезпечення епідемічного благополуччя з особливо небезпечних інфекцій на території міста, керуючись ст.40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради

В И Р І Ш И В:

1. Інформацію начальника міського відділу охорони здоров'я Дружківської міської ради Деснової О.Л. та головного державного санітарного лікаря міста Степанця В.І. щодо виконання Комплексного плану заходів з попередження заносу і поширення інфекційних хвороб на території м.Дружківка в 2013 році прийняти до відома.

2. Рекомендувати керівникам підприємств, установ, організацій усіх форм власності продовжити виконання Комплексного плану заходів щодо попередження заносу і поширенню інфекційних хвороб на території м. Дружківка.

3. Начальнику міського відділу охорони здоров'я Дружківської міської ради Десновій О.Л.:

3.1. передбачити бюджетні асигнування на попередження заносу і поширення інфекційних хвороб в м.Дружківка на 2014-2015 роки в кошторисах при формуванні місцевого бюджету;

3.2. забезпечити цільове використання коштів на попередження заносу і поширення інфекційних хвороб в м.Дружківка у 2014-2015 роках.

4. Головному державному санітарному лікарю міста Степанцю В.І.:

4.1. продовжити проведення епідеміологічного моніторингу за особливо небезпечними інфекціями відповідно до директивних документів.

5. Головному лікарю комунальної лікувально-профілактичної установи «Дружківська міська лікарня № 2» Нещотному С.Ф.:

5.1. забезпечити проведення поточних ремонтів в приміщеннях госпітальної бази;

5.2. забезпечити діагностичну лабораторію госпітальної бази достатньою кількістю поживних середовищ для діагностики холери та холерних аглютинуючих сироваток усіх необхідних груп, необхідним обладнанням;

5.3 забезпечити приведення до відповідних норм майданчика для дезінфекції автотранспорту.

6. Координацію робіт щодо виконання цього рішення покласти на начальника міського відділу охорони здоров'я Дружківської міської ради Деснову О.Л., головного державного санітарного лікаря міста Степанця В.І.

7. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Григоренка В.Б.
Міський голова В.С.Гнатенко


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка