Рішення Чернігівської районної ради 2015 року «Про звіт комунального позашкільного навчального закладу «Центр туристично краєзнавчої творчості Чернігівської районної ради Чернігівської області»Скачати 92.29 Kb.
Дата конвертації30.04.2016
Розмір92.29 Kb.
Додаток

до рішення Чернігівської районної ради

«__» _____________ 2015 року

«Про звіт комунального позашкільного

навчального закладу «Центр туристично-

краєзнавчої творчості Чернігівської

районної ради Чернігівської області»

про свою діяльність»ЗВІТ

комунального позашкільного навчального закладу

«Центр туристично-краєзнавчої творчості

Чернігівської районної ради Чернігівської області»

про свою діяльність
Вагомою складовою освітнього простору нашої держави є позашкільна освіта, яка спрямована на розвиток особистості, талантів, розумових та фізичних здібностей дитини, задоволення її потреб у професійному становленні та професійній підготовці.

Метою діяльності комунального позашкільного навчального закладу «Центр туристично-краєзнавчої творчості Чернігівської районної ради Чернігівської області» є надання знань туристично-краєзнавчого профілю, формування вмінь та навичок за інтересами, забезпечення потреб особистості у творчій самореалізації, інтелектуальному, духовному та фізичному розвитку.

Основними завданнями роботи закладу є: реалізація державної політики у сфері позашкільної освіти; формування у дітей та підлітків національної самосвідомості, активної громадянської позиції, прагнення до здорового способу життя; стимулювання творчого розвитку учнівської молоді; створення умов для самореалізації й розвитку природних нахилів та інтересів, індивідуальних здібностей вихованців; залучення учнів до науково-дослідницької, експериментальної роботи в туристично-краєзнавчій галузі; здійснення організаційно-масової роботи.

У рамках реалізації районної цільової соціальної Програми розвитку позашкільної освіти та підтримки обдарованої молоді на період до 2015 року, у квітні 2014 року введено ставку керівника гуртка, що дозволило збільшити охоплення учнів позашкільною освітою, розширити мережу гуртків закладу, та напрямки їх діяльності. З початку 2014-2015 н.р. організовано роботу 11 туристично-краєзнавчих гуртків, 7 - історично-краєзнавчих, 5 – еколого-краєзнавчих, 3 – географо-краєзнавчих, 1 – літературно-краєзнавчого гуртка, 2 гуртків зі спортивного орієнтування, 2 - з велосипедного туризму, 1 гуртка з пішохідного туризму та 1 військово-патріотичного гуртка. Таким чином, мережа закладу у 2014-2015 навчальному році налічує 33 гуртки, в яких навчається 664 гуртківці, у минулому 2013-2014 навчальному році функціонувало 29 гуртків, охопивши навчально-виховним процесом 584 учні.

Центром туристично-краєзнавчої творчості було проведено конкурси та акції для гуртків закладу: заочний конкурс робіт юних фотолюбителів «Україна очима дітей»; історико-краєзнавчий конкурс «Пам'ять про подвиг», акції «Ми не забудем подвиг ваш ніколи», «Ветеран живе поруч», присвячені 70-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, історично-краєзнавчий конкурс «Шевченковими шляхами» до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка, акції «Оберіг для солдата» та «Тепле слово для солдата», організовані з метою підтримки солдатів, що знаходяться в зоні АТО, а також патріотичного виховання учнівської молоді.

Результативною виявилась робота гуртків Центру щодо участі у районних та обласних етапах всеукраїнських конкурсів, акцій, експедицій краєзнавчого спрямування.

Так, на обласний етап Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» було надіслано 7 робіт від гуртків Центру туристично-краєзнавчої творчості. Робота «Киїнське весілля» творчої групи еколого-краєзнавчого гуртка «Горизонт» Центру туристично краєзнавчої творчості, що працює на базі Киїнської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Кузьменко Б.М.) визнана переможцем обласного туру, робота «Весільний обряд села Пакуль Чернігівського району» творчої групи членів історично-краєзнавчого гуртка «Пошук» Центру туристично-краєзнавчої творчості, що працює на базі Пакульської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Сусула І.В.) стала лауреатом.

Вихованці гуртків Центру взяли участь в обласному історико-краєзнавчому конкурсі учнівської молоді «Священна пам'ять війни», присвяченому 70-річчю визволення Чернігівщини від фашистських загарбників. На обласний етап конкурсу від гуртків Центру туристично-краєзнавчої творчості було надіслано 9 робіт. За підсумками суддівської колегії робота «Війна і долі земляків» вихованців історико-краєзнавчого гуртка «Юні краєзнавці», що працює на базі Старобілоуської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Ковальчук Г.М.) стала лауреатом у номінації «Герої поруч з нами»; робота «Спомин крізь роки» пошукової групи еколого-краєзнавчого гуртка «Горизонт» на базі Киїнської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Кузьменко Б.М.) - лауреат номінації «Ми пам’ятаємо цей день»; робота «Ворожі танки у вогні» Безручко Дарини, вихованки історично-краєзнавчого гуртка «Юні краєзнавці» на базі Ведільцівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Лапай Л.І.) стала лауреатом у номінації «Малюнок «Велика Вітчизняна війна очима дітей»; робота «Пам'ять… вічна» вихованців етнографічного гуртка «Дослідники», що працює на базі Количівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Паньковська К.С.) визнана лауреатом у номінації «Творча робота».

Показові результати отримали гуртки закладу у щорічній Всеукраїнській історико-географічній експедиції «Історія міст і сіл України». На обласний етап від гуртків Центру було надіслано 5 робіт. За висновками суддівської комісії три роботи визначено переможцями обласного туру: нарис-опис: «Моя маленька Батьківщина - Анисів» (пошукова група гуртка «Юні музеєзнавці» на базі Анисівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Звонник М.М.)); одноденний туристично-краєзнавчий маршрут «До гостинного села Бігач» (експедиційний загін туристично-краєзнавчого гуртка «Мій рідний край» на базі Седнівського НВК (керівник Луговський С.В.)); нарис-опис: «Улянівка – моє рідне село» (пошукова група учнів історично-краєзнавчого гуртка «Історики-краєзнавці» на базі Улянівського НВК (керівник Рослік Н.Ф.).

Роботи-переможці були надіслані для участі у Всеукраїнському турі, де дві останні з зазначених робіт, за підсумками суддівства ІІІ туру визнані переможцями (наказ Міністерства освіти і науки України від 27.05.2014 № 40-а «Про підсумки ІІІ туру Всеукраїнської історико-географічної експедиції «Історія міст і сіл України»).

Ще дві роботи від гуртків закладу (нарис-опис: «Село Киселівка: минуле й сьогодення» (пошукова група учнів етнографічного гуртка «Юні етнографи» на базі Киселівського НВК (керівник Ковальчук Г.М.)) та нарис-опис: «Редьківка – село сучасності» (пошукова група учнів еколого-краєзнавчого гуртка «Пошуковець» на базі Редьківського (керівник Кузьменко Б.М.)) за підсумками суддівства обласного туру стали лауреатами.

Також, гуртки Центру взяли участь у обласній краєзнавчій акції учнівської молоді «Безсмертний як саме життя» (до 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка). Для участі в акції було надіслано 5 робіт, робота «Святиня українського народу… Тарас Григорович Шевченко» пошукової групи етнографічного гуртка «Дослідники» на базі Количівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Паньковська К.С.) стала переможцем, робота «Кобзар – джерело натхнення» експедиційного загону туристично-краєзнавчого гуртка «Мій рідний край» на базі Седнівського НВК (керівник Луговський С.В.) стала лауреатом.

Творчі здібності продемонстрували гуртківці і у фотоконкурсах: заочному конкурсі робіт юних фотолюбителів – учнів Центру туристично-краєзнавчої творчості «Україна очима дітей» та заочному обласному конкурсі юних фотолюбителів «Моя Україно!». Ці роботи є експонатами постійно діючої виставки у поліклінічному відділенні Чернігівської районної лікарні.

За підсумками розвитку туристсько-краєзнавчої роботи в Чернігівській області за 2013-2014 навчальний рік, підготовленими Центром дитячого та юнацького туризму і екскурсій Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації у 2013-2014 н.р., Центр туристично-краєзнавчої творчості зайняв ІІ місце у загальному рейтингу участі районів та міст Чернігівської області в обласних та всеукраїнських масових заходах краєзнавчого та туристсько-спортивного напрямків.

У 2014 році для працівників позашкілля проводився обласний етап Всеукраїнського конкурсу на кращий навчально-методичний матеріал туристсько-краєзнавчої тематики.

Відповідно до наказу Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації від 14.05.2014 №111, дві роботи від Центру туристично-краєзнавчої творчості (розробка краєзнавчо-екскурсійного маршруту «Подорож містечком над Сновом» (Борисенко Н.С., заступника директора з навчально-виховної роботи Центру туристично-краєзнавчої творчості) та робота «Методичні рекомендації щодо підготовки екскурсій та юних екскурсоводів у шкільному музеї» (Паньковської К.С., методиста закладу)), визнані переможцями обласного етапу Всеукраїнського конкурсу на кращий навчально-методичний матеріал туристсько-краєзнавчої тематики та нагороджені грамотами Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації.

Методичні рекомендації «Використання мультимедійних технологій на заняттях еколого-краєзнавчого гуртка» Кузьменко Б.М., керівника еколого-краєзнавчих гуртків Центру туристично-краєзнавчої творчості було визнано лауреатом обласного етапу зазначеного конкурсу та нагороджено грамотою позашкільного навчального закладу «Центр дитячого та юнацького туризму і екскурсій».

Педагогічні працівники закладу постійно підвищують свою кваліфікацію. Так, керівники гуртків – Кузьменко Б.М., Сусула І.В., Рудавський О.О., заступник директора з навчально-виховної роботи Борисенко Н.С., пройшли навчання на курсах підвищення кваліфікації директорів (методистів) станцій юних туристів та керівників гуртків туристичного напряму, у період з 13.01.2014 р. до 31.01.2014 р., на базі Чернігівського обласного інституту перепідготовки педагогічних працівників імені К.Д. Ушинського. У березні 2014 році було здійснено атестацію на встановлення чергового кваліфікаційного розряду керівника етнографічного та історико-краєзнавчих гуртків Центру туристично-краєзнавчої творчості Ковальчук Г.М., а у березні 2015 року – Кузьменко Б.М., Сусули І.В..

Протягом 2014-2015 навчального року проведено масові заходи, серед яких слід відзначити одноденні екскурсійні поїздки до смт. Седнів та Любеч, до м. Чернігова, одноденні туристичні і краєзнавчі походи рідним та навколишніми селами з метою ознайомлення з культурно-історичною спадщиною рідного краю, закріплення знань, вмінь, навичок, отриманих на заняттях, збору краєзнавчого матеріалу. Загальна кількість учасників зазначених заходів склала 1144 особи.

З метою зацікавлення учнів туристсько-спортивною роботою, закріплення та практичного відпрацювання набутих вмінь та навичок було проведено ряд змагань. Так, 2014 р. були проведені змагання з велосипедного туризму (фігурне водіння велосипеду) серед вихованців гуртків з велосипедного туризму закладу (гурток з велотуризму «Драйв» на базі Киїнської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Ковда О.В.) та гурток з велотуризму «Мрія» на базі Радянськослобідської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Бабор О.В.)); змагання з велосипедного туризму на дистанціях «Велотріал» і «Велокрос» між гуртками з велосипедного туризму «Юні спортсмени» на базі Радянськослобідської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Акуленко Л.В.) та «Драйв» на базі Киїнської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Ковда О.В.), змагання з пішохідного туризму серед членів туристично-краєзнавчого гуртка «Юний турист» (керівник Пархоменко В.Я.) та історично-краєзнавчого «Пошук» (керівник Сусула І.В.)) на базі Пакульської ЗОШ І-ІІІ ст.; навчальні змагання з орієнтування на місцевості для учнів туристично-краєзнавчого гуртка «Юні краєзнавці» на базі Рудківської ЗОШ І-ІІ ст. та для учнів туристично-краєзнавчого гуртка «Рюкзачок» на базі Довжицького НВК (керівник Мухіна К.С.), краєзнавчо-туристичні змагання до Новорічних свят серед членів туристично-краєзнавчих гуртків «Орієнтир» та «Юні туристи» на базі Старобілоуської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Коломієць А.Г.)).

Центр туристично-краєзнавчої творчості активно співпрацює з загальноосвітніми навчальними закладами Чернігівського району. Так, у 2014 р. були проведені спільні заходи щодо відзначення Всесвітнього Дня туризму: туристичні зльоти, переважна більшість яких проходила поза межами навчальних закладів і включала доволі насичену конкурсну програму щодо облаштування туристичного побуту, долання перешкод, спортивних змагань, завдань з краєзнавства; спортивно-масові заходи, що мали насичену спортивно-змагальну программу; краєзнавчо-туристичні заходи (вікторини, свята), які не тільки виявляли теоретичний рівень підготовки учасників, але й містили практичні завдання (долання перешкод, розпалювання вогнища, в’язання туристичних вузлів, тощо); екскурсії туристичними об’єктами міста Чернігова, району і області.

Позашкільний навчальний заклад і надалі буде спрямовувати навчально-виховну діяльність на стимулювання творчого розвитку дітей та підлітків, формування їх національної самосвідомості, активної громадянської позиції, та урізноманітнення дозвілля шляхом участі в конкурсах та екскурсіях.


Начальник відділу освіти

районної державної адміністрації В.А.Конюший

Пояснювальна записка до проекту рішення
про звіт комунального позашкільного навчального закладу

«Центр туристично-краєзнавчої творчості Чернігівської районної ради Чернігівської області» про свою діяльність


Проект рішення виноситься на розгляд сесії районної ради з метою доведення до громадськості інформації про діяльність комунального позашкільного навчального закладу «Центр туристично-краєзнавчої творчості Чернігівської районної ради Чернігівської області»: досягнуті статистичні показники, результативність роботи керівників гуртків, проведені масові заходи, співпрацю з загальноосвітніми навчальними закладами Чернігівського району.

Начальник відділу освіти В.А.Конюший


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка