Проведення тижня математики



Скачати 426.86 Kb.
Дата конвертації01.05.2016
Розмір426.86 Kb.

План

проведення тижня математики




№ п/п

Дата

Назва заходу

Клас

1

03.11.14

Математичний КВК

4

2

04.11.14

Математична гра «Розумники і розумниці»

5-6

3

05.11.14

Захист рефератів

7

4

06.11.14

Інтелектуальна математична гра «Хто зверху»

8-9

5

07.11.14

Математика у загадках

10-11

Математичний КВК   

Мета : Поглибити знання з математики, навчити учнів доводити, пояснювати, одстоювати  свою думку; розвивати логічне мислення, інтерес до математики, творчу особистість; виховувати дружелюбність, старанність, любов до математики.

Обладнання: картки із завданнями, аркуші паперу, ручки.

Хід заходу.

І. Вступне слово вчителя.

- Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми проведемо КВК.

- Що означає це слово? (КВК-  конкурс винахідливих і кмітливих).

- До цього заходу ви готувалися заздалегідь. Отже, у нас  є дві команди, ви вже обрали капітанів команд. Тому я пропоную капітанам представити свої команди.

І команда «Винахідливі»

ІІ команда «Кмітливі».

А зараз давайте разом складемо правила гри.

Не викрикувати.

Не перебивати іншого.

Чекати своєї черги.

Поважати інших учасників.

Бути активними.

Радіти успіхам своїх товаришів.



(На окремих листочках вчитель прикріплює до дошки правила)

ІІ. Проведення конкурсу.

(На дошці висить листочок для кожної команди, на якому вчитель виставляє бали за відповіді.)

1конкурс. Розминка (за кожну правильну відповідь 1 бал)



1 команда

Котенят двох хлопчик взяв,

Молока їм в мисці дав.

Вісім в кошику сидять,

Їсти хочуть та нявчать.

Годувати треба всіх –

Скільки разом буде їх? (2+8)

 

2 команда

У живім куточку в школі

Є три рибки у воді,

Ще сім риб рибок дасть Миколка.

Скільки буде риб тоді? (3+7)

 

2 конкурс. Домашнє завдання.



(Команди підготували запитання один одному.

За кожну правильну відповідь 1 бал)

 

Команда «Кмітливі» задає питання команді «Винахідливі»



Як називається число, яке отримуємо в результаті ділення?(Частка)

Що таке прямокутник? (Це чотирикутник, у якого всі кути прямі)

Василько задумав число. Якщо його зменшити у 3 рази, то дістанемо 6. Яке число задумав Василько? (18)

Назвіть найменше двоцифрове число. (10)

Скільки ніжок у трьох кішок? (12)

 

Команда «Винахідливі задає питання команді «Кмітливі»



Як називаються числа при множенні? (перший множник, другий множник, добуток).

Як знайти невідомий від’ємник? (від зменшуваного відняти різницю)

Що таке квадрат? (Прямокутник, у якого всі сторони рівні)

Назвіть найбільше двоцифрове число. (99)

Що таке периметр? (Сума довжин всіх сторін прямокутника)

 

3 конкурс. Цікаві квадрати.( Час 3 хвилини. За правильну відповідь 5 балів)



 

10










25

5







40

 

18

 

 

 

12

 

10

 

6

4 конкурс. Ребуси. ( Час 1 хвилини. За правильну відповідь по 1 балу за ребус.)

 

 100 ляр (столяр)                        7’я (сім’я)



40 а (сорока)                               ті100 (тісто)

Ві 3 на (вітрина)                         ак 3 са (актриса)

 
5 конкурс. Розв’яжи задачу.

 

У зоопарку 13 видів таких тварин: слонів, мурахоїдів, і лінивців. Слонів – 2 види. Лінивців – 7 видів. Скільки у зоопарку видів мурахоїдів? (4 види).



 

У молодого бегемота язик, легені й серце важать 20 кг. Язик – 5 кг, легені – 8 кг. Скільки кілограмів важить серце? (7кг).

 

6 конкурс.  Завдання на картках.



У саду 12 яблунь, груш – на 7 менше. Скільки груш росте у саду? (12-7=5 груш).

У магазин привезли 11 кг цукру, а муки – на 6 кг менше. Скільки кг муки привезли у магазин? (11-6=5 кг).

 

7 конкурс. Загадки.



У книжці 6 сторінок простих, а сьома золота. (Дні тижня)

12 братів один за одним ходять, один одного обходять. (Місяці).

 

На початку року товстий, цілий рік тоншає, а на кінець року схудне. (Календар).



У мами два сини, у кожного є сестра. Скільки дітей у мами? (3).

 

8 конкурс. «Кращий обчислювач» (До дошки виходять по одному учню з команди. Хто першим зробить завдання, той отримає 3 бали)



…+19=30                                               14+…=56

…-17=89                                                …-24= 78

47-…=19                                                26-…=17

 

8 конкурс. Для капітанів команд.  (За правильну відповідь по 1 балу)



На груші росло 7 груш, а на вербі – 5. Скільки груш росло на вербі?

(На вербі груші не ростуть).

Що спільного у днях тижня, нотах, кольорах веселки і чудесах світу? (7).

 

Горіло 7 свічок, 2 з них згасли. Скільки залишилося? (Дві, які згасли, а інші згоріли).



Через 2 роки Тетяна буде у 4 рази старша за свого трирічного брата. Який вік Тетяни зараз? (20 років).

  

9 конкурс. Мислення (За правильну відповідь по 1 балу)



 

У столі 4 кута. Один спиляли. Скільки залишилось? (5)

Двоє коней за 1 годину прибігли 14 км. Скільки км пробіг кожен кінь? (14).

 

Що буде з козою, коли їй  мине 5 років? (піде шостий)



Один віслюк віз 10 кг цукру, а другий – 10 кг вати. У кого вантаж важчий? (Однаковий)

 

10 конкурс. «Уважність» (На дошці вивішується таблиця, на якій записані числа від 1 до 50 не по порядку.  Один учень з кожної команди виходить і по порядку показує числа. Хто правильно покаже за менший проміжок часу, той переможе).



 

 


9

16

44

12

40

1

17

21

31

37

27

35

42

46

50

8

22

49

7

26

38

32

2

43

10

19

11

28

39

34

30

33

47

3

20

45

4

13

23

29

14

41

48

36

15

25

6

18

24

5

 

ІІІ. Підсумок гри.

Визначення переможців.

Нагородження.

 

Позакласний захід з математики для учнів 5 класу

Математична гра «Розумники і розумниці»

Мета і завдання:


  • розвивати творчі здібності учнів, прагнення до самореалізації та самовдосконалення, уміння лаконічно висловлювати свої думки;

  • розвивати логічне мислення учнів, увагу, пам'ять, швидкість реакції, кмітливість, допитливість, уміння знаходити вихід у складних ситуаціях і нестандартно підходити до вирішення проблем;

  • виховувати самостійність, активність і культуру поведінки;

  • підвищувати інтерес до математики;

  • виховувати почуття колективізму, взаємоповаги і взаємодопомоги, почуття відповідальності, згуртовувати учнівський колектив;

  • формувати навички змістовного проведення вільного часу.

Клас ділиться на дві команди. Гра проводиться між командами, капітанами та вболівальниками. Капітани із бейджиками на грудях. За перемогу в кожному турі команда отримує відповідний титул: найкмітливіші, найерудованіші, найуважніші і т.д., записаний на зірочці. Лічильна комісія (члени журі) підбиває підсумки після кожного туру із занесенням результатів до таблиці оцінювання.

Таблиця оцінювання




І команда

ІІ команда




титул

бали

титул

бали

І тур













ІІ тур













ХІД ГРИ

І тур. Розминка.

Кожній команді по черзі задаються питання, на які вони повинні відповісти. Якщо команда не знає відповіді, або відповіла неправильно, то право відповіді отримує друга команда.



Питання:

  1. Який ключ не відкриє замок? (Скрипічний, журавлиний)

  2. Яку траву і в темряві впізнаєш? (Кропиву)

  3. Із якого посуду не їдять? (Із пустого)

  4. Скільки яєць можна з’їсти натщесерце? (Одне)

  5. Півень, стоячи на одній нозі важить 5 кг. Скільки він буде важити, стоячи на двох ногах? (5 кг)

  6. На руках 10 пальців. Скільки пальців на 10 руках? (50)

  7. У батьків 6 синів. Кожен має сестру. Скільки всього дітей у сім’ї (7)

  8. Каталися 2 синів на триколісних велосипедах, а батько на двоколісному. Скільки всього було колес? (8)

  9. З-під тину видно 6 пар кінських ніг. Скільки цих тварин у дворі? (3)

  10. Троє коней пробігли шлях 30 км. Скільки пробіг кожний кінь? (30 км)

  11. Яке число наказує, що роби? (Три)

  12. Скільки одиниць у дюжині? (12) або (одна, якщо дивитися на запис 12)

  13. Коли доба коротша: взимку чи влітку? (Однакова, що влітку, що взимку)

  14. Дід, бабка, онучка, собачка Жучка, кішка, мишка тягли-тягли і витягли ріпку. Скільки очей побачило ріпку? (12)

  15. Іванко додав два числа, а Оленка перемножила ці числа. Отримали один і той же результат. Що це за числа? (2 і 2)

  16. До однозначного числа дописали таку ж цифру. У скільки разів збільшилось число? ( в 11 разів)

  17. Щоб дійти до роботи Івану Петровичу потрібно 1,5 години. З роботи, поспішаючи додому, він повертається по тій самій дорозі за 90 хвилин. Чим ви поясните таку різницю?

(Нема ніякої різниці: 1,5 години = 90 хв)

  1. Скільки років дванадцятирічній дівчинці було 4 роки назад? (8)

  2. Яким по порядку стоїть “Ь”(м’який знак) в назві першого місяця осені? (8, бо вересень)

  3. Найменше тризначне число? (100)

Додаткові питання:

- Скільки вух у трьох корів? (6)


- Скільки музикантів у квартеті? (4)

- Найбільше двозначне число? (99)


- З’їсти пуд солі означає: з’їсти … Скільки це в кілограмах? (16 кг)

(Правильна відповідь на 1 питання оцінюється в 1 бал, неправильна відповідь – нуль балів)

Члени журі підводять підсумки в балах і команді, яка виграла в цьому турі, оголошується титул «найкмітливіші». На дошці у заздалегідь приготовану таблицю оцінювання заносяться результати І туру.



II тур. «Великий ерудит»

На початку туру командам дають задачі, які слід розв’язати. Поки кілька гравців розв’язують ці задачі, решта кожної команди відповідає на питання.



Задача 1. З детективної справи: «Того дня о 10-й годині вечора йшов дощ, а через 48 годин була сонячна погода» Чи правдива ця інформація? (Ні, бо через 48 годин знову буде 10-та година вечора).

Задача 2. Тетяна та Марічка – дуже правдиві дівчатка. Вони говорили неправду тільки у день свого народження. 6 квітня їх запитали про дату народження, на що Тетяна відповіла: «Вчора», а Марічка: «Завтра».

7 квітня запитання повторили, але відповідь була такою самою. Коли насправді у них день народження?

За правильно розв’язану 1 задачу – 5 балів, за 2 задачу – 10 балів.

Задається питання, відповідає та команда, в якій гравець першим підняв руку. Якщо ж після підняття руки гравець не може відразу відповісти, то із загальної кількості набраних цією командою балів знімається 1 бал.


1. Від сувою тканини довжиною 26 м щодня відрізають по 2 м. Якого дня відріжуть останній шматок? (Дванадцятого)

2. Щука важить 1кг і ще півщуки. Скільки важить уся щука? (2 кг)

3. Як швидше знайти добуток чисел 25, 15, 6, 4? ( (25 • 4) • (15 • 6) = 9000 )

4. Назвати три числа, добуток і сума яких однакова. (1, 2, 3)

5. На фізкультурі учні стоять у шерензі довжиною 25 м на відстані 1 м один від одного. Скільки учнів у класі? (26)

6. Назвати 5 днів підряд, не називаючи ні числа, ні дня тижня. (Позавчора, вчора, сьогодні, завтра, післязавтра)

7. Розділіть число 1888 навпіл так, щоб отримали по 1000. (1888)

8. Зайці пилять дерев’яну колоду. Вони зробили 10 розпилів. Скільки утворилося полін? (11)


Членами журі підводяться підсумки туру і команді, яка виграла присвоюється титул «найерудованіші». Результати заносяться у таблицю оцінювання на дошці.

ІІІ тур. Конкурс Художники”.

Цей конкурс проводиться під час змагання капітанів. Команді необхідно намалювати картину, використовуючи лише математичні фігури, символи, знаки, цифри і т.д.

Максимальна кількість балів за цей конкурс 10 балів. Титул «найталановитіші» отримує команда, яка набрала більшу кількість балів. Результати заносяться у таблицю оцінювання на дошці.
ІV тур. Змагання капітанів.

Капітанам кожної команди по черзі задаються питання, на які вони повинні відповісти. Якщо капітан однієї команди не знає відповіді, або відповів неправильно, то право відповіді на це запитання отримує капітан другої команди.



Питання:

  1. Коли частка дорівнює 1? (коли число ділять саме на себе)

  2. Скільки метрів у сантиметрі? (ніскільки)

  3. Скільки нулів містить запис 1млрд? (1 000 000 000 – дев’ять нулів)

  4. На яке число не можна ділити? (на нуль)

  5. Як знайти невідомий доданок? (треба від суми відняти відомий доданок)

  6. Фігуру, що складається з двох променів, які мають спільний початок, називають... (кутом)

  7. Частина прямої, що має початок і не має кінця, є... (промінь)

  8. Скільки прямих можна провести через дві точки? (одну)

  9. Хлопчик ліг спати о 8-ій годині вечора і поставив будильник так, щоб він задзвенів о 9-ій годині ранку. Скільки часу проспить хлопчик? (1 годину)

  10. Уяви, що ти машиніст потяга. Потяг рухається зі швидкістю 60 км/год. У дорозі він був 7 год. Скільки років машиністу? (скільки відповідаючому)

За кожну правильну відповідь капітани отримують по 2 бали. Капітан-переможець отримує титул «найрозумніший капітан» на зірочці, яку прикріплюють на груди.

А тепер брейн-ринг для капітанів. Потрібно відповісти на 5 запитань якнайшвидше. Правильна відповідь оцінюється у 2 бали.

Запитання капітану І команди.

1. Скільки в кілометрі метрів? (1 км = 1000 м)



  1. Як називають числа при відніманні? (зменшуване, від’ємник, різниця)

  2. У яких одиницях вимірюється температура повітря? (в градусах)

  3. Як називають результат ділення? (частка)

  4. Скільки в годині секунд? (1 год = 3600 с)


Запитання капітану ІІ команди.

  1. Як називають числа при діленні? (ділене, дільник, частка)

  2. Скільки в добі годин? (1 доба = 24 год)

  3. У яких одиницях вимірюють кути? (в градусах)

  4. Як називають результат віднімання? (різниця)

  5. Скільки в метрі міліметрів? (1 м = 1000 мм)

За кожну правильну відповідь капітани знову отримують по 2 бали. Капітан-переможець отримує титул «найспритніший капітан» на зірочці, яку прикріплюють на груди.
ІV тур. Гра із вболівальниками.

1. Прочитайте ребуси. (Ребуси записано на плакатах.)

1) «40 а»; (сорока) 2) «100 вп»; (стовп) 3) «7'я» (сім’я) 4) « да»; (колода)



  1. Що важче: 1 кг пуху чи 1 кг заліза? (однаково)

  2. Як правильно сказати: «7 плюс 5 дорівнює одинадцяти» чи «Сім плюс п'ять дорівнює одинадцять»? (буде 12, а не 11)

  1. Кришка стола має 4 кути. Якщо один з кутів відпиляти, то скільки кутів буде у кришки? (5 кутів)

  2. Одне яйце вариться 10 хв. Скільки хвилин варитимуться 5 яєць? (10 хв)

  3. Що за цифра акробатка? Як на голову встає – на 3 меншою стає. (А зовуть її 9-ка)

За кожну правильну відповідь вболівальники отримують зірочку із 1 балом, які вони можуть передати тій команді, за яку вболівають. Команда, якій більше передали балів, отримує титул «найсимпатичніші».
V тур. «Риторика».

До ворони на урок прилетіло 7 сорок.


А із них лиш 3 сороки усі вивчили уроки.
Скільки ледарів сорок прилетело на урок ? (4)
Щоб донести свою думку до слухача, потрібно ясно, чітко та виразно вимовляти слова. Тому стародавні математики тренувалися у риториці. Ваше завдання – чітко, ясно і швидко сказати скоромовку 3 рази, за що ви можете отримати до 3 балів. (Від кожної команди вибирають по 2 учасники). Якщо ж учасник збився, то він сідає на місце.

Скоромовка: «Хитру сороку спіймати морока, а на сорок сорок — сорок морок». Команда-переможець отримує титул «найкращі ритористи».

VІ тур. Командна гра «1, 2, не зіб'юся...».

У конкурсі беруть участь усі члени команди. Всі гравці стоять. Команди грають по черзі і називають по порядку всі натуральні числа від одиниці і далі, але числа, кратні трьом, і числа, які містять цифру «З», заміняють словосполученням «не зіб'юся». Якщо ж хтось із гравців збився, то він вибуває із гри і сідає. При цьому відлік починається заново. Виграє та команда, в якій залишилися учасники.

Оцінювання конкурсу: кількість гравців, які залишилися, множать на 5 балів.

Команда-переможець отримує титул «найуважніші».


Підсумки гри

А зараз слово має журі. (Журі повідомляє результати.)

Щиро вітаємо переможців. Дякуємо всім, хто брав участь у грі та у підготовці до неї, а також уболівальникам і журі.


Не навчайте дітей так, як навчали вас, бо вони народилися в інші часи.

Народна мудрість.


Зацікавити учнів математикою, показати її могутність і красу, примусити полюбити її - завдання кожного вчителя математики. В
елика роль у підвищенні інтересу учнів до математики належить позакласним заходам: конкурсам, інтелектуальним іграм, математичним вікторинам. Кожне нове покоління учнів цікавиться іншими іграми, ішими конкурсами.

Я пропоную сценарій гри, аналогічної до телевізійної гри - шоу «Хто зверху?»

Інтелектуальна математична гра «Хто зверху?»

Мета: прищеплювати любов до математики, виробляти вміння використовувати здобуті теоретичні знання на практиці;

розвивати пізнавальні здібності учнів, інтерес до математики як до науки, творчу активність, вміння швидко та раціонально приймати рішення, логічно мислити, працювати в команді.



Пояснення: У грі беруть участь дві команди — хлопців та дівчат.

Дуель команд дівчат і хлопців ділиться на п’ять раундів, що складаються з різних конкурсів. Переможець визначається у фінальному, шостому раунді, де бали переможця зростають удвічі. Ведучі є капітанами команд, тобто ведуча є капітаном команди дівчат, а ведучий – капітаном команди хлопців. Команда складається з п’яти учасників: по одному представнику від 8-11 класів та ведучого.



Хід гри

Ведучий. Доброго дня! Ми вітаємо Вас на інтелектуальній математичній грі - конкурсі «Хто зверху?»!

Ведуча. Хто розумніший - чоловіки чи жінки? Тисячі років людство шукає відповідь на це філософське питання. Та сьогодні ми переконаємося в тому, що дівчата не лише найчарівніша половина людства, а й найрозумніша.

Ведучий. І сама наївна… Адже відмінницями в школі є завжди дівчата, а керівні посади та депутатські крісла зазвичай займають чоловіки!

Ведуча. А я все одно переконана, що найрозумніші – дівчата, і ми сьогодні в цьому переконаємо усіх присутніх. (представляє команду дівчат, вказуючи на їх риси характеру та досягнення )

Ведучий. Ми дуже раді, що у дівчат така сильна команда, але й команда хлопців нічим не гірша.(представляє аналогічно команду хлопців)

Ведуча. Так, суперники у нас гідні поваги. Але у нас є ще й верховний суддя цієї неперевершеної гри – пані Справедливість. І вона - жінка!

Суддя. Вітаю ведучих, команди дівчат, хлопців та глядачів. Давайте домовимось – за мною об’єктивність, за Вами – цікавий двобій ерудованості, логіки, інтелекту. І нехай переможуть найсильніші!

Ведуча. Тобто ми – дівчата.

Ведучий. Дякуємо пані суддя. Дуель поставить все на свої місця. На шляху до перемоги у кожної команди є п’ять конкурсів та фінальне завдання. Кожен конкурс оцінюється у 10 балів. Але команда переможець у кожному конкурсі може поповнити свою скарбничку ще на п’ять балів, якщо зможе розв’язати бонусне завдання.

Ведуча. Дякую, я впевнена дівчата наберуть максимум балів і дістануть можливість подвоїти попередню кількість балів, яка розділяється між учасниками-переможцями. Все зрозуміло. Починаємо.

Ведучий. Дівчата, але ж нуль не подвоюється!

У нас залишилася одна незавершена справа – хто починає перший раунд?



Ведуча. Звичайно ж хлопці, як сильна половина людства!

Ведучий. Отже, перший конкурс, перший раунд.

Раунд 1

«Збери літери»

Ведуча. Ми позмагаємося в конкурсі «Збери слова».

Неодхідно за три хвилини зібрати найбільше слів, використовуючи літери слова тригонометрія.

Ведучий. Час пішов

( три, гори, горе, гімн, метр, гном, ром,орт, трон, ринг, Троя, термін,мерія, яр, ріг, метро, гот, море, Мирон, мир, ретро, )

СУДДЯ. Час вичерпано. Заслухаємо слова.

Бонусне запитання:

Пішов мірошник на млин. У кожному із 4 кутів він побачив по 3 мішки, на кожному мішку сиділо по 3 кішки, а кожна кішка мала при собі трьох кошенят. Під мішком сиділо по три мишки. Cкільки було ніг у млині?



(дві, а решта лапи)

Ведучий. Пані Справедливість, скільки балів одержали команди?

Суддя. Рахунок__________ На користь_______.
Раунд 2

«Вірю - не вірю».

Ведуча. Другий конкурс «Вірю - не вірю». Кожній команді по черзі ми читатимемо твердження, а члени команди повинні вирішити - правдиве воно чи ні. За кожне правильно вгадане твердження команда отримає 1 бал.

Ведучий. Твердження для команди дівчат:

  1. Вірите, що Шарль Перро, автор «Червоної шапочки», написав казку «Любов циркуля та лінійки», (так, є така казка)

  2. Вірите, що Наполеон Бонапарт писав математичні праці?

(так, один геометричний факт носить назву «Задача Наполеона»)

  1. Вірите, що брати Гримм, автори казки «Бременські музиканти», написали Казку «Цікаві пригоди трикутника»? (ні)

  2. Вірите, що іспанського математика Паоло Вальмеса за те, що він розв'язав рівняння четвертого степеня, спалили на вогнищі. (Так. Він був першою людиною, яка змогла розв'язати рівняння четвертого степеня)

  3. Чи вірите ви, що теорему Фалеса назвали «міст віслюка»?

   (Не вірю. Так називали теорему Піфагора. А учнів, які вчили її напам’ять

без розуміння, називали «віслюками»)

  1. Чи вірите ви, що кути паралелограма, прилеглі до однієї сторони дорівнюють 40º і 120º? 

(Не вірю, сума внутрішніх односторонніх кутів дорівнює 180º).

  1. Чи вірите ви, що у довільного рівнобедреного трикутника з кутом 60º бічна сторона дорівнює основі                           ( вірю)

  2. Якщо сума кутів дорівнює 180, то вони суміжні? (Ні, не обов’язково,

вони повинні мати спільну сторону)

  1. Лінійне рівняння завжди має лише один корінь? (Ні)

  2. Фалес був уболівальником і помер на трибуні Олімпійського стадіону під час бою Піфагора. (Так)

  3. Бісектриса трикутника ділить протилежну сторону навпіл. (Ні)

  4. Чи віриш ти, що Піфагор до своєї школи активно залучав жінок тому, що вважав, що вони більш здібні до математики, ніж чоловіки?  (Ні.) 

  5. Чи віриш ти, що Франсуа Вієт розшифрував таємне листування 

іспанського уряду командуванню своїх військ? (Так, і за це його мало не 

відправили на вогнище, бо вважали, що це він зумів тільки за допомогою

 сатани.)



Ведуча. Твердження для команди хлопців:

  1. Чи вірите ви, що Рене Декарт першим запропонував метод нумерації крісел в театрі по рядах і місцях? (Так. Аристократи-театрали, навіть, просили короля нагородити вченого, та король відповів:»Так, те, що винайшов Декарт - чудово, так, це заслуговує на орден! Але дать його філософу!? Ні, це вже занадто!)

  2. Чи вірите ви, що великий російський поет М.Ю.Лермонтов захоплювався математикою і міг до пізньої ночі розв'язувати яку-небудь математичну задачу? (Так,про це писав його товариш по кавалерійському училищу О.ОЛопухін)

  3. Чи вірите ви, що якщо кожного дня по десять годин переписувати праці Леонардо Ейлера, не вистачить і 76 років? (Так. Зібрання його праць становлять 75 великих томів. Про нього говорили, що він «рахує так, як люди дихають»)

  4. Вірите, що Піфагор приймав участь в кулачному бою на 58 Олімпіаді? (Так. Він був чемпіоном з цього виду спорту )

  5. Вірите, що будь-який прямокутний трикутник називають єгипетським? (Ні. Тільки такий прямокутний трикутник, в якого сторони пропорційні числам 3,4,5)

  6. Чи вірите ви, що Лев Толстой, автор роману «Війна і мир», був автором підручника з арифметики? (Вірю. Він написав підручники для початкової школи. )

  7. Чи вірите ви, що середня лінія трапеції з основами 10 см і 20 см дорівнює 30 см?   ( Не вірю. Вона дорівнює 15 см)

  8. Будь-який прямокутник має рівні діагоналі. (Так)

  9. Квадрат від’ємного числа є числом від’ємним. (Ні)

  10. Найменше натуральне число нуль? (Ні)

  11. Сума гострих кутів прямокутного трикутника дорівнює 90. (Так)

  12. Чи віриш ти, що одна з кривих ліній називається на честь першої у світі

 жінки — професора математики Марії Гаетани Аньєзі?   (Так, 

така крива є. Вона до сліджена Марією Аньєзі.) 

  1.  Чи віриш ти, що існує 25 способів доведення теореми Піфагора?  

(Ні, відомо 370 способів.) 

Бонусне запитання:

Онукові 4 роки, а дідусеві 60 років. Через скільки років дідусь буде в 5 разів старшим за онука? ( Через 10 років)



Ведучий. Пані Справедливість, скільки балів одержали команди?

Суддя. Я дізналася дуже багато цікавих фактів, і рада вашим успіхам. Рахунок__________ На користь_______.

Раунд 3

«Хто я?»

Ведуча. Зараз ми переходимо до конкурсу «Хто я?».

Ведучий. Один із гравців команди отримає картинку, правда він її бачити не буде (бачитимуть зображення члени команди, воно буде спроектоване на екран позаду учасника ), на якій може бути предмет, або людина, які мають відношення до математики..

Завдання учасника - вгадати, що це за предмет чи персонаж, ставлячи до членів команди запитання, на які вони можуть відповідати лише «так» або «ні»



Ведуча. Почнемо з хлопців?

Ведучий. Чому б і ні? Кого з моїх «орлів» дівчата хочуть бачити?

Ведуча викликає одного із учасників

(Команда відгадує картинку із зображенням транспортира).

Ведуча. Кого з моїх красунь ти вибираєш для участі в конкурсі?

Ведучий викликає одного із учасників

(Команда відгадує картинку із зображенням Піфагора)

Ведучий. Пані Справедливість, хто Вам у цьому конкурсі сподобався більше? Ну і скільки у нас балів?

Суддя. Обидві команди просто супер, але пощастило в цьому конкурсі команді - ____.

Бонусне запитання:

Котра зараз година, якщо залишилося в 2 рази більше, ніж пройшло? ( 8 год.)



Раунд 4

«Бліц»

Ведучий. Наш наступний конкурсу «Бліц». Ми будемо ставити запитання і за 2 хвилини команда має дати якомога більше правильних відповідей. Відповідь має бути лаконічною «Чоловік» або «Жінка».

Ведуча. Я думаю Ведучий, Ви не проти, якщо ми розпочнемо перші. Отже дорогенькі хлопчики Ваша хвилина пішла.

  1. Хто вперше сказав, що планета Земля за формою куля? (чоловік, Піфагор)

  2. Секунди та хвилини придумав (чоловік)

  3. Кому належать слова... у математиків існує своя мова - це формули.

(жінці С. Ковалевській)

  1. Вчений математик Феано (Теано), який жив у 6 ст. до нашої ери чоловік чи жінка ( жінка)

  2. Лікарі заборонили йому працювати, але він продовжував писати, в результаті чого втратив зір. ( чоловік - Ейлер Л.)

  3. Найбільша сторона прямокутного трикутника? (Жінка - гіпотенуза)

  4. Назва якої держави ховається в математичному виразі а³ ( а в третьому степені)? (Жінка – Куба)

  5. Обманний фінансовий багатогранник – це …(Жінка – піраміда)

  6. Назвіть «геометричний» вид тополі. ( чоловік – конус)

  7. Пів-пряма, яка має початок, але не має кінця (чоловік – промінь)

  8. Результат дії додавання ( жінка - сума)

  9. Як називається сума одночленів? ( чоловік – многочлен)

Ведучий. Дівчата, ви готові?

Ведуча. Завжди готові.

Ведучий. Час пішов.

  1. Кого у світі більше, чоловіків чи жінок? (чоловіків)

  2. Кому належать слова «Знання – сила»? (чоловіку, Ф. Бекон)

  3. Кому належать слова « Математики - свого роду французи: коли говориш з ними, вони перекладають твої слова на свою мову, і от зразу виходить щось зовсім інше» ( чоловік - Й. Гете)

  4. Ця людина вперше почала вивчати математику за... шпалерами. Стіни дитячої кімнати були обклеєні фрагментами лекцій з математики.

( жінка - Ковалевська С.В.)

  1. Багатогранник з Єгипту – це …( жінка – піраміда)

  2. Яка геометрична фігура потрібна для покарання дітей? ( чоловік -кут)

  3. Що є спільного у словах, рослинах і рівняннях? (чоловік- корінь)

  4. Яку математичну фігуру носять на голові чоловіка? (чоловік- циліндр)

  5. Чотирикутник, в якого лише дві сторони паралельні (жінка–трапеція)

  6. Результат дії множення (чоловік-добуток)

  7. Відрізок, що сполучає вершину і середину протилежної сторони трикутника? (жінка - медіана)

  8. Графіком квадратичної функції є (жінка- парабола)

Ведучий. Пані Справедливість, хто у цьому конкурсі був кращим?

Бонусне запитання: Скільки буде десятків, якщо 3 десятки помножити на 4 десятки? ( сімдесят десятків)

Суддя. Рахунок__________ На користь_______.

Раунд 5

«Відгадай пісню»

Ведуча. А зараз, дорогі хлопчики, мій улюблений конкурс «Відгадай пісню»

Я думаю, що моїм подругам рівних не буде.



Ведучий. Ми це ще побачимо.

І так, умови конкурсу: один з учасників конкурсу, вдягнувши навушники, прослухає пісню. Після цього він має своїй команді показати те, про що співається так, щоб його друзі відгадали назву пісні, або її заспівали.



Ведуча. Підказка: в пісні йде мова про математику (числа, фігури, математичні терміни).

Ведучий. Ну що, «чемпіонки» почнете першими?

Ведуча. Звичайно.

( Ведучий кличе одну з учасниць, яка і буде слухати пісню і показувати її членам команди. Потім це ж саме зробить ведуча.)

Пісні для конкурсу: «Вчать у школі», «Два на два – чотири», або ж «Сонячне коло», «Два дубки» чи інші.

Ведучий. Пані Справедливість, Вам слово!

Бонусне запитання: Що спільного між теоремою і театром?

(Теорема - від грецького: спостерігаю, розглядаю)

Суддя. Рахунок__________ На користь_______.

Фінал

Ведуча. Щоб остаточно визначити переможця проведемо гру - показуха

Ведучий. Кожна команда одержить по 5 математичних термінів, які потрібно показати.

циліндр піраміда

трапеція ромб

вершина радіус

рівняння формула

бісектриса висота
Ведуча. Пані Справедливість, Вам слово!

Суддя. Перемогу святкують ______________________.

Їх рахунок подвоюється.

Але я хочу сказати, що сьогодні перемогла наука. Ми побачили, що знання нам потрібні завжди і всюди – чи то ми хлопці, чи дівчата. Знання потрібні кожній людині, незважаючи на її стать, адже гендерна рівність – запорука розвинутого суспільства. Рівноправна участь жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства та держави є важливою умовою й гарантією утвердження демократії в Україні та запорукою її європейської інтеграції.

Загадки

Загадки – добавлялки

11 клас


  1. Із швидкістю миттєвою

Пов’язана вона,

Із графіком, дотичною…

Що це?...


  1. Ось нам функція дама,

Скрізь – додатна похідна,

Тому сумніву немає,

Що ця функція …


  1. Ситуація приємна:

Всюди похідна від’ємна.

Той, хто вивчив, добре знає:

Дана функція …


  1. Ми маємо таке завдання:

Прямої пишемо рівняння.

Ікс нульове, еф штрих від нього

Прямий показують дорогу.

Пряма для нас така вже звична

І називається …


  1. Дотична в даній точці

Готує нам сюрприз:

Проходить паралельно

До осі абсцис.

В цій точці похідну люблю,

Вона дорівнює

Загадки - ситуації

10 клас


  1. Тригонометричні

Функції нам звичні,

А одна з них парна,

Тому дуже гарна.


  1. Наче морська хвиля

Графік виглядає,

Координат початок

Він перетинає.


  1. Має ця функція

Безліч нулів,

Всіх їх назвати

Не вистачить слів.


  1. Функцію показникову

Розглядаємо ми знову

І питання виникає:

Чи зростає чи спадає?

Подивіться на основу,

Пригадайте цю умову.


  1. Вивчав стереометрію?

В ній рівно три таких

(це менш, ніж в планіметрії).

А як назвати їх?


  1. Якщо ми дві їх маємо –

Одну і ще одну –

То через них ми можемо

Провести площину.


  1. Без доведення приймаються,

В геометрії вивчаються.

Сьомий клас, десятий клас –

Там вони зустрінуть нас!


  1. У градусах вимірюють

Трикутників кути.

Яка кутів цих сума,

Повинен знати ти.

А зараз пропоную

Ще дещо пригадати,

І потім в радіанах

Цю суму нам назвати.


  1. А у нас є дві похилі,

Дві похилі рівні й милі.

З однієї точки йдуть

І проекції ведуть.

А що ви можете сказати про ці проекції?



11 клас

  1. Монотонність функції

З нею ми вивчали,

Будували графіки,

Екстремум визначали.

У вищу математику

Перший крок робили…

То про що йде мова?

Яку тему вчили?


  1. Ви уважно придивіться:

Похідна – це одиниця.

Яка ж функція була,

Що цю похідну дала?


  1. Є у функції такої

Числом сталим похідна.

Функцію ми записали

І сказали : «ось вона»!


  1. Для шляху по часу

Знайшли ми похідну,

А потім для тієї

Знайшли ми ще одну.

Як називається вона,

Від шляху друга похідна?


  1. Вивчаємо ми похідну,

Вже маємо прогрес.

Як називається її

Знаходження процес?


  1. Що за диво – похідна!

В нас вона така одна:

Має вигляд той же самий,

Що і функція, вона.


  1. Похідну таку люблю,

Що дорівнює нулю.

А у чого є вона,

Отака ось похідна?


  1. Дуже легко і приємно

Похідну таку шукати:

Нам до того, що в умові,

Слід лиш префікс «ко» додати.


  1. Буває рівнобічна

І прямокутна теж,

А ще криволінійну

Ти в алгебрі знайдеш.


  1. У функції цієї

Завжди одне і те ж,

Чи похідну від неї,

Чи первісну береш.


  1. Інших версій тут нема:

Графік функції – пряма.

Ще й така у неї роль:

Через точку йде (0;0).

А про функцію питання:

То яке ж в неї рівняння?


  1. У вищій математиці

Є особливий знак,

На змійку трохи схожий…

А зветься то він як?


  1. Буває прямокутний,

Буває він прямий,

Буває і похилий…

То хто ж це він такий?


  1. Тут є основ двох площини,

Є паралельними вони,

А ці основи – круги дивні,

У них і радіуси рівні.


  1. Трикутна піраміда,

У неї є проблеми:

Чомусь у піраміди

Відсутні апофеми.


  1. Подивись на піраміду:

Кути різного там виду,

Є лінійні і двогранні,

Плоскі є і многогранні…

А крім того, в піраміди

Є основи площина

І утворює із нею

Завжди кут прямий вона.

«Вона» - це що?




  1. Ви фігуру пригадайте –

Ось яке завдання –

Для осіб неповнолітніх

Місце покарання.


  1. Щоб фігуру пригадати,

Ти подумай трішки:

У перекладі ця назва

Означає «ш и ш к а»


  1. Ось стоїть трикутна призма

І в неї все своє:

Є основи і вершини,

Ребра є і грані є.

Та чогось не вистачає…

То чого ж в неї нема?


  1. Чотирикутна призма,

Грані всі – квадрати.

Як її ми стисло

Можемо назвати?

Загадки – пастки

10 клас


  1. Логарифми добутку

Відшукати можемо:

Логарифми множників

Треба нам…


  1. Логарифмічну функцію

Розглянемо ми знову,

Звертаємо увагу

Ми на її основу.

Дізнатися приємно:

Основа ця…


  1. Вітки вгору або вниз,

Зсув вершини – ось сюрприз.

Такий графік – справа звична,

Функція ця квадратична.

Відповідно до моменту

Ти малюєш…
11 клас


  1. Букви «l» і «n» запишеш,

Вийде логарифму знак.

Логарифми особливі

Записати можна так.

Ми назвати їх готові:

Логарифми…


  1. Ця точка особлива,

У неї є завдання:

Для функції змінити

Зростання на спадання

І знати всі повинні ми,

Що у цій точці…


  1. Щоб нам графік будувати,

Слід про функцію узнати,

Чи зростає, чи спадає,

Є екстремум чи немає.

Той, хто правильно все зробить,

Матиме високий бал,

А дослід неня роботи

Допоможе…


  1. Час дарма не витрачали

І октаедр ми вивчали,

Хай відомо буде всім,

В нього граней рівно…


  1. Основ циліндра центри

З’єднує вона,

Пряма ця особлива

Під назвою…


  1. У піраміді правильній

Ми таке зробили:

Із основи центром

Вершину сполучили.

Що ж тут вийшло? Не проблема:

Цей відрізок …


  1. Ми про кулю не забули,

Площиною перетнули.

Зрозуміло всі навколо,

Що переріз кулі - …


  1. Дві основи рівні в нього,

Многогранника такого,

Рівність ребер є бічних,

Паралельність є у них.

Судячи з такого виду,

Маємо ми …


  1. У призми і циліндра,

Звичайно ж, є вона –

Це відстань між основами,



Точніше, це …



База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка