Про затвердження Комплексної програми профілактики правопорушень в Кельменецькому районі на 2017-2020 рокиСкачати 433.52 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації10.09.2017
Розмір433.52 Kb.
  1   2   3


Проект 1


КЕЛЬМЕНЕЦЬКА РАЙОННА РАДА

ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я
ХІІ СЕСІЇ VIІ СКЛИКАННЯ

____________________________________________________________________
Про затвердження Комплексної програми профілактики правопорушень в Кельменецькому районі на 2017-2020 роки
Розглянувши інформацію начальника Кельменецького ВП ГУНП в Чернівецькій обл. П’ятницького А.В., керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки постійної комісії з питань депутатської діяльності, забезпечення законності та правопорядку та управління об‘єктами комунальної власності, районна рада
В И Р І Ш И Л А:
1.Затвердити Комплексну програму профілактики

правопорушень в Кельменецькому районі на 2017-2020 роки (далі – Програма), що додається.

2.Фінансовому управлінню районної державно

адміністрації при уточненні показників бюджету на 2017 рік та формуванні проектів бюджету на наступні роки передбачати кошти на фінансування заходів Програми. Обсяг видатків районного бюджету на виконання заходів вказаної програми визначається щорічно виходячи із наявних бюджетних можливостей.

3.Рекомендувати селищній та сільським радам району

розробити та затвердити місцеві програми профілактики правопорушень на 2017 – 2020 роки.

4.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну

комісію районної ради з питань депутатської діяльності, забезпечення законності та правопорядку, управління об‘єктами комунальної власності (Панкевич О.О.) та заступника голови районної державної адміністрації відповідно до розподілу обов’язків.


Голова районної ради В. Ілаш

Затверджено

рішення XII сесії районної

ради VII скликання

 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА КОМПЛЕКСНОЇ ПРОГРАМИ ПРОФІЛАКТИКИ ПРАВОПОРУШЕНЬ У КЕЛЬМЕНЕЦЬКОМУ РАЙОНІ НА 2017-2020 РОКИ.
1.

Ініціатор розроблення програми:

Кельменецький ВП ГУНП в Чернівецькій області.

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документу виконавчої влади про розроблення програми

Доручення районної державної адміністрації від 19.05.2017 № 6-Ш

3.

Розробник програми

Кельменецький ВП ГУНП в Чернівецькій області.

4.

Відповідальний виконавець програми

Кельменецький ВП ГУНП в Чернівецькій області

6.

Учасники програми

Кельменецький ВП ГУНП в Чернівецькій області, Кельменецький РС з питань пробації

7.

Термін реалізації програми

2017 -2020 роки

8.

Перелік місцевих бюджетів, які приймають участь у виконанні програми

районний, селищний, сільські

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього, у тому числі:

1038 тис. грн.

кошти районного бюджету

575,4 тис. грн.

кошти бюджетів селищної та сільських рад

462,6 тис. грн.

10.

Основні джерела фінансування програми

районний бюджет, селищний, сільські бюджети
 1. ВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМИ, НА РОЗВ’ЯЗАННЯ ЯКОЇ СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА.

Діяльність Кельменецького ВП ГУНП в Чернівецькій області направлена на забезпечення надійного захисту прав і законних інтересів громадян від злочинних посягань, підвищення результативності роботи з профілактики правопорушень, розкриття кримінальних проявів та підтримання належного правопорядку в населених пунктах, більш широкого залучення населення до участі в роботі громадських формувань з охорони громадського порядку.

Разом з тим, аналіз оперативної обстановки, звернення громадян, інформація, яка висвітлюється в засобах масової інформації свідчать про наявність окремих недоліків, які в загальному впливають на авторитет органів Національної поліції, оперативну обстановку в цілому.

Аналізуючи стан злочинності на території району слід відмітити, що протягом 2016 року значно збільшилась кількість зареєстрованих кримінальних правопорушень. Так за 2016 рік на території району зафіксовано 321 кримінальне правопорушення, проти 278 за 2015 рік, ріст зареєстрованих кримінальних правопорушень становить 15.5%.

Найбільш негативно на криміногенну обстановку впливають крадіжки різних форм власності, яких у 2016 році зареєстровано 136 (проти 91 у 2015 році), із яких розкрито та направлено на розгляд суду 42 факти.

Потребує покращення робота по боротьбі із наркоманією, а також незаконним обігом зброї та боєприпасів. 1. МЕТА ПРОГРАМИ.

Метою Комплексної програми профілактики правопорушень у Кельменецькому районі на 2017 – 2020 роки є забезпечення активної наступальної протидії злочинності та досягнення уповільнення темпів її зростання на основі чітко визначених пріоритетів поступового нарощування зусиль держави й громадськості, удосконалення організації, засобів і методів запобігання й розкриття злочинів.

Досягненню цієї мети сприятимуть заходи, спрямовані на:

- розроблення нових форм і методів профілактики правопорушень та запровадження їх у практику;

- недопущення втягнення у злочинну діяльність уразливих соціальних груп, особливо неповнолітніх, витіснення злочинності з певних сфер суспільного життя;

- створення надійних перешкод кримінальному насильству;

- обмеження незаконного обігу зброї, наркотичних засобів, натиску пияцтва й алкоголізму, проституції та інших супутніх для злочинності явищ.

- запобігання вчинення злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми;

У результаті підвищення ефективності профілактики злочинності очікується:

- зниження рівня злочинності та ослаблення суспільної напруги, викликаної її впливом;

- поліпшення захисту правоохоронними органами прав, свобод і власності громадян, створення безпечних умов життя в державі;

- мінімізація злочинного впливу на молодь і підлітків, усунення причин і умов, що сприяють втягненню їх у протиправну діяльність;

- зниження рівня вживання наркотиків населенням і проникнення їх в Україну, припинення транзиту наркотичних засобів через територію держави;

- створення системи ресоціалізації осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі;

- підтримання громадського порядку та безпеки громадян на максимально високому рівні;

- поліпшення стану безпеки дорожнього руху на основі встановлення доброзичливих відносин між громадянами та працівниками поліції;

- досягнення належного рівня фінансового й матеріального забезпечення правоохоронної діяльності.
 1. ШЛЯХИ І ЗАСОБИ РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМИ, СТРОКИ ТА ЕТАПИ ВИКОНАННЯ.

Для успішної протидії злочинності та досягнення уповільнення темпів її зростання необхідно здійснити комплекс наступних заходів:

1. Проводити на території району комплекс оперативно-профілактичних заходів по перевірці розважальних закладів з метою запобігання скоєння злочинів та правопорушень. До проведення заходів залучати представників органів місцевої влади та місцевого самоврядування, а також представників громадських формувань з охорони громадського порядку та державного кордону.

У окремих випадках, а також при затриманні злочинців, залучати до цих заходів представників засобів масової інформації району.

2. З метою запобігання злочинним посяганням проти особи і суспільства із застосуванням зброї та вибухових пристроїв, в тому числі проявів міжнародного тероризму, посилити оперативне прикриття об’єктів, де використовуються чи зберігаються вибухові та отруйні предмети і речовини.

3. Проводити заходи по виявленню, документуванню та знешкодженню організованих злочинних груп, створених на етнічній основі, проводити відпрацювання їх на причетність до нерозкритих злочинів, підтримки ними терористичних організацій. Увагу звертати на перевірку й реалізацію інформації щодо осіб – вихідців з країн, де набули поширення прояви міжнародного екстремізму та терористичної діяльності.

4. Вжити заходів із запобігання і припинення втягування представників владних структур у злочинну діяльність, виявлення і припинення проявів корупції серед державних службовців, військовослужбовців та працівників правоохоронних і контролюючих органів.

5. З метою запобігання негативним проявам пияцтва, наркоманії, дитячої бездоглядності і безпритульності серед неповнолітніх, проводити спільні оперативно-профілактичні заходи щодо виявлення та обліку дітей, які жебракують, вчиняють правопорушення або стали жертвами злочинної діяльності дорослих.

6. З метою недопущення використання розважальних закладів та місць проведення дозвілля для розповсюдження серед молоді наркотичних засобів, проводити відпрацювання барів, кафе, дискотек, нічних клубів тощо. Вживати заходів до припинення діяльності об'єктів, де виявлені факти вживання наркотичних засобів або торгівлі ними.

7. Проводити заходи по запобіганню вчинення злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, виявлення та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних до їх вчинення.

8. З метою попередження рецидивної злочинності забезпечувати ефективне здійснення індивідуально-профілактичних заходів стосовно осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі, які перебувають під адміністративним наглядом, засуджених до кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та виконання вимог ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

9. З метою зменшення аварійності на автошляхах району, рівня смертності при дорожньо-транспортних пригодах, розробляти попереджувально-профілактичні заходи до учасників дорожнього руху.

10. Проводити інформаційно-пропагандистські та культурно-виховні заходи профілактики правопорушень.

Програма являється середньостроковою та передбачає виконання зазначених проблем і здійснення відповідних заходів протягом 4-х років, а саме 2017, 2018, 2019 та 2020 року.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми складає 1038000 грн.
 1. ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ.

Основними завданнями, на виконання яких направлена Програма є:

 1. Забезпечення профілактики злочинності;

 2. Захист життя, здоров’я, честі і гідності особи, її майна від злочинних посягань;

 3. Ослаблення дії криміногенних факторів;

 4. Припинення зрощування кримінальних структур з органами державної влади, подальшого поширення і консолідації організованої та інших найбільш небезпечних форм злочинності;

 5. Недопущення втягнення у злочинну діяльність нових соціальних груп, витіснення злочинності з окремих сфер суспільного життя;

 6. Зменшення кримінального тиску на економічні відносини;

 7. Створення надійних перешкод зростанню кримінального насильства;

 8. Обмеження незаконного обігу зброї, наркотичних засобів, кримінальних проявів пияцтва і алкоголізму, проституції та інших супутніх для злочинності явищ.

 9. Запобігання вчиненню злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми;

 10. Протидія рецидивній злочинності, зменшення кількості злочинів, вчинених особами засудженими до альтернативних видів покарань. Удосконалення роботи із соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі;

 11. Охорона громадського порядку;

 12. Безпека дорожнього руху.

У результаті посилення профілактичного впливу очікується:

- зниження впливу організованої злочинності на економічну та політичну сфери суспільства;

- зменшення корупційних проявів, очищення органів державної влади від корумпованих державних службовців, створення прозорої системи прийняття і виконання управлінських рішень;

- підвищення рівня захисту економічних відносин від злочинних посягань, витіснення з економічної сфери кримінального елементу, скорочення обсягів «тіньової» економіки;

- поліпшення захисту правоохоронними органами прав, свобод і власності громадян, створення безпечних умов життя;

- мінімізація злочинного впливу на молодь та підлітків, усунення причин і умов, що сприяють втягненню їх у протиправну діяльність;

- зниження рівня вживання наркотиків населенням та проникнення їх в регіон, недопущення транзиту наркотичних засобів через територію області;

- створення системи ресоціалізації осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі;

- підтримання громадського порядку та безпеки громадян на максимально високому рівні;

- поліпшення стану безпеки дорожнього руху. 1. СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ТА КОНТРОЛЮ ЗА ХОДОМ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ.

Відповідальними виконавцями Програми є: Кельменецький відділ поліції Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області.

Відповідальний виконавець щорічно до 1 березня надає виконавчому апарату районної ради інформацію про хід реалізації Комплексної програми та щорічно звітує про її виконання на сесії районної ради.

Керуючий справами

районної ради Л. Світла
 1. Показники продукту Комплексної програми профілактики правопорушень в Кельменецькому районі на 2017 – 2020 роки
№ п/п

Назва показника

Од. виміру

Вихідні дані на початок дії програми

2017

2018

2019

2020

Всього за період дії програми(або до кінця дії програми)

І. Показники продукту програмиКількість зареєстрованих кримінальних правопорушень

од.

243

220

210

205

205

1083Кількість вилученої вогнепальної зброї

од.

4

6

8

10

12

40Кількість виявлених злочинів у сфері обігу наркотиків

од.

5

7

10

12

15

49Середньодобова кількість порушень, за якими складено адміністративні протоколи

од.

2,30

2,40

2,55

2,60

2,70

12,55

ІІ. Показники ефектності програмиПриріст (зменшення) припинення злочинів на стадії готування і замаху

%

- 66,7

+ 0,5

+ 2,5

+ 3,1

+4,0

+ 6,1Приріст (зменшення викриття адміністративних правопорушень)

%

0

0

0

0

0

0Питома вага злочинів, скоєних неповнолітніми або за їх участю

%

6,0

5,9

5,8

5,7

5,6

5,7Питома вага злочинів, скоєних в публічних місцях

%

3,3

3,4

3,5

3,6

3,7

3,8

ІІІ. Показники якості програмиРівень злочинності на 10 тис. населення

%

55,4

55,5

55,6

55,8

56,0

56,2
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка