Презентуємо олімпійську літературу



Скачати 68.43 Kb.
Дата конвертації24.04.2016
Розмір68.43 Kb.

ПРЕЗЕНТУЄМО ОЛІМПІЙСЬКУ ЛІТЕРАТУРУ

У рамках Всеукраїнській акції ,, Олімпійська книга ” , яку проводить Національний олімпійський комітет України, до бібліотеки надійшов комплект книг, в яких розповідається про історію та цінності олімпійського руху, уславлених олімпійців, а самі видатні спортсмени на своєму життєвому прикладі легко і доступно розкривають секрети успіху.


Познайомтесь з цими книжками.




Зірки олімпійського спорту України. 1994-2012.: Альманах./ Видання виправлене і доповнене. – К.: Олімпійська Арена, 2013.

Це видання – спеціальний проект Національного олімпійського комітету України, в якому зібрані унікальні матеріали про перемоги українських олімпійців за період, коли Україна виступала на головних спортивних стартах планети окремою командою – з 1994 по 2012роки. Тут вміщені інтерв’ю учасників змагань, які вони давали одразу після фінішу здебільшого біля самої арени чи п’єдесталу, на прес-конференції. Спортсмени розповідають, яким нелегким і довгим був їхній шлях до олімпійського п’єдесталу.




ПРЕЗЕНТУЄМО ОЛІМПІЙСЬКУ ЛІТЕРАТУРУ



Бубка С.Н. Київ – 1913. Перша Російська Олімпіада / С.Н.Бубка, М.М.Булатова.- К.: Олімпійська література, 2013. - 232с.: іл.

У книжці висвітлені дві знакові події вітчизняної історії, які відбулися 100 років назад, - проведення у місті Києві Всеросійської виставки і приуроченої до неї Першої Російської Олімпіади. Розкрито, як Всеросійська виставка – 1913 в м.Києві відображала численні досягнення тих часів у різних галузях економіки, у науці, техніці, освіті, культурі країни, і те, як Перша Російська Олімпіада сприяла розвиткові вітчизняного спорту і олімпійського руху. Водночас у книжці досить докладно висвітлено багатовікову історію Києва – від давніх віків, коли зароджувалося місто, і до початку ХХ сторіччя.



ПРЕЗЕНТУЄМО ОЛІМПІЙСЬКУ ЛІТЕРАТУРУ




Булатова М.М. Енциклопедія олімпійського спорту в запитаннях і відповідях: 2-е вид./ М.М. Булатова. - К.:Олімпійська література, 2011.-400с.:іл..

Енциклопедія пропонує здійснити екскурс у витоки зародження олімпійського руху, головні віхи його розвитку та сьогодення через систему запитань і відповідей.


Книга складається з п’яти частин.
Перша частина містить широкий довідковий матеріал з історії Олімпійських ігор Стародавньої Греції.
У другій висвітлені питання відродження Олімпійських ігор, створення Міжнародного олімпійського комітету і роль у цьому П’ єра Кубертена. Надана характеристика діяльності восьми президентів Міжнародного олімпійського комітету.
У третій частині представлено інформацію про олімпійські символи та церемонії,структуру Міжнародної олімпійської системи.
Частина четверта присвячена олімпійським видам спорту, видатним спортсменам – чемпіонам Олімпійських ігор.
Частина п’ята містить інформацію про участь українських спортсменів у Міжнародному олімпійському русі.
Енциклопедія чудово ілюстрована, містить багато цікавих малюнків та фото.


ПРЕЗЕНТУЄМО ОЛІМПІЙСЬКУ ЛІТЕРАТУРУ




Булатова М.М. Твій олімпійський путівник: навчальний посібник / М.М. Булатова. - К.: Олімпійська література, 2011.-120с.

У навчальному посібнику ,, Твій олімпійський путівник ” подано інформацію про історію Олімпійських ігор, становлення та розвиток сучасного олімпійського руху,основні принципи, значущість олімпізму для суспільства та кожної людини. Книга знайомить з олімпійськими видами спорту та досягненнями атлетів світу й України в Олімпійських іграх. Вона буде цікава, як учням, так і вчителям та усім, хто цікавиться олімпійським спортом.




ПРЕЗЕНТУЄМО ОЛІМПІЙСЬКУ ЛІТЕРАТУРУ




Єрмолова В.М. Олімпійська освіта: теорія і практика: навчальний посібник / В.М. Єрмолова.- К.: Олімпійська література, 2011.-335с.

Ця книга зацікавить вчителів, педагогічних працівників таборів відпочинку. У посібнику розглянуто історичні та теоретико-методичні засади інтеграції олімпійської освіти в навчально-виховний процес школярів. Подано практичний матеріал з олімпійської освіти, який може бути використаний у навчальній та позакласній роботі в загальноосвітніх навчальних закладах.




ПРЕЗЕНТУЄМО ОЛІМПІЙСЬКУ ЛІТЕРАТУРУ




Зірки олімпійського спорту України. 1994-2008: Олімпійська арена.Спец.проект.- К.: Олімпійська література, 2011.-208с.

,, Зірки олімпійського спорту України ” – спеціальний проект Національного олімпійського комітету України. У цьому виданні зібрані унікальні матеріали про перемоги українських олімпійців за період, коли Україна виступала на головних спортивних стартах планети окремою командою – з 1994 по 2008роки.




ДИТЯЧА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ



Природа рідного краю: Для дітей середнього шкільного віку/ Авт.-упорядники В.М.Скляренко, М.О.Панкова.-Х.:Основа, 2011.- 319с.

У книжці розповідається про тваринний та рослинний світ нашої країни – України, про її географічні та кліматичні особливості,а також наведена цікава інформація про унікальні заповідники, природні парки, зоопарки, про рослини і тварини, які занесені до Червоної книги.



ДИТЯЧА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ




Загадки історії: Для дітей середнього шкільного віку/ Авт.-упорядник Г.Є. Єрмановська.-Х.:Основа, 2011.- 318с.

Прочитавши цю книгу, ви дізнаєтесь, як часто ми вважаємо вигадкою те, що має під собою реальну основу, або ж навпаки – сприймаємо як факт легенди, що існували з давніх давен:Шарль Перро не вигадав лиходія на ім’я Синя Борода, а великий азійський завойовник Тимур був скоріше за все представником європеоїдної раси.




БІБЛІОТЕКА НОБЕЛІВСЬКИХ ЛАУРЕАТІВ



Гессе Г. Степовий вовк: роман / Пер.з нім. Є.Поповича.- Х.:Фоліо, 2011.- 283с.

Роман видатного німецько-швейцарського письменника Германа Гессе (1877-1962). Головний герой роману – Гарі Галер – називає себе ,,степовим вовком”, який заблукав у тенетах цивілізації, зовсім не пристосований до життя і тому думає, як його покинути. Але декілька незвичайних подій вимушують його переглянути свої погляди…




БІБЛІОТЕКА НОБЕЛІВСЬКИХ ЛАУРЕАТІВ




Єлінек Е. Піаністка: роман / Пер. З нім. Н.В. Сняданко.- Х.:Фоліо, 2011.- 382с.

Ельфріда Єлінек (нар.1946р.) – відома австрійська романістка, драматург, поет і літературний критик. Роман ,,Піаністка” ( 1983) приніс їй світове визнання, а його екранізація режисером Міхаелем Ханеке отримала Гран-прі на Каннському фестивалі у 2001 ріці.




БІБЛІОТЕКА НОБЕЛІВСЬКИХ ЛАУРЕАТІВ




Ле Клезіо Ж.-М. Дієго і Фріда / Пер. В.М.Верховня. - Х.:Фоліо, 2011.- 219с.

Книжка класика сучасної французької літератури Жана-Марі Гюстава Ле Клезіо (нар.1940) – це документальна біографія, історія кохання та мистецтва, яка не може бути документальною. Ця історія – на всі часи , вона нікого не залишить байдужим…




БІБЛІОТЕКА НОБЕЛІВСЬКИХ ЛАУРЕАТІВ



Кутзее Дж. М. Дитинство. Молодість. Літня пора / Пер. З англ..П.Таращука.- Х.: Фоліо, 2011.- 669с.

Творчість Дж. М. Кутзее багатогранна й оригінальна. В основі його романів ,,Дитинство”, ,,Молодість” та ,,Літня пора” покладені спогади про життя в Південно-Африканській Республіці – це автобіографія. Автобіографія дуже незвична, в якій автор з безжалісною прямотою описує внутрішні сумніви та страждання людини, яка шукає і не може знайти свого місця в житті.




БІБЛІОТЕКА НОБЕЛІВСЬКИХ ЛАУРЕАТІВ




Мюллер Г. Гойдалка дихання: роман /Пер. з нім. Н.М.Снятко.- Х.:Фоліо, 2011.- 286с.

Герта Мюллер (нар.1953р.) – німецька письменниця з румунським корінням. Одна з головних тем її творів – повоєнні долі німецької меншини Румунії. Цій темі присвячений і роман ,,Гойдалка дихання”, що перекладений українською мовою вперше.




БІБЛІОТЕКА НОБЕЛІВСЬКИХ ЛАУРЕАТІВ




Лагерквіст П. Варавва: романи / Пер. з швед. О.Д.Сенюк.-Х.:Фоліо, 2011.-506с.

Пер Лагерквіст (1891-1974) – видатний шведський письменник. До видання увійшли кращі твори ,,Карлик” , в якому виявляється і досліджується сама природа жахливих властивостей, що ховаються в людині, а також ,,Варавва”, ,,Сивіла” й ,,Маріамна”, що оспівують любов і присвячені вічній темі пошуків правди і справедливості.







20 письменників сучасної України /упорядкування і передмова О.В.Красовицького. - Харків: Фоліо, 2011 . -379с.

Збірка, що присвячена 20й річниці незалежності України, презентує творчість представників сучасного українського письменства, чиї імена уже давно відомі широкій читацькій аудиторії. Це й Оксана Забужко з її інтелектуальною прозою, і Сергій Жадан з його урбаністичною тематикою, і Ірен Роздобудько з її глибоким проникненням у психологію жіночої душі. Вони різняться за віком, літературним досвідом, жанром, проте усі разом створюють цілісну картину сучасної української літератури.



База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка